شنبه , 29 اردیبهشت 1403 - 10:38 قبل از ظهر

نکاتی از خرگوش ها که حتما باید بدانید

نکاتی از خرگوش ها که حتما باید بدانید

خرگوش ها و بچه  خرگوش ها “لاگومورف” هستند ، در اصل این موجودات پستاندار که شبیه موش بزرگ است بسیار مورد علاقه در بین تمام سنین می باشند و در مناطق با آب و هوای سردتر زندگی می کند.
لاگومورف ها در ابتدا به عنوان جوندگان طبقه بندی می شدند ، اما در سال 1912 بین آنها و جوندگان تمایز قائل شدند
خرگوش با چشم باز متولد می شود ، موهای بدنش آن ها را در ابتدا می پوشاند(دقیقاً شبیه به یک خوکچه هندی!). از طرف دیگر ، خرگوش ها ، نابینا ، برهنه متولد می شوند و برای اولین روزهای زندگی خود در لانه پر از پوست باقی می مانند.
Jackrabbits ، که از تیره “Lepus” است . و سرعت حرکت خرگوش ها 45 مایل بر ساعت می باشد .

خرگوش ها معمولا بین 4 تا 12 عدد نوزاد در هر بارداری می تواند به دنیا بیاورد که مدت بارداری یک خرگوش بین 30 روز می باشد و بلوغ خرگوش ماده از 4 ماهگی اش می باشد و بلوغ خرگوش نر از 7 ماهگی اش می شود .

اگر بخواهید در مورد طول عمر یک خرگوش بدانیم می توانیم به شما بگوییم که طول عمری معمولا 8 سال دارند البته در تحقیقاتی گفته می شود اگر خرگوش را عقیم کنید طول عمر بین 10 تا 12 سال به او داده ایم .

آیا دندان های خرگوش ها رشد می کنند ؟

دندان های خرگوش هرگز رشد نمی کنند! بسیاری از افراد معتقدند كه برای كوتاه نگه داشتن دندان های خود نیاز به جویدن دارند. در حالی که آنها از جویدن لذت می برند ، اما سایش طبیعی از محل دندانهای بالا و پایین آنهاست که دندانهای خرگوش را کوتاه نگه می دارد.
آیا می توانید حدس بزنید چه حیوان خانگی دیگری شبیه خرگوش است؟ یک اسب! آنها چشم ، دندان و گوش مشابه (کسانی که متعلق به بسیاری از حیوانات شکاری هستند) و همچنین رژیم غذایی و رفتاری مشابه دارند. واضح است که اندازه آنها بسیار متفاوت است .

غذای خرگوش نوزاد چیست ؟

اگر نگران تغذیه ی خرگوش نوزاد خود را دارید بهتر است ادامه ی این مطلب را مطالعه کنید در اصل برای خرگوش نوزاد خود بهتر است از پزشک مربوطه پرس و جو کنید اما در این جا نیز ما مطالبی که مناسب شما را برای شما شرح می دهیم . می توانید برای تغذیه خرگوش نوزاد خود از قوطی های شیر آماده ویژه بچه گربه ها با نام kitten Milk Replace که در فروشگاه های وسایل حیوانات خانگی با مخفف KMR موجود است استفاده کنید .

برای
برای غذا دادن به نوزاد خرگوش چند روزه، حتما از یک قطره چکان کمک بگیرید ولی قطره چکان را تا انتها داخل دهان خرگوش نبرید، زیرا ممکن است باعث خفگی او شود.
میزان غذای خرگوش نوزاد، ۵ سی‌سی در روز‌های اول نوزادی، ۱۰ تا ۱۵ سی‌سی در یک هفتگی، ۲۶ تا ۳۰ سی‌سی در دو هفتگی و ۳۰ سی‎سی در سه و چهار هفتگی است. این میزان غذا را با فاصله چند ساعت در طول روز به خرگوش بدهید. همچنین استفاده از کپسول اسیدوفیلوس برای هضم بهتر، به سلامت نوزاد خرگوش کمک شایانی خواهد کرد. این کپسول را از داروخانه‌ها تهیه کرده و روزی یک عدد از آن را همراه با KMR به خرگوش بدهید.
در حدود ۱۰ روزگی می‌توانید برای تغذیه بهتر نوزاد خرگوش از پلت‌های چوبی مخصوص استفاده کنید و آن‌ها را اطراف محل نگهداری خرگوش قرار دهید.
توجه: اگر نوزاد خرگوش را از جنگل و صحرا پیدا کرده‌اید، از دادن پلت چوبی به او خودداری کنید و به جای آن از یونجه جو استفاده نمایید.

غذای خرگوش بالغ چیست ؟

خرگوش‌ها جز ان دسته از جانوران گیاه خوار هستند اما می توان گفت سبزیجات جز مهم ترین غذای این حیوان می تواند محسوب بشود اگر می خواهید خرگوش شما سلامتی کاملی داشته باشد می توانید از مواد غذایی فیبر دار و پروتئین دار در تغدیه اش استفاده کنید که انرژی کافی و لازم به خرگوش را بدهند .

سبزیجاتی که بهترین تغذیه برای خرگوش بالغ به حساب می آیند به قرار زیر می باشند البته دو نکته ی اساسی و مهمی وجود دارد که در مورد سبزیجاتی که می خواهید به خرگوش خود بدهید باید رعایت کنید یک این که ترجیحا از سبزی هاییی استفاده کنید که افت کش به آن ها زده نشده است و نکته ی دیثگر این است که سبزی ها را حتما بشورید و بعد به خرگوش خود بدهید.

سبزیجاتی که برای تغذیه ی خرگوش مناسب است :

  • هویج ( البته بهتر است هویج را رنده کنید چرا که بعضی از خرگوش ها در حین جویدن دندان هایشان آسبی می بیند )
  • کاهو
  • کرفس
  • انواع کلم (کلم بروکلی، کلم برگ، کلم چینی و کلم پیچ)
  • شبدر
  • انواع سبزی خوردن (نعنا، شاهی، گشنیز، جعفری، ریحان و شوید)

ضریب هوشی خرگوش ها به چه میزان است ؟

خرگوش ها نسبتاً باهوش هستند. … بیشتر خرگوش ها فقط پس از یک دوره کوتاه تکرار می فهمند که برخی کلمات ، عبارات یا دستورات خاص را می فهمند ، اما انتظار نداشته باشید که هر بار از شما اطاعت کنند ، زیرا هوش آنها نیز آنها را به تصمیم گیری های شخصی سوق می دهد. شما باید بدانید که انگیزه آنها در آن زمان چیست.

چه غذاهایی می توانند خرگوش را از بین ببرند؟

سوال اینجاست که، چه غذاهایی می توانند خرگوش را بکشند؟ غذاهای قندی انسان مانند آب نبات و سودا برای خرگوش مضر است. بانی ها نباید از شکلات ، آووکادو ، دانه های سیب ، گیاهان گوجه فرنگی ، بادام ، بلادونا ، گل روباه یا هویج وحشی استفاده کنند. از دیگر غذاهای خطرناک می توان به گیاه راگور ، نخود وحشی و سکنجبین نیز اشاره کرد.

آیا می توان یک خرگوش را 3 روز تنها گذاشت؟

خرگوش ها مستقل نیستند ، بنابراین نمی توان بیش از دو روز آنها را به تنهایی رها کرد. با این حال ، اگر فقط یک آخر هفته یا یک روز کاری باشد ، می توانیم اطمینان حاصل کنیم که آنها هر آنچه را که نیاز دارند دریافت می کنند ، بنابراین می توانیم بدون نگرانی بیش از حد در مورد سلامتی آنها ، وقت خود را در خارج از خانه بگذرانیم.

چگونه خرگوش ها می گویند متاسفم؟

خرگوش ها با لمس سر عذرخواهی می کنند. … اگر خرگوش ها پس از لمس سر ، یکدیگر را مرتب کنند ، عذرخواهی رسماً پذیرفته شده است. خرگوش ها معمولاً مشتاق جبران هستند ، اما می توانند در این کار لجبازی کنند. یک خرگوش می تواند برای چند ساعت یا حتی بسیاری از روزها کینه داشته باشد.

آیا خرگوش نام خود را تشخیص می دهند؟

آیا خرگوش ها نام خود را می شناسند؟ همانطور که می بینید ، خرگوش ها قطعاً به اندازه کافی هوشمند هستند که می توانند نام خود را یاد بگیرند و تشخیص دهند. در واقع ، آنها حتی می توانند برای پیروی از دستورات و ترفندهای ساده آموزش ببینند.

آیا خرگوش ها موسیقی را دوست دارند؟

خرگوش ها موسیقی کلاسیک را آرام می دانند. … اگر خرگوش شما شروع به چشمک زدن یا رقصیدن با موسیقی می کند تعجب نکنید. خرگوشها لزوماً موسیقی را براساس ژانر متمایز نمی کنند. بسیاری از حیوانات خانگی یاد می گیرند همان موسیقی را دوست داشته باشند که خانواده انسانی آنها از آن لذت می برند ، به شرطی که خیلی بلند پخش نشود .

اگر خرگوش شما را گاز بگیرد چه اتفاقی می افتد؟

اگر خرگوش شما ، شما را گاز بگیرد می تواند منجر به خونریزی شود اما با این حال ، زخم های گزش خرگوش معمولاً عمیق نیستند و نیازی به مداخله پزشکی ندارند. گاهی اوقات ، گزش می تواند آلوده شود ، در این صورت ممکن است به آنتی بیوتیک نیاز داشته باشید. در صورتی که در ده سال گذشته هنوز یک مورد تزریق نکرده اید ، باید یک کزاز تزریق کنید.

آیا خرگوش ها می توانند موز بخورند؟

در نهایت ، موز ، مانند همه میوه ها ، خوراکی های خاصی است که به خرگوش شما با کمترین حد داده می شود. اگرچه ممکن است آنها واقعاً چیزهای شیرین را دوست داشته باشند ، اما خوردن مقدار زیادی قند برای خرگوش ها سالم نیست ، بنابراین اگر می خواهید به طور منظم به آنها موز ارائه دهید ، یک برنامه درمانی درست کنید.

آیا خرگوش ها جیغ می کشند؟

خرگوش فقط در صورت ترس ، استرس یا ترس ، جیغ می کشد ، امیدوارم شما هرگز جیغ خرگوش را نشنوید ، زیرا بسیار وحشتناک است. برخی دیگر از صداهای عصبانیت ، درد ، یا ترس عبارتند از: غرغر کردن: خرگوش ها قطعاً می توانند غرغر کنند.

خرگوش ها چه غذاهایی را می توانند روزانه بخورند؟

خرگوش ها باید رژیم غذایی روزانه غالباً یونجه ، مقدار کمتری سبزیجات تازه و تعداد محدود گلوله داشته باشند. یونجه مهمترین قسمت در مصرف روزانه خرگوش است. یونجه علفی با کیفیت بالا و نامحدود ، مانند تیموتی ، باید قسمت عمده ای از رژیم غذایی خرگوش را تشکیل دهد.

آیا خرگوش ها تاریکی را دوست دارند؟

بنابراین پاسخ به اینکه bunnies می تواند در تاریکی ببیند ، تا حدی مثبت است. اما آیا این به این معنی است که آنها از قرار گرفتن در تاریکی لذت می برند؟ خرگوش های وحشی و اهلی هستند ولی در کل که بیشتر در سحر و غروب فعال هستند. … از آنجا که بینایی خرگوش در شرایط کم نور بهتر است ، خرگوش ها محیط کم نور را ترجیح می دهند.

آیا می توانم خرگوش را بشویم؟

هرگز خرگوش را شستشو ندهید ، مگر اینکه خرگوش خیلی کثیف باشد یا خود را کثیف کرده باشد. وقتی خرگوش ها را در آب غوطه ور کنید ، ممکن است شوکه شوند. خرگوش ها تمیز نگه داشتن خود را بسیار خوب انجام می دهند و فقط در موارد بسیار مریضی به کمک نیاز دارند. اگر مجبورید خرگوش خود را بشویید ، یک وان / وان را با حدود یک اینچ آب پر کنید.

آیا خرگوش ها از تنهایی می میرند؟

بله ، خرگوش ها می توانند از تنهایی بمیرند. چندین مورد وجود داشته است که یک خرگوش پس از چند روز از مرگ شریک زندگی خود درگذشت. از دست دادن دوست یا شریک زندگی پیوند خورده باعث ناراحتی خرگوش می شود .

آیا خرگوش ها حافظه ای دارند؟

خرگوش ها بسیار باهوش هستندبه عنوان مثال می توانید به آنها بیاموزید که نام خود را تشخیص دهند و در صورت تماس با شما تماس بگیرند. خرگوش ها حافظه بسیار خوبی نیز دارند: آنها تجربیات و احساسات منفی را به راحتی فراموش نمی کنند. برای ایجاد پیوند خوب با اسم حیوان دست اموز خود ، مهم است که همیشه احساس راحتی کنید .

آیا خرگوش ها می توانند برنج بخورند؟

برنج دانه ای است که بذر گونه چمن گیاه Oryza sativa است. … برنج و سایر غلات برای خرگوش شما خوب نیستند. برای حیوان خانگی شما اگرچه برنج برای حیوان خانگی کوچک شما سمی نیست ، اما هرگز نباید به خرگوش خود برنج بدهید . برنج می تواند باعث نفخ شکم و درد شکمی شود. غذای خرگوش نباید برنج باشد .

 

مطلب پیشنهادی

 گرگ از چه حیواناتی میترسد

 گرگ از چه حیواناتی میترسد

 گرگ از چه حیواناتی میترسد :در دنیای طبیعت، روابط بین حیوانات همواره مورد توجه و …

3 دیدگاه

  1. با سلام. شما فرمودین ک دندان خرگوش هرگز رشد نمیکنه در حالیکه خرگوش من دندونش شکست از وسط و خیلی زود رشد کرد و درست شد. حتی الان به عنوان یادگاری دندونش رو نگه داشتم.

  2. سلام خواستم بدونم خرگوش ها ارتفاع بلند و کوتاهو تشخیص میدن یا نه؟
    چون من دو تا خرگوش مینی لوپ دارم و رو تراس هست خونشون داخل قفس هستن چون میترسم از تراس خودشون بندازن پایین برای همین برای بازی میارمشون تو خونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *