یکشنبه , 24 تیر 1403 - 2:48 قبل از ظهر

فاصله اردستان تا کاشان چقدر است ؟

اردستان شهری تاریخی در استان اصفهان ایران است. این شهر در فاصله 110 کیلومتری شمال غرب اصفهان و 270 کیلومتری جنوب تهران واقع شده است. اردستان به خاطر سابقه غنی تاریخی و جاذبه های طبیعی اش، از جمله باغ های پسته، مزارع گل محمدی و کویر ابوزیدآباد، شناخته شده است.

فاصله اردستان تا کاشان چقدر است ؟

فاصله ی اردستان تا کاشان ۱۲۸ کیلومتر است. با ماشین حدود ۱ ساعت و ۲۵ دقیقه طول می کشد تا از اردستان به کاشان برسید. شما می توانید در مسیر کم شهر تاریخی را از نزدیک ببینید و در زمانی کوتاه به خانه برگردید . با توجه به مسیر کوتاه فاصله اردستان تا کاشان شما می توانید در سفری یک روزه به این مقصد گردشی کوتاه و مناسب آخر هفته را برای خود و خانواده ی خود در نظر گرفته باشید .

برخی از جاذبه های گردشگری محبوب در اردستان

برخی از جاذبه های گردشگری محبوب در اردستان عبارتند از:

 • مسجد جامع اردستان: این مسجد که در قرن یازدهم ساخته شده است، یکی از قدیمی ترین مساجد ایران است. این مسجد به خاطر معماری زیبا و کاشی کاری های نفیسش مشهور است.
 • مناره پیروز: این مناره که در قرن دوازدهم ساخته شده است، بلندترین مناره در ایران است. این مناره به خاطر آجرکاری و کاشی کاری های نفیسش مشهور است.
 • خانه طباطبایی ها: این خانه که در قرن نوزدهم ساخته شده است، یکی از زیباترین خانه های تاریخی ایران است. این خانه به خاطر معماری و تزئینات نفیسش مشهور است.
 • باغ فین: این باغ که در قرن شانزدهم ساخته شده است، یکی از زیباترین باغ های ایرانی است. این باغ به خاطر معماری، آبنماها و درختانش مشهور است.

  کویر ابوزیدآباد: این کویر یکی از بزرگترین کویرهای ایران است. این کویر به خاطر تپه های شنی، نمکزارها و حیات وحشش مشهور است.
  اردستان شهری عالی برای بازدید برای هر کسی است که علاقه مند به تاریخ، فرهنگ یا طبیعت باشد.

بهترین زمان سفر به اردستان

بهترین زمان سفر به اردستان به سلیقه شما بستگی دارد. اگر به دنبال آب و هوای خنک و مطبوع هستید، بهار (مارچ تا می) یا پاییز (سپتامبر تا نوامبر) بهترین زمان برای سفر است. در این زمان ها، میانگین دما بین 15 تا 25 درجه سانتیگراد (59 تا 77 درجه فارنهایت) است.
اگر به دنبال تجربه گرمای واقعی هستید، می توانید در تابستان (ژوئن تا آگوست) به اردستان سفر کنید. در این زمان ها، میانگین دما بین 30 تا 40 درجه سانتیگراد (86 تا 104 درجه فارنهایت) است.
زمستان در اردستان می تواند بسیار سرد باشد، با میانگین دما بین 5 تا 10 درجه سانتیگراد (41 تا 50 درجه فارنهایت). با این حال، اگر به دنبال یک تجربه آرام و خلوت هستید، می تواند زمان خوبی برای بازدید باشد.
در اینجا چند رویداد و جشنواره محبوب وجود دارد که ممکن است بخواهید در برنامه سفر خود به اردستان در نظر بگیرید:

 1. جشنواره گلاب گیری کاشان در اردیبهشت برگزار می شود و زمان مناسبی برای بازدید از مزارع گل محمدی و دیدن فرآیند گلاب گیری است.
 2. جشنواره انار ابرقو در شهریور برگزار می شود و زمانی برای جشن گرفتن برداشت انار است.
 3. جشنواره پسته اردستان در مهر ماه برگزار می شود و زمانی برای جشن برداشت پسته است.

مطلب پیشنهادی

چادر زدن در کاشان

5 مکان محبوب برای چادر زدن در کاشان

کاشان، شهر گل و گلاب، با جاذبه‌های تاریخی و طبیعی فراوان، مقصدی ایده‌آل برای طبیعت‌گردان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *