شنبه , 1 اردیبهشت 1403 - 1:50 قبل از ظهر

چاه دوزخ کجاست ؟

چاه دوزخ کجاست ؟

گروهی از غارنوردان جسور به انتهای چاه ناشناخته ای در خاورمیانه فرود آمده اند که مردم محلی از آن به عنوان “چاه جهنم” یا چاه دوزخ یاد می کنند. حال می خواهیم بدانیم چاه دوزخ کجاست ؟ و چرا به این اسم معروف شده است .

ویژگی های چاه دوزخ

چاه برهوت ، در نزدیکی مرز یمن با عمان در استان شرقی المهرا ، به یک غار زیرزمینی فرود می آید که به افسانه و فولکلور تبدیل شده است-بیشتر آن وحشتناک است. دهانه چاه خود 30 متر عرض دارد و بیش از 100 متر زیر زمین فرو می رود. تصور می شود آنچه در زیر وجود دارد میلیون ها سال قدمت داشته باشد.

محمد الکندی ، زمین شناس و مالک مرکز مشاوره علوم زمین ، محمد الکندی به نشریه نشنال گفت: “برخی می گویند جایی است که مرتد و غیرم believersمن بعد از مرگ شکنجه می شوند. این چاه در بیابان در مرز یمن و عمان قرار دارد. اهالی یمن تا حدودی معتقدند وقتی سرشان پایین بیاید سرشان قطع می شود.

آیا کسی تا به حال به عمق آن نفوذ کرده ؟

اولین بار توسط تیم اکتشاف غار عمان (OCET) مورد بررسی قرار گرفت ، که در 15 سپتامبر 2021 به قله رسید. فیلم های ارائه شده به خبرگزاری فرانسه (AFP) نشان داد که سازه های غار مانند استالاگمیت ها و مرواریدهای غار خاکستری و سبز آهکی شکل گرفته است. با چکیدن آب.همچنین غارشناسان گزارش داده اند که در غار مارها ، حیوانات مرده و آبشارها را یافته اند.

جای تعجب نیست که کاشفان تمایلی به پایین آمدن از چاه نداشته اند ، اما Al Kindi و تیمی از غارنوردان عمانی تصمیم گرفتند زمان آن رسیده است که ببینند واقعاً چه چیزی در پایین چاه اسرار آمیز کمین کرده است. آنها سر خود را حفظ کردند – و چیزهای فوق العاده ای پیدا کردند.

علیرغم افسانه ای دیگر مبنی بر اینکه آبهای پایین غار “شیطانی” و نوشیدن آنها خطرناک است ، آل کندی و تیمش آب چشمه تازه تازه غار را دقیقاً برعکس یافتند.

او گفت: “ما حتی یک بطری کامل نوشیدیم و هیچ اتفاقی برای ما نیفتاد!”

این تیم نمونه هایی از سنگ ، آب ، خاک و برخی از حیوانات مرده را جمع آوری کردند و مرواریدهای رنگارنگ غار را که از طریق آبشارهای زیرزمینی می درخشید ، مسحور کردند.

 

 

 

الکندی توضیح داد: “مرواریدهای غار رسوبات کربنات کلسیم متمرکز هستند که در اطراف هسته ها در زیر آب قرار می گیرند.”

“این حلقه ها با حرکت آب هزاران سال صاف می شوند تا شکل مروارید زیبایی ایجاد کنند.”

با توجه به آنچه الکندی می توانست تشخیص دهد ، غار با دست یا پای انسان دست نخورده بود. حال تا حدودی مدانیم چاه دوزخ کجاست ؟  اما سوالات دیگری نیز ذهن ما را درگیر کرده که در این جا به آن ها پاسخ کامل می دهیم .

آیا قبل از این اکتشافات انسانی در این چاه رفته ؟

وی گفت: “هیچ رد پا یا نشانه دیگری از اختلال وجود نداشت.”

“هیچ یک از مأموریت های قبلی در آنجا ثبت نشده است ، بنابراین مشخص نیست که آیا کسی واقعاً به آنجا رفته است ، اگرچه اطمینان 100 درصدی دشوار است.”

الکندی حدود شش ساعت در غار گذراند و هیچ چیز شوم تر از تعداد زیادی مار را کشف نکرد.

“آنها زمانی بارور می شوند که هیچ شکارچی برای خوردن آنها وجود ندارد. این طبیعی است. ”

الکندی توضیح داد: “مرواریدهای غار رسوبات کربنات کلسیم متمرکز هستند که در اطراف هسته ها در زیر آب قرار می گیرند.”

“این حلقه ها با حرکت آب هزاران سال صاف می شوند تا شکل مروارید زیبایی ایجاد کنند.”

نام دیگر چاه دوزخ

چاه برهوت (همچنین به آن چاه جهنم گفته می شود) یک حفره غرق شده در المحارا یمن است. ورودی مدور دارد که در سطح آن حدود 30 متر (100 فوت) عرض دارد و عمق آن 112 متر (367 فوت) است.

کاوشگران آماتور و چاه دوزخ

کاوشگران غار آماتور قبلاً وارد چاه غرق شده بودند ، اما تا کنون هیچ کس معلوم نبود که آن را تا انتها طی کرده باشد زیرا اکسیژن ، نور و تهویه کمی وجود دارد.  نمونه هایی از سنگ ها ، خاک ، آب و پرندگان مرده موجود در غار برای تجزیه و تحلیل بیشتر جمع آوری شد. گزارش کاملی از یافته های تیم در اختیار عموم قرار می گیرد

افسانه ها در مورد چاه دوزخ

فولکلور محلی می گوید این غار به عنوان زندان جن ها ایجاد شده است و خرافات معتقد است اشیاء نزدیک حفره را می توان به سمت آن مکید. برخی از ساکنان نزدیک فکر می کنند که حتی در مورد آن صحبت کردن نیز بدشانسی است

فولکلور محلی می گوید که این زندان به عنوان زندانی برای شیاطین ایجاد شده است – شهرتی که با بوهای بد از اعماق آن بالا می رود.

مقامات یمنی می گویند نمی دانند چه چیزی در زیر آمده است.

در طول قرن ها ، داستان هایی از شخصیت های بدطین و ماوراء طبیعی به نام جن یا جن در چاه زندگی می کردند.

بسیاری از ساکنان محلی از ترس از بدبختی ناشی از شکافی که افسانه می گوید زندگی بر روی زمین را تهدید می کند ، از بازدید از حفره وسیع یا حتی صحبت در مورد آن ناراحت هستند.

یمنی ها به اندازه کافی بد شانس بوده اند.

این کشور از سال 2014 درگیر جنگ داخلی بین دولت و شورشیان حوثی است.

 

آیا به ته چاه دوزخ رسیده ایم ؟

صلاح بابحیر ، مدیرکل بررسی زمین شناسی ماهرا و منابع منابع معدنی می گوید: “این بسیار عمیق است-ما هرگز به ته این چاه نرسیده ایم ، زیرا اکسیژن کمی وجود دارد و هیچ تهویه ای وجود ندارد.”

“ما برای بازدید از منطقه رفتیم و وارد چاه شدیم و به بیش از 50-60 متر در آن رسیدیم. ما متوجه چیزهای عجیب در داخل شدیم. همچنین بوی عجیبی را احساس کردیم … این یک موقعیت مرموز است.”

نور خورشید تا این حد از ساختار خارج نمی شود و از لبه آن به جز پرندگانی که به اعماق آن رفت و آمد می کنند ، چیز کمی دیده می شود.

فیلمبردارانی که از نمای داخلی چاه به دنبال نمای نزدیک هستند گفته اند که گرفتن آنها تقریباً غیرممکن است-خرافات محلی معتقد است اجسام نزدیک حفره را می توان به سمت آن مکید.

بابایر گفت که این چاه “میلیون ها و میلیون ها” سال قدمت دارد.

وی گفت: این مکان ها نیاز به مطالعه ، تحقیق و بررسی بیشتری دارد.

در انتهای چاه جهنم چیست؟

از دهانه گرد 30 متری (98 فوت) ، تیم اکتشاف توانست با طناب زدن به پایین سوراخ عمقی 100 متری (328 فوت) برسد. کاشفان با استفاده از تجهیزات نقشه برداری ، حیوانات مرده ، مار و مروارید را در داخل چاه پیدا کردند.

عمیق ترین چاله ای که تا کنون حفر شده است چیست؟

عمیق ترین حفره تا کنون در شبه جزیره کولا در روسیه در نزدیکی مورمانسک وجود دارد که به آن “چاه کولا” می گویند. از سال 1970 برای اهداف تحقیقاتی حفاری شد. پس از پنج سال ، چاه کولا به 7 کیلومتر (حدود 23000 فوت) رسیده بود.

آنها چگونه گمانه Kola Superdeep را حفر کردند؟

برای حفر گمانه فوق العاده عمیق کولا ، دانشمندان مته ای را ابداع کردند که در آن فقط بیت (نوک) می چرخید. آنها همچنین باید از روان کننده برای کمک به فرایند حفاری استفاده کنند. روان کننده مورد استفاده آنها گل حفاری تحت فشار بود.

یمن کجاست؟

جمهوری یمن کشوری عربی است که جنوب غربی تا انتهای شبه جزیره عربستان را اشغال کرده است. این کشور از شمال با عربستان سعودی ، از غرب با دریای سرخ ، از جنوب با خلیج عدن و دریای عرب و از شرق با عمان هم مرز است.

انسان تا چه حد می تواند به زیر زمین برود؟

انسانها بیش از 12 کیلومتر (7.67 مایل) در ساخالین-1 حفاری کرده اند. از نظر عمق زیر سطح ، Kola Superdeep Borehole SG-3 رکورد جهانی را در 12،262 متر (40،230 فوت) در سال 1989 حفظ کرده و هنوز عمیق ترین نقطه مصنوعی روی زمین است.

مطلب پیشنهادی

 جاهای دیدنی خوروین

 جاهای دیدنی خوروین

 جاهای دیدنی خوروین :روستای خوروین، یکی از نقاط فراموش‌نشدنی است که در دل استان البرز، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *