شنبه , 29 اردیبهشت 1403 - 10:01 قبل از ظهر

معایب سگ هاسکی

معایب سگ هاسکی

در این مطلب می خواهیم در مورد معایت سگ هاسکی صحبت کنیم و در کنار آن هر آن چه که در مورد سگ هاسکی لازم است بدانید را برای شما عنوان کنیم . در اصل نگهداری سگ جز یکی از شیرین ترین کارهای دنیا محسوب می شود که در کنار خود سختی ها و چالش هایی هم دارد که دانستن معایت سگ هاسکی و یا هر سگی که می خواهید نگهداری کنید مهم و ضروری محسوب می شود هم برای خود حیوان و هم برای کسی که می خواهد از آن سگ نگهداری کند .

جذابیت سگ هاسکی

مقاومت در برابر جذابیت  هاسکی های سیبری تقریبا غیرممکن است. ظاهر گرگ مانند آنها همراه با چشم های زیبای آبی یخبندان و رفتار شاد آنها باعث عشق در نگاه اول می شود. به این موارد اضافه کنید ، بسیاری از فیلم های شگفت انگیز از این نژاد مانند Snow Buddies ، Eight Under و Snow Dogs در فیلم های خود استفاده کرده اند ، و شما معجون عالی برای یک نژاد جذاب را دارید اما در کنار تمام این جذابیت ها بهتر است بدانید معایب سگ هاسکی در چه مواردی ذکر شده است تا بتوانید شرایط بهتری را برای حیوان دوست داشتنی خود محیا کنید .

با این حال ، مسئولیت مالکیت سگ چیزهای دیگری غیر از تماشای فیلم و تحسین ظاهر چشمگیر این سگ ها را به دنبال دارد. سگ های هاسکی دارای نژادی می باشند که هر کسی نمی تواند آن را درک و تحسین کند و سگ نیاز به توجه متفاوت تری از بقیه ی حیوانات دارد .

به دلیل معایب سگ هاسکی می توان گفت خیلی از این سگ ها در نهایت رها می شوند و اینن سرنوشت خیلی دلگیریست که اگر شما قبل از تهیه این نوع نژاد معایب آن را بدانید و بعد ان را تهیه کنید بسیار خوشتر و زیبا تر خواهد بود .

تفاوت سگ هاسکی سیبری و سگ هاسکی آلاسکا مالاموته

نکاتی که لازم است قبل خرید سگ هاسکی بدانید

همانطور که گفته شد ، هاسکی های سیبری ممکن است قلب و روح شما را بدزدند ، اما آیا شما آماده مقابله با بسیاری از صفات متمایز دیگر هستید که این نژاد مستعد آن است؟ قبل از شروع ماجراجویی بزرگ سیبری آگاهی لازم است. در زیر برخی از معایب سگ هاسکی آورده شده است که قبل از اقدام به داشتن هاسکی به برخی از افکار جدی نیاز دارند.

1. سحر و جادو Houdini

یکی از مشتری های من یک هاسکی سیبری دارد و به او لقب “هودینی” داده است زیرا وی بارها فرار کرده است. وقتی اولین بار با او ملاقات کردم ، برای او توضیح دادم که این یک ویژگی از نژاد است. به یاد آوردم وقتی چندین سال پیش در نظر داشتم یک هاسکی را به خدمت بگیرم اما گروه نجات در مورد شمشیربازی شرایط بسیار متفاوتی داشتند. همین کافی بود تا من را از پذیرفتن Huskies منصرف کرده و مسیر Rottweiler را طی کنم.

شهرت هاسکی به فشردن از کوچکترین سوراخها ، شکستن یا جویدن از طریق بندهای بسته ، فرار از درهای کمی نیمه باز و حتی عبور از نرده های برقی است!

در واقع ، طبق Tails of the Tundra Siberian Husky Rescue Inc ، خز ضخیم هاسکی ممکن است در عملکرد صحیح حصارهای الکترونیکی تداخل ایجاد کند ، نیازی به ذکر این واقعیت نیست که برای برخی از هاسکی ها تمایل به کشف جهان بسیار بیشتر از ناراحتی موقتی است ناشی از تعدی به حصار نامرئی! همین امر در مورد قدم زدن هاسکی شما از بند است. هرگز به یادآوری او اعتماد نکنید ، خطرات فرار او بسیار زیاد است. ببینید چطور اعتماد کردن باعث خرج زندگی یک Husky شد: Trust: a Deadly Disease. این یکی از معایب سگ هاسکی می باشد که می تواند شما را بسیار نگران کند .

2. محرک قوی غارتگر

اگر “سیبی هاسکی گربه را کشته” را در گوگل کنید ، داستان های بی شماری از داستان های سگ / گربه از بین رفته است کلوپ لانه های آمریکایی ادعا می کند “غرایز غارتگر قوی هستند ، بنابراین سیبری ها باید بر حیوانات کوچک در خانه و اطراف آن نظارت شوند”. گربه ها ، سگ های کوچک ، همستر و سایر حیوانات کوچک در معرض خطر این نژاد هستند. برخی می گویند این رانش غارتگرانه ناشی از عادت باستانی موشه داران است که اجازه می دهند هاسکی ها آزاد و شکار کنند.در مورد این یکی از معایب سگ هاسکی اگر حیوان خانگی دیگری دارید باید بسیار نگران باشید و تا جایی که می توانید اگر هاسکی داشتید و یا تهیه کردید حیوان دیگری را کنار آن قرار ندهید .

با این حال ، هیچ قانون سیاه و سفید نمی تواند وضع شود. گزارش ها از بسیاری از صاحبان سگ ها گزارش شده است که هاسکی و گربه را با مشکلات کمی پرورش داده اند. پس از پذیرش ، گربه ها و سگهای کوچک دیگر بخشی از بسته شده اند. اگر مطمئن نیستید ، بهتر است از طرف امن خطا کنید و حیوانات کوچک را از این نژاد ایمن و دور از دسترس نگه دارید.

3. استقامت و تندرستی

اگرچه ممکن است هاسکی از نظر یک فرد فعال بسیار خوبی باشد ، اما اگر یک سیب زمینی نیمکت نشین باشید و یا قادر به انجام ورزش و تحریک ذهنی کافی نباشید ، این مسئله برعکس است. در حالی که یک هاسکی به فضای باز زیادی احتیاج ندارد ، اما آنها همچنان به دوز روزانه ورزش نیاز دارند.

یک راه عالی برای تحقق این امر پیاده روی روزانه ، غوغا در حیاط و بازی خرما با سگهای دیگر است. بسیاری از صاحبان هاسکی دریافتند که افزودن هاسکی دیگر به خانه آنها به سرگرمی و خوشحالی آنها کمک می کند. هاسکی خسته هاسکی خوبی است. قادر به تأمین تحریک ذهنی کافی و ورزش نیست و زمان بیکاری در زمین بازی شیطان خواهد بود.

4. رفتارهای سرسختانه

استقامت ، هوش فوق العاده و ماهیت مستقل این نژاد ، دستورالعمل مناسبی برای یک سگ لجباز است و می توان گفت نا فرمان برداری او یکی از معایب سگ هاسکی می باشد . این یک ویژگی مشترک در بسیاری از سگهای نوع Spitz است. این بدان معنی است که آنها به قوانین ثابت و راهنمایی دقیق نیاز دارند. ممکن است گاهی اوقات متوجه شوید که این نژاد سفید به شما خیره شده است ، انگار که قبلاً فرمان شما را نشنیده اند.

“دستور آمدن” ممکن است یک چالش برای آموزش باشد. این نژاد در تمرین تقویت مثبت تلاش می کند و ممکن است برای تمرکز روی آموزش به چالش های جدیدی نیاز داشته باشد. وقتی آموزش در برنامه روزمره آنها گنجانده می شود ، آنها خوشحال می شوند که برای صاحبانشان کار می کنند و این به شما کمک می کند تا برای سالهای زیادی یک پیوند ارزشمند بسازید.

5. بسته قوی درایو

این نژاد علی رغم استقلال و روحیه آزاد ، بسیار پرخاشگرانه هم هستند . به گفته نانسی بائر و استیو دونو اگر برای مدت زمان طولانی هاسکی خود را لانه کنید ممکن است به “تب لگن” مبتلا شود که ممکن است باعث کم اشتهایی ، اسهال و روحیه ناآرام شود. اگر هر روز باید ساعات طولانی از خانه خارج شوید ، ممکن است این نژاد برای شما خوب نباشد و این جز یکی از مهم ترین معایب سگ هاسکی برای شما بشود .

6. ریزش بیش از حد موها این نژاد

وقتی هاسکی کتهای خود را باد می کند ، انتظار داشته باشید که تقریباً سالی دو بار ریزش دچار سنگین بشود. اگر دیدن موهای اطراف خانه شما را اذیت می کند ، در مورد این نژاد تجدید نظر کنید و یا بدانید باید در کارهای زیادی برای نظافت سرمایه گذاری کنید تا بتوانید هرچه بیشتر موهای اطراف را مرتب کنید .

بدانید که در صورت انتخاب این نژاد جاروبرقی کشیدن تبدیل به امری روزانه می شود و اگر این نژاد را خیلی می خواهید باید معایت سگ هاسکی را کنارش بپذیرید و خلاقانه آن را مدیریت کنید .

7. سطح سر و صدا زیاد

در حالی که هاسکی ممکن است زیاد پارس نکند ، زوزه غم انگیز آنها هنگامی که در حیاط تنها می مانند یا خسته می شود ، باعث می شود همسایگان شما با پلیس تماس بگیرند. آنها به طور طبیعی بسیار آوازی هستند و در همه انواع آوازها شرکت می کنند. این گوش دادن می تواند سرگرم کننده باشد ، مگر اینکه در یک جامعه گره خورده زندگی کنید.

8. عادت های کندن

اگر با داشتن حیاطی شبیه مریخ مشکلی ندارید ممکن است کمتر به عادت های حفاری هاسکی خود اهمیت دهید. این استعداد در نژاد ذاتی است و بهتر است به جای سرزنش بی پایان ، سازش پیدا کنید.

9. نگهبانان بیچاره

اگر فکر می کنید یک هاسکی سیبری برای ایجاد یک سرپرست وفادار به اندازه کافی ترسناک است. دوباره فکر کن این نژاد بسیار اجتماعی است و تقریباً با هر کسی از جمله سارق گهگاهی دوست خواهد شد. اگرچه ظاهر و اندازه آن ممکن است بسیاری از افراد را دلسرد کند ، اما اگر یک سارق کمتر مراقب آن باشد ، انتظار داشته باشید که هاسکی شما با شور و شوق از او استقبال کند و حتی برای گشت و گذار در خانه او را همراهی کند! پس به عنوان سگ نگهبان به هیچ عنوان از آن استفاده نکنید .

اگر تا اینجا پیش رفته اید و احساس خستگی نمی کنید ، “تبریک می گویم” ، ممکن است آنچه برای داشتن یک هاسکی لازم است داشته باشید. به خاطر داشته باشید که ممکن است لحظاتی از “OMG ، من به چه چیزی وارد شدم!”

با این حال ، اگر واقعاً عاشق نژاد باشید و به اندازه بسیاری از صاحبان هاسکی فداکار باشید ، خود را بسیار بخشنده می دانید زیرا این نژاد با رفتارهای دوست داشتنی و خوش خلق و خوی خود تمام  بخشندگی شما را به شما باز می گرداند.

مطلب پیشنهادی

 گرگ از چه حیواناتی میترسد

 گرگ از چه حیواناتی میترسد

 گرگ از چه حیواناتی میترسد :در دنیای طبیعت، روابط بین حیوانات همواره مورد توجه و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *