پنجشنبه , 30 فروردین 1403 - 0:26 قبل از ظهر

10 بهترین نوازنده پیانو در جهان در سال (2022)

وقتی صحبت از این است که چه کسی را در 10 نوازنده برتر پیانو در جهان بگنجانیم، فکر می‌کنم شما با چه افرادی مدرن و کمی جدیدتر قرار گرفته‌اند موافق هستید. این یک تصمیم نسبتاً عینی است. اما این ترتیب رتبه بندی آنهاست که می خواهید درباره آن بحث کنید. بدیهی است که سطح مهارت مهم است، اما ممکن است قدرت خاصی را مهمتر از ما ارزیابی کنید. سپس اصلاح‌کننده‌هایی مانند خلاقیت وجود دارد که به خودی خود اهمیت چندانی ندارند، اما زمانی که یک پیانیست چیره دست آن را داشته باشد، امتیاز بیشتری می‌دهند. اگر کمتر از ژانر کلاسیک می خواهید، از فهرست بهترین بازیکنان صفحه کلید ما در جهان لذت خواهید برد. پایبندی به تنها ده نفر زمانی که افراد بزرگ زیادی وجود دارند، سخت است، بنابراین ما تعداد انگشت شماری از دونده ها و سپس فهرستی از افتخارات را درج کرده ایم. بنابراین اگر انتخاب برتر خود را نمی بینید، فقط به دنبال زیر باشید. با این اوصاف، بیایید به لیست بهترین نوازندگان پیانو در جهان بپریم…

برگرفته شده از : ledgernote.com

#10 – Lyle Mays

Lyle Mays is one of the best pianists in the world. His top strength is playing Jazz.

لایل میز همیشه به موسیقی علاقه داشت، به خصوص زمانی که شروع به نواختن پیانو کرد. او یکی از بزرگانی است که تحت تأثیر سایر موسیقیدانان برجسته مانند آثار مختلف مایلز دیویس قرار گرفته است. میز نواختن گیتار را به خود آموخت (اگرچه پیانو تخصص او باقی ماند) و فعالیت موسیقی خود را زمانی آغاز کرد که با گروه جاز وودی هرمان به تور رفت. با پیشرفت حرفه ای، میس با نوازنده برجسته پت متنی آشنا شد و گروه پت متنی را تشکیل داد. او یکی از دارایی های کلیدی گروه بود و به عنوان طراح صدا و تنظیم کننده اصلی موسیقی آن ها عمل می کرد که در نتیجه کارش نامزد دریافت جوایز مختلف گرمی شد. میز به خاطر خلاقیتش معروف بود و به ویژه در موسیقی جاز برجسته بود، زیرا او اغلب پیانو و ارگ را برای پت متنی می نواخت. میز حتی بیشتر به موسیقی کلاسیک علاقه داشت و آهنگساز چندین اثر برجسته بود، مانند «دوازده روز در سایه یک معجزه».

#9 – Martha Argerich

مارتا آرگریچ را می‌توان بتهوون بعدی دانست، زیرا او یکی از برجسته‌ترین پیانیست‌هایی است که تاکنون نواخته است. آرگریچ ترجیح داد به جای اجرای انفرادی روی صحنه با دیگران باشد. بنابراین، او از دهه هشتاد در قالب کنسرتو اجرا می کند.

او در سال 1965 با برنده شدن در مسابقه بین المللی پیانو شوپن در لهستان به شهرت رسید و کمی بعد شروع به ضبط مطالب خود کرد. آرگریچ به دلیل نفوذش در این رشته، به پیانیست های برجسته مختلفی مانند ایوو پوگوریچ کمک کرد تا به شهرت برسند.

آرگریچ یکی از افراد مورد توجه نبود، زیرا او اغلب از حضور در انظار عمومی مانند مصاحبه اجتناب می کرد. با این حال، استعداد محض او تمام تبلیغاتی بود که او نیاز داشت و در طول کنسرتوها و سونات ها برجسته می شد. او همچنین با ریاست و مدیر آکادمی ها و جشنواره های مختلف مورد توجه قرار گرفت.

#8 – Glenn Gould

رویکرد گلن گولد به نواختن پیانو با بیشتر آنها متفاوت بود، زیرا او ترجیح می داد به جای نواختن مستقیم پیانو بخواند و مطالعه کند. او اغلب می‌توانست پیانو را ذهنی تمرین کند و نمی‌توانست بفهمد که چرا پیانیست‌های همکارش باید هر روز بنوازند. به دلیل شهرت او در اوایل، بسیاری از او به عنوان یک اعجوبه یاد می کردند، زیرا او حتی در سنین جوانی پیانیستی درخشان به حساب می آمد. گولد تأثیرات مختلفی بر ریتم و صدای او گذاشت، مانند آرتور اشنابل و روزالین تورک. او اکثر نوازندگان پیانوی رمانتیک مانند شوپن و لیست را رد کرد و در عین حال باخ و بتهوون را ترجیح داد.
او بسیار خلاق در نظر گرفته می شد، زیرا صدای منحصر به فرد او به جای خواندن آکوردها در تخیل او ایجاد می شد. گولد به عنوان یکی از تأثیرگذارترین پیانیست های جهان در تاریخ ثبت شد، زیرا او حس جدیدی از شگفتی و کلاس را به این حرفه آورد. او قطعاً یکی از بهترین نوازندگان پیانو است، اما مطمئناً در دوران مدرن.

#7 – Leif Ove Andsnes

Leif Ove Andsnes is one of the best piano players in the world, known for his unique artistic approach.

لیف اووه اندسنز که به خاطر اجراهای جذاب خود از آثار ادوارد گریگ شناخته می شود، برای اجراهایش در برخی از معتبرترین سالن های کنسرت جهان مورد تحسین قرار گرفته است. Andsnes مطمئناً در نروژ اثر خود را گذاشته است، زیرا او مدیر موسس جشنواره موسیقی مجلسی Rosendal نروژ است. پس از همکاری با کنسرتو سفر بتهوون، او به عنوان یک پیانیست ماهر شناخته شد و با کنسرتوهای مختلف به تور دعوت شد. او فصل کنسرت 2020 را با نواختن کنسرتو پیانوی گریگ و ارکستر فیلارمونیک اسلو آغاز کرد.
به دلیل صدای منحصربه‌فرد و رویکرد جالبش، نیویورک تایمز از او به عنوان «پیانیستی با ظرافت، قدرت و بصیرت جادویی» استقبال کرد. Leif Ove Andsnes به عنوان یکی از سازترین نوازندگان عصر مدرن شناخته شده است که با کنسرتوهای مختلف خود در سراسر جهان شناخته شده است. او همچنین به دلیل سبک منحصر به فرد و اشتیاق تزلزل ناپذیر برای هنر خود شناخته شد.

#6 – Claudio Arrau

Claudio Arrau is one of the top pianists ever, appreciated for his unique tone and playing style.

اگر با نوازندگان پیانو آشنا باشید، با شنیدن کلودیو آررو متوجه خواهید شد. لحن منحصربه‌فرد او به‌عنوان ضخامت، ارکسترال، تام بی‌جسم و بسیار طلسم‌کننده توصیف شده است. بسیاری از نوازندگان برجسته آررو را به عنوان صدایی منحصربفرد می شناسند که به راحتی توسط پیانیست های دیگر تکرار نمی شود. او به عنوان یک هنرپیشه در هنرهای زیبا مورد ستایش قرار گرفت و روی حرفه موسیقی خود تمرکز لیزری داشت. او اغلب به فیلمنامه پایبند نبود و لمس شخصی خود را به قطعات خود اضافه می کرد، که در کنسرتوهای مختلفی که در طول دوران حرفه ای خود اجرا می کرد، موفقیت زیادی کسب کرد.
اشتیاق او به پیانو تا آخرین سال‌های زندگی‌اش ادامه داشت، زیرا تا آخرین اجرایش جمعیت زیادی را جذب می‌کرد. کمک های او شامل یادگیری و ضبط کنسرتوهای پیانو از همه بزرگان گذشته است. انجمن رابرت شومان مدال آررو را در سال 1991 به افتخار او ایجاد کرد که از آن زمان تاکنون سه بار به او اهدا شده است.

#5 – Jon Batiste

Jon Batiste is one of the top piano players ever, recognized for his skill in Jazz piano styles.

جان باتیست در سال 2007 در آمستردام شروع به کار کرد و از آن زمان تاکنون میلیون ها نفر را مجذوب خود کرده است. او به طور منظم با گروه خود «Stay Human» تور می‌رود و در «The Late Show with Stephen Colbert» در گروه ظاهر می‌شود. او با کمک به نیازمندان در سراسر جهان از توانایی های موسیقی خود استفاده کرده است. او با اهدای هدیه موسیقی به افراد کم اقبال در رویدادهای خیریه مختلف شرکت کرده است.
لحن، سبک و سهم او در موسیقی جاز، مخاطبانش را مجذوب خود کرد و در میان همسالانش شهرت یافت. باتیست حتی این فرصت را داشت که در شصتمین جوایز گرمی با نوازندگان برجسته ای مانند چاک بری، لئون بریجز و گری کلارک جونیور اجرا کند.
باتیست به عنوان یکی از فهرست “30 زیر 30 سال” فوربس از نوازندگان برجسته پس از اجرای این اجراهای افسانه ای شناخته شد. او جوایز مختلف دیگری را به‌خاطر قدردانی از مشارکت‌هایش در موسیقی جاز و فعالیت‌های خیریه‌اش در طول زندگی حرفه‌ای‌اش دریافت کرد.

#4 – Sviatoslav Richter

Sviatoslav Richter یکی از برجسته ترین پیانیست های تاریخ است. او کار خود را در سال 1934 آغاز کرد و از سبک هنری خود در طول زندگی حرفه ای خود به نفع خود استفاده کرد. او به دلیل استعدادش شناخته شد و در چندین فیلم سینمایی بازی کرد که باعث شهرت او در سراسر روسیه شد. او در طول زندگی حرفه‌ای خود در سالن‌های مهم مختلفی مانند کارنگی هال در نیویورک اجرا کرد.
فداکاری او به هنرش باعث شد تا آثار مختلفی را از برخی از برجسته ترین آهنگسازان مانند برام، پاگانینی، دبوسی، بتهوون و هندل بیاموزد. ریشتر معتقد بود که یک پیانیست حرفه ای باید آهنگساز را مورد مطالعه قرار دهد و مطمئن شود که آنها دقیقاً همانطور که مد نظر دارند اجرا می کنند. اگرچه ریشتر یک موسیقیدان ماهر بود، اما ترجیح داد کارهایش را به صورت زنده اجرا کند و علاقه ای به ضبط استودیویی نداشت. با این حال، چند جلسه ضبط که او در آن شرکت کرد جدی گرفته شد، زیرا تا زمانی که راضی شود، می نوازد.

#3 – Alfred Brendel

Alfred Brendel is a great pianist who is also revered for his composition work, writing amazing songs.

آلفرد برندل که به خاطر تفاسیر زیبای بتهوون، هایدن، شوبرت و موتزارت شهرت داشت، یکی از بزرگان به حساب می آمد. او در طول دوران فعالیت خود در کنسرتوهای مختلفی نواخت و به خاطر سردی تفسیری خود در بازآفرینی این آثار شهرت یافت. برندل به عنوان یکی از برجسته ترین موسیقیدانان قرن بیستم به حساب می آمد، زیرا او نشان خود را در صنعت موسیقی کلاسیک گذاشت. مانند بسیاری از پیانیست های برجسته، برندل خودآموخته بود و عشق خود را به پیانو در سنین پایین آموخت. برندل فقط با مهارت خامی که در طول زمان به دست آورده، یکی از بهترین نوازندگان پیانو است.
برندل به کارهای آهنگسازان علاقه مند بود و به همه پیانیست ها توصیه می کرد که مسیر دقیق خود را دنبال کنند. او احترام زیادی برای آهنگسازان قائل بود و اینکه آنها چگونه می خواستند کارشان به صدا درآید. برندل به دلیل اجرای معروف خود از قطعات کلاسیک، تأثیر قابل توجهی بر پیانیست های برجسته دیگر مانند پل لوئیس، آماندین ساواری، تیل فلنر و کیت آرمسترانگ گذاشت.

#2 – Dame Myra Hess

Dame Myra Hess is our 2nd best pianist in the world pick, who stands out from the pack for her unique rhythms.

میرا هس با صداها و ریتم منحصر به فرد خود به شهرت رسید. او در طول دوران حرفه‌ای‌اش کنسرتوهای مختلفی نواخت و از اینکه در کانون توجه قرار بگیرد خجالتی نبود. او به شدت تحت تأثیر بسیاری از پیانیست های برجسته مانند کلایو لیثگو و ریچارد و جان کونتیگوگلیا قرار گرفت.

هس بیشتر به خاطر نواختن سمفونی های موتزارت شناخته شد. این تفاسیر اغلب به عنوان بهترین کار او در نظر گرفته می شد و چیزی است که او اغلب به خاطر آن به یاد می آورد. او همچنین آثار شومان، بتهوون و اسکارلاتی را تفسیر کرد.

هس همچنین مربی برخی از موسیقیدانان برجسته جاز مانند الیزابت آیوی بروبک، مادر دیوید بروبک بود. مانند بسیاری از پیانیست‌های برجسته، هس در برخی از افسانه‌ترین سالن‌های موسیقی جهان نواخت و بسیاری را با استعداد و صدای منحصربه‌فرد خود مبهوت کرد.

از آنجایی که او پیانو و جاز را تحت تأثیر قرار داد، مرکز فرهنگی شیکاگو یک بار در هفته کنسرت هایی را برای ارج نهادن به دستاوردها و مشارکت های او در دنیای موسیقی اجرا می کند که کنسرت های یادبود دام میرا هس نام دارد. آنها از سال 1977 به صورت زنده از رادیو و اینترنت پخش می شوند.

#1 – Murray Perahia

Our pick for the best pianist of all time is Murray Perahia who also excels at being a piano teacher and instructor.

موری پراهیا بیشتر به دلیل به اشتراک گذاشتن دانش خود در مورد پیانو با دیگران شناخته می شود، زیرا او یک مربی برجسته در بسیاری از دانشگاه های معتبر بود. او بیشتر به خاطر کارش در تفسیر موتزارت مورد تحسین قرار گرفت و اغلب با سونی کلاسیک ضبط می‌کرد. او همچنین برای تفاسیر بتهوون مورد احترام بود و کنسرتوهای مختلفی را بر اساس آثار بتهوون ضبط کرد.

از آنجا که او به دلیل توانایی خود در آموزش هنر خود به دیگران معروف بود، در چندین موسسه معتبر مانند مدرسه جولیارد، موسسه پی بادی و آکادمی بین المللی پیانو لیک کومو تدریس کرد. او مورد احترام همسالان خود و قدردانی شاگردانش بود.

پراهیا یکی از برجسته ترین پیانیست های زنده به حساب می آید و همچنان هنر خود را با جهان به اشتراک می گذارد. او رئیس مرکز موسیقی اورشلیم است و اغلب برمی گردد تا تفسیرهای خود را از هنرمندان کلاسیک مختلف به دانش آموزان آموزش دهد.

تقریباً یکی از بهترین نوازندگان پیانو در تمام دوران کیست؟

توقف در 10 نوازنده برتر هیچ لذتی ندارد، زیرا ممکن است بازیکنانی متفاوت از ما انتخاب کرده باشید. بعلاوه موارد بسیار بیشتری وجود دارد که شایسته شناسایی هستند. بنابراین در اینجا 4 نفر دیگر و سپس یک دسته از افتخارات در زیر آمده است، بنابراین اگر هنوز پیانیست مورد علاقه خود را ندیده اید، به جستجو ادامه دهید!

Arthur Rubinstein

آرتور روبینشتاین قطعا یکی از بزرگان بود. فعالیت حرفه ای او در اوایل قرن بیستم شروع شد، زمانی که او شروع به مالش آرنج با برخی از برجسته ترین آهنگسازان جهان، مانند موریس راول، پل دوکاس و ژاک تیبو کرد.

روبینشتاین قدردانی زیادی از شوپن داشت و بیشتر کار خود را بر روی آهنگساز متمرکز کرد. او به عنوان یکی از شوپنیست های برتر، بسیاری را با استعداد خود شگفت زده کرد و تأثیری ماندگار بر صنعت موسیقی گذاشت.

او سفرهای مختلفی به سرتاسر جهان داشت و تقریباً از همه قاره‌ها دیدن کرد، جایی که جمعیت با تحسین و تشویق فراوان از او استقبال کردند. تورهای او به آمریکای جنوبی و اسپانیا استثنایی بود. او از آهنگسازان برجسته مختلفی مانند انریکه گرانادوس، ایزاک آلبنیز، مانوئل دی فالا و هیتور ویلا لوبوس قدردانی کرد.

در طول دوران حرفه ای خود، او اغلب ترجیح می داد به عنوان تک نواز بازی کند. با این حال، او کنسرتوهای مختلفی را با دیگر پیانیست‌های برجسته مانند هنریک سریمگ، یاشا هیفتز، پابلو کازالس، گرگور پیاتیگورسکی و گروه زهی معروف، کوارتت گوارنر، اجرا کرد.

Yuja Wang

او ممکن است یکی از جوان‌ترین پیانیست‌هایی باشد که برای این فهرست در نظر گرفته شده‌اند، اما یوجا وانگ بیش از 10 سال است که تحسین بین‌المللی را به دست آورده است. وانگ پس از شروع پیانو در سن 6 سالگی، در 14 سالگی از زادگاهش پکن دور شد تا در برخی از معتبرترین موسسات در ایالات متحده و کانادا به تحصیل موسیقی کلاسیک بپردازد.

یکی از اولین وقفه های بزرگ وانگ در دنیای کنسرتوهای پیانو در سال 2007 اتفاق افتاد، زمانی که او جایگزین مارتا آرگریچ (پیانیست دیگری که در لیست 10 نفر برتر ما حضور دارد) را برای یک سری اجرا با ارکستر سمفونیک بوستون، که آرگریچ مجبور به لغو آن شد، شد. دلایل سلامتی وانگ از آن زمان به بعد در جهان تور برگزار کرد و با چندین ارکستر تحسین شده بین المللی اجرا کرد.

بسیاری از منتقدان یوجا وانگ را یکی از با استعدادترین پیانیست‌های امروزی می‌دانند که اجراهای او مرتباً با عبارات متعالی و دنیوی توصیف می‌شود. او نه تنها به دلیل مهارت فنی، به ویژه مهارت استثنایی و حس ریتم، تحسین شده است، بلکه به دلیل توانایی قابل توجه اش در آوردن وضوح و ظرافت به قطعات پیچیده، مانند سونات پیانو شماره 6 در A پروکوفیف، که تقریباً اجرا می شود، تحسین شده است. به مدت 30 دقیقه

فراتر از توانایی‌های موسیقایی محض، وانگ را می‌توان برای جذب نسل جدیدی از علاقه‌مندان به موسیقی کلاسیک دانست. شخصیت پویا و سرگرم کننده او را از سایر هنرمندان متعارف متمایز می کند. او از ابراز وجود خود از طریق مد لذت می‌برد و به دلیل حضور در صحنه با لباس‌های پولک‌دار کوتاه و کفش‌های پاشنه بلند پس از اتمام مراسم قبل از اجرای خود یعنی گوش دادن به موسیقی توسط خواننده R&B و پاپ، ریحانا، شناخته می‌شود.

Franz Liszt

فرانتس لیست یکی از بهترین پیانیست های کنسرت در سطح جهان است، زیرا میراث هنری او برای همیشه در صنعت موسیقی تثبیت شده است. لیست به عنوان یک پیانیست ارجمند کنسرت، از هر کجا که بازدید می کرد مورد تحسین قرار گرفت.

پس از تور به عنوان یک هنرپیشه، او به زودی اشتیاق به آهنگسازی پیدا کرد. او در ادامه رویدادهای مهم مختلفی را اجرا کرد و در آنجا بر آثار بتهوون، پالسترینا، مندلسون و باخ تمرکز کرد. او صادقانه باید یکی از بهترین نوازندگان پیانو در لیست برتر باشد، اما هی، من فقط یک نفر در بحث هستم.

اگرچه شواهد زیادی از نحوه صدای او در اوایل قرن نوزدهم وجود ندارد، بسیاری از سوابق نشان می‌دهند که توانایی او در حفظ سرعت موسیقی بیشترین تحسین را به خود اختصاص داده است. لیست کسی نبود که به فرمت آهنگساز پایبند باشد، زیرا او اغلب نکات خاص خود را به اجراهایش اضافه می کرد.

چیزی که لیست را واقعاً خاص می‌کرد، میزان موسیقی پیانویی بود که او در طول زندگی حرفه‌ای خود ساخت. تنها حدود 50 درصد از اجراهای او از آهنگسازان دیگر بود. بسیاری از موسیقیدانان برجسته لیست را بزرگترین پیانیست جهان می دانند.

شما چه شخصی را میشناسید که میتوان به این لیست اضافه نمود ؟

مطلب پیشنهادی

چگونه یک کتاب مناسب برای خواندن پیدا کنیم ؟

چگونه یک کتاب مناسب برای خواندن پیدا کردن کار سخت و دشواریست که بدانیم چه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *