شنبه , 29 اردیبهشت 1403 - 11:25 قبل از ظهر

برج کریک دبی شاهکار بشریت

برج کریک دبی شاهکار بشریت

معماری به نام Emaar Properties  در پشت برج خلیفه ،  قرار است آسمان خراش دیگری بلند دیگری در بندر کریک دبی را راه اندازی کند. برج کریک دبی که اکنون در حال ساخت است ، برج خلیفه را تحت الشعاع قرار خواهد داد. البته با وجود شگفتی های مهندسی ، هر دو ساختمان حیرت انگیز هستند .

MyBayut برخی از واقعیت های شگفت انگیز راجع به این دو آسمان خراش بلند که از ابرهای بالا می درخشند را بررسی ومقایسه می کند. هم اکنون بخوانید تا درمورد برج کریک دبی در مقابل برج خلیفه بیشتر بدانید ، و بفهمید کدام یک از این سازه های بزرگ در مسابقه آسمان خراش های غول های معماری غالب هستند.

برج دبی دوبله یا برج خلیفه: داستان عالی ترین داستان ها

ویژگی های Emaar با نماد برج برج خلیفه که به دلیل بلندترین آسمان خراش جهان مشهور است ، متوقف نشد. Dubai Creek Harbour یکی دیگر از توسعه های آینده نگر توسط Emaar است که بلندترین ساختمان جهان ، برج نهر دبی را به نمایش خواهد گذاشت.

این آینده زندگی را مجدداً تعریف می کند و در عین رقابت با برج خلیفه برای تبدیل شدن به یکی از شناخته شده ترین ساختمان های جهان ، به ثروتمندی این شهر بزرگ کمک خواهد کرد. بیایید واقعیت ها ، جاذبه ها و املاک موجود در این خلاقیت های شگفت انگیز را با هم مقایسه کنیم.

Dubai Creek Tower که برای تبدیل شدن به یک نماد جهانی جدید در قرن بیست و یکم طراحی شده ، یک نوآوری آینده نگرانه برای رقابت با بلندترین ساختمان جهان یعنی برج خلیفه است. شما شگفت زده خواهید شد که می دانید برج نهر دبی در مقایسه با ارتفاع از فراز موجود موجود برج برج خلیفه پیشی خواهد گرفت.

شاهکار بشریت
در اینجا چندین واقعیت شگفت انگیز وجود دارد که شما را شگفت زده می کند!

  • برج خلیفه 828 متر قد دارد. با نوک آن ارتفاع تا 830 متر می رسد. برج بندر دبی کریک دبی انتظار می رود از این ارتفاع تقریباً 100 متر تجاوز کند و این به معنی تقریبا 928 متر ارتفاع خواهد بود.
  • ساخت برج خلیفه در سال 2004 آغاز شد و در سال 2009 به پایان رسید و یک سال بعد برای عموم افتتاح شد. برای برج دبی کریک ، ساخت و ساز در سال 2016 آغاز شده است و قبل از نمایشگاه اکسپو 2020 به پایان می رسد.
  • هزینه ساخت برج خلیفه 1.5 میلیارد دلار بود در حالی که برای برج نهر دبی 1B است. هزینه برای برج خلیفه بالاتر بود زیرا این یک ملک با هدف مخلوط با فضای زندگی بیشتر است.
  • در برج خلیفه 163 طبقه وجود دارد در حالی که ساختمان برنامه ریزی شده  برج دبی کریک دارای 210 طبقه است. توسعه دهندگان به طور رسمی تعداد طبقات را تأیید نکرده اند.
  • وقتی صحبت از بزرگترین آسمان خراش این کلان شهر خواهد شد ، برج نهر دبی بر برج خلیفه غلبه خواهد کرد. با این حال ، برج خلیفه به غیر از ارتفاع ساختمان ، بیش از 14 رکورد جهانی برای ساخت و ساز و جاذبه های مرتفع دارد. به عنوان مثال ، بالاترین رستوران ها ، کلوپ های شبانه ، آسانسور و عرشه های رصدخانه وجود دارد.
  • یکی از واقعیت های جالب برج خلیفه این است که 900 آپارتمان مسکونی و 304 سوئیت هتل لوکس وجود دارد. با این حال ، برج کرای دبی با داشتن ده عرشه عالی مشاهده از جمله یک اتاق اوج با نمای 360 درجه از دبی ، گردشگران را فتح خواهد کرد.
  • معمار مشهور آدریان اسمیت الهام بخش طراحی از سوسن بیابانی برای برج خلیفه بود. برعکس ، طرح برنده برج نهر دبی توسط خود شیخ محمد بن رشید آل مکتوم دست به دست شد. این طرح از گل زنبق و مناره سنتی که نمادی از فرهنگ اسلامی است الهام گرفته شده است.
  • یکی از واقعیت های جالب برج کرای دبی این است که حرکات نور پویا و چراغی از اوج خود را نشان می دهد. به این ترتیب ، با نمایش سبک پدیدار برج خلیفه رقابت می کند.
  • وقتی بحث برج برج خلیفه در مقابل برج کریک دبی مطرح می شود ، هر دو سازه ای با نقص جاذبه هستند که نمای آسمان این کلانشهر برجسته جهان را روشن می کنند

ممکن است این مقاله نیز برای شما جالب باشد : اطلاعات جالب از هتل آدرس اسکای ویو دبی 

مقایسه نوع مالکیت بین BURJ KALIFA و DUBAI TOWER TURPE

املاک برج خلیفه دارای هتل های لوکس ، فضاهای مسکونی و اداری برای نخبگان است. به همین ترتیب ، طبقه های برتر برج جدید کرای دبی نیز برای ترویج گردشگری به رستوران ها و هتل ها اختصاص خواهد یافت.

املاک مسکونی برای اجاره در مرکز شهر دبی که محل زندگی برج خلیفه است ، موجود است. دبی میدان و کریک برج پلازا در بندر کریک دبی نیز قرار است به طور مشابه تعریف استانداردهای زندگی جامعه را تعریف کنند. بنابراین اگر شما علاقه مند به سرمایه گذاری یا اجاره در سایه برج کرای دبی در مقابل برج خلیفه هستید گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. برای سهولت شما در تصمیم گیری ، در اینجا قیمت ملک ها ذکر شده است.

مقایسه قیمت اجاره

طبق لیست های فعلی در Bayut ، قیمت اجاره سالانه برای آپارتمان های 1 تخته در مرکز شهر دبی از 60،000 AED شروع می شود در حالی که برای بندر کریک دبی آن 75،000 AED سالانه شروع می شود.
اجاره دو تخته در بندر کریک دبی از AED 110k شروع می شود در حالی که از 80 کیلو AED در مرکز شهر دبی شروع می شود.
اجاره آپارتمان 3 خوابه در بندر کریک دبی از 140 کیلو گرم در سال شروع می شود. قیمت اجاره یک آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر دبی از 130k AED در سال شروع می شود.
آپارتمان های اجاره ای در برج خلیفه نیز با قیمت 85 کیلو گرم AED برای آپارتمان استودیویی در دسترس هستند.

مقایسه قیمت سهام آزاد

وقتی می توان به مقایسه قیمت سهام رایگان اشاره کرد ، آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر دبی بین 700 کیلو و 2 میلیون AED فاصله دارد. در بندر کریک دبی ، قیمت آزاد آپارتمان 1 تخته بین 730k و AED 2M AED است.
می توانید یک آپارتمان 2 خوابه را در مرکز شهر دبی شروع کنید و از 800 کیلو AED و تا 8 متر AED تهیه کنید. قیمت رایگان آپارتمان دو خوابه در بندر کریک دبی از AED 1.2M شروع می شود.
کمترین قیمت فروش آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر دبی از AED 2M شروع می شود و تا 15 میلیون AED می رسد. آپارتمان با همین اندازه در بندر کریک دبی بین 1.8 میلیون AED 4.8M AED قیمت دارد.
اگر بودجه محدودیتی ندارد ، همچنین برخی از آپارتمان های لوکس در برج خلیفه برای فروش از AED 1.1M شروع می شوند.

مقایسه جذابیت
دبی مال در مقابل میدان دبی

یکی از پربازدیدترین مقاصد خرید و سرگرمی در جهان ، دبی مال است. همچنین یکی از بزرگترین آکواریوم های جهان است. بیایید اندازه ، جاذبه ها و ویژگی های دیگر این مناطق تفریحی را با هم مقایسه کنیم.

اندازه اهمیت دارد! ما به شما اجازه نمی دهیم که کتاب ریاضی خود را دوباره مرور کنید تا تعداد آنها را برای مقایسه بشمارید. با توجه به اینکه زمین فوتبال به عنوان واحد اندازه گیری است ، دبی مال با بیش از 50 زمین فوتبال برابر است. اگر متحیر هستید ، سعی کنید میدان دبی را تصور کنید که در کل فضای خرید بیش از 100 زمین فوتبال داشته باشد.
1200 فروشگاه و مراکز خدماتی وجود دارد در حالی که بیش از 150 مکان خرید و ناهار خوری لوکس در دبی مال وجود دارد. اگرچه تعداد مغازه ها در میدان دبی تعریف نشده است ، اما با داشتن فضاهای خرد انبوه از تجربه خرید پیشی می گیرد.
دبی مال دارای زندگی دریایی متنوع در آکواریوم دبی و باغ وحش زیر آب است. از طرف دیگر ، یک پارک واقعیت مجازی تک از یک نوع در میدان دبی وجود دارد.
به غیر از خرید و ناهار خوری ، کارهای بسیاری در دبی مال مانند گشت و گذار و بازی های سرپوشیده وجود دارد. میدان دبی با داشتن مرکز تفریحی هنری خود ، یک مرکز تفریحی خلاق را در خود جای خواهد داد. این نمایشگاه مجسمه ها ، مجسمه ها ، نمایشگاه های هنری و نمایش های هنری زنده را به نمایش می گذارد.
برای جاذبه های خانوادگی کارهای برجسته ای در برج خلیفه وجود دارد. Ice Rink ، Reel Cinemas با 22 صفحه نمایش ، VR Park ، دبی اپرا و موارد دیگر وجود دارد. همچنین یک پارک VR در میدان دبی در بین جاذبه های دیگر از جمله یک سنگربندی ، یک آبشار و یخچال اکسپدیشن وجود خواهد داشت.

غذاهایی که در این شهر وجود دارند قسم خورده توسط برخی از رستوران ها در دبی مال که دارای 200 غذای عالی به همراه آنها هستند. همچنین انتظار می رود که میدان دبی تجربه ناهار خوری را با مکان های ناهار خوری معمولی و خوب تقویت کند.
در حال حاضر ، دبی مال بازدید از بیش از 100 میلیون بازدید کننده دارد. گردشگری دبی نهر همچنین با میدان دبی افزایش می یابد که انتظار می رود به دلیل ابعاد چشمگیر توسعه ، تعداد بسیار بیشتری را به خود اختصاص دهد.
بازدید کنندگان می توانند از میدان دبی به برج نهر دبی دسترسی پیدا کنند. به همین ترتیب ، بازدید کنندگان در دبی مال همچنین می توانند برای ورود به برج خلیفه انتخاب کنند تا یک تجربه دیدنی و جذاب را داشته باشند.

فواره دبی در مقابل دبی کریک پلازا

فواره دبی یکی دیگر از جاذبه های محبوب است که در دریاچه برج در آن استراحت می کند. بلندترین چشمه بلند دنیا که دارای طول قابل توجهی 275 متر است ، معادل یک ساختمان 50 طبقه است! شما می توانید در چشمه رقص دبی مال ، کاملاً عاری از هزینه ، از نمایش های نفس گیر و جذاب این نمایشگاه ، نور و آب لذت ببرید. Fountain دبی با آهنگ های کلاسیک عربی و آهنگ های بین المللی محبوب همگام شده است.

در مقایسه ، Dubai Creek Plaza یکی دیگر از جاذبه های نمایش متوقف در پای برج دبی دبی خواهد بود. چندین چشمه آب وجود دارد که در 800 متر مربع پخش شده اند. معادل عرض پارک مرکزی نیویورک است. Dubai Creek Plaza با محوطه سازی با ساعت ، دارای ویژگی های آب و نخلستان خواهد بود.

مطلب پیشنهادی

هرآنچه باید از امکانات قطار سبز بدانید

هرآنچه باید از امکانات قطار سبز بدانید رجا، یکی از محبوب‌ترین شرکت‌های ریلی ایران است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *