سه شنبه , 1 خرداد 1403 - 1:25 بعد از ظهر
13 ایده برای حیاط خلوت کوچک تا در فضای باز بزرگ زندگی کنید

13 ایده برای حیاط خلوت کوچک تا در فضای باز بزرگ زندگی کنید

13 ایده برای حیاط خلوت کوچک تا در فضای باز بزرگ زندگی کنید

سیسرو زمانی نوشت که «اگر باغ و کتابخانه داشته باشید، همه چیزهایی را که نیاز دارید دارید»، اندازه آن را مشخص نکرد. شاید فیلسوف در اینجا به پناهگاه‌های دنج کتاب در خانه و ایده‌های حیاط خلوت کوچک فکر می‌کرد. (ما مطمئنا دوست داریم اینطور فکر کنیم.)

بعد از همه، بهترین عناصر زندگی در باغ را می توان در فضایی به اندازه یک جعبه کفش لذت برد: بوی یاس، قفسه ای در امتداد دیوار، پرتوهای خورشید که روی صندلی راحتی شما می درخشد در حالی که پرندگان جیک می زنند… لیست ادامه دارد.

با این حال، طراحان و معماران cảnh quan می گویند راه هایی برای ایجاد یک حیاط خلوت به اندازه تمبر پستی وجود دارد که فضای یک ملک وسیع را تداعی کند. کلیدهای تقلید شکوه چنین فضاهایی زمانی که فضای کمی دارید، محدود کردن پالت رنگ، ایجاد فضایی برای نشستن، شامل یک باغچه گیاهان داروی مرتب – به عنوان مثال، یک باغ عمودی در امتداد حصار حریم خصوصی – و لایه بندی گیاهان و سازه ها برای ایجاد عمق با تخت های برجسته است. ادامه مقاله ی 13 ایده برای حیاط خلوت کوچک تا در فضای باز بزرگ زندگی کنید را بخوانید تا یاد بگیرید که چگونه هر طراحی حیاط خلوت کوچک را با ایده های تزئینی که شگفت انگیز هستند، تغییر دهید.

چطور باعث می‌شویم یک باغ کوچک بزرگ‌تر به نظر برسد؟

جانین پارکر، معمار منظر می‌گوید: «رنگ‌های قوی و اشباع‌شده در گل‌ها، درختچه‌ها و درختان کوچک شما در واقع می‌توانند فضای شما را روشن‌تر و بزرگ‌تر نشان دهند». او همچنین اشاره می‌کند که کشیدن چشم به بالا در یک فضای کوچک حیاتی است: «اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که آسمان باز داشته باشید، این همیشه احساس وسعت را به همراه خواهد داشت. کل آسمان و نمای افق خود را با یک درخت بزرگ پر نکنید.»

پارکر پیشنهاد می کند: “در یک حیاط خلوت کوچک با فضای باز محدود و بدون آسمان باز، چشمان خود را با یک دیوار بلند و بافت دار بالا ببرید.” “این می تواند از درختان ستونی عمودی، یک حصار بلند یا شبکه مشبک پوشیده از تاک، یا یک دیوار زنده واقعی با گیاهان جاسازی شده ساخته شود. شما می توانید این ویژگی بلند را همانطور که در جلوی آن با مواد گیاهی لایه ای کوچکتر و گلدان های کاشته شده زیبا اندازه می گیرید، متعادل کنید.”

مری پاتون، طراح، اضافه می کند که به حداکثر رساندن هر اینچ از فضای قابل استفاده، چه به صورت DIY و چه استخدام یک شرکت طراحی محوطه سازی، کلیدی است. پاتون می‌گوید: «اگر ناحیه‌ای برای رشد هر چیزی بیش از حد سایه است، یک ردیف یا قسمتی از سنگ‌ریزه سیاه ستاره یا گرانیت خرد شده به ایجاد یک نمای تمیز نهایی کمک می‌کند».

کلید لوکس جلوه دادن یک باغ کوچک چیست؟

مری پاتون، طراح، می‌گوید تحقیق در مورد اینکه چه چیزی در منطقه خاص شما (و با میزان نور خورشید شما) به طور کم نگهداری شکوفا می‌شود، در طراحی باغ ضروری است. پارکر توضیح می‌دهد که سطوح بازتاب‌دهنده نیز می‌توانند مانند جواهرات خوب روی لباسی ساده، حس لوکس و براق بودن را القا کنند. “این می تواند به صورت یک آینه دیواری باشد که می تواند پشت یک شبکه یا قاب حصار باشد، یا روی میزها و سایر مبلمان. حتما از مبلمان با کیفیت بالا استفاده کنید و مطمئن شوید که راحت است!” همچنین فراموش نکنید که در صورت امکان، فضاهای نشیمن – به همراه فرش های فضای باز در اتاق نشیمن فضای باز – اضافه کنید. پارکر در مورد ایده های پاسیو در یک حیاط خلوت کوچک می گوید: “وقتی از هر گوشه ای در یک باغ کوچک استفاده می کنید، فرصتی دارید تا حد امکان جادو خلق کنید.

چطور با سبک یک باغ کوچک را تزئین کنیم؟

«شبیه آشپزی که غذاهای فصلی را به منوی رستوران اضافه می‌کند، به فکر تکمیل کاشت‌های خود با گیاهان یک ساله برای کاشت و علاقه فصلی باشید»، سیمون پونتی، شریک شرکت معماری منظر Hoerr Schaudt می‌گوید. “تمرکز خود را بر مواد فضای باز با کیفیت بالا برای مبلمان و لوازم جانبی نگه دارید و آن را تمیز، مرتب و به طور مرتب نگهداری کنید.”

پاتون عاشق گلدان‌های قدیمی ویلی گول است که بافت را تامین می‌کنند و همچنین برای سبزیجات و گلخانه‌های کوچک پاسیو عالی هستند. پارکر به دنبال جا شمعی های شیشه ای با اشکال محکم و ساده است. او می گوید: “چراغ قوه‌ای و شمع‌های قابل شارژ با باتری، نور ملایم و فضایی دنج را ایجاد می‌کنند.” در اینجا، ایده‌های دیگر حیاط خلوت کوچک وجود دارد که باعث صرفه‌جویی در فضا می‌شوند، اما از نظر استایل کمبودی ندارند. حیاط جلویی شما حسادت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید :

13 ایده برای حیاط خلوت کوچک تا در فضای باز بزرگ زندگی کنید

به جزئیات کوچک توجه کنید

در این زمین 0.33 هکتاری، پارکر مجموعه‌ای از جزئیات داستانی را اضافه کرد، از یک استخر کوچک با یک آبنما تا این دروازه زیبا به رنگ سبز تیره آرام. پارکر می گوید: “سبک را می توان با لوازم جانبی غیرمعمول و متمایز باغ اضافه کرد.” “به نظر من، تجمل در باغ در انبوهی بیان می شود.” او به گیاهان اشاره می‌کند، اما بله – دروازه‌ها نیز می‌توانند سرسبز و مجلل باشند.

13 ایده برای حیاط خلوت کوچک تا در فضای باز بزرگ زندگی کنید

اضافه کردن ساختار

پارکر می گوید: “رنگ های گرم باعث می شوند فضا صمیمی تر به نظر برسد و رنگ های سرد و روشن حس آرامش و عمق را القا می کنند.” مورد دوم در مورد این باغ پشتی صدق می کند که همه چیز را از یک منطقه غذاخوری با سنگریزه نخود فرنگی تا کاشت های مجسمه ای بوته دار و پرچین هایی که باغ را برای احساسی سرسبز احاطه کرده اند، در بر می گیرد.

13 ایده برای حیاط خلوت کوچک تا در فضای باز بزرگ زندگی کنید

سنگ را با سبک ترکیب کنید

جزئیات سنگفرش در این باغ خانه مزرعه دوون قرن هجدهمی، فضایی تاریخی را زیر پا تداعی می کند. چنین کلاسیکیسمی حتی در یک حیاط خلوت کوچک مدرن نیز می تواند برای القای حس اصالت و تجمل به محوطه سازی حیاط خلوت کوچک کار کند.

13 ایده برای حیاط خلوت کوچک تا در فضای باز بزرگ زندگی کنید

گلدان ها عالی هستند

باغچه حیاط خلوت خود پارکر در کنتیکت، سرزمینی سرسبز و پوشیده از سبزی است، جایی که فراوانی گلدان شده در باغ های کانتینری – چه تاک های آویز و چه ساکولنت ها – در هر سطحی سرسبزی را تامین می کنند. کاشت های گلدانی پایین تر نیز برای متعادل کردن درختان بلند عمل می کنند و چشم را به سوی مناظر جالب در تمام جهات هدایت می کنند.

13 ایده برای حیاط خلوت کوچک تا در فضای باز بزرگ زندگی کنید

سنگفرش های بازیگوش را انتخاب کنید

حتی در فضای نشیمن بیرونی که واقعاً مانند این تنگ است، همچنان می‌توان سبک را اضافه کرد. این مسیر پیاده روی هنرمندانه با دو رنگ متفاوت از سنگ، گام به گام هم دمدمی مزاج و هم کاربردی را تامین می کند.

13 ایده برای حیاط خلوت کوچک تا در فضای باز بزرگ زندگی کنید

روی میز قرار دهید

شاید فضای کافی برای یک آشپزخانه بیرونی با کفپوش نداشته باشید، اما تقریباً در هر حیاط خلوت کوچکی به اندازه کافی برای یک میز بیسترو به سبک فرانسوی جا وجود دارد. در اینجا، پارکر فضایی برای یک میز ناهارخوری بزرگ برای پذیرایی از خانواده و دوستان ایجاد کرد و با لایه‌های عمودی از باغ‌ها فراتر از محوطه‌سازی سخت، فضای کوچکتر را بزرگ‌تر نشان داد.

13 ایده برای حیاط خلوت کوچک تا در فضای باز بزرگ زندگی کنید

دیوارها را متحیر کنید

در یک باغچه حیاط خلوت کوچک، یک سازه محدود کننده – مانند دیوار سنگی یا نمای آجری که با پیچک بالا می رود – می تواند فضایی مخفی از باغ را ایجاد کند. این مورد در مورد این فضای خیره کننده توسط Hoerr Schaudt صدق می کند. پراونتی می گوید: “آن را ساده نگه دارید …. پیچیدگی یا بهم ریختگی بیش از حد باعث می شود فضا تنگ تر به نظر برسد.”

13 ایده برای حیاط خلوت کوچک تا در فضای باز بزرگ زندگی کنید

به محوطه سازی هنرمندانه تکیه کنید

با درختان مجسمه‌سازی‌شده، چمن‌زار بکر و طبقه بالایی منحنی و راه‌پله، این حیاط خلوت کوچک معادل محوطه‌سازی با یک اثر هنری از M.C. Escher، گرافیست هلندی است. این حیاط ممکن است کوچک باشد، اما محوطه‌سازی و کاشت‌های آن، آن را به یک واحه بیرونی با سبک عالی تبدیل می‌کند.

13 ایده برای حیاط خلوت کوچک تا در فضای باز بزرگ زندگی کنید

سبز شدن

فضای باز کوچک می تواند با پالت رنگی محدود، مجلل و ساده به نظر برسد. طراح محوطه سازی این حیاط خلوت کوچک برای دستیابی به تأثیر عالی، پالت سنگی را انتخاب کرد که عمدتاً از رنگ سبز سرسبز (از جمله میز بیسترو) تشکیل شده است.

13 ایده برای حیاط خلوت کوچک تا در فضای باز بزرگ زندگی کنید

روی جعبه های پنجره شرط بندی کنید

به جای قفسه، جعبه پنجره کلاسیک یکی از راه‌هایی است که می‌توان تأثیر توری گیاهان سرسبز را به وسط دیواری که در غیر این صورت درخشش ندارد، بیاورد. پراونتی خاطرنشان می کند: «مهمترین چیز این است که احساس راحتی کنید به این دانستن که باغ به مرور زمان تکامل می یابد و همیشه می توانید عناصر را در طول مسیر اضافه کنید و همانطور که مجموعه هنر، مصنوعات و ظروف خود را مدیریت می کنید.»

دکور کنید

در یک حیاط خلوت کوچک مانند این، صاحبان خانه می‌توانستند چمنزار سنتی را حفظ کنند و شاید یک چاله آتش یا برخی مبلمان استاندارد پاسیو در فضای باز اضافه کنند. در عوض، یک عرشه شیک و مدرن بر تنها مستطیل مرتب چمنی که دارند تأکید می کند – و آن را به نقطه کانونی در فضای حیاط خلوت تبدیل می کند که در مصرف آب نیز صرفه جویی می کند. نیمکت مدرن جلوه‌ای به روز به دکور فضای باز شیک و در غیر این صورت ساده می‌آورد.

13 ایده برای حیاط خلوت کوچک تا در فضای باز بزرگ زندگی کنید

زیبا و گرافیکی کنید

باغچه‌ای حتی صمیمی‌ترین هم می‌تواند با استفاده از باغچه‌های کانتینری به شیوه‌ای گرافیکی، مانند این فضای کنار آب توسط معماران منظر مارشال پاتزل، حس آرامش یک هزارتو را داشته باشد. استیسی پاتزل، موسس و مدیر شرکت می‌گوید: «این باغ روی بام با استفاده از کاشت‌گرهای مجموعه گره باغ پنوییر نیومن ساخته شده است. همه کاشت‌گرها رنگ و پرداخت یکسانی دارند، باغ کوچک را سازمان‌دهی می‌کنند و اجازه می‌دهند گیاهان در مرکز صحنه قرار بگیرند.» به یک باغ کوچک مانند یک اتاق پودر در خانه خود فکر کنید. از آنجایی که کوچک است، به چیز زیادی نیاز ندارید. از بالاترین کیفیت متریالی که می توانید تهیه کنید استفاده کنید. هر گیاه، شیء و مبلمان در فضا مهم است، بنابراین آن را خاص کنید!

مطلب پیشنهادی

ارتفاع استاندارد میز ناهارخوری چقدر است ؟

ارتفاع استاندارد میز ناهارخوری چقدر است ؟

 میز ناهارخوری به عنوان یک عنصر حیاتی در هر خانه و رستوران، از اهمیت بسیاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *