پنجشنبه , 30 فروردین 1403 - 0:48 قبل از ظهر

برج شارد لندن

برج شارد لندن

برج شارد لندن SHARD به سادگی یک ساختمان نمادین نیست، بلکه نشان دهنده یک رویکرد جدید برای گسترش چشم انداز شهری است. دفاتر، منازل مسکونی و فضاهای عمومی به طور یکسان همه به سمت آسمان گرفته شده اند . از همان ابتدا، رنزو پیانو و ایروین سلار تصوری از The Shard به عنوان «مکانی حیاتی برای تبادل» داشتند. معمار گفت: “این چشم انداز من است: من برج را به عنوان “شهر عمودی” پیش بینی می کنم که هزاران نفر در آن کار کنند و از آن لذت ببرند، و میلیون ها نفر به قلبشان بنشینند.

مفهوم برج شارد لندن

شارد مفهوم یک ساختمان با کاربری مختلط را به تمام معنا به ارتفاعات جدیدی می برد. موقعیت آن در یکی از مهم ترین قطب های حمل و نقل لندن فرصتی عالی ارائه می دهد. قبل از شروع ساخت، پیانو گفت: “معلوم بود که این برج در مرکز یک سیستم گذرگاهی از وسایل حمل و نقل مختلف قرار داشت. بنابراین، این نمونه کارهایی بود که ما در گذشته در مورد مزارع قهوه ای انجام داده بودیم – چگونگی افزایش شدت زندگی در شهر: رشد از درون. این یک موقعیت عالی برای نشان دادن اینکه شما می توانید زندگی را در یک شهر بدون افزایش ترافیک – با استفاده از حمل و نقل عمومی فراهم کنید.» و با استفاده از این اتصال عالی، طیف وسیعی از افراد مختلف به سمت

عناصر متضاد «شهر عمودی» – با تأکید بر دسترسی عمومی، در سطح زمین، در سطح متوسط ​​در بارها و رستوران‌های آن، و به عرشه مشاهده در قله.

طبقات مختلف این برج چه امکاناتی دارد ؟

از سطح 2 تا سطح 28، فضای اداری الهام بخش جامعه ای را ایجاد می کند که در آن کار کنید، که خلاقیت، کارایی و بهره وری افراد را افزایش می دهد. رستوران ها و بارهای برنده جوایز در سطوح 31، 32 و 33 غذاخوری در مقصد را با خیره کننده ترین مناظر اروپا ارائه می دهند و مشتریانی را از لندن و فراتر از آن جذب می کنند. به طور مشابه، هتل در کلاس جهانی Shangri-La، At The Shard در سطوح 34 تا 52 یک خانه پنج ستاره از خانه با موقعیتی بی نظیر در قلب یکی از پایتخت های بزرگ جهانی است.بین سطوح 53 و 65، اقامتگاه های خصوصی برجسته ترین آدرس در لندن را اشغال می کنند و بالاترین خانه ها در بریتانیا هستند.

اما بالاتر از آن یک فضای عمومی دیگر است: هیجان‌انگیزترین جاذبه بریتانیا برای گردشگران خارجی، بازدیدکنندگان از سراسر بریتانیا و لندنی‌ها – یک گالری تماشایی که یک پانورامای 360 درجه را به طول 40 مایل در هر جهت ارائه می‌دهد و نام مناسبی به نام «منظره از شارد» دارد. و از قله The Shard، مشخص است که چگونه این “شهر عمودی” از یک مکان صرفاً یک هکتاری پدید آمده است تا به فانوس دریایی امید برای سرزندگی و ارتباط تبدیل شود.

ارتفاع برج شارد و سازنده ی آن

برج شارد لندن که به عنوان خرده شیشه نیز شناخته می شود، پل شارد لندنو قبلا برج پل لندن،  یک آسمان خراش ۷۲ طبقه است که طراحی شده است. توسط معمار ایتالیایی رنزو پیانو، در Southwark، لندن، که بخشی از توسعه محله Shard را تشکیل می‌دهد. شارد با ارتفاع 309.6 متر (1016 فوت) بلندترین ساختمان در بریتانیا و هفتمین ساختمان بلند در اروپا است. این همچنین دومین سازه بلند بلند در بریتانیا است، پس از برج بتنی ایستگاه انتقال Emley Moor. این ساختمان جایگزین برج‌های Southwark، یک بلوک اداری 24 طبقه که در سال 1975 در این مکان ساخته شد، شد.

ساخت برج شارد در چه سالی شروع و چه سالی تمام شد ؟

ساخت شارد در مارس 2009 آغاز شد. در 30 مارس 2012 به پایان رسید و در 5 ژوئیه 2012 افتتاح شد. تکمیل عملی در نوامبر 2012 به دست آمد. عرشه مشاهده خصوصی برج، The View from The Shard، در 1 فوریه 2013 به روی عموم باز شد. این برج هرمی شکل شیشه‌ای دارای 72 طبقه قابل سکونت است که دارای یک گالری تماشا و سکوی مشاهده در فضای باز در طبقه 72، در ارتفاع 244 متری (801 فوت) است. Shard توسط Sellar Property Group به نمایندگی از LBQ Ltd توسعه داده شد و به طور مشترک متعلق به Sellar Property (5٪) و دولت قطر (95٪) است. Shard توسط Real Estate Management (UK) Limited به نمایندگی از مالکان مدیریت می شود.

 

برنامه ریزی ساخت برج شارد

در سال 1998، ایروین سلار، کارآفرین مستقر در لندن و شرکای آن زمان، تصمیم گرفتند برج‌های ساوت‌وارک متعلق به دهه 1970 را به دنبال کاغذ سفید دولت بریتانیا که توسعه ساختمان‌های بلند را در مراکز حمل و نقل اصلی تشویق می‌کرد، بازسازی کنند. سلار در بهار سال 2000 به برلین پرواز کرد تا برای ناهار با معمار ایتالیایی رنزو پیانو ملاقات کند. به گفته سلار، پیانو قبل از اینکه منوی رستوران را ورق بزند و مجسمه مناره مانندی را که از رودخانه تیمز بیرون می‌آید، ترسیم کند، از تحقیر خود برای ساختمان‌های بلند معمولی در طول غذا صحبت کرد.

آیا ساخت برج شارد مخالفت هایی هم داشته ؟

در ژوئیه 2002، جان پرسکات، معاون نخست‌وزیر وقت، پس از مخالفت طرح‌های توسعه شارد توسط کمیسیون معماری و محیط‌زیست ساخته شده و چندین نهاد میراث، از جمله بنیاد پارک‌های سلطنتی و میراث انگلیسی، دستور تحقیق در مورد برنامه‌ریزی را صادر کرد.این تحقیق در آوریل و مه 2003 انجام شد، و در 19 نوامبر 2003، دفتر معاون نخست وزیر اعلام کرد که موافقت برنامه ریزی تایید شده است.[27] دولت اعلام کرد که:

آقای پرسکات فقط آسمان خراش هایی با طراحی استثنایی را تایید می کند. برای اینکه ساختمانی با این اندازه قابل قبول باشد، کیفیت طراحی آن بسیار مهم است. او راضی است که برج پیشنهادی از بالاترین کیفیت معماری برخوردار است.

روند ساخت برج شارد

بلوک اداری Southwark Towers که در سال 2008 تخریب شد تا جایی برای The Shard باز شود.
سلار و شرکای اصلی‌اش CLS Holdings plc و CN Ltd (که برای خانواده Halabi Trust فعالیت می‌کنند) در سپتامبر 2006 یک بسته بودجه موقت به مبلغ 196 میلیون پوند از Nationwide Building Society و Kaupthing Singer & Friedlander دریافت کردند. این آنها را قادر می سازد تا هزینه های قبلاً متحمل شده را بپردازند و اجاره نامه شغلی Southwark Towers را از مستاجرین ساختمان، PricewaterhouseCoopers خریداری کنند.[28] مالکیت خالی سایت یک سال بعد، پس از تکمیل جابجایی عملیات خود توسط PricewaterhouseCoopers تضمین شد.

در سپتامبر 2007، مقدمات تخریب برج های Southwark آغاز شد. با این حال، در اواخر همان ماه، آشفتگی در بازارهای مالی بنا بر گزارش‌ها، ساخت شارد را به خطر انداخت، و تهدیدی برای تبدیل پروژه به نمونه‌ای از شاخص آسمان‌خراش.

در نوامبر 2007، پیمانکار ساختمانی Mace قرارداد ساخت شارد را با قیمت ثابتی که بیش از 350 میلیون پوند نیست، دریافت کرد. با این حال، این قیمت در اکتبر 2008 به 435 میلیون پوند افزایش یافت.

در آوریل 2008، تخریب برج‌های ساوت‌وارک به وضوح در حال انجام بود،  و تا اکتبر، ارتفاع ساختمان به طور قابل‌توجهی کاهش یافت و دیگر در خط افق قابل مشاهده نبود. تخریب در اوایل سال 2009 تکمیل شد و آماده سازی سایت برای ساخت شارد آغاز شد.

 

منابع مالی ساخت این برج

در اواخر سال 2007، افزایش نااطمینانی در بازارهای مالی جهانی نگرانی‌هایی را در مورد دوام شارد برانگیخت. با این حال، در ژانویه 2008، سلار اعلام کرد که از کنسرسیومی متشکل از سرمایه گذاران قطری، که 150 میلیون پوند برای تضمین 80 درصد از سهام این پروژه پرداخت کرده بودند، کمک مالی به دست آورده است. این کنسرسیوم شامل بانک ملی قطر، QInvest، بانک اسلامی قطر و توسعه دهنده املاک قطری Barwa Real Estate و همچنین Selar Property بود. این معامله شامل خرید سهام Halabi و CLS Holdings و بخشی از سهام Sellar Property بود.[34] مالکان جدید قول دادند که اولین بخش مالی را فراهم کنند و اجازه دهند ساخت برج آغاز شود. در سال 2009، دولت قطر مالکیت خود را بر محله پل لندن (که اکنون به عنوان محله شارد شناخته می شود)، از جمله The Shard، از طریق خرید سهام سرمایه گذاران خصوصی قطری تثبیت کرد. محله شارد امروزه به طور مشترک تحت مالکیت دولت قطر و سلار است.

معماری این هنر زیبا

ساختار داخلی گلدسته شارد و طبقات رادیاتور که از رصدخانه طبقه 72 دیده می شود
رنزو پیانو، معمار پروژه، The Shard را به عنوان مجسمه ای مناره مانند که از رودخانه تیمز بیرون می آید، طراحی کرد.او از خطوط راه‌آهن در کنار سایت، مناره‌های لندن که توسط نقاش ونیزی قرن هجدهم، Canaletto به تصویر کشیده شده بود، و دکل‌های کشتی‌های بادبانی الهام گرفت. طرح پیانو با انتقاد انگلیسی Heritage مواجه شد که ادعا می‌کرد این ساختمان “یک تکه شیشه در قلب لندن تاریخی خواهد بود” و نام آن را به نام The Shard داد. پیانو شکل باریک و مناره مانند برج را افزوده مثبتی به خط افق لندن می‌دانست و برج‌های کلیسا را ​​به یاد می‌آورد که در حکاکی‌های تاریخی شهر به چشم می‌خورد و معتقد بود که حضور آن بسیار ظریف‌تر از آن چیزی است که مخالفان پروژه ادعا می‌کردند. او استفاده پیچیده ای از لعاب، با نماهای گویا از شیشه های زاویه دار برای انعکاس نور خورشید و آسمان بالا پیشنهاد کرد، به طوری که ظاهر ساختمان با توجه به آب و هوا و فصول تغییر خواهد کرد.این ساختمان دارای 11000 صفحه شیشه ای با مساحت کل 602779 فوت مربع (56000 متر مربع) معادل مساحت تقریباً هشت زمین فوتبال ومبلی است.

انرژی مورد نیاز برج شارد چگونه تامین می شوند ؟

شارد با در نظر گرفتن بهره وری انرژی طراحی شده است. این نیروگاه مجهز به نیروگاه ترکیبی حرارت و برق (CHP) است که با گاز طبیعی از شبکه ملی کار می کند. سوخت به طور موثر به برق تبدیل می شود و گرما از موتور برای تامین آب گرم برای ساختمان بازیابی می شود .

استحکام این برج چه قدر است ؟

پس از تخریب مرکز تجارت جهانی نیویورک (WTC) در حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001، معماران و مهندسان سازه در سراسر جهان شروع به ارزیابی مجدد طراحی سازه های بلند کردند. طرح‌های مفهومی اولیه شارد جزو اولین طرح‌های در بریتانیا بود که پس از انتشار گزارش موسسه ملی استاندارد و فناوری ایالات متحده (NIST) در مورد فروپاشی WTC اصلاح شد. برج شارد لندن به گونه ای طراحی شده است که پایداری خود را در شرایط بسیار طاقت فرسا حفظ کند،  با کف های بتنی و کامپوزیت پس تنیده، ستون های باربر و شکل مخروطی که به آن تحمل نوسان 400 میلی متر (16 اینچ) می دهد.

در سال 2014، The Shard در جوایز آسمان‌خراش Emporis، با به رسمیت شناختن ساختمان‌های بیش از 100 متر (328 فوت) که در دوازده ماه گذشته تکمیل شده‌اند، مقام اول را کسب کرد. قضات Emporis این ساختمان را به عنوان “آسمان خراشی که فورا به رسمیت شناخته می شود و در حال حاضر نشان جدید لندن در نظر گرفته می شود” ستایش کردند.

 

در آن برج The Shard چیست؟

Shard شامل یک مجتمع اداری 26 طبقه است که توسط 32 شرکت در ده بخش تجاری، سه رستوران – Aqua Shard، Oblix، و Hutong، هتل‌ها و استراحتگاه‌های پنج ستاره شانگری-لا، ده آپارتمان مسکونی و بالاترین بازدیدکننده گالری بریتانیا اشغال شده است. , نمای از The Shard.

بلیط برج شارد چقدر است؟

بازدیدکنندگانی که مایل به دیدن نمای شارد هستند، ملزم به خرید بلیط های زمان بندی شده خواهند بود. سه نوع مختلف بلیط وجود دارد: قیمت بلیط استاندارد 32 پوند است. یک بلیط حق بیمه 42 پوند هزینه دارد و شامل ورود سریع و یک دفترچه راهنمای پانوراما است.

چرا Shard از بودجه فراتر رفت؟

این شرکت قرار بود دیروز جزئیات هزینه Shard of Glass را به توسعه دهنده Teighmore تحویل دهد. … این پیشنهاد همزمان با ورود هیئتی از سرمایه گذاران از بانک های قطری تامین کننده این طرح بود که بر یک قرارداد 350 میلیونی با قیمت ثابت اصرار داشتند.

آیا رستوران های شارد گران هستند ؟

به طور میانگین می توانیم بگوییم که برج شارد لندن به عنوان یک مکانی برای خوردن غذا دارای رستوران های گران قیمت است و بهتر است اگر بودجه کمی دارید از مناظر لذت ببرید و در جای دیگری غذا بخورید.

علت معروف بودن برج شارد لندن چیست ؟

شارد که بر خط افق لندن تسلط دارد، یکی از شناخته شده ترین ساختمان های جهان است. شارد از زمان افتتاح در 1 فوریه 2013 به سرعت به یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های لندن تبدیل شده است، به لطف مرتفع‌ترین منظره شهر که چشم‌اندازهای بی‌نظیر لندن را در The View from The Shard ارائه می‌دهد.

چرا برج شارد یک شهر عمودی است ؟

شارد به عنوان ساختمانی با کاربردهای متعدد در نظر گرفته شد: شهری عمودی که در آن مردم می توانستند در آن زندگی کنند، کار کنند و استراحت کنند. این شامل دفاتر در سطح جهانی، رستوران‌های برنده جوایز، هتل 5 ستاره شانگری لا، اقامتگاه‌های منحصر به فرد و بالاترین گالری تماشایی بریتانیا، The View from The Shard است که مناظر 360 درجه را ارائه می‌دهد. The Shard که به خوبی با زیرساخت‌ها، امکانات و امکانات حمل‌ونقل مرکزی لندن خدمات رسانی می‌کند، یادآور قدرت تخیل برای ایجاد تغییر است.

The Shard – نام از کجا آمده است؟

فقط کافی است نگاهی به ساختمان بیندازید تا متوجه شوید که چرا آن را “شارد” می نامند – زیرا شکل آن مانند یک تکه شیشه شکسته است. طراحی واقعا قابل توجه است. بیش از 11000 شیشه برای ایجاد نما استفاده شده است. در داخل ساختمان، 44 آسانسور وجود دارد که با سرعت متوسط ​​حدود 20 فوت در ثانیه حرکت می کنند.

ارتفاع The Shard

شارد با ارتفاع تقریباً 1004 فوتی، بلندترین ساختمان در اروپای غربی است. برای مدتی، این آسمان‌خراش بلندترین برج اروپا بود، قبل از اینکه برج مرکوری سیتی در مسکو که 1109 فوت ارتفاع دارد، از آن پیشی گرفت. Shard منظره ای باشکوه از بسیاری از جاذبه های لندن، از جمله پل برج و چشم لندن در نزدیکی آن، ارائه می دهد. از سکوی رصد با ارتفاع 800 فوتی که به نام The View from The Shard شناخته می شود، می توانید تا فاصله 40 مایلی لندن را ببینید.

طبقه 69 این برج چه می گذرد ؟

ایستگاه بعدی شما سطح 69 است که منظره پانورامای 360 درجه ای از پایتخت بریتانیا را ارائه می دهد. همچنین تعدادی تلسکوپ دیجیتال با صفحه نمایش در اینجا وجود دارد که به شما امکان می دهد دید در روز یا شب را انتخاب کنید. علاوه بر این، می توانید بر روی نشانه های شهر زوم کنید و تمام حقایق مهم در مورد سایت های مربوطه روی صفحه نمایش داده می شود.

خلاصه برج شارد

در مورد برج شارد لندن تمام گفتنی ها گفته شد اما به طور خلاصه می توانیم بگوییم که اگر از ارتفاع می ترسید به این برج نروید این برج بسیار زیباست  و دیدنش می تواند برای شما تجربه ی زیبایی را به ارمغان بیاورد حتی استفاده از سرویس بهداشتی هم در این برج می توان گفت خالی از لطف نیست .

مطلب پیشنهادی

 ۱۰ مکان دیدنی همدان که در عید نوروز پیشنهاد میشود ببینید

 ۱۰ مکان دیدنی همدان که در عید نوروز پیشنهاد میشود ببینید

۱۰ مکان دیدنی همدان که در عید نوروز پیشنهاد میشود ببینید :فرا رسیدن عید نوروز، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *