شنبه , 29 اردیبهشت 1403 - 11:09 قبل از ظهر

معرفی کتاب های رابرت کیوساکی

معرفی کتاب های رابرت کیوساکی

رابرت تورو کیوساکی (متولد 8 آوریل 1947) یک تاجر و نویسنده آمریکایی است. در این مقاله می خواهیم کتاب های کیوساکی رو به شما معرفی کنیم و در مورد زندگی شخصی او و چگوگی عملکرد او در زندگیش برایتان بگوییم .  کیوساکی بنیانگذار Rich Global LLC و Rich Dad Company ، یک شرکت خصوصی آموزش مالی است که از طریق کتابها و فیلم ها امور مالی شخصی و تجارت را به مردم ارائه می دهد.  درآمد اصلی این شرکت از حق رای دهندگان سمینارهای پدر پولدار است که توسط افراد مستقلی با استفاده از نام تجاری کیوساکی با پرداخت هزینه انجام می شود.

سمینارهای کیوساکی

سمینارهای کیوساکی در ایالات متحده و کانادا با همکاری شرکتی بنام Whitney Information Network انجام می شود و به عنوان صاحب امتیاز در سایر کشورها با شرکتهای محلی قرارداد می بندد.با این حال ، برخی از حاضران از کیوساکی شکایت کرده اند که سمینارهای گران قیمت او چیز خاصی ارائه نمی دهند.

مجموعه کتاب های او

کیوساکی نویسنده بیش از 26 عنوان کتاب است ، از جمله مجموعه کتاب های بین المللی شخصی شخصی “پدر پولدار پدر فقیر” که خود به چاپ رسیده است و به 51 زبان ترجمه شده و بیش از 41 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته شده است. وی به دلیل حمایت از روشهای قانونی قابل بحث که به عنوان فلسفه “سریع ثروتمند شدن” تصور می شود ، مورد انتقاد قرار گرفت. کیوساکی موضوع دادخواست صنفی است که توسط افرادی که در سمینارهای وی شرکت کرده اند تشکیل شده است و موضوع دو مستند تحقیقاتی توسط سی بی سی کانادا و WTAE ایالات متحده بوده است. شرکت کیوساکی ، Rich Global LLC ، در سال 2012 تقاضای ورشکستگی کرد.

زندگی نامه کیوساکی

رابرت تورو کیوساکی در سال 1947 در هیلو ، سپس در قلمرو هاوایی متولد شد. وی که بخشی از نسل یونسی آمریکایی ژاپنی بود ، پسر بزرگ رالف اچ کیوساکی (1919–1991) ، یک مربی آکادمیک بود . کیوساکی سه خواهر و یک برادر به نام های  خواهران امی و بث و برادرش جان دارد .

تحصیلات و شغل نظامی

کیوساکی در دبیرستان هیلو تحصیل کرد و در سال 1965 فارغ التحصیل شد. پس از آن ، بیشتر اطلاعات مربوط به کیوساکی از سخنرانی ها و صحبت هایی است که وی از زندگی خود ارائه داده است. به ازای کیوساکی ، وی نامزدهای کنگره را از سناتور Daniel K. Inouye برای آکادمی نیروی دریایی ایالات متحده و آکادمی بازرگانان دریایی ایالات متحده دریافت کرد. وی در آکادمی بازرگانان دریایی ایالات متحده در نیویورک تحصیل کرد و در سال 1969 به عنوان افسر عرشه با درجه لیسانس علوم و کمیسیون به عنوان ستوان دوم در سپاه تفنگداران ایالات متحده فارغ التحصیل شد.  کیوساکی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ، به عنوان همسر سوم در دفتر نفت کش Standard Oil کار کرد. کیوساکی پس از شش ماه استعفا داد تا به نیروی دریایی ملحق شود ،  در زمان جنگ ویتنام در سال 1972 به عنوان خلبان مسلحانه هلی کوپتر خدمت می کرد ، جایی که به او مدال هوایی اهدا شد البته این گفته ها نیاز به یک منبع معتبر و تایید دارد .

وی در حالی که هنوز در ارتش بود ، در یک برنامه دو ساله MBA در دانشگاه هاوایی در هیلو ثبت نام کرد.  وی در ژوئن 1974 با افتخار از سپاه تفنگداران مرخص شد

شغل تجاری

در سال 1974 ، کیوساکی در سمینارهای Erhard EST شرکت کرد ، که به گفته وی زندگی او را تغییر داد. در سال 1977 ، او شرکتی به نام “Rippers” تأسیس کرد. این شرکت اولین کیف پول های نایلون و velcro را به بازار عرضه کرد. کیوساکی و محصولاتش در Runner’s World ، Gentleman’s Quarterly ، Success Magazine ، Newsweek و Playboy حضور داشتند.  این شرکت در نهایت ورشکست شد.

کیوساکی تا ژوئن 1978 به عنوان همکار فروش زیراکس کار کرد.

کیوساکی سپس  یک تجارت خرده فروشی را شروع کرد که تی شرت ، کلاه ، کیف پول و کیف برای گروههای راک سنگین متال درست می کرد. این شرکت در سال 1980 ورشکست شد.

در سال 1985 ، کیوساکی موسسه Excellerated Learning را تأسیس کرد ، یک شرکت آموزش تجارت که کارآفرینی ، سرمایه گذاری و مسئولیت های اجتماعی را آموزش می دهد.  در همین زمان ، او با همسر دوم خود ، کیم ، که قبلاً در برخی از املاک و مستغلات در ققنوس سرمایه گذاری کرده بود ، ازدواج کرد. در سال 1994 ، کیوساکی این شرکت آموزشی را فروخت.

در سال 1992 ، کیوساکی اولین کتاب خود را منتشر کرد ، اگر می خواهید ثروتمند و خوشبخت باشید ، به مدرسه نروید. وی در کتاب خود والدین را ترغیب کرد فرزندان خود را به کالج نفرستند و در عوض وارد کار املاک و مستغلات شوند.

در سال 1997 ، کیوساکی Cashflow Technologies ، Inc ، یک شرکت آموزش مالی و بازرگانی  را که مالک و اداره کننده مارک های Rich Dad و Cashflow است ، راه اندازی کرد. کیوساکی برای تبلیغ کتاب خود با آموی همکاری کرد. طبق مصاحبه با فوربس ، درآمد اصلی کیوساکی از طریق حق امتیاز سمینارهای پدر پولدار است.

سایر مشاغل تجاری و سرمایه گذاری ها

اوایل دو تجارت کیوساکی (برای کیف های گشت و گذار با بست و تی شرت های Velcro) ورشکست شد. کیوساکی در مصاحبه ای با CBC ، کتاب های خود را تبلیغاتی برای سمینارهای خود با قیمت بالاتر توصیف کرد. در سال 2012 ، شركت كيوساكي “Rich Global LLC” تقاضاي ورشكستگي شد و به او دستور داده شد كه تقريباً 24 ميليون دلار به پيوست يادگيري و موسس آن بپردازد. وی سایر مشاغل و مشاغل خارجی را نیز اداره می کند.

مشاوره تجاری و مالی

مقالات اصلی: پدر پولدار و پدر پولدار پدر بیچاره
کیوساکی از طریق تعدادی از شرکت ها که به طور کامل یا جزئی متعلق به اوست و از طریق قراردادهای حق رای با سایر شرکت هایی که مجاز به استفاده از نام وی هستند ، فعالیت می کند.  این شامل Rich Dad LLC ، شبکه اطلاعات ویتنی ، آموزش Rich Dad و Rich Dad Academy است.  کیوساکی علاوه بر انتشار چندین کتاب در زمینه مشاغل و مشاوره های مالی ، مقدمه کتاب ثروت بدون مالیات از تام ویلورایت را نیز در سال 2012 نوشت.

آموزه های مالی و تجاری کیوساکی بر آنچه او “آموزش مالی” می نامد متمرکز است: ایجاد درآمد منفعلانه با تمرکز بر فرصت های شغلی و سرمایه گذاری مانند سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ، مشاغل ، سهام و کالاها ، با این هدف که بتواند از طریق چنین سرمایه گذاری هایی از خود حمایت کند. به تنهایی و در نتیجه رسیدن به استقلال مالی واقعی. او مجموعه ای از نویسندگان و “متخصصان” دیگری دارد که اغلب از آنها به عنوان “مشاوران پولدار” در زمینه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ، برنامه ریزی مالی و جلوگیری از مالیات نام می برد.

کیوساکی از اصطلاح “دارایی” برای چیزهایی استفاده می کند که پول در جیب شما می گذارد. وی اظهار داشت که دارایی ها باعث ورود نقدی می شوند ، مانند سود سهام ، درآمد اجاره از املاک یا درآمد حاصل از مشاغل. وی “تعهدات” را مواردی تعریف می کند که از جیب فرد پول نقد می بلعد ، مانند اقامت شخصی ، وام های مصرفی ، وام خودرو ، پرداخت کارت اعتباری و وام دانشجویی. کیوساکی استدلال می کند که با وجود خطرات ناشی از استفاده از اهرم برای دستیابی به استقلال مالی ، اهرم مالی در ثروتمند شدن بسیار مهم است.وی بر اهمیت ایجاد دارایی به جای پس انداز پول نقد یا اتکا به حقوق از شغل سنتی ، ابتدا برای تأمین مالی بدهی های خود تأکید می کند.

کتابهای تالیفی کیوساکی

 1. پدر پولدار پدر بیچاره – آنچه ثروتمندان درمورد پول به بچه های خود می آموزند – اینکه طبقه فقیر و متوسط ​​این کار را نمی کنند! (اولین بار در سال 1997 منتشر شد) Warner Business Books.
 2. ربع پول نقد: راهنمای پدر پولدار برای آزادی مالی (2000).
 3. راهنمای پدر ثروتمند برای سرمایه گذاری: آنچه ثروتمندان در آن سرمایه گذاری می کنند ، اینکه فقرا و طبقه متوسط ​​آن را انجام نمی دهند .
 4. دانشکده تجارت برای افرادی که کمک به مردم را دوست دارند (مارس 2001). بازاریابی چند سطحی را تأیید می کند
 5. Rich Dad’s Rich Kid، Smart Kid: دادن فرزندان خود به یک شروع مالی (2001).
 6. Reich Dad’s Retire Young، Retire Rich (2002).
 7. پیشگویی پدر ثروتمند: چرا هنوز بزرگترین سقوط بازار سهام در تاریخ در حال ظهور است … و چگونه می توانید خود را آماده کنید و از آن سود ببرید! (2002).
 8. Rich Dad’s The Business School: برای افرادی که دوست دارند به مردم کمک کنند (2003)
 9. پدر ثروتمند که پول من را گرفت؟: چرا سرمایه گذاران آهسته پول را از دست می دهند و سریع برنده می شوند! (2004)
 10. پدر پولدار ، پدر بیچاره نوجوانان: اسرار پول – که در مدرسه نمی آموزید! (2004) .
 11. پدر ثروتمند قبل از این که شغل خود را ترک کنید: 10 درس واقعی که هر کارآفرین باید در مورد ایجاد یک تجارت چند میلیون دلاری بداند (2005).
 12. چرا ما می خواهیم شما ثروتمند شوید: دو مرد ، یک پیام (2006) که با دونالد ترامپ نوشته شده است.
 13. پدر پولدار ضریب هوشی مالی خود را افزایش دهید: با پول خود دقیق شوید (2008).
 14. توطئه پدر ثروتمند ثروتمندان: 8 قانون جدید پول (2009).
 15. کتاب واقعی املاک و مستغلات: کارشناسان واقعی داستان های واقعی زندگی واقعی. (2009)
 16. یک مزیت غیر عادلانه: قدرت آموزش مالی (2011).
 17. Midas Touch: چرا برخی از کارآفرینان ثروتمند می شوند و چرا اکثر آنها این کار را نمی کنند (2011) ، با نویسندگی مشترک دونالد ترامپ
 18. چرا دانش آموزان ‘A’ برای دانشجویان ‘C’ کار می کنند و چرا دانشجویان ‘B’ برای دولت کار می کنند: راهنمای پدر پولدار برای آموزش مالی والدین (2013).
 19. تجارت قرن بیست و یکم (2010) ، با همکاری جان فلمینگ و کیم کیوساکی
 20. شانس دوم: برای پول شما ، زندگی شما و دنیای ما (2015)
 21. 8 درس رهبری نظامی برای کارآفرینان: چگونه ارزشها و تجربه نظامی می تواند تجارت و زندگی را شکل دهد (2015)
 22. چرا ثروتمندان ثروتمندتر می شوند (2017)
 23. FAKE: Fake Money ، معلمان جعلی ، دارایی های جعلی: چگونه دروغها طبقه فقیر و طبقه متوسط ​​را فقیرتر می کنند (2019)

زندگی شخصی

کیوساکی با کیم کیوساکی ازدواج کرده است. از سال 1994 کیوساکی ها در ققنوس ، آریزونا زندگی می کنند. رابرت و کیم در سال 2017 از هم جدا شدند. رابرت در 10 ژوئن 2021 در مصاحبه ای با Daniela Cambone از تحقیقات Stansberry تحقیق جدا شد.

سیاست های وی

کیوساکی ، دونالد ترامپ ، نامزد جمهوری خواه را برای انتخابات ریاست جمهوری 2016 تأیید و حمایت کرد. او همچنین با او کتاب نیز نوشت .

مطلب پیشنهادی

 اسامی زندان زنان در تهران و حومه

 اسامی زندان زنان در تهران و حومه

 اسامی زندان زنان در تهران و حومه : در سال‌های اخیر، موضوع زندان‌های زنان و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *