پنجشنبه , 3 خرداد 1403 - 4:01 بعد از ظهر

چگونه چمن بکاریم ؟

چگونه چمن بکاریم ؟

زمان سالی که بذر چمن می کارید تأثیر مستقیمی در موفقیت آن دارد. زمان بندی مناسب به شما اطمینان می دهد که بذر چمن شما به درستی جوانه زده ، سریع رشد کرده و سالم بماند تا نهال های جدید تاسیس شوند.و ببینیم چگونه چمن بکاریم ؟

بهترین زمان کاشت بذر چمن با توجه به منطقه چمن زار و نوع چمن شما متفاوت است. چمن های سطح شمال ایالات متحده معمولاً از علف های فصلی خنک تشکیل شده است ، مانند گیاهان بلوط کنتاکی ، گیاهان بلند یا چمنزارهای چند ساله. کاشت در هوای خنک در پاییز و بهار همزمان با فعال ترین دوره های رشد برای این نوع چمن ها است تا ما بدانیم چگونه چمن بکاریم ؟

به عنوان مثال ، در ماساچوست ، اوایل پاییز زمان ایده آل برای کاشت بذر چمن است. 1 در این زمان ، زمین هنوز به اندازه کافی گرم است تا بتواند به جوانه زنی کمک کند ، اما روزها خنک و گاهی بارانی است. این ترکیب به شما اطمینان می دهد که بذرهای تازه کاشته شده خشک نمی شوند. در اوایل پاییز نیز نور روز کافی وجود دارد که باعث می شود چمن های جدید قبل از ورود زمستان رشد کنند و شروع به رشد کنند .

بذرپاشی بهاره دومین بهترین گزینه شما برای کاشت علف های فصل سرد است. بذر را در اوایل فصل دنبال کنید ، اما صبر کنید تا دمای روز در محدوده 60 تا 75 درجه فارنهایت باشد. این تقریباً مطابق با درجه حرارت مطلوب خاک برای جوانه زنی بذر چمن است. آفتاب و باران بهاری هر دو به رشد شدید چمن کمک می کنند.

برای این که بدانیم چگونه چمن بکاریم ؟ برای چمن های سراسر نیمه جنوبی ایالات متحده ، علف های چمن زمستانی گرم مانند برموداگراس ، چمن زویسیا ، بایاگراس و چمن صدپا قاعده است. این چمن ها بهتر است در طول دوره رشد مطلوب خود کاشته شوند ، که به جای پاییز در بهار و اوایل تابستان می بارد. منتظر بمانید تا علف های فصل گرم بکارید تا دمای روز نزدیک 80 درجه فارنهایت یا بالاتر بماند و همه خطر یخبندان اواخر بهار در منطقه شما از بین برود.

یک چمنزار سالم و جذاب با آماده سازی مناسب سایت شروع می شود. درجه بندی مناسب محل قبل از کاشت مهم است ، زیرا به شما کمک می کند تا آب به طور موثر تخلیه شود و امکان برداشت آسان را فراهم می کند. شیب سطح چمن از ساختمان ها با سرعت 1 تا 2 درصد توصیه می شود .2 از ایجاد شیب های تندتر خودداری کنید ، زیرا تمایل دارند خشک شدن سریع چمن ها انجام شود. برای جلوگیری از فرورفتگی ، محل را به خوبی صاف کنید ، که باعث ایجاد لکه های مرطوب می شود که به سختی قابل برداشت و مستعد بیماری هستند.

اگر می خواهید کل چمن را جایگزین کنید ، مهم است که یک کار دقیق برای از بین بردن چمن قدیمی انجام دهید. برای بیرون آوردن چمن های قدیمی ریشه ها از دستگاه برش جوش استفاده کنید. گزینه دیگر برای پاکسازی منطقه اسپری چمن با علف کش غیر انتخابی است که باعث از بین رفتن گیاهان علفی و پهن برگ می شود. اگر سمپاشی را انتخاب کردید دستورالعملهای مربوط به برچسب محصول خود را از نزدیک دنبال کنید و از هرگونه تماس با چمن یا گیاهانی که می خواهید نگه دارید جلوگیری کنید.

پس از دوره انتظار تعیین شده محصول ، مجدداً در صورت لزوم درخواست دهید تا علف های باقیمانده از بین بروند. پس از اطمینان از مرده بودن زمین چمن که می خواهید جایگزین آن شوید ، چمن های مرده را از محل پاک کنید و هرگونه تنظیمات لازم را برای آماده سازی بذر انجام دهید.

خاک را آماده کنید

شرایط مطلوب خاک ، جوانه زنی موفقیت آمیز بذر را تقویت کرده و از رشد سالم چمن پشتیبانی می کند. برای آماده سازی خاک خود برای کاشت ، موارد زیر را انجام دهید:

خاک چمن خود را آزمایش کنید. PH مناسب خاک برای یک چمن سالم و پر رونق حیاتی است. بیشتر علف های چمن بهترین عملکرد را دارند در صورتی که PH خاک بین 6.0 تا 7.5.4 باشد. گرفتن نمونه دقیق خاک به تنهایی انجام می شود ، اما شما باید این نمونه ها را برای آزمایش به آزمایشگاه معتبر خاک بفرستید. اداره توسعه شهرستان محلی شما می تواند در زمینه کیت های آزمایش خاک و اطلاعات در مورد امکانات آزمایش کمک کند. نتایج آزمون تصویری دقیق از وضعیت PH خاک و سطح مواد مغذی شما را به همراه توصیه هایی برای تغییراتی که باید ایجاد کنید ، به شما ارائه می دهد.
تغییر در تغییر pH خاک. اگر آزمایش خاک شما نشان دهد که PH چمن شما خارج از محدوده رشد سالم چمن است ، اصلاحات خاک می تواند تعادل pH را برقرار کند. خاک با PH بیش از حد بالا ، خاک قلیایی نامیده می شود ، در غرب رایج است. ممکن است کاربردهای گوگرد اولیه برای تصحیح آن توصیه شود. در مناطقی که خاک اسیدی است و PH آن بسیار کم است ، ممکن است چمن شما به آهک احتیاج داشته باشد تا در دسترس بودن مواد مغذی را بازگرداند. این امر اغلب در شمال غربی ، شمال شرقی و جنوب شرقی اتفاق می افتد. همیشه توصیه های آزمایش خاک و دستورالعمل های برچسب محصول را با دقت دنبال کنید.
مواد مغذی را به خاک اضافه کنید. توصیه های حاصل از آزمایش خاک چمن ، نیازهای مغذی خاک را ترسیم می کند. یک کود چمن با کیفیت بالا ، مانند یک کود ممتاز Pennington برای چمن ها ، می تواند به بازیابی سطح مواد مغذی مطلوب برای رشد سالم چمن کمک کند. توصیه ها ممکن است شامل کود آغازگر چمن حاوی فسفر باشد.
اصلاح به تغییر ساختار. شرایطی مانند خاک بسیار شنی یا خاک سنگین و فشرده بر جوانه زنی بذر ، رشد و سلامت کلی چمن شما تأثیر می گذارد. برای رشد سالم چمن ، خاک باید دارای هوای کافی باشد ، در عین حال باید مواد مغذی و رطوبت مورد نیاز گیاهان را حفظ کند. هوادهی و نفوذ آب خاک جدید خود را با از بین بردن سنگها و ترکیب مواد آلی مانند کمپوست ، در عمق 2 تا 4 اینچ قبل از کاشت بهبود دهید. فروشگاه های محلی سخت افزاری یا باغی اغلب پنجه یا هوادهی اجاره می کنند که با بیرون آوردن شاخه های خاک ، خاک متراکم را بهبود می بخشد تا هوا و آب فراهم شود.

بهترین بذر را انتخاب کنید

برای این که بدانیم چگونه چمن بکاریم ؟ برای موفقیت در پرورش یک چمن سالم ، مهم است که بذر چمن مرغوب و متناسب با آب و هوا و شرایط رشد خریداری کنید. علف های برتر و واقعی نژاد Pennington Smart Seed ضد آب هستند ، در برابر خشکسالی مقاوم هستند و برای عملکرد برتر در چمن های خانگی ساخته شده اند.

اینکه شما علف های فصل گرم یا فصل خنک پرورش می دهید در درجه اول به محل زندگی شما بستگی دارد. چمنزارهای چمن در فصل گرم مناسبترین وضعیت آب و هوای جنوب را دارند و در ماههای گرم سال با شدت بیشتری رشد می کنند. آنها به طور معمول در زمستان خاموش و قهوه ای می شوند. از چمن های با فصل خنک به طور معمول در چمنزارهای مناطق شمالی و مناطق انتقالی استفاده می شود که در تابستانهای معتدل و زمستان ها بهترین رشد را دارند. آنها در تمام سال سبز باقی می مانند ، اما در گرما و خشکسالی می توانند قهوه ای و خاموش شوند.

در بسیاری از مناطق کشور می توانید ترکیبی از بذر مخصوص منطقه خود را انتخاب کنید. مخلوط Smart Seed برای چمنزارهای غرب میانه ، شمال شرقی ، اقیانوس آرام شمال غربی و ایالت پنسیلوانیا طراحی شده است. اگر در زیر سایه چمنزار می کارید ، یک محصول دانه چمن مانند Pennington Smart Seed Dense Shade انتخاب کنید ، که مخصوصاً برای به چالش کشیدن شرایط کم نور تولید شده است. برای چمن های با سایه و آفتاب متغیر ، Pennington Smart Seed Sun & Shade راه حل مورد نیاز شما را ارائه می دهد.

بذر را بکارید

هنگامی که اصلاحات کامل شد و سطح خاک شما صاف و آماده شد ، بذر را با توجه به میزان بذر توصیه شده محصول بذر ، به طور مساوی پخش کنید. به یاد داشته باشید که دستورالعمل های برچسب بسته بذر را با دقت مرور کرده و دستورالعمل ها را دنبال کنید. استفاده نادرست از بذر می تواند منجر به نتایج نامطلوبی شود.

انتخاب نوع صحیح پخش کننده متناسب با شرایط خود به شما کمک می کند تا نتایج مورد نیاز خود را بدست آورید. یک قطره پخش کننده در حین حرکت از روی چمنزار دانه را مستقیماً به سمت پایین در مسیری به عرض پخش کننده می ریزد. این نوع پخش کننده در فضاهای تنگ به خوبی مانور می دهد و برای چمن های کوچک (کمتر از 5000 متر مربع) ایده آل است ، که به طور معمول در محل فرود بذر به دقت بیشتری نیاز دارند.

پخش کننده چرخشی یا پخش کننده چرخشی در انواع عقب و دستی وجود دارد که بذر را با دمیدن در همه جهات پخش می کند و پوشش یکنواخت تری را ایجاد می کند. این پخش کننده ها برای چمنزارهای بزرگ ایده آل هستند ، اما فاقد قطرهای پخش کننده دقیق هستند.

پس از اتمام پخش بذر ، از یک چنگک استفاده کنید تا در عمق حدود 1/4 اینچ به راحتی در خاک کار کند. دانه ها را عمیق تر دفن نکنید. بذر چمن برای جوانه زدن سریع به نور کافی احتیاج دارد. پس از چنگک زدن ، با غلتک از منطقه عبور کنید ، این امر به شما کمک می کند تا تماس دانه و خاک با بذر جدید شما برقرار شود.

پرورشی فرآیند کاشت بذر چمن در یک چمن موجود است. این کار برای بهبود ظاهر و سلامت چمن شما ، ضخیم شدن چمن ، به حداقل رساندن علف های هرز ، پر کردن مناطق لخت یا آسیب دیده یا تبدیل به نوع دیگری از چمن چمن انجام می شود. همچنین ، چمنزارهای جنوبی اغلب با چمن های فصل خنک کنترل می شوند تا در ماه های زمستان رنگ سبز داشته باشند. هنگام استفاده بیش از حد ، دانه ها را از روی چمن پخش کرده و با رعایت دستورالعمل های مشابه برای چمن های جدید ، آن را خوب آب دهید.

آب به طور مناسب

مرطوب نگه داشتن بذرها و گیاهچه های چمن به طور مداوم اما بدون نمن برای موفقیت در تلاش برای کاشت چمن بسیار مهم است. نواحی تازه بذر شده را دو تا سه بار در روز با اسپری سبک آبیاری کنید تا بذرها مرطوب بمانند. هنگامی که گودال ها در سطح خاک ظاهر می شوند ، آبیاری را متوقف کنید. هنگامی که بذرها جوانه زدند و گیاهچه های چمن شروع به رشد کردند ، به تدریج به آبیاری با دفعات کمتر اما با شدت بیشتر بروید. با بلندتر شدن و بالغ شدن چمن ، آبیاری آن را کاهش دهید.

تأسیس بذر ناظر

بسته به نوع علفی که می روید ، جوانه زنی ممکن است از 5 تا 21 روز طول بکشد. انتظار داشته باشید که چمن های جدید شما چهار تا 10 هفته دیگر طول بکشد تا خوب ریشه بزنند و تثبیت شوند. یک فصل کامل طول می کشد تا اکثر علف ها بالغ شوند تا جایی که برای ترافیک ثابت پا آماده شوند.

پس از رسیدن نهال های جدید به حدود 1 اینچ ، ناحیه تازه کاشته شده را از نظر لکه ها یا مکان هایی که ممکن است از دست داده باشید بررسی کنید. نواحی برهنه را جستجو کنید و مراحل مورد نظر را تکرار کنید تا زمانی که نهال های جدید ضخیم شوند و از نتایج راضی نباشید.

MOW و MAINTAIN

وقتی چمن شما به 3 اینچ رسید ، آماده مقاومت در برابر چمن زنی است. همیشه بهترین روش ها را برای چمن زنی دنبال کنید ، از جمله ارتفاع چمن زنی توصیه شده برای نوع چمن خود. هرگز بیش از یک سوم تیغه چمن را در یک چمن زنی جدا نکنید وگرنه می توانید بر روی چمن خود فشار بیاورید و از بیماری چمن ، علف های هرز چمن و رشد ضعیف دعوت کنید. با چمن های فصل سرد کاشته شده ، ممکن است لازم باشد اولین چمن زنی شما تا بهار بعدی صبر کند.

در طول فصل اول استقرار ، چمن های جوان هنوز لطیف هستند ، بنابراین تا حد امکان از تردد پا خودداری کنید. با نگهداری منظم ، از جمله آبیاری ، چمن خود را قوی نگه دارید. برای تأمین بارندگی ، آب مورد نیاز را تأمین کنید بنابراین چمن شما در شرایط عادی حدود 1 اینچ آب در هفته دریافت می کند.

کود دهی چمن های فصل سرد چهار تا هشت هفته پس از جوانه زنی بذر را شروع کنید ، اما هرگز دیرتر از ماه نوامبر نیست. برای چمن های فصل گرم ، تا بهار سال بعد صبر کنید تا چمن جدید خود را تغذیه کنید. با توجه به توصیه های آزمایش خاک ، پس از تغذیه اولیه ، ممکن است لازم باشد تا چهار بار در سال کود دهید. خاک را هر سه تا چهار سال دوباره امتحان کنید و متناسب با آن تنظیم کنید.

نتیجه

با انتخاب بهترین چمن برای منطقه و شرایط چمن خود – و پیروی از این دستورالعمل های ساده – کاشت بذر چمن یک پروژه ساده است که برای حیاط شما تغییر شکل می دهد. پنینگتون اختصاص داده شده است تا منابع و محصولات ممتازی را که برای پرورش چمن های زیبا و سرسبز نیاز دارید ، در اختیار شما قرار دهد. شما و خانواده و دوستانتان می توانید از تمام مزایای یک چمن زیبا و طبیعی بهره مند شوید.

کل زمان لازم برای تبدیل چمن شما: 6-12 هفته ، بسته به منطقه ، آب و هوا و نوع چمن.

چقدر باید در مقیاس 1-4: 3 کار کنید (کمی کار به خصوص در مرحله آماده سازی بسیار طولانی است)

زمان آماده سازی: 3-8 ساعت ، بسته به اندازه چمن و اگر در حال تعویض چمن هستید یا بیش از حد غذا می خورید (یک آخر هفته)
بذرپاشی: 2-4 ساعت ، بسته به اندازه چمن و اگر جایگزین یا بیش از حد می کنید
آبیاری: 10 دقیقه در روز {یا بیشتر بسته به خروجی آبپاش} به مدت 10-14 روز. سپس تا دو هفته در بهار و تابستان آبیاری کنید
کوددهی: 1 ساعت سه بار در سال {برای چمنهای فصل خنک} در بهار و پاییز ، {تا چهار بار در سال برای چمنهای فصل گرم} بسته به نوع چمن {گونه}.
Pennington و Smart Seed علائم تجاری ثبت شده Pennington Seed، Inc.

خلاصه ای از آن چه می توانید انجام دهید :

2 تا 3 اینچ بالای خاک را شل کنید.
آوار (چوب ، سنگ و غیره) را از منطقه خارج کنید.
توده های خاک بزرگتر از نیم دلار را بشکنید.
از خاک خیلی ریز جلوگیری کنید ، توده های کوچک قابل قبول هستند.
مناطقی که ممکن است آب اضافی جمع شود را تراز کنید.
قبل یا بعد از کاشت بذر از علف های هرز استفاده نکنید.

منابع:

1. دانشگاه ماساچوست آمهرست ، “نوسازی و نظارت بر چمن”.

2. ریگیلیانو ، D. ، “استقرار چمن ، نوسازی و نظارت بر آن” ، دانشگاه مریلند ، 2016.

3. Nathan، M. and Fresenburg، B.، “Soil Testing for Lawns،” University of Missouri Missouri، June 2008.

4. Grande ، J. ، “Seeding Your Lawn” ، ایستگاه آزمایش کشاورزی راتگرز نیوجرسی ، فوریه 2004.

 

مطلب پیشنهادی

 اسامی زندان زنان در تهران و حومه

 اسامی زندان زنان در تهران و حومه

 اسامی زندان زنان در تهران و حومه : در سال‌های اخیر، موضوع زندان‌های زنان و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *