یکشنبه , 26 فروردین 1403 - 12:17 بعد از ظهر
10 نشانه که ثابت می کند شما با فرد مناسبی ازدواج کرده اید

10 نشانه که ثابت می کند شما با فرد مناسبی ازدواج کرده اید

وقتی در مسیر نامزدی و ازدواج  هستید  ، باید بدانید که با چه کسی ازدواج می کنید. در حالت ایده‌آل، شما باید تمام نقاط قوت و ضعف، عادات، اصول اخلاقی، اهداف زندگی، و تمام خصلت‌های کوچکی که آنها را به فردی که دوستش دارید، بشناسید. اما ازدواج جایی نیست که به پایان برسد. شما فقط به این دلیل که بله گفتید، خوشبخت نمی شوید.در واقع، ازدواج جایی است که کار واقعاً آغاز می شود، زیرا رنگ واقعی ما بیشتر از قبل ظاهر می شود.
 شما خودتان را برای زندگی به این شخص عهد کرده اید – اما اگر بالاخره برای شما مناسب نباشد چه؟

10 نشانه که ثابت می کند شما با فرد مناسبی ازدواج کرده اید

1) می دانید که می توانید به آنها اعتماد کنید

 اول از همه، شما برای یک شراکت ثبت نام کرده اید. شما اینجا نیستید که همسرتان را پدر و مادر کنید یا کل خانواده را رهبری کنید در حالی که آنها به آرامی پشت سر شما می آیند.اگر با فرد مناسبی ازدواج کرده اید، به این معنی است که می توانید در بیشتر جنبه های زندگی به او تکیه کنید، از جمله:
 امور مالی (آنها از نظر مالی مسئول هستند، در مورد درآمد و مخارج خود شفاف هستند و اهداف مالی شما را به اشتراک می گذارند)
 کارهای خانه (بسته به ساعات کاری یکدیگر، کارهای خانه ترجیحی و توانایی های بدنی، مسئولیت های مربوط به خانه را با شما 50/50 تقسیم می کنند)
 سرپرست (آنها در مورد صورتحساب های شما به روز هستند، می دانند چگونه از خود مراقبت کنند، و برای انجام کارهای مهم نیازی به یادآوری ندارند)
 حمایت عاطفی (اگر به آنها نیاز داشته باشید همیشه در کنار شما هستند و آرامش، نصیحت و راحتی را ارائه می دهند)
 مراقبت از کودک (اگر بچه دارید، شریک زندگی شما بسیار با آنها درگیر است و کاملاً قادر است از آنها مراقبت کند در حالی که شما در اطراف نیستید)
 اگر همسر شما هر پنج باکس را علامت نزند، یک معامله  کامل نیست – اگر او مایل به تغییر باشد و پیشرفت فعالی را نشان دهد،  به یاد داشته باشید: شما والدین همسرتان نیستید. شما یک شریک زندگی هستید. شما باید یک تیم باشید.

2) ازدواج شما مانند یک دستگاه خوب روغن کاری شده است

 نگاه کنید، همیشه برخی از مسائل زناشویی وجود خواهد داشت که نیاز به رسیدگی دارد. هیچ ازدواجی هرگز کامل نیست. اما اگر به نحوه کار شما دو نفر به صورت روزانه نگاه کنید، باید این احساس را داشته باشید که یک تیم عالی می سازید و من فقط در مورد برخورد با مشکلات بزرگ یا مرتب کردن دعوا صحبت نمی کنم. من در مورد چیزهای کوچک صحبت می کنم. آنها آشپزی می کنند، شما آشپزخانه را مرتب می کنید. کیسه سطل را بیرون می آورند، شما یک کیسه جدید می گذارید. آنها خجالتی هستند و شما اهل برخورد هستید، بنابراین در حین نوشتن ایمیل با تماس های تلفنی برخورد می کنید.
 لازم نیست آنقدر هماهنگ باشید که جملات یکدیگر را تمام کنید (اگرچه این کار بسیار جالب خواهد بود)، اما نقاط قوت و ضعف شما باید به طور طبیعی یکدیگر را متعادل کنند.
 بنابراین، سوال من اینجاست: آیا مانند یک قطعه خوب از یک پازل با هم هماهنگ می شوید؟

3) اختلافات شما ازدواج را به جلو می برد نه به عقب

 اگر به سوال بالا پاسخ مثبت داده اید، باید سعی کنید تا زمانی که هر دوی شما روی برخی از قطعات معیوب کار می کنید، کل پازل دست نخورده باقی بماند.
 به عبارت دیگر، همسر مناسب، اختلافات را به روشی بالغ و مؤثر حل خواهد کرد. اگر دعوا می‌کنید، معمولاً چیزی سازنده از آن بیرون می‌آید، مانند درک جدیدی از دیدگاه‌های یکدیگر، قانون جدیدی برای تعیین مرزها، یا مصالحه‌ای که مناسب هر دو طرف باشد. اختلاف نظر چیزی نیست که سیستم عصبی شما را تحریک کند و شما را وارد یک مارپیچ از اضطراب و استرس کند. این چیزی نیست که بتواند ازدواج را به هم بزند یا از بین ببرد. این فرصتی است برای درک بهتر یکدیگر.

4) همسرتان محل امن شماست

در ادامه ی مقاله ی 10 نشانه که ثابت می کند شما با فرد مناسبی ازدواج کرده اید به احساس امنیت در ازدواج می رسیم . در مورد سیستم عصبی و دعواهای بی نظم صحبت می کنیم، طبیعی است که هر از گاهی با هم بحث کنید – تا زمانی که همسرتان فردی باشد که با او احساس امنیت و محافظت می کنید. آیا آن‌ها به شما فضایی می‌دهند تا خود واقعی خود باشید؟ آیا می توانید احمق باشید، در اطراف بازی کنید و اجازه دهید کودک درونتان واقعا بدرخشد؟
 شما این شخص را به عنوان خانواده جدید خود انتخاب کرده اید. خانه ی تو. آیا آنها تمام تلاش خود را می کنند تا مطمئن شوند که این خانه مکانی شاد و امن است؟
10 نشانه که ثابت می کند شما با فرد مناسبی ازدواج کرده اید

5) دیده اید که آنها فعالانه روی رابطه کار می کنند

 هیچ کس کامل نیست همه ما مسائل خاص خود را داریم و بسیاری از آنها زمانی که وارد یک رابطه عاشقانه می شویم یا با فردی ازدواج می کنیم ظاهر می شوند. اغلب، این خود مسئله نیست که یک معامله شکن است. این عدم تمایل ما به کار روی آن است.
 از بین تمام موارد موجود در این لیست، این یکی از مهمترین موارد است. آیا دیده‌اید که شریک زندگی‌تان فعالانه روی خودش کار می‌کند تا رابطه رو به جلو پیش برود؟ آیا در آن سال هایی که با هم بودید، شاهد پیشرفت واقعی بوده اید؟در دهه‌های آینده، تغییرات مختلفی را در شرایط، تغییرات شخصی و موانع تجربه خواهید کرد. برای انجام این کار، شما و همسرتان باید بتوانید تغییرات رفتاری واقعی را اعمال کنید. اگر آنها در گذشته از مرز شما عبور کرده اند و شما در مورد آن بحث کرده اید، آیا آنها یاد گرفته اند که دیگر هرگز از آن عبور نکنند؟ اگر به رفتاری اشاره کرده اید که برای شما آزاردهنده بوده است، آیا آنها از این رفتار دست کشیده اند؟ یکی از دلایل اصلی طلاق من از یکی از شرکای سابقم این بود که در چهار سال رابطه، هیچ پیشرفتی از طرف او ندیدم. سال به سال همان مسائل را مطرح می کردم. و ازش خسته شدماگر همسرتان وعده های پوچ می دهد اما هرگز واقعاً تغییر نمی کند … آیا می توانید یاد بگیرید که با این رفتار برای همیشه خوب باشید؟

6) از رشد یکدیگر حمایت می کنید

 فرض کنید هر دوی شما مایل به تغییر و سازگاری هستید. عالیه! اما پس از آن مسئله پذیرش هر نسخه جدید از یکدیگر وجود دارد. در طول زندگی خود، به طور مداوم رشد خواهید کرد، مسیرها را تغییر خواهید داد و ارتقا خواهید یافت. همین امر در مورد همسر شما نیز صدق می کند. فردی که یک سال پیش با او ازدواج کردید، فردی نیست که سی سال دیگر می شود.و این اشکالی ندارد. در واقع، شگفت‌انگیز است – اگر شخصیت‌های شما به خوبی با هم کار کنند، ممکن است در مسیرهای مشابه رشد کنید و به عنوان یک تیم رشد کنید. اما شما باید تصمیم بگیرید که تمام نسخه های دیگری را که قرار است بیایند دوست داشته باشید. شما باید بزرگترین طرفداران یکدیگر باشید

7) دوستی شما قوی تر از صمیمیت شماست

 اکثر مردم صمیمیت را بسیار مهم می دانند.اما آیا می دانید چه چیزی برای یک ازدواج پر رونق بسیار مهم است؟ دوستی.
 در حالی که به احتمال زیاد میل جنسی شما با افزایش سن کاهش می یابد، ارتباط ذهنی، فکری و معنوی شما باقی می ماند. در واقع، احتمالا قوی تر خواهد شد. بسیاری از مردم برای حفظ روابط خود به شیمی جنسی متکی هستند. اگر با فرد مناسبی ازدواج کرده اید، می دانید که پیوند شما فقط به خاطر جذابیت نیست. به این فکر کنید: اگر جذب همسرتان نبودید و فقط دوست بودید، آیا دوستی را برآورده می‌کردید؟
10 نشانه که ثابت می کند شما با فرد مناسبی ازدواج کرده اید

۸) ازدواج شما را در اولویت قرار می دهند

 اگر از زوج‌های مسن و خوشبخت درباره زندگی‌شان بپرسید، در مورد شغل‌هایی که آمده و رفته‌اند، دوستی‌هایی که از بین رفته‌اند و تجربیاتی که اکنون چیزی جز خاطرات نیستند صحبت خواهند کرد. آن چیزها همه زودگذر بود. اما ازدواج آنها همه چیز را تحمل کرده است. وقتی ازدواج کردید، انتخاب کردید که در زندگی به صورت تیمی قدم بردارید، نه به عنوان دو واحد مجردی که در یک خانه زندگی می کنند.
 این بدان معناست که همسر شما باید ازدواج و رفاه شما را در اولویت قرار دهد. در حالی که همه چیز محدودیت هایی دارد، البته – یک جلسه کاری واقعاً مهم احتمالاً بر تعمیر ماشین لباسشویی اولویت دارد تا بتوانید تی شرت مورد علاقه خود را بشویید – ازدواج شما تا آنجا که تصمیمات مهم می گیرند باید در صدر لیست باشد. ناگفته نماند که باید 100% به یکدیگر متعهد و وفادار باشید.

9) اهداف و ارزش های مشابهی در زندگی دارید

 این یک امر بدیهی است، اما باید گفت – اگر اهداف و ارزش‌های شما کاملاً متفاوت باشد، ایجاد یک زندگی رضایت‌بخش با هم واقعاً دشوار خواهد بود. به خصوص اگر بچه دارید.
 اگر همسرتان بسیار مذهبی است و شما ملحد هستید، چگونه فرزندان خود را تربیت خواهید کرد؟ اگر می خواهید در یک مزرعه وگان با حیوانات نجات یافته زندگی کنید اما همسرتان عاشق بیکن است، آیا هرگز می توانید به مصالحه برسید؟
 واقعاً به ارزش‌های خود فکر کنید و از خود بپرسید: اگر عاشق نبودید، آیا با سبک زندگی و اصول اخلاقی همسرتان مشکلی نداشتید؟

10) به ندرت سوال می کنید که آیا با فرد مناسبی ازدواج کرده اید یا خیر

 در نهایت، این واقعیت که شما این مقاله را برای خواندن انتخاب کرده اید، چیزی را می گوید. نگران نباشید، این لزوماً نشانه مشکل نیست. شاید شما واقعاً در ازدواج خود راضی هستید و فقط می خواهید به خودتان تأیید کنید که همسرتان همه جعبه ها را علامت زده است. شاید بعد از یک مشاجره ناراحت کننده فقط شک دارید.
 شما همچنین ممکن است سبک دلبستگی مضطرب داشته باشید، به این معنی که ممکن است شادی خود را به دلیل ترس عمیق از رها شدن خراب کنید و بیش از حد فکر کنید. اما گاهی اوقات، پرسیدن اینکه آیا با فرد مناسبی ازدواج کرده اید یا خیر، به خودی خود پاسخی است. شاید این شهود شما باشد که به شما می گوید چیزی باید تغییر کند. و اگر علائم بالا ازدواج شما را توصیف نمی کند … شاید باید گوش کنید.

مطلب پیشنهادی

تمرکز خود را به عنوان یک رهبر تقویت کنید

توجه برای عملکرد ما اساسی است، با این حال، با توجه به چندین شاخص، توجه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *