شنبه , 29 اردیبهشت 1403 - 9:33 قبل از ظهر

ارتفاع استاندارد تور والیبال

ارتفاع استاندارد تور والیبال

ارتفاع تور بین المللی برای تیم های والیبال نشسته 3 فوت 9.28 اینچ یا 1.15 متر برای تیم های مردان و 3 فوت 5.34 اینچ یا 1.05 متر برای تیم های زنان است. البته این ارتفاع استاندارد تور والیبال می باشد اما نکات مهم دیگری نیز در این زمینه وجود دارد .
تور در وسط زمین عمودی است. ارتفاع استاندارد تور والیبال ، برای مردان 2.43 متر و برای زنان 2.24 متر تعیین شده است. برای نوجوانان ارتفاع تور به شرح زیر است: 16 و زیر – 2.24 متر. ارتفاع خالص از مرکز زمین بازی با یک دستگاه اندازه گیری اندازه گیری می شود. اما نکات مهم دیگری نیز در مورد تور والیبال و ارتفاع آن وجود دارد که در این مقاله می توانید آن را پیدا کنید و اگر می خواهید در والیبال موفق باشید لازم است این نکات را بدانید چه مربی باشید و چه بازیکن .

ارتفاع تور والیبال متوسطه چقدر است؟

تور در والیبال متوسطه نوجوانان توسط فدراسیون بین المللی والیبال تعیین می شود. این سازمان ارتفاع تور را برای پسران و دختران 13 و 14 ساله 7 فوت و 4 1/8 اینچ تعیین کرده است. پسران و دختران زیر 12 سال باید از توری به ارتفاع 7 فوت استفاده کنند.

عوامل موثر در تعیین ارتفاع تور والیبال

تعیین ارتفاع مناسب تور والیبال برای تیم شما به دلایل زیادی مهم است. به عنوان یک مربی، دانستن ارتفاع دقیق تور والیبال برای رعایت قوانین بازی و همچنین آمادگی برای مسئولان در روز مسابقه بسیار مهم است! ارتفاع تنظیم تورهای والیبال داخل سالن و تورهای والیبال در فضای باز بین گروه های سنی، جنسیت، توانایی ها و تعداد بازیکنان تیم شما متفاوت است.

این دستورالعمل‌ها را دنبال کنید تا مطمئن شوید که تور والیبالی که راه‌اندازی می‌کنید ارتفاع ایده‌آلی برای بازیکنان شما است – چه مربی تیم والیبال حرفه‌ای، المپیک، NCAA، دبیرستان، دبیرستان، جوانان، داخل سالن یا ساحلی باشید.

تنظیم ارتفاعات توری والیبال داخلی و خارجی

مهم نیست که چه تیمی را مربی می‌کنید، ارتفاع تورهای رسمی والیبال همیشه در مرکز تور اندازه‌گیری می‌شود و کناره‌های تور نمی‌تواند بیش از ¾ اینچ بالاتر از ارتفاع ثابت باشد. در حالی که بین قد تورهای والیبال مردان و زنان تفاوت هایی وجود دارد، بازی های مشترک از تنظیمات ارتفاع خالص مردان استفاده می کنند.

ارتفاعات توری والیبال داخلی و ساحلی

ارتفاعات خالص والیبال مردان

در حالی که ارتفاع تور استاندارد استاندارد والیبال برای مردان 7 فوت، 11 ⅝ اینچ یا 2.43 متر است (این میزان برای تیم‌های والیبال مردان معلول ایستاده یکسان است)، تیم‌های مردانی که در گروه‌های سنی بالاتر (55 تا 70+) قرار می‌گیرند، مجاز به پایین آمدن هستند. تورهای آنها به ارتفاعات معینی می رسد.

 • ارتفاع خالص والیبال مردان استاندارد: 7 فوت، 11 ⅝ اینچ یا 2.43 متر
 • قد خالص والیبال مردان 55 تا 69 سال: 7 فوت، 9 ⅝ اینچ یا 2.38 متر
 • قد خالص والیبال مردان سنین 70+: 7 فوت، 6 اینچ یا 2.29 متر

ارتفاعات خالص والیبال زنان

مانند والیبال مردان، ارتفاع تور رسمی والیبال برای والیبال زنان برای گروه‌های سنی خاص مجاز است کاهش یابد. قد خالص برای تیم های والیبال ایستاده زنان معلول از همان مقررات قد مانند تور استاندارد والیبال زنان پیروی می کند.

 • ارتفاع خالص والیبال زنان استاندارد: 7 فوت، 4 ⅛ اینچ یا 2.24 متر
 • قد خالص والیبال زنان در سنین 45+: 7 فوت، 2 ⅛ اینچ یا 2.19 متر

ارتفاعات خالص والیبال نشسته

تیم‌های والیبال نشسته در زمین کوچک‌تری بازی می‌کنند و تور والیبال نسبت به تورهای استاندارد والیبال پایین‌تر روی زمین قرار می‌گیرد. ارتفاع تور بین المللی برای تیم های والیبال نشسته 3 فوت 9.28 اینچ یا 1.15 متر برای تیم های مردان و 3 فوت 5.34 اینچ یا 1.05 متر برای تیم های زنان است.

اگر مربی تیم های والیبال جوانان هستید، قد خالص برای تیم های پسر و دختر یکسان است مگر اینکه مربی دخترانی با سن 10 سال یا کمتر باشد.

 • قد خالص والیبال نوجوانان پسر و دختر استاندارد سنین 11 تا 12: 7 فوت یا 2.13 متر
 • قد خالص والیبال نوجوانان پسر 10 سال و کمتر: 7 ​​فوت یا 2.13 متر
 • قد خالص والیبال نوجوانان دختر 10 سال و کمتر: 6 فوت، 6 اینچ یا 1.98 متر

ارتفاعات خالص والیبال متوسطه

ارتفاع توری والیبال برای بازیکنان دوره راهنمایی متفاوت است. همیشه برای اندازه گیری ها به هیئت حاکمه ایالتی خود مراجعه کنید زیرا هر ایالت متفاوت است.

نکاتی برای اندازه گیری تور والیبال تنظیمی

هنگام اندازه گیری ارتفاع توری والیبال خود، موارد زیر را در نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که هنگام اندازه گیری اشتباه نمی کنید:

 • همیشه ارتفاع تور خود را از مرکز زمین بازی با دستگاه اندازه گیری مناسب (زنجیره توری) اندازه گیری کنید.
 • همانطور که اندازه می گیرید، مطمئن شوید که دو سر تور والیبال خود (از کناره ها) با سطح بازی والیبال به یک اندازه باشد.
 • هرگز بیش از ¾ اینچ از ارتفاع تور رسمی والیبال تجاوز نکنید.
 • اگر مربی والیبال ساحلی هستید، به یاد داشته باشید که اندازه گیری ارتفاع توری والیبال ساحلی شما باید در سطح شن و ماسه انجام شود.
 • اگر والیبال در فضای باز در زمین چمن مربی می کنید، به یاد داشته باشید که ارتفاع تور والیبال خود را از سطح زمین اندازه گیری کنید نه از بالای تیغه های چمن.

انتخاب یک تور والیبال منظم

اکنون که ارتفاع صحیح تور والیبال را برای تیم خود می دانید، انتخاب تور والیبال تنظیمی مناسب قدم بعدی است! تیم فروش Sports Imports اینجاست تا به شما کمک کند و همه چیز را در مورد استانداردهای شبکه والیبال تنظیمی می داند. امروز با کارشناسان ما صحبت کنید.

©SportsImportsVB و sportsimports.com، 2016-2017. استفاده غیرمجاز و/یا کپی برداری از این مطالب بدون اجازه صریح و کتبی نویسنده و/یا مالک این سایت اکیداً ممنوع است. می توان از گزیده ها و پیوندها استفاده کرد، مشروط بر اینکه اعتبار کامل و واضح به Sports Imports و sportsimports.com با جهت گیری مناسب و مشخص به محتوای اصلی داده شود.

والیبال

نهاد بین المللی حاکم بر والیبال فدراسیون بین المللی والیبال (FIVB) است که قوانین این ورزش را ارائه می کند.

این ورزش سه رشته دارد:

 • والیبال داخل سالن
 • والیبال ساحلی
 • والیبال ساحلی داخل سالن

ابعاد زمین و دیگر ویژگی های والیبال داخل سالن

زمین بازی 18 متر طول و 9 متر عرض دارد و از هر طرف توسط یک منطقه آزاد به عرض 3 متر احاطه شده است.فضای بالای محوطه بازی به عنوان فضای بازی آزاد شناخته می شود و حداقل 7 متر از سطح بازی ارتفاع دارد.

برای FIVB، مسابقات جهانی و رسمی، منطقه آزاد حداقل 5 متر از خطوط کناری و 8 متر از خطوط انتهایی است. فضای بازی آزاد حداقل 7 متر از سطح بازی ارتفاع دارد.

سطح زمین بازی والیبال داخل سالن

سطح بازی صاف و به رنگ روشن است. برای مسابقات جهانی و رسمی FIVB فقط سطح چوبی یا مصنوعی مجاز است. رنگ های سفید برای خطوط مورد نیاز است. رنگ های مختلف دیگری برای زمین بازی و منطقه آزاد مورد نیاز است.

علامت گذاری خطوط والیبال داخل سالن

تمام خطوط روی زمین 5 سانتی متر عرض دارند و رنگ روشنی با رنگ کف دارند. خطوط مرزی دو خط کناری و انتهایی هستند. خط وسط زمین بازی را به دو زمین مساوی، هر کدام 9 متر در 9 متر تقسیم می کند. این خط از زیر تور از خط کناری به خط کناری گسترش می یابد.در هر زمین، لبه عقب خط حمله از وسط خط مرکزی 3 متر به عقب کشیده شده و منطقه جلو را مشخص می کند.

مناطق زمین در والیبال داخل سالنی

منطقه جلو در هر زمین با محور خط مرکزی و لبه عقب خط حمله محدود می شود. منطقه جلو فراتر از خطوط جانبی تا انتهای منطقه آزاد گسترش می یابد.

منطقه خدماتی یک منطقه به عرض 9 متر در پشت هر خط انتهایی است و تا انتهای منطقه آزاد امتداد دارد. طول آن 15 سانتی متر است و 20 سانتی متر پشت خط انتهایی به عنوان امتداد خطوط کناری کشیده شده است.

منطقه تعویض از هر دو خط حمله تا میز گلزن امتداد دارد.

منطقه تعویض لیبرو بخشی از منطقه آزاد در همان سمت نیمکت های تیم است که از خط حمله تا خط پایان امتداد دارد.

یک محوطه جریمه، 1 متر در 1 متر، در منطقه کنترل خارج از خطوط انتهایی قرار دارد.

شبکه ها و پست ها والیبال داخل سالن

ارتفاع تور برای مردان 2.43 متر و برای زنان 2.24 متر است. به صورت عمودی روی خط مرکزی قرار می گیرد. عرض آن 1 متر و طول آن 9.5 تا 10 متر است و مش مشکی مربعی 10 سانتی متر است.

ارتفاع تور از مرکز زمین بازی اندازه گیری می شود.

آنتن یک میله انعطاف پذیر به طول 1.8 متر و قطر 10 میلی متر است و از فایبرگلاس یا مواد مشابه ساخته شده است. در دو طرف توری بسته می شود. قسمت بالای آنتن 80 سانتی‌متر بالاتر از شبکه قرار دارد و با نوارهای 10 سانتی‌متری رنگ متضاد، معمولاً قرمز و سفید مشخص می‌شود.

تیرهای با ارتفاع 2.55 متر در فاصله 0.50 تا 1.0 متر خارج از خطوط کناری قرار می گیرند. پایه ها گرد و بدون سیم به زمین ثابت می شوند.

ابعاد زمینو دیگر ویژگی های والیبال ساحلی

طول زمین 16 متر، عرض آن 8 متر است و از هر طرف توسط یک منطقه آزاد حداقل 3 متری احاطه شده است.

فضای بازی آزاد بالای محوطه بازی 7 متر از سطح بازی ارتفاع دارد.

سطح زمین والیبال ساحلی

سطح از شن و ماسه هموار، صاف و یکنواخت از احتمال ممکن، عاری از سنگ، پوسته و هر چیز دیگری که خطر آسیب به بازیکنان را نشان می دهد.

علامت گذاری خطوط والیبال ساحلی

همه خطوط 5 سانتی متر عرض و رنگی برای تضاد با رنگ ماسه دارند.

مرز با دو خط کناری و دو خط انتهایی مشخص شده است. خط مرکزی وجود ندارد. خطوط دادگاه از روبان هایی از یک ماده مقاوم و هر گونه لنگر در معرض یک ماده انعطاف پذیر ساخته شده است.

مناطق والیبال ساحلی

یک منطقه خدمات و منطقه آزاد در اطراف دادگاه وجود دارد. منطقه خدمات منطقه ای به عرض 8 متر در پشت خط انتهایی است که تا لبه منطقه آزاد با عرض 3 متر امتداد دارد.

شبکه ها و پست ها والیبال ساحلی

تور در وسط زمین عمودی است. ارتفاع بالا برای مردان 2.43 متر و برای زنان 2.24 متر تعیین شده است. برای نوجوانان ارتفاع تور به شرح زیر است:

16 و کمتر – 2.24 متر
14 و کمتر – 2.12 متر
12 سال و کمتر – 2.00 متر
طول تور 8.5 متر و عرض آن 1 متر است. مش 10 سانتی متر مربع است و در بالا و پایین دو نوار سفید افقی به عرض 7 تا 10 سانتی متر قرار دارد.

آنتن ها

آنتن در عرض بیرونی هر باند جانبی روی شبکه بسته می شود. 80 سانتی‌متر بالای هر آنتن در بالای شبکه قرار دارد و با نوارهای 10 سانتی‌متری رنگ متضاد مشخص شده است. پایه ها در فاصله 0.70 تا 1 متر از هر خط جانبی تا بالشتک پست قرار می گیرند. آنها 2.55 متر ارتفاع دارند و بدون سیم به زمین ثابت می شوند. پست ها باید پر شوند.

سلب مسئولیت

اطلاعات این راهنما ماهیت کلی دارد و نمی توان به آنها به عنوان توصیه حرفه ای در مورد طراحی یا مشخص کردن امکانات ورزشی و مناطق بازی اعتماد کرد. هیچ اطمینانی در مورد صحت اطلاعات موجود در این راهنما داده نمی شود و خوانندگان نباید به صحت آن اعتماد کنند. خوانندگان باید مشاوره مستقل و حرفه ای خود را در رابطه با فعالیت ورزشی پیشنهادی خود دریافت کنند.

مطلب پیشنهادی

 ۱۰ ژیمناستیک کار برتر تاریخ

 ۱۰ ژیمناستیک کار برتر تاریخ

 ۱۰ ژیمناستیک کار برتر تاریخ  :در طول تاریخ، تمرینات جسمانی و ورزش‌های مختلفی توسط انسان‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *