شنبه , 29 اردیبهشت 1403 - 11:12 قبل از ظهر

همه چیز از فیلم Dune 2 تاریخ اکران و بازیگران

در فیلم Dune (یا همان Dune: Part One) سال 2021، شخصیت چانی با بازی زندایا در پایان فیلم قول داد که “این تنها شروعی است” و حالا ما دقیقاً می‌دانیم چه مدتی باید منتظر بمانیم تا بخش دوم این فیلم علمی-تخیلی دنیی دنیس ویلنوو روی پرده سینماها برود.

فیلم Dune 2، که بر اساس نیمه دوم رمان اول مجموعه کتاب‌های دون اثر فرانک هربرت است، در دسامبر 2022 فیلم‌برداری خود را به پایان رساند – همانطور که توسط ستاره فیلم تیموتی شالامت در یک عکس پشت صحنه تایید شده است. این فیلم در تاریخ نوامبر 2023 منتشر خواهد شد.

طرفداران امیدوارند که فیلم جدید معمای بزرگی را که از فیلم اول به جای مانده حل کند و حتی احتمال وجود دارد که Dune 2 آخرین بازدید ما از Arrakis نباشد، زیرا ویلنوو اشاره کرده است که اگر او کتاب دوم مجموعه را هم برای فیلمسازی انتخاب کند، ممکن است به سه‌گانه تبدیل شود.

در انتظار شنیدن اخبار بیشتر در این مورد، همه چیزی که باید درباره Dune: Part Two بدانید، در اینجاست.

تاریخ اکران Dune 2

بعد از چندین تغییر در تاریخ اکران، Dune: Part Two حالا در تاریخ 3 نوامبر 2023 به سینماها خواهد آمد.

ابتدا برنامه‌ریزی شده بود که در تاریخ 20 اکتبر 2023 منتشر شود و سپس به 17 نوامبر 2023 به تعویق افتاد و سپس وارنر برادز آن را به جلوی تاریخ جاری منتقل کرد. امیدواریم که تاریخ اکران ثابت بماند، اما همیشه تغییرات ممکن است.

برخلاف فیلم اول که در روز اکران آمریکایی‌اش در HBO Max نیز منتشر شد، به نظر می‌رسد که این بخش دوم در آمریکا تنها در سالن‌های سینمایی اکران خواهد شد و از روش پخش استریمینگ در همان روز پشتیبانی نخواهد کرد.

فیلمبرداری قسمت دوم از 18 ژوئیه 2022 شروع شد و در محل‌های مختلفی از جمله بوداپست، ابوظبی، اردن و ایتالیا انجام شد. همانطور که در بالا اشاره شد، فیلمبرداری در دسامبر 2022 به پایان رسید به جز تصاویر اضافی در صورت نیاز.

با فرض عدم تأخیر در مراحل پس تولید، همانطور که برنامه‌ریزی شده، در نوامبر 2023 به Arrakis باز خواهیم گشت. امیدواریم که همه چیز به خوبی پیش برود.

همه چیز از فیلم Dune 2 تاریخ اکران و بازیگران

بازیگران Dune 2

هنگامی که شروع فیلمبرداری اعلام شد، ما شاهد تأیید رسمی بازگشت بازیگران قبلی و همچنین چهره‌های جدیدی بودیم که در قسمت دوم خواهیم دید.

تیموتی شالامت به عنوان پل آترئیدس باز می‌گردد و بازیگر هم‌استاره فیلم بعدی، چانی زندایا، که ما می‌دانستیم نقش بزرگتری در بخش دوم خواهد داشت، خواهد بود.

بازگشت دیگر شامل بازگشت ربکا فرگوسن به عنوان لیدی جسیکا، خوانده پادشاه بدرقه خارج، خوانده‌ای شجاع به نام استیلگار جاوید باردم، اشراف‌زاده خبیث بارون هارکونن با بازی استلان اسکارسگارد و پسر برادر بارون گلاسو رابان (معروف به “وحش”) با بازی دیو باتیستا هستند.

مانند زندایا، باردم نیز در قسمت دوم نقش بزرگتری خواهد داشت و به Vanity Fair گفت که این نقش گسترده‌تر در قسمت دوم جزء پیشنهادات ویلنوو به او بود.

خوانندگان کتاب می‌دانند که جیسون موموا ممکن است در ادامه‌ی سری به عنوان دانکن ایداهو بازگردد، اما احتمالاً در قسمت دوم حضور ندارد.

سرنوشت‌های گورنی هالک با بازی جاش برولین و تافیر هاوات با بازی استفان مک‌کینلی هندرسون پس از حمله‌ی خاندان هارکونن به آراکیس نامشخص ماند، اما تأیید شده است که هر دو در قسمت دوم بازگشت داده خواهند شد.

همچنین بازیگران جدیدی نیز در میان توزیع قرار خواهند گرفت، از جمله ستاره فیلم الویس آستین باتلر به عنوان فید راثا، فلورانس پیو به عنوان شاهدخت ایرولان، کریستوفر واکن به عنوان امپراتور شدام چهارم و لئا سیدو به عنوان خانم مارگو.

florence pugh, red carpet

تیموتی شالامت در مورد بازی فلورانس پیو در فیلم نقد خوبی داشت و گفت: “او یک بازیگر فوق العاده است. او در دیون (Dune) بازی فوق العاده‌ای داشت – واقعاً فوق العاده بود. برای نقش خود جدیتی را به کار برده بود.”

وی در مورد نقش چانی ایفای شده توسط زندایا و نقش بزرگتری که در فیلم دوم دارد نیز تعریف کرد: “او دقیقاً همان چیزی را که در فیلم اول نشان داد – که واقعاً فوق العاده بود – در فیلم دوم نیز به ارمغان آورده است، اما در اندازه بیشتری.”

در جولای 2022، سوهیلا یاکوب به عنوان بازیگر جدیدی که نقش جنگجوی فرمن “شیشاکلی” را ایفا می‌کند به توزیع کنندگان فیلم معرفی شد. همچنین در ژانویه 2023، تیم بلیک نلسون به نقشی مخفی در فیلم تایید شد.

قسمت دوم فیلم درباره چه موضوعاتی خواهد بود

در خلاصه داستان دومین فیلم از دون، مشاهده می‌کنیم که پل آترئیدس به همراه چانی و فرمن ها، در حال جنگیدن در برابر آنانی هستند که خانواده پل را نابود کردند و او در حال جستجوی انتقام است. پل آترئیدس بین عشق زندگی خود و آینده‌ی جهانی که در آن زندگی می‌کند، باید یک انتخاب کند و سعی می‌کند به این آینده‌ی ناگواری که تنها او قادر به پیش‌بینی آن است، پایان دهد. در فیلم اول، حدود نیمی از کتاب دون پوشش داده شد و فیلم با قبول پل و لیدی جسیکا به فرمن ها به پایان رسید. در فیلم دوم با تقریبا نابود شدن خاندان آترئیدس، آن‌ها باید در مقابل امپراتوری قرار بگیرند و پل با ارائه‌ی پیش‌بینی‌های خود، قیامی علیه امپراتوری را هدایت خواهد کرد.

دنی ویلنوو، کارگردان فیلم، اظهار کرده بود که با ایده‌ی اینکه فیلم را با بازگشت زمان به پایان برساند، بازی کرده بود، اما در نهایت به نتیجه رسید که قطع کردن فیلم بعد از دیدار پل با فرمن، مکان مناسبی برای پایان دادن به فیلم بوده است. این فیلم براساس نوشته‌های کتاب دون برایان است و در آن پل مبارزه خود را برای گرفتن انتقام خانواده‌اش و علیه کسانی که آن‌ها را نابود کرده‌اند، آغاز می‌کند. در پیروی از نبوءه‌های پل، قسمت اول از زندگی پل را به تصویر کشیده و اشاره به سرنوشت پل در آینده می‌کند که ممکن است با چانی و فرمن‌های آراکیس مرتبط باشد. ویلنوو اظهار کرده است که قسمت دوم عمیق‌تر به این نکات خواهد پرداخت و برخی از شخصیت‌های جدید در این بخش معرفی خواهند شد.

این مقاله را از دست ندهید : بهترین فیلم های عاشقانه خارجی

مطلب پیشنهادی

سریال جویی چرا کنسل شد

چرا سریال جویی کنسل شد ؟

جویی: دنباله ای نه چندان موفق برای سریال “دوستان” جویی، یک سریال کمدی موقعیت محصول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *