جمعه , 4 اسفند 1402 - 5:01 قبل از ظهر

باهوش ترین نژاد سگ ها

باهوش ترین نژاد سگ ها

اگر مثل من باشید ، فقط سگ ها را دوست ندارید. شما کاملاً آنها را دوست دارید. و این برای هر نژاد و هر اندازه و بدون توجه به هوش آنها پیش می رود. در همان زمان ، من فکر می کنم جالب است که برخی از سگ ها ، که در یک کار خوب عمل می کنند ، احتمال بیشتری دارند که به دیگری تسلط داشته باشند. به عبارت دیگر ، من این واقعیت را دوست دارم که هر یک از سگها دارای سطح هوشی متفاوتی نسبت به فرد بعدی هستند و دقیقاً مانند انسان ها از ضریب هوشی بسیار ویژه ای برخوردار هستند. به همین دلیل ، به جای اینکه لیستی از نژادهای مورد علاقه خود را به شما ارائه دهم ، فکر کردم شاید نوشتن درباره باهوش ترین سگ های دنیا جالب باشد.

همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، می توان هوش یک سگ را اندازه گیری کرد. در حقیقت ، مطالعات اخیر در دانشکده لندن از دانشگاه ادینبورگ نشان داده اند که این هوش حتی می تواند با توانایی های شناختی انسان قابل مقایسه باشد.

هوش سگ ظرفیتی یا استعدادی است که یک سگ برای یادگیری ، فکر کردن و همچنین حل مشکلات دارد. ممکن است ساده نباشد ، اما بر اساس تحقیقات عمیق ، یک نژاد سگ بر اساس معیارهای زیر می تواند “هوشمند” یا “باهوش” طبقه بندی شود:

تطبیقی : این معیاری است برای سنجش چگونگی خوب بودن یک سگ نه تنها بلکه با محیط خود سازگار است. حتی در بین سگهای یک نژاد نیز بسیار متفاوت است.
غریزه : این مربوط به هدف یک سگ است ، یعنی کاری که برای انجام آن پرورش داده شده است. بعضی از سگها برای شکار و بقیه پرورش می یابند و برخی دیگر برای دامداری ، نگهبانی و … پرورش می یابند. نژادهای سگ با هوش غریزی بالا وظایف خود را با دخالت اندک انسان انجام می دهند.
اطاعت و کار :  این به آنچه که یک سگ می آموزد و همچنین به سرعت اتفاق می افتد ، ارتباط دارد. این از طریق آموزش اطاعت است.

اکنون ، لیستی از شش سگ هوشمند باهوش جهان در اینجا آمده است:

1. مرزبان

همانطور که ممکن است بدانید ، Border Collies به طور گسترده به عنوان باهوش ترین سگ جهان شناخته می شود. در بیشتر موارد ، این کارگران کوچک زیبا برای زندگی در کشور مناسب ترند و بیشتر به عنوان “گله” یا سگ مزرعه شناخته می شوند.

اما چرا آنها به این حد بسیار فکر می کنند؟

می بینید ، Border Collies بسیار فعال هستند و نگهبانان عالی را ایجاد می کنند ، اما در عین حال به خوبی به مثبت بودن پاسخ می دهند و می توانند فوق العاده سریع یاد بگیرند.

از این گذشته ، آنها مخصوصاً در مورد كودكان كوچك بسیار سگ خانواده و بسیار محافظ هستند. جالب اینجاست که این شیوه محافظانه به غرایز ارضی آنها منتهی می شود و همین امر باعث می شود که از صاحبان خود محافظت کنند.

به طور کلی ، Border Collies به ویژه نگهداری هوشمندانه و بسیار کمی است که فقط این ادعاها را باهوش ترین سگ جهان می کند.

2 . پودل 

Poodles نه تنها کوچک و قابل تحسین بلکه انرژی زا نیز هست. در حقیقت ، از بین باهوش ترین سگ های جهان ، این سگ خانوادگی سرگرم کننده نیز یکی از پرانرژی ترین است.

با توجه به این نکته ، غالباً شاهد غوغا هایی در نمایش های سگ در سراسر جهان خواهید بود ، اما به همین دلیل است که مالکان هنگام تأمین امنیت محیط زیست باید مراقب باشند.

بدین معنی که پودل ها در پریدن فوق العاده هستند و با چنان سطح بالایی از هوش هستند که برای سرگردان کردن در بیرون از باغچه پشتیبان نیاز به تشویق کمی دارند.

سطح شهود آنها هنگام تعامل با مردم نیز آشکار است. از همه اینها ، پودل واقعاً می داند که چگونه ” ناز” کند و توجه را جلب کند. در حقیقت ، پودل روی این تعامل شکوفا می شود و همراه و ایده آل حیوان خانگی است.

اما به عقب برگردید!
آیا می دانید پودل کوچک در ابتدا یک سگ شکار بود؟ درسته؛ آنها واقعاً در تهیه و بازیابی آب خوب بودند. گویی این کافی نیست ، پودل ها آنقدر هوشمند بودند که سیرک آنها را به عنوان سگ های مجرب پذیرفت و همه ما می دانیم که تنها باهوش ترین سگ های جهان از گروه های مسافر ترجیح می دهند.

3. GERMAN SHEPHERD

آیا می دانید که چرا چوپان آلمانی در انگلستان “Alsation” خوانده می شود؟

پس از جنگ جهانی دوم ، فعالان حقوق حیوانات تصمیم گرفتند كه از یکپارچگی و جهان بینی جهان شبان آلمانی محافظت شود. یعنی این سگها آنقدر هوشمند هستند که حتی نازی ها به دلایل بسیار ناآگاهانه از هوش خود استفاده می کردند. گفته می شود ، زمان آن گذشته و امروز ، چوپان آلمانی به دلایل بهتر به همراه یکی از باهوش ترین سگ های جهان شناخته شده است.

یک شبان آلمانی هر روز به تمرینات زیادی احتیاج دارد و وقتی این برتری جسمی را با هم ترکیب می کنید ، می توانیم ببینیم که چرا آنها اغلب به عنوان سگ های پلیس و ارتش استفاده می شوند. گفته می شود ، آنها به همان اندازه در مراقبت از گیاهان ، راهنمایی ، نجات یا عمل به عنوان نگهبان ، خوب عمل می کنند ، در حالی که اکثر صاحبان ادعا می کنند که آنها بسیار راحت تر از سایر نژادها هستند.

چند سال پیش ، چوپان آلمانی نیز در جمع 50 نفر از سگهای باهوش برتر جهان ، توسط باشگاه کنل آمریکایی مقام سوم را کسب کرد.

4. GOLDEN RETRIEVER

احتمالاً Golden Retriever از همه نژادهای موجود در لیست باهوش ترین سگ های جهان کمترین تعمیر و نگهداری را دارد. آسان و خوشحال کننده و بسیار مثبت ، Retriever نیز وقتی صحبت می شود بسیار مطیع است. همانند Border Collie ، Golden Golden Retriever نیز در طول این تمرین بسیار مطیع است و به مثبت بودن پاسخ می دهد. در بیشتر موارد ، آنها به عنوان حیوانات خانگی ، سگ های نجات شناخته می شوند و معمولاً از آنها به عنوان سگ های خدمات معلول استفاده می شود.

لازم به گفتن نیست که فقط باهوش ترین سگ های دنیا برای چنین نقش هایی انتخاب می شوند. در عین حال ، سطح بالایی از هوش آنها همچنین باعث می شود تا آنها بخواهند از انسانها خوشحال شوند. با توجه به این نکته ، می بینیم که بسیاری از دارندگان می توانند طلایی رتریور خود را برای انجام کارهای شاد و سرگرم کننده در اطراف خانه مانند واکشی کاغذ ، بستن درها یا جستجوی کفش هایشان آموزش دهند!

5. SHETLAND SHEEPDOG

فقط چیزی بسیار دوستانه و بسیار زیبا در مورد Shepdog Shetland وجود دارد. این ممکن است ارتباطی با یک سریال تلویزیونی 1980 (لاسی) داشته باشد ، اما واقعاً ، آنها فقط شیرین ترین و سگ های آرام هستند. Shetland یکی از آسانترین سگهای موجود در لیست ما در بین خانواده های مختلف در سراسر جهان است و صاحبان آنها اغلب برای تشویق آنها به ورزش نیاز دارند. همانطور که گفته شد ، آنها شخصیتی بسیار نرم دارند و چیزی جز دوست داشتن افراد اطراف خود را دوست ندارند

از این گذشته ، Shepdog Shetland چنین حیوانات زحمتکش و بهترین دوست کشاورزان است. مطیع آموزش و باهوش شدن در زمین ، این سگ شگفت انگیز یکی از بهترین منابعی است که در حومه شهرها دارد اما حقیقت این است که ، آنها آنقدر هوش دارند که جذابیت و مهربانی آنها کافی است تا آنها را سرپا نگه دارند.

6. دبرمن

متأسفانه برای دوبرمن پینچر ، وضعیت قدرتمند و تصویر ضعیف آنها از طریق رسانه ها به آنها اعتبار کمی داده است. حقیقت این است که این یکی از باهوش ترین سگ های جهان و یک همراه وفادار بسیار جدی به انسان هاست. به دلیل قدرت بدنی ، آنها دوست دارند تا حد ممکن حرکت کنند اما سطح هوش آنها همچنین بدان معنی است که آنها چیزی بهتر از تحریک ذهنی ندارند.

اجتماعی و مطیع ، هنگامی که دوبرمن جوان است ، می توانند به راحتی توسط صاحبان آموزش داده شوند تا به ویژه در مورد کودکان خردسال ، دقیق و ملایم باشند. همانند سایر نژادهای موجود در لیست ، دوبرمن به مثبت پاسخ می دهد و شهود آنها در تعداد پنچرهای دوبرمن که در یگان های نظامی یا پلیس امروزی می بینیم مشهود است. علاوه بر این ، این موجود زیبا برای نجات و درمان نیز انتخابی محبوب است اما گفته می شود ، آنها بهترین گزینه را به عنوان نگهبان می دانند.

قطعاً ، نژادهای زیادی از سگهای هوشمند وجود دارد. بولداگ ، هاسکی ، پاپیلون ، و غیره. با این حال ، برخی از آنها هوشمندانه تر از آنچه در این مقاله برجسته شده است ، هوشمند هستند. از آموزش درست سگ خود غافل نشوید زیرا آموزش عامل مهمی در هوش سگ است. همانطور که مشاهده می کنید ، هر یک از شش فهرست برتر ما به راحتی می توانست این جایزه را برای باهوش ترین سگ جهان کسب کند.

مطلب پیشنهادی

پاد ماد ( pod mod) چیست؟

پاد ماد ( pod mod) چیست؟

دنیای ویپینگ دنیای وسیعی است. به ویژه آنکه طی 20 سال گذشته که از ابداع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *