پنجشنبه , 30 فروردین 1403 - 1:58 قبل از ظهر

معرفی فیلم های تام کروز و نیکول کیدمن

معرفی فیلم های تام کروز و نیکول کیدمن

در این مقاله می خواهیم به مرعفی فیلم های تام کروز و نیکول کیدمن و زندگی شخصی این دو زوج در گذشته بنویسیم با ما همراه باشید تا هر ان چه در مورد این دو زوج می تواند شما را متحیر کند را بدانید .

یکی از علت های جدایی این دو زوج چیست ؟

بخش عمده ای از درام منجر به طلاق تلخ کیدمن و کروز در سال 2001 بر دیدگاه های متفاوت آنها در مورد کلیسای ساینتولوژی متمرکز است که کروز از مدت ها قبل یکی از اعضای برجسته و متعهد آن بوده است.کروز و کیدمن در سال 2001 در یک طلاق تلخ از یکدیگر جدا شدند و به طور گسترده گزارش شده است که امتناع کیدمن از تبدیل شدن به یک عضو فداکار کلیسای ساینتولوژی  مانند شوهرش عاملی در جدایی آنها بوده است.وقتی نوبت به استقبال کروز از ساینتولوژی و نقش قدرتمند او در این سازمان فرقه‌گونه می‌رسد، گزارش‌های تحقیقی، یک کتاب و یک مستند برنده جایزه امی در سال 2015 از HBO او را در نوری نه چندان دلچسب به تصویر می‌کشند. بسیاری از گزارش‌ها همچنین ادعا می‌کنند که این سازمان تأثیر آزاردهنده‌ای بر ازدواج او با کیدمن داشته است.

ازدواج و موفقیت این دور زوج با هم

در طول یک مونتاژ 13 دقیقه ای از کلیپ های برجسته حرفه ای تام کروز، که در اولین نمایش “Top Gun: Maverick” در جشنواره فیلم کن پنجشنبه با تشویق ایستاده پخش شد، یک فرد برجسته از زندگی شخصی و حرفه ای این ستاره بزرگ باقی ماند.

این همسر دوم کروز، نیکول کیدمن بود. این بازیگر تحسین شده برنده اسکار در سه فیلم با کروز همبازی بود، 11 سال با او ازدواج کرد و مادر دو فرزند بزرگش است.

آیا کروز مشهورترین فرد ساینتولوژی بود ؟

کروز مشهورترین عضو مشهور ساینتولوژی است و با رهبر آن دیوید میسکاویج دوست صمیمی است. با توجه به کتاب سال 2013، «روشن شدن: ساینتولوژی، هالیوود و زندان باور» و همچنین مستند HBO با همین عنوان در سال 2015، رهبران ساینتولوژی نگران این شدند که کیدمن بتواند بر کروز برای ترک سازمان تأثیر بگذارد. هر دو اثر همچنین نشان می‌دهند که کروز در حالی که رهبران ساینتولوژی بر شنود تلفن کیدمن نظارت می‌کردند، ایستاده بود و تلاش می‌کردند فرزندانشان، ایزابلا و کانر را علیه او برانگیزند.

با این پیشینه، شاید تعجب آور نباشد که برگزارکنندگان کن نسخه ای بدون کیدمن از واقعیت کروز ارائه کنند. در حال حاضر، کروز به عنوان ناجی صنعت فیلم در حال مبارزه شناخته می شود، بنابراین بسیاری ممکن است نخواهند به بخش های بحث برانگیز تاریخ او بپردازند.

رهبران صنعت و طرفداران سینما امیدوارند که یک دنباله موفق «تاپ گان» بتواند عشق مردم را به فیلم ها و ستارگان سینما بازگرداند. از جمله طرفداران فیلم می توان به شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون اشاره کرد که از کروز در اولین نمایش پر زرق و برق “Top Gun” در لندن در پنجشنبه استقبال کردند.

همانطور که ورایتی گزارش داد، در آن فیلم‌شناسی «تصویری از کیدمن» وجود داشت، نه در کلیپ‌های «روزهای رعد»، اولین فیلم کروز و کیدمن با هم، و نه در «دور و دور»، حماسه تاریخی گسترده‌ای که آن‌ها با هم بازی کردند. در، بازی مهاجران ایرلندی بود .

مهمتر از همه، کیدمن در هیچ کلیپی از «Eyes Wide Shut»، درام وابسته به عشق شهوانی به کارگردانی استنلی کوبریک که حول محور او و کروز در نقش زن و شوهری در یک ازدواج مشکل ساز ساخته شده بود، ظاهر نمی شود. به گفته ورایتی، مونتاژ کن به جای به اشتراک گذاشتن هر چیزی از «لحظه‌های اعتراف‌کننده دلخراش این زوج در فیلم»، تنها نگاهی اجمالی به کروز در حال برداشتن نقاب داشت، احتمالاً در طول صحنه عیاشی عجیب و غریب فیلم در دنیای اموات.

ازدواج قبلی کروز که بود ؟

قبل از کیدمن، کروز با میمی راجرز، بازیگر زن ازدواج کرده و از او طلاق گرفته بود، که او را در سال 1986 با ساینتولوژی آشنا کرد، زمانی که اولین “تاپ گان” او را به بزرگترین ستاره سینما در جهان تبدیل کرد. پس از طلاق از کیدمن، او با کتی هولمز ازدواج کرد، ازدواجی که در سال 2012 نیز به طلاق منجر شد. طبق گزارش ها، هولمز ازدواج کرد.

کتاب و فیلم “Going Clear” نشان داد که چگونه رهبران ساینتولوژی شکستن اولین ازدواج کروز با میمی راجرز را تسهیل کردند تا بتواند با کیدمن، بازیگر 21 ساله استرالیایی که هنگام ساخت “روزهای تندر” عاشق او شده بود، ازدواج کند.

معرفی فیلم Eyes Wide Shut

این فیلم در سال 1999 توسط استنلی کوبریک کارگردانی شد. دایره داستان زوجی را به نام‌های “دکتر ویلیام هارفورد” (تام کروز) و “آلیس هارفورد” (نیکول کیدمن) روایت می‌کند. آنها زندگی مشترکی را در نیویورک دارند و به عنوان متخصصان پزشکی فعالیت می‌کنند. هنگامی که دکتر هارفورد در میان جشنی شبانه در خانه دوستش شرکت می‌کند، وقایع عجیب و غریبی را تجربه می‌کند که زندگی و رابطه‌اش با همسرش را به چالش می‌کشاند. “دایره” یک فیلم درام مهیج و رازآلود است که به شیوه‌ای شبیه به رویا و بررسی‌های عمیق در مورد جنسیت و روابط انسانی می‌پردازد.

معرفی فیلم Far and Away

این فیلم در سال 1992 توسط رون هاوارد کارگردانی شد. داستان فیلم در ایرلند و آمریکا در قرن نوزدهم روایت می‌شود. تام کروز در نقش “جوزف دانی” و نیکول کیدمن در نقش “شانون کریستی” حضور دارند. دو نفر از ایرلند فرار می‌کنند تا به آمریکا بروند و زندگی بهتری را برای خود رقم بزنند. آنها در مسابقات زمین‌گیری شرکت می‌کنند و در طی این مسابقات، با چالش‌ها و مشکلاتی روبرو می‌شوند. “فار و اویل” یک فیلم ماجراجویی و عاشقانه است که در آن تم های مهاجرت و پیگیری رویاها برجسته است.

وضعیت زندگی این دو زوج

لارنس رایت در کتاب و فیلم خود توضیح داد که چگونه میسکاویج می خواست کروز را راضی نگه دارد. او مطمئن شد که کروز و کیدمن با وسایل تجملاتی غنی شده اند: یک خانه ییلاقی ویژه در پایگاه طلایی کلیسا، مقر سازمان در شهرستان ریورساید. او همچنین مطمئن شد که آنها از یک سرآشپز خصوصی، یک سالن ورزشی سطح بالا و یک زمین تنیس گران قیمت بازسازی شده استفاده می کنند.

رایت همچنین داستان معروفی درباره نحوه شنیدن میسکاویج درباره فانتزی کروز و کیدمن برای دویدن با هم در مزرعه ای از گل های وحشی بازگو کرد. او به اعضای رده پایین «Sea Org» دستور داد تا با کاشت یک علفزار در بیابان، علفزاری ایجاد کنند.

بر اساس گزارش سال 2019 از Daily Beast، در اوایل ازدواج، به نظر می رسید کیدمن مشتاق امتحان ساینتولوژی است. دیلی بیست گفت که او دوره های ساینتولوژی را مطالعه کرد و به اصطلاح از نردبان ساینتولوژی بالا رفت.

رایت گزارش داد که در مقطعی، او از ساینتولوژی فاصله گرفت و به نظر می رسید کروز نیز از خود فاصله گرفته است. رایت گفت که میسکاویج کیدمن را سرزنش کرد و به او به عنوان یک جوینده طلا نگاه کرد که ساینتولوژی را جعل می کرد. رایت افزود، میسکاویج امیدوار شد که سازمان بتواند کروز را از کیدمن جدا کند.

راتبون به رایت ادعا کرد که کلیسا برای متقاعد کردن کروز به قطع رابطه با کیدمن اقداماتی انجام داده است، از جمله با قرار دادن کروز در «ممیزی» شبانه روز، جایی که گفته می‌شود او اطلاعاتی درباره زندگی جنسی خود فاش می‌کند.

در این فیلم، راتبون همچنین ادعا کرد که کروز نگران این بود که کیدمن با چه کسی صحبت می‌کرد و از رهبران ساینتولوژی خواست که به تلفن او زنگ بزنند. کروز از طریق وکلای خود این اتهام را به تهیه کنندگان فیلم رد کرد.

رایت نوشت: در اوایل سال 2001، کروز خودش تصمیم گرفت که ازدواجش تمام شده است. رایت نوشت: “کروز هرگز توضیح عمومی برای طلاق ارائه نکرد و خود کیدمن به وضوح از تصمیم او شگفت زده شد.”

رایت گفت که کیدمن بعداً فاش کرد که دو ماه پس از ترک خانه کروز دچار سقط جنین شده است. کیدمن همچنین از کروز خواست تا در کلیسا تحت مشاوره ازدواج قرار گیرد، اما او نپذیرفت و علناً اعلام کرد: «نیک دقیقا می‌داند که چرا ما طلاق می‌گیریم».

رایت گفت که پس از طلاق، به کروز بالاترین افتخار کلیسا، مدال شجاعت آزادی، در سال 2004 اهدا شد. کلیسا همچنین تلاش کرد تا فرزندان کروز با کیدمن را علیه او تبدیل کند.

گزارش می گوید نیکول کیدمن که به تام کروز اختصاص داشت، زمانی به سختی مطالعه کرد تا ساینتولوژیست شود
نیکول کیدمن دلایل دردناکی را فاش می کند که او و تام کروز بچه بیولوژیکی نداشته اند
رایت نوشت: در ابتدا، کروز و کیدمن حضانت فرزندان خود را تقسیم کردند، اما فرزندان به زودی تصمیم گرفتند که منحصراً با پدر خود زندگی کنند. راثبون به رایت گفت: این به این دلیل است که یکی دیگر از کارکنان رده بالای ساینتولوژی، تامی دیویس، بی سر و صدا تلاش می کرد تا ایزابلا و کانر را متقاعد کند که مادرشان یک “جامعه پز” است.

راثبون به یاد می آورد: «تامی بارها و بارها به آنها گفت که مادرشان یک جامعه شناسی است و پس از مدتی آنها او را باور کردند. آنها جلسات روزانه با تامی داشتند. من آنجا بودم. من آن را دیدم.»

از زمان طلاق، کیدمن در مورد ازدواج خود با کروز یا طلاق آنها صحبت نکرده است. او درباره این صحبت کرده است که وقتی برای اولین بار او را ملاقات کرد بلافاصله احساس برق گرفت و در سال 2020 به نیویورک تایمز گفت که آنها در طول دو سالی که فیلم «چشم های کاملا بسته» را در بریتانیا فیلمبرداری می کردند خوشحال بودند.

ایزابلا و کانر به عنوان ساینتولوژیست بزرگ شدند و مانند پدرشان به این سازمان وفادار ماندند. کیدمن در مصاحبه ای با یک مجله استرالیایی در سال 2018 اذعان کرد

کلاه که ایمان ساینتولوژیکی فرزندانش بین آنها فاصله انداخت.

کیدمن در مصاحبه با مجله استرالیایی Who گفت: “آنها بزرگسال هستند.” «آنها می توانند تصمیمات خود را بگیرند. آنها انتخاب کرده اند که ساینتولوژیست باشند و به عنوان یک مادر، وظیفه من این است که آنها را دوست داشته باشم.”

کیم کارداشیان کیست ؟ 

مطلب پیشنهادی

تمام تایتان های شناخته شده

تایتان های شناخته شده در انیمه “حمله به تایتان” به دو دسته اصلی تقسیم می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *