پنجشنبه , 31 خرداد 1403 - 1:54 بعد از ظهر

همه چیز راجبه الکل و نوشیدن آن 

همه چیز راجبه الکل و نوشیدن آن 

مصرف الکل و نوشیدن آن یک تصمیم شخصی است. بسیاری آن را یک عامل آرامش بخش ، روان کننده اجتماعی می دانند یا به راحتی از احساسی که ایجاد می کند لذت می برند. برخی دیگر به دلایل مبتنی بر بهداشت یا کد اخلاقی ، مصرف الکل و نوشیدن آن را منفی می دانند. برخی از افراد نوشیدن متوسط الکل را انتخاب می کنند در حالی که برخی دیگر زیاد مصرف می کنند.

نوشیدن سنگین توسط اداره سوuse مصرف مواد و خدمات بهداشت روان به عنوان “5 نوشیدنی الکلی یا بیشتر در یک فرصت در حداقل 1 روز در 30 روز گذشته” تعریف شده است. اغلب اوقات نوشیدن زیاد می تواند به یک اعتیاد تبدیل شود. برای کسانی که زیاد می نوشند ، دانستن اثرات الکل بر بدن بسیار مهم است.
به طور معمول ، الکل ماده زائدی است که بدن سعی در دفع آن دارد. حتی مقدار کمی الکل بر سیستم های بدن تأثیر می گذارد. اگر بیشتر از میزان توانایی پردازش بدن بنوشید ، با تجمع سطح الکل و نوشیدن آن در جریان خون و توزیع در سراسر بدن ، احساس سرمستی می کنید. این توزیع می تواند در انتهای عصب بدن تأثیر بگذارد و عملکرد مغز را کند کند. این باعث احساس هیجان ، بی حسی یا مهار می شود.

الکل بیش از حد برای بدن چه کاری می تواند انجام دهد؟

سیستم ایمنی بدن – این همان چیزی است که با میکروب ها ، ویروس ها و سایر بیماری های بدن شما مقابله می کند. الکل باعث کاهش سرعت سیستم ایمنی بدن می شود ، و سلولهای سفید خون که باکتری مبارزه می کنند را کساد و بسیار کارآمدتر می کند. مشروبات الکلی زیادی ممکن است در معرض بیماری هایی مانند سل یا ذات الریه و افزایش خطر ابتلا به انواع مختلف سرطان قرار بگیرند.
سیستم اسکلتی – سو abuse مصرف الکل و نوشیدن آن  باعث جلوگیری از تولید استخوان جدید می شود و یکی را در معرض پوکی استخوان و شکستگی استخوان قرار می دهد. همچنین باعث ضعف ، گرفتگی یا آتروفی عضلات می شود.
سیستم تولید مثل – یکی از عوارض جانبی رایج سو abuse مصرف الکل در مردان ، اختلال نعوظ است. تولید هورمون نیز ممکن است باعث نازایی شود. در زنان ، الکل ممکن است باعث قطع قاعدگی و ناباروری شود. همچنین خطر سرطان پستان را افزایش می دهد.
سیستم گردش خون – فقط یک مورد مشروبات الکلی ممکن است برای قلب شما دردسر ایجاد کند ، بنابراین یک مشروبات الکلی بسیار بیشتر از یک فرد غیر الکلی دچار مشکلات قلبی می شود. این خطر حتی برای زنان بیشتر است. مشکلات قلبی ممکن است شامل مسمومیت سلول های عضلانی قلب ، ضربان قلب نامنظم ، فشار خون بالا ، سکته یا حمله قلبی باشد.
دستگاه گوارش – این جایی است که آسیب جدی می تواند به سرعت رخ دهد. الکل کنترل روده ها را برای کنترل باکتری ها و جذب مواد مغذی که منجر به سوnut تغذیه می شوند دشوار می کند. همچنین الکل به عنوان عامل شناخته شده شناخته شده است:

 • • بیماری لثه و پوسیدگی دندان
  • زخم های مری
  • ریفلاکس اسید و سوزش معده
  • زخم معده و ورم معده
  • خونریزی داخلی
  • بواسیر

سیستم عصبی مرکزی – الکل رفتار را تغییر می دهد. مانع صحبت می شود ، که باعث ایجاد اختلال در گفتار و هماهنگی می شود. این امر بر کنترل تکانه و توانایی ایجاد خاطرات تأثیر می گذارد و منجر به “خاموشی” می شود. الکل و نوشیدن آن می تواند باعث بی حسی ، ضعف و فلج موقتی شود. استفاده طولانی مدت می تواند لوب های پیشانی مغز را کوچک کند. نوشیدن زیاد می تواند منجر به وابستگی شود که ممکن است اثرات شدیدی در ترک داشته باشد.
سیستم دفع – این سیستم وظیفه دفع مواد زائد مانند الکل از بدن را دارد. مصرف بیش از حد الکل باعث می شود لوزالمعده تولید انسولین طبیعی را از دست داده و مواد سمی ایجاد کند که منجر به تخریب آن شود. فراوانی الکل می تواند به کبد آسیب برساند ، کار آن تجزیه مواد مضر در بدن است. این می تواند منجر به هپاتیت ، زردی و سیروز شود که تجمع بافت اسکار است و در نهایت اندام را از بین می برد. الکل ممکن است باعث التهاب کلیه ، مثانه و پروستات شود.
مطالعات اخیر نشان داده است که مصرف متوسط ​​الکل و نوشیدن آن ممکن است برای بهزیستی مفید باشد. با این حال ، این می تواند بسیاری از اثرات مخرب بر روی بدن داشته باشد. قبل از نوشیدن الکل بعدی اطمینان حاصل کنید که از همه عوامل مطلع هستید.
اگر و در صورت مشاهده هر یک از علائم یا رفتارهای فوق ، مهم است که این اطلاعات را با پزشک خود در میان بگذارید  و با آن تماس بگیرید. کلید بهبودی ارتباطات و توانمندسازی دانش در مورد مشکلی است که الکل ایجاد می کند و کیفیت زندگی کسی را تحت تأثیر قرار می دهد.

الکل چیست؟

الکل (اتانول یا الکل اتیل) ماده ای است که در آبجو ، شراب و مشروبات الکلی یافت می شود و باعث مستی می شود.
وقتی مخمر قندهای موجود در غذاهای مختلف را تخمیر می کند (بدون اکسیژن تجزیه می شود) الکل ایجاد می شود. به عنوان مثال ، شراب از شکر موجود در انگور ، آبجو از شکر موجود در جو مالت (نوعی دانه) ، سیب از قند موجود در سیب ، ودکا از قند موجود در سیب زمینی ، چغندر یا گیاهان دیگر تهیه می شود.
الکل به عنوان یک داروی “خواب آور در قسمت خواب آور ها” طبقه بندی می شود ،  به این معنی که در دوزهای بالا سیستم عصبی مرکزی را کاهش می دهد. در دوزهای پایین تر ، الکل می تواند به عنوان یک محرک عمل کند ،  احساس سرخوشی و پرحرفی ایجاد می کند ، اما نوشیدن بیش از حد الکل در یک جلسه می تواند منجر به خواب آلودگی ، افسردگی تنفسی (در صورت تنفس کند ، کم عمق یا کاملاً متوقف شود) ، کما یا حتی مرگ شود. .
الکل و همچنین اثر آرامبخش حاد و بالقوه کشنده آن در دوزهای بالا ، بر روی هر عضوی از بدن تأثیر دارد و این تأثیرات به غلظت الکل در خون (BAC) با گذشت زمان بستگی دارد.

آیا الکل شما را از نظر جنسی فعال می کند؟

برخی از خانمها گزارش می دهند که الکل انگیزش و میل جنسی را افزایش می دهد ، با این حال ، برخی مطالعات نشان می دهد که الکل علائم فیزیولوژیکی تحریک را کاهش می دهد. یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که الکل بر میزان مثبت بودن تجربه جنسی در مردان و زنان تأثیر منفی می گذارد.

الکل خالص چه رنگی است؟

الکل خالص هیچ رنگی ندارد. این یک طعم بسیار قوی دارد که احساس سوزش می دهد. رنگ و طعم نوشیدنی های الکلی بسته به مواد تشکیل دهنده و نحوه تولید آنها متفاوت است.

آیا الکل بر حافظه تأثیر می گذارد؟

الکل با کاهش سرعت ارتباط عصب ها با یکدیگر در بخشی از مغز به نام هیپوکامپ ، بر حافظه کوتاه مدت تأثیر می گذارد. هیپوکامپ نقش بسزایی در کمک به افراد در شکل گیری و حفظ خاطرات دارد. هنگامی که فعالیت طبیعی عصب کاهش می یابد ، از دست دادن حافظه کوتاه مدت می تواند رخ دهد

چرا وقتی مستی فراموش میکنی؟

طبق NIAAA ، الکل در ایجاد خاطرات جدید مغز اختلال ایجاد می کند. این بدان معناست که افرادی که به شدت مشروب می نوشند به احتمال زیاد هر اتفاقی را که در طول نوشیدن رخ داده است فراموش می کنند اما وقایع قبل از آن را به یاد می آورند. این به عنوان خاموشی ناشی از الکل شناخته می شود.

چگونه می توانم مشروب را ترک کنم؟

چگونه مصرف الکل را به طور کامل قطع کنیم :

 • 1. مقاصد خود را اعلام کنید. هر کس دلیل شخصی خود را برای ایجاد این تغییر دارد. …
  2. از وسوسه پرهیز کنید. در مراحل اولیه ، بهتر است از شرایطی که ممکن است وسوسه نوشیدن شوید ، خودداری کنید. …
  3. نوشیدن خود را ترک کنید یا به تدریج کاهش دهید؟ …
  4. پیشرفت را پاداش دهید. …
  5. از مزایای آن لذت ببرید.

 

مطلب پیشنهادی

 از کجا بفهمیم مرغ خراب شده

 از کجا بفهمیم مرغ خراب شده

 از کجا بفهمیم مرغ خراب شده :غذاهای باکیفیت و سالم از جمله اساسی‌ترین نیازهای انسانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *