یکشنبه , 26 فروردین 1403 - 12:28 بعد از ظهر

بررسی جامع برند لوازم آرایشی لدورا

بررسی جامع برند لوازم آرایشی لدورا

در این مقاله می خواهیم بدانیم برند لوازم آرایشی لدورا که بسیار متقاضی هم دارد زیر مجموعه کدام شرکت در کدام کشور می باشد . همین طور نقد ها و بررسی هایی در مورد این برند با توجه به نظرات مردم داشته باشید تا شما با خیالی آسوده بدانید این برند را انتخاب کنید و یا خیر ؟

موارد استفاده ای برند لدورا

برند لِدورا شامل خانواده محصولات مراقبتی و آرایشی پوست و مو است این گروه از محصولات با بهره‌گیری از بهترین کیفیت در سبد خرید مصرف‌کنندگان عزیز قرار گرفته است.

کشور تولید کننده برند لدورا

مواد اصلی تشکیل‌دهنده خانواده لِدورا از معتبرترین تولیدکنندگان کشورهای سوئیس، فرانسه و ژاپن تهیه شده و یکی از برترین و قابل‌رقابت‌ترین محصولات، در مقایسه با برندهای برتر جهانی است. محصولات لِدورا توسط متخصصان داخلی در بسته‌بندی زیبا، بادوام و منحصربه‌فرد به مصرف‌‌کنندگان ویژه که به دنبال تمایز هستند عرضه می‌شود. که این برند با کیفیت زیر مجموعه ی شرکت پنبه ریز قرار دارد و می توان گفت از کیفیت محصول خوبی نیز برخوردار هستند .

نظرات مردم در مورد برند لدورا

با توجه به آمار نسبی که از عزیزان در کشور ایران گرفته شده به صورت کامل و دقیق بیشتر کسانی که از این محصول به درستی و کامل استفاده کرده اند ( توجه کنید که شما باید از محصولی که مناسب پوستتان می باشد استفاده کنید و اگر بدون در نظر گرفتن نوع پوستتان و نگرفتن مشاوره از دکتر پوستتان با توجه به حساسیت های پوستی خودتان ، از این محصول با هر محصول دیگری استفاده کنید ممکن است آسیب های جدی را به خود و پوست خود وارد کنید ) به صورت میانگین رو به بالا راضی بوده اند و به دیگران نیز این برند را توصیه کرده اند .

چگونه پوست خود را بشناسید ؟

نوع پوست من چیست؟ اگر بعد از 30 دقیقه پوست شما براق به نظر می رسد، احتمالاً پوست چرب دارید. اگر احساس سفت و پوسته پوسته شدن یا پوسته پوسته شدن دارید، احتمالاً پوست خشکی دارید. اگر درخشش فقط در T-Zone شما باشد، احتمالاً پوست مختلط دارید. و اگر پوست شما هیدراته و راحت است، اما چرب نیست، احتمالاً پوست طبیعی دارید.

انواع پوست

چهار نوع اساسی پوست سالم وجود دارد:

 1. پوست معمولی،
 2. خشک،
 3. چرب و
 4. پوست مختلط.

نوع پوست توسط ژنتیک تعیین می شود. با این حال، وضعیت پوست ما می تواند با توجه به عوامل داخلی و خارجی مختلفی که در معرض آن قرار می گیرد، بسیار متفاوت باشد. اگر برای شناسایی نوع پوست خود به کمک نیاز دارید، آزمایش پوست ممکن است ابزار مفیدی باشد. اگر به راهنمایی بیشتر در مورد بهترین روش مراقبت از آن نیاز دارید، Eucerin توصیه می کند که با یک متخصص پوست یا داروساز تماس بگیرید. تمام ان چه که ما در این مقاله می گوییم به صورت کلی می باشد و شما برای درک بهتر پوست خود بهتر است به متخصص پوست مراجعه کنید . در برند لوازم آراشی لدورا نیز شما می توانید با توجه به نوع پوست خود یکی از محصوصلات را انتخاب و تهیه کنید .

 

 پوست معمولی

پوست معمولی به خوبی متعادل است: نه خیلی چرب و نه خیلی خشک. “طبیعی” اصطلاحی است که به طور گسترده برای اشاره به پوست متعادل استفاده می شود. اصطلاح علمی پوست سالم eudermic است. اصطلاح علمی برای پوست متعادل، اودرمیک است. ناحیه T (پیشانی، چانه و بینی) ممکن است کمی چرب باشد، اما به طور کلی سبوم و رطوبت متعادل است و پوست نه خیلی چرب و نه خیلی خشک است.

نحوه تشخیص پوست معمولی

از نمای نزدیک با ظاهری سالم و درخشان
بافت مخملی، نرم و صاف، نشانه داشتن پوستی سالم و درخشان است.

ویژگی های پوست معمولی:

 • منافذ ریز
 • گردش خون خوب
 • بافتی مخملی، نرم و صاف
 • شفافیت یکنواخت رنگی تازه و گلگون
 • بدون ایراد
 • و مستعد حساسیت نیست.

پوست خشک

پوست خشک می تواند سفت و زبر باشد و کدر به نظر برسد. “خشک” برای توصیف نوع پوستی استفاده می شود که نسبت به پوست معمولی سبوم کمتری تولید می کند. در نتیجه کمبود سبوم، پوست خشک فاقد لیپیدهایی است که برای حفظ رطوبت و ایجاد یک سپر محافظ در برابر تأثیرات خارجی نیاز دارد.  در نتیجه کمبود سبوم، پوست خشک فاقد لیپیدهایی است که برای حفظ رطوبت و ایجاد یک سپر محافظ در برابر تأثیرات خارجی نیاز دارد. این منجر به اختلال در عملکرد مانع می شود. پوست خشک (Xerosis) به درجات مختلف شدت و به اشکال مختلف وجود دارد که همیشه به وضوح قابل تشخیص نیستند.زنان به طور قابل توجهی بیشتر از مردان از خشکی پوست رنج می برند و تمام پوست ها با افزایش سن خشک می شوند. مشکلات مربوط به خشکی پوست یک شکایت رایج است و 40 درصد از مراجعه به متخصصین پوست را تشکیل می دهد.

علل خشکی پوست

سفتی و احساس خشن شدن پوست اغلب نشان دهنده خشکی پوست است.زنان مسن با پوست خشک، چین و چروک و خطوط بارزتری دارند.رطوبت پوست به تامین آب در لایه های عمیق تر پوست و تعریق بستگی دارد. پوست به طور مداوم آب خود را از دست می دهد .

تعریق: از دست دادن فعال آب از غدد ناشی از گرما، استرس و فعالیت.
از دست دادن آب ترانس اپیدرمی (TEWL): روش طبیعی و غیرفعال است که در آن پوست روزانه حدود نیم لیتر آب را از لایه های عمیق تر پوست پخش می کند.

خشکی پوست به دلیل کمبود:

عوامل مرطوب کننده طبیعی (NMFs) – به ویژه اوره، اسیدهای آمینه و اسید لاکتیک – که به اتصال در آب کمک می کنند.
لیپیدهای اپیدرمی مانند سرامیدها، اسیدهای چرب و کلسترول که برای عملکرد سالم مانع پوست مورد نیاز هستند.در نتیجه، عملکرد مانع پوست می تواند به خطر بیفتد.

نحوه تشخیص درجات مختلف خشکی پوست

پوست خشک از پوستی که کمی خشک تر از حالت عادی است، از پوست بسیار خشک تا پوست بسیار خشک را در بر می گیرد. تفاوت ها را معمولاً می توان با موارد زیر تشخیص داد:

عوامل داخلی و خارجی می توانند توانایی آبرسانی پوست را مختل کنند.
نزدیک از پاشنه ترک خورده
کف پاها تمایل به خشک شدن و ترک خوردن دارند.

پوست خشک

پوست خفیف خشک می تواند احساس سفت، شکننده و زبری داشته باشد و کدر به نظر برسد. خاصیت ارتجاعی پوست نیز کم است.

اگر خشکی درمان نشود، پوست ممکن است ایجاد شود:

 • پوسته پوسته شدن خفیف یا پوسته پوسته شدن در لکه ها
 • ظاهری خشن و لکه دار (گاهی به نظر می رسد که پیری زودرس دارد)
 • احساس سفتی
 • خارش احتمالی
 • همچنین نسبت به تحریک، قرمزی و خطر عفونت حساس تر است.

پوست بسیار خشک

نواحی خاصی از بدن – به ویژه دست ها، پاها، آرنج ها و زانوها – مستعد ابتلا به موارد زیر هستند:

 • خشونت
 • ترک خوردن با تمایل به تشکیل راگاد (ترک)
 • پینه ها
 • پوسته پوسته شدن
 • خارش مکرر
 • پوست بسیار خشک بیشتر در افراد مسن یا دست های به شدت کم آب دیده می شود.

 پوست چرب

پوست چرب دارای درخشندگی براق و منافذ قابل مشاهده است. “چرب” برای توصیف نوع پوست با افزایش تولید سبوم استفاده می شود. این تولید بیش از حد به عنوان سبوره شناخته می شود.

علل پوست چرب

پوست های چرب تمایل به لک دارند.
تعدادی از مسائل باعث تولید بیش از حد سبوم می شود:

 • ژنتیک
 • تغییرات هورمونی و عدم تعادل
 • دارو
 • فشار
 • لوازم آرایشی کمدوژنیک (محصولات آرایشی که باعث تحریک می شوند)

چگونه انواع پوست های چرب را تشخیص دهیم؟

پوست چرب را می توان با منافذ بزرگ و قابل مشاهده مشخص کرد.نگرانی های آکنه اغلب در ناحیه T به خصوص در دوران بلوغ ظاهر می شوند.
پوست چرب با موارد زیر مشخص می شود:

 • منافذ بزرگ و به وضوح قابل مشاهده
 • یک درخشش براق
 • پوست ضخیم تر و رنگ پریده: رگ های خونی ممکن است قابل مشاهده نباشند
 • پوست های چرب مستعد ابتلا به کومدون ها (جوش های سرسیاه و سرسفید) و انواع مختلف آکنه هستند.
 • با آکنه خفیف، تعداد قابل توجهی از کومدون‌ها روی صورت و اغلب روی گردن، شانه‌ها، پشت و سینه ظاهر می‌شوند.
 • در موارد متوسط ​​و شدید، پاپول‌ها (برجستگی‌های کوچک بدون سر سفید یا سیاه قابل مشاهده) و پوسچول‌ها (برجستگی‌هایی با اندازه متوسط ​​با نقطه سفید یا زرد قابل توجه در مرکز) ظاهر می‌شوند و پوست قرمز و ملتهب می‌شود.

پوست مختلط

انواع پوست بین ناحیه T و گونه در پوست مختلط متفاوت است.پوست مختلط همانطور که از نامش پیداست پوستی است که از ترکیبی از انواع پوست تشکیل شده است.
در پوست های مختلط، انواع پوست در ناحیه T و گونه ها متفاوت است. به اصطلاح T-zone می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد – از یک منطقه بسیار باریک تا یک منطقه گسترده. در برند لوازم آرایشی لدورا تمام موارد بهداشتی با توجه به نیاز شما وجود دارد .

پوست مختلط با موارد زیر مشخص می شود:

 • ناحیه T چرب (پیشانی، چانه و بینی)
 • منافذ بزرگ در این ناحیه شاید با مقداری ناخالصی
 • گونه های معمولی تا خشک
 • علل ایجاد پوست مختلط

قسمت های چرب تر پوست مختلط به دلیل تولید بیش از حد سبوم ایجاد می شود. قسمت های خشک تر پوست مختلط به دلیل کمبود سبوم و کمبود چربی مربوطه ایجاد می شود.

ارزیابی نوع و وضعیت پوست

بر خلاف نوع پوست، وضعیت پوست می تواند در طول زندگی شما بسیار متفاوت باشد. بسیاری از عوامل داخلی و خارجی که وضعیت آن را تعیین می کنند عبارتند از: آب و هوا و آلودگی، دارو، استرس، عوامل ارثی که بر سطوح سبوم، عرق و عوامل مرطوب کننده طبیعی که پوست شما تولید می کند و همچنین محصولاتی که استفاده می کنید و انتخاب های مراقبت از پوست تأثیر می گذارد. که شما می سازید.محصولات مراقبت از پوست باید متناسب با نوع پوست و رسیدگی به وضعیت پوست انتخاب شوند

نشانه های پیری

نوع پوست ما می تواند در طول زندگی ما تغییر کند. افرادی که در سنین نوجوانی دارای نوع پوست چرب هستند، بعد از بلوغ پوستشان خشک‌تر می‌شود و افرادی که نوع پوست معمولی دارند، با افزایش سن، پوستشان خشک‌تر می‌شود.

با افزایش سن همه انواع پوست، حجم و تراکم پوست از دست می‌رود، خطوط و چین و چروک‌های ظریف ظاهر می‌شوند و تغییراتی در رنگدانه‌ها ایجاد می‌شود. درک و اندازه گیری این علائم پیری به ما کمک می کند تا وضعیت پوست خود را مشخص کنیم. در مورد پیری پوست بیشتر بخوانید.

 

 

رنگ پوست

رنگ پوست و قومیت بر نحوه واکنش پوست ما به نیروهای خارجی مانند خورشید، اختلالات رنگدانه، تحریک و التهاب تأثیر می‌گذارد. رنگ اصلی پوست با چگالی اپیدرم و توزیع ملانین تعیین می شود. در اقوام پوست بیشتر بخوانید.قرمزی پوست نیز معیار مفیدی برای سنجش وضعیت پوست است. این نشان می دهد که گردش خون ما چقدر موفق است و می تواند در شناسایی شرایطی مانند کوپروز و روزاسه مفید باشد.

حساسیت پوستی

پوست حساس پوستی است که به راحتی توسط عوامل مختلف تحریک می شود، که عموماً توسط پوست متعادل مانند محصولات مراقبت از پوست یا دماهای بالا و پایین تحمل می شود. برای برخی افراد، پوست حساس یک وضعیت دائمی است، برای برخی دیگر، حساسیت توسط عوامل داخلی و خارجی خاصی ایجاد می شود. زمانی اتفاق می‌افتد که عملکرد سد طبیعی پوست به خطر بیفتد و باعث از دست رفتن آب و اجازه نفوذ مواد محرک می‌شود. علائم توسط عواملی تشدید می شود که پوست صورت بیشتر در معرض آن قرار دارد، از نور خورشید گرفته تا برخی از مواد تشکیل دهنده لوازم آرایشی و پاک کننده ها.
برای پوست های چرب پیروی از یک روال مراقبت روزانه از پوست با محصولات مناسب ضروری است.پوست حساس پوستی است که به راحتی تحریک می شود و نسبت به پوست معمولی واکنش پذیرتر است. شناسایی و ارزیابی علائمی مانند قرمزی، بثورات پوستی، سوزش، خارش و سوزش به تعیین وضعیت پوست کمک می کند.

تولید سبوم و عرق

میزان سبوم تولید شده توسط غدد چربی در پوست، اثربخشی عملکرد مانع پوست و در نتیجه وضعیت پوست را کنترل می کند. تولید بیش از حد سبوم می تواند منجر به پوست چرب و مستعد آکنه شود، در حالی که تولید کم سبوم باعث خشکی پوست می شود. غدد تعریق در پوست عرق تولید می کنند تا به بدن کمک کنند تا حد مطلوب خود را حفظ کند . درجه حرارت تولید زیاد یا کم عرق می تواند بر وضعیت پوست تأثیر بگذارد.

عوامل مرطوب کننده طبیعی (NMF)

به طور طبیعی در پوست سالم تولید می شود، NMF ها مانند اسیدهای آمینه به اتصال آب به پوست کمک می کنند، خاصیت ارتجاعی و لطافت آن را حفظ می کنند و از کم آبی آن جلوگیری می کنند. هنگامی که سد محافظ پوست آسیب می بیند، اغلب نمی تواند این NMF های ضروری را حفظ کند، بنابراین رطوبت پوست کاهش می یابد و شرایط تحت تاثیر قرار می گیرد.

حساسیت پوستی

 

مطلب پیشنهادی

 خوردن مشروبات الکلی ضرر بیشتری دارد یا کشیدن سیگار ؟

 خوردن مشروبات الکلی ضرر بیشتری دارد یا کشیدن سیگار ؟

خوردن مشروبات الکلی ضرر بیشتری دارد یا کشیدن سیگار  :در دهه‌های اخیر، مسائل مربوط به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *