شنبه , 1 اردیبهشت 1403 - 1:02 قبل از ظهر

بزرگ ترین باغ وحش های دنیا

بزرگ ترین باغ وحش های دنیا

بنابراین بزرگترین باغ وحش دنیا کجاست ؟ پاسخ به این سوال بستگی به این دارد که چه ملاکی برای اصطلاح “بزرگ” به کار رفته است. آیا ما تعداد گونه های اسیر شده یا کل سطح باغ وحش را اندازه گیری می کنیم. اگر فقط بعداً حیات وحش Red McCombs در تگزاس با 12000 هکتار آن را در نظر بگیریم می توان بزرگترین باغ وحش جهان را در نظر گرفت. اما فقط 20 گونه جانوری مختلف دارد و بیشتر از یک باغ وحش واقعی یک حیوان وحشی است. فقط در نظر گرفتن تعداد گونه ها نیز به نظر نمی رسد متناسب با این نوع باشد.

بررسی 8 تا از بزرگ ترین باغ وحش های دنیا 

بنابراین لیستی از تعداد باغ وحش های بزرگ تهیه کردیم که  این لیست هر دو ویژگی را برای تعیین بزرگترین باغ وحش های دنیا در نظر می گیرد.

8. باغ وحش و آکواریوم کلمبوس

باغ وحش و آکواریوم کلمبوس یک باغ وحش غیرانتفاعی است که در شمال کلمبوس ، اوهایو واقع شده است. باغ وحش کلمبوس بیش از 5000 حیوان را نشان می دهد که بیش از 700 گونه را به مناطق جغرافیایی جهان تقسیم می کنند. در سال 2004 باغ وحش کار خود را برای گسترش باغ وحش 82 هکتاری (37 هکتار) طی 10 سال آینده آغاز کرد. گسترش 120 هکتاری برنامه ریزی شده است که شامل یک محیط قطبی و همچنین یک دانه ساوان آفریقایی باشد.

7. باغ وحش مسکو

باغ وحش مسکو از سال 1864 برای بازدید کنندگان باز است ، یکی از قدیمی ترین باغ وحش های اروپا است. امروز ، باغ وحش مسکو دارای بیش از 6000 حیوان به نمایندگی از 927 گونه است و مساحتی در حدود 53 هکتار (21.5 هکتار) را در اختیار دارد و این باغ بزرگترین باغ وحش روسیه است. و  آن را می توان جز یکی از بزرگ ترین باغ وحش های دنیا دانست .

6. باغ وحش سان دیگو

این باغ وحش نیز جز یکی از 8 گزینه بین بزرگ ترین باغ وحش های دنیا می باشد . باغ وحش سن دیگو با بیش از 4000 حیوان از بیش از 800 گونه یکی از معروف ترین باغ وحش های جهان است. 100 هکتار (40 هکتار) زمین پارک از شهر سن دیگو اجاره شده است. آب و هوای دریایی آفتابی جنوب کالیفرنیا برای بسیاری از حیوانات مناسب است و تقریباً بسیاری از نمایشگاه های مهم باغ وحش سن دیگو در فضای باز هستند. باغ وحش سان دیگو همچنین در تلاش برای حفاظت و نگهداری بسیار فعال است و بسیاری از گونه ها در اسارت برای رهاسازی در زیستگاههای بومی خود در صورت لزوم پرورش می یابند.

5. باغ وحش تورنتو

باغ وحش تورنتو که در تورنتو واقع شده و 710 هکتار (287 هکتار) زمین را شامل می شود ، بزرگترین باغ وحش کانادا است. این باغ وحش در حال حاضر بیش از 16000 حیوان را نشان می دهد که بیش از 491 گونه را نشان می دهد. حیوانات به هفت منطقه جغرافیایی تقسیم می شوند: هندو-مالایا ، آفریقا ، آمریکا ، Tundra Trek ، Australasia ، Eurasia و Domain Domain.

4. باغ وحش برانکس

باغ وحش برانکس در شهر نیویورک که در سال 1899 افتتاح شد ، بزرگترین باغ وحش کلانشهر ایالات متحده است که شامل 265 هکتار (107 هکتار) زمین پارک و زیستگاه های طبیعی است. در این باغ وحش بیش از 4000 حیوان از 650 گونه زندگی می کنند که بسیاری از آنها در معرض خطر انقراض هستند. برخی از نمایشگاه های باغ وحش برانکس ، مانند World of Birds و World of Reptiles ، براساس طبقه بندی تنظیم شده اند ، در حالی که برخی دیگر مانند دشت های آفریقا و آسیای وحشی از نظر جغرافیایی تنظیم شده اند.

3. باغ وحش پکن

باغ وحش پکن در سال 1906 در اواخر سلسله چینگ تاسیس شد ، یکی از بزرگترین مجموعه حیوانات در چین را دارد. این باغ وحش میزبان 14،500 حیوان است که بیش از 450 گونه حیوانات خشکی و بیش از 500 گونه حیوانات دریایی را نشان می دهد. باغ وحش 219 هکتار (89 هکتار) مساحت دارد. باغ وحش پکن احتمالاً به دلیل مجموعه حیوانات کمیاب بومی چین ، از جمله Giant Pandas ، که محبوب ترین جاذبه این پارک است ، شناخته شده است.

2. باغ جانورشناسی برلین

در سال 1844 باغ جانورشناسی برلین (Zoologischer Garten Berlin) قدیمی ترین و شناخته شده ترین باغ وحش آلمان است. مساحت آن 84 هکتار (34 هکتار) است و در برلین Tiergarten واقع شده است. باغ وحش با بیش از 1500 گونه مختلف و حدود 17000 حیوان بزرگترین مجموعه از گونه ها را در جهان ارائه می دهد. از ساکنان مشهور باغ وحش می توان به Bao Bao the Giant Panda و Knut خرس قطبی اشاره کرد (نوت به طور غیر منتظره ای در مارس 2011 درگذشت).

1. باغ وحش هنری Doorly

جاذبه شماره یک حضور و غیاب نبراسکا ، باغ وحش Henry Doorly در اوماها حدود 17000 حیوان از 962 گونه را در خود جای داده است. این منطقه بیش از 130 هکتار (53 هکتار) زمین را شامل می شود. اگرچه از نظر مساحت و تعداد گونه های مختلف باغ وحش های بزرگتری وجود دارد ، اما در صورت ترکیب هر دو دسته ، هیچ کدام به اندازه باغ وحش هنری درلی نیستند. به همین دلیل در اینجا به عنوان بزرگترین باغ وحش جهان ذکر شده است. این هتل همچنین از بزرگترین مجموعه گربه ها در آمریکای شمالی ، بزرگترین باتلاق داخلی جهان ، بزرگترین صحرای داخلی جهان و همچنین بزرگترین گنبد ژئودزیک لعابدار در جهان را در خود جا داده است . پس بزرگ ترین باغ وحش جهان این باغ وحش می باشد .

 

مطلب پیشنهادی

 جاهای دیدنی خوروین

 جاهای دیدنی خوروین

 جاهای دیدنی خوروین :روستای خوروین، یکی از نقاط فراموش‌نشدنی است که در دل استان البرز، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *