پنجشنبه , 30 فروردین 1403 - 1:16 قبل از ظهر
مراسم هیسپانتیک

7 واقعیت جالب در مورد مراسم ماه میراث هیسپانتیک

چگونه این جشن سالانه شکل گرفت – و چگونه می توانید در آن شرکت کنید.

برای بیش از 30 سال، آمریکایی‌ها ماه میراث اسپانیایی را از 15 سپتامبر تا 15 اکتبر هر سال جشن می‌گیرند – اگرچه این کشور رسماً اهمیت کمک‌های فراوان جامعه اسپانیایی‌تبار به بافت فرهنگی آمریکا را تا اواخر دهه 1960 به رسمیت شناخته است. . در اینجا حقایقی در مورد چگونگی تشکیل این جشن سالانه و نحوه شرکت در آن آمده است .

1. جشن میراث اسپانیایی اولین بار به طور رسمی در سال 1968 به رسمیت شناخته شد.

جنبش حقوق مدنی دهه ۱۹۶۰ منجر به افزایش آگاهی نسبت به گروه‌های کمتر نماینده دار در آمریکا شد و در ژوئن ۱۹۶۸، دولت ایالات متحده شروع به بررسی بهترین راه برای تشخیص رسمی مشارکت‌های جامعه هیسپانیک در تاریخ و فرهنگ آمریکا کرد.  در 17 سپتامبر 1968، کنگره قانون عمومی 90-48 را تصویب کرد که به پرزیدنت لیندون بی. جانسون اجازه داد تا یک اعلامیه ریاست جمهوری را برای احترام رسمی به میراث اسپانیایی با علامت گذاری 15 سپتامبر و 16 سپتامبر به عنوان آغاز میراث ملی اسپانیایی اعلام کند.

۲. ماه میراث هیسپانیک توسط نماینده کالیفرنیا، جرج ای. براون، معرفی شد.

جرج ای. براون، نماینده کنگره از کالیفرنیا، اولین کسی بود که در ژوئن ۱۹۶۸ ایده تجلیل از میراث هیسپانیک را معرفی کرد. براون نماینده شرق لس آنجلس و یک بخش از دره سن گابریل در ایالت کالیفرنیا بود، مناطقی که جمعیت هیسپانیک بزرگی داشتند. براون فرصتی را برای جشن گرفتن از فرهنگ مشاهده کرد و به تشخیص مشارکت‌های جوامع هیسپانیک در ایالات متحده تأیید داد.

۳. ابتدا به عنوان هفته میراث هیسپانیک تأسیس شد.

هرچند فرمان اجرایی جانسون یک پیروزی برای جامعه هیسپانیک در ایجاد یک جشنواره سالانه بود، اما ابتدا تنها یک هفته و نه یک ماه کامل برای این مراسم تعیین شد. تقریباً 20 سال بعد، در سال 1987، استبان تورس – که در دوره 1983 تا 1999 نماینده‌ای از حوزه کنگره‌ای ۳۴ ایالت کالیفرنیا بود – پروژه قانونی به نام H.R. 3182 را معرفی کرد که به گسترش مراسم از یک هفته به یک ماه می‌پرداخت. تورس توضیح داد که او و پشتیبانانش “می‌خواهند مردم بدانند که ما یک میراث را با سایر بخش‌های کشور به اشتراک می‌گذاریم؛ میراثی که شامل هنرمندان، نویسندگان، قهری‌های المپیک، و رهبران در زمینه کسب‌وکار، دولت، سینما و علم می‌شود.”

اگرچه تورس موفق به تصویب پروژه قانون خود نشد، اما هدف اصلی و احساسات آن توسط سناتور پل سایمون از ایلینوی به اشتراک گذاشته شد. وی پروژه قانون خود را ارائه داد که به اصلاح قانون عمومی 90-468 اصلی برای ایجاد یک جشنواره گسترده‌تر می‌پرداخت. سایمون با پروژه قانون خود موفق‌تر بود و این پروژه قانونی توسط رئیس‌جمهور رونالد ریگان در تاریخ 17 اوت 1988، منعقد شد.

۴. ماه میراث هیسپانیک در تاریخ ۱۵ سپتامبر آغاز می‌شود – یک تاریخ که معنای مهمی دارد.

در اوایل قرن نوزدهم، شورش‌ها در سراسر آمریکای مرکزی شروع شدند، زیرا شهروندان بیشتر و بیشتر به طور آشکار مخالفت خود را با حاکمیت قرن‌ها به اسپانیا بر منطقه اعلام کردند. خوشبختانه، این به یک جنگ کامل منجر نشد: به جای آن، رهبران محترم و نمایندگان دیگر از جوامع کوستاریکا، السالوادور، گواتمالا، هندوراس و نیکاراگوئه در سال ۱۸۲۱ در شهر گواتمالا به منظور ابداع یک برنامه دور هم جمع شدند. در تاریخ ۱۵ سپتامبر، آن‌ها به صورت رسمی استقلال از اسپانیا را در یک سند به نام “عملیات استقلال” اعلام کردند. این پنج کشور اکنون ۱۵ سپتامبر را به عنوان روز استقلال جشن می‌گیرند.

۵. ماه میراث هیسپانیک در دو ماه مختلف برگزار می‌شود.

ماه میراث هیسپانیک منحصر به فرد است زیرا در دو ماه مختلف از تقویم رخ می‌دهد. هر سال در تاریخ ۱۵ سپتامبر آغاز می‌شود و تا ۱۵ اکتبر ادامه دارد. علاوه بر پنج کشوری که روز استقلال خود را در تاریخ ۱۵ سپتامبر جشن می‌گیرند، روز استقلال مکزیک در تاریخ ۱۶ سپتامبر و روز استقلال شیلی در تاریخ ۱۸ سپتامبر است. با دوازده روز گرفته شده، این ماه این تعطیلات را همچنین شامل جشن مکزیکی روز دیا دلا رازا در تاریخ ۱۲ اکتبر می‌کند.

۶ . بسیاری از مؤسسات فرهنگی مهم کشور، از جمله خدمات پارک‌های ملی، در ماه میراث هیسپانیک جشن می‌گیرند.

اگر به دنبال راه‌هایی برای جشن گرفتن در ماه میراث هیسپانیک هستید، خوشبختانه انواع گسترده‌ای از مؤسسات فرهنگی برنامه‌ها و رویدادهای مختلفی به مناسبت این مناسبت برگزار می‌کنند. شما می‌توانید در هر چیزی شرکت کنید، از وبینارهای آموزشی برگزار شده توسط آرشیو ملی تا رویدادها در مؤسسات اسمیتسونی. خدمات پارک‌های ملی ایده‌هایی را در مورد چگونگی احترام به ماه میراث هیسپانیک در فضای باز به اشتراک می‌گذارند و دارای یک آرشیو غنی از داستان‌های مربوط به افراد و مکان‌هایی که بر آن‌ها تأثیر می‌گذارند است.

کتابخانه حقوق کنگره دارای یک وب‌سایت کاملاً اختصاصی به ماه میراث هیسپانیک است.

اگر به تاریخچه سیاسی شکل‌گیری ماه میراث هیسپانیک و چگونگی تغییرات آن از زمان تأسیس اولیه آن در سال ۱۹۶۸ علاقه دارید، کتابخانه حقوق کنگره یک وب‌سایت دارد که نسخه‌های مختلفی از قوانین، بیانیه‌ها و سند‌های حقوقی مرتبط با این جشنواره سالانه را حفظ می‌کند.

نسخه‌ای از این داستان در سال 2020 منتشر شده بود و برای سال 2023 به‌روزرسانی شده است.

مطلب پیشنهادی

 قبر پابلو اسکوبار کجاست

 قبر پابلو اسکوبار کجاست

به مقاله‌ای با عنوان قبر پابلو اسکوبار کجاست خوش آمدید. پابلو اسکوبار، که به عنوان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *