شنبه , 1 اردیبهشت 1403 - 1:55 قبل از ظهر

شبکه فاکس نیوز 

شبکه فاکس نیوز

شرکت فاکس نیوز ، به طور رسمی شبکه فاکس نیوز ، مخفف FNC و معروف به فاکس ، یک محافظه کار چند ملیتی آمریکایی کانال تلویزیونی اخبار کابلی مستقر در شهر نیویورک است. این شبکه متعلق به رسانه فاکس نیوز است که متعلق به خود شرکت فاکس است. این کانال در درجه اول از استودیوهای خیابان 1211 امریکا در میدتاون منهتن پخش می شد. در حال حاضر فاکس نیوز به 86 کشور و سرزمین های خارج از کشور در سراسر جهان خدمات ارائه می دهد ، با پخش بین المللی با بخشهای اضافی فاکس حتی در طول تعطیلات .

سازنده ی شبکه فاکس نیوز

شبکه فاکس نیوز توسط روپرت مرداک ، مغول رسانه ای استرالیایی-آمریکایی ایجاد شده است تا مخاطبان محافظه کار را به خود جلب کند ، او مشاور رسانه ای سابق جمهوری خواه و راجر آیلس ، مدیر CNBC را به عنوان مدیر عامل موسس خود استخدام کرد. این برنامه در 7 اکتبر 1996 برای 17 میلیون مشترک کابل راه اندازی شد. شبکه فاکس نیوز در اواخر دهه 1990 و 2000 رشد کرد تا به شبکه خبری غالب و مشترک در ایالات متحده تبدیل شد . از سپتامبر 2018 ، تقریبا 87،118،000 خانوار آمریکایی (90.8٪ از مشترکین تلویزیون) فاکس نیوز را دریافت کردند. در سال 2019 ، فاکس نیوز بهترین شبکه کابلی با میانگین 2.5 میلیون بیننده بود. در حال حاضر مورداک رئیس اجرایی فعلی و سوزان اسکات مدیر عامل هستند.

ظاهر هدف فاکس نیوز

شبکه فاکس نیوز به عنوان تمرین گزارشگری مغرضانه به نفع حزب جمهوری خواه ، سیاستمداران و اهداف محافظه کارانه در حالی که حزب دموکرات را به صورت منفی به تصویر می کشد ، توصیف شده است.  منتقدان این کانال را مضر برای درستی اخبار عنوان کرده اند.  موضع رسمی فاکس نیوز این است که گزارش اخبار آن مستقل از نظرات و برنامه های تفسیری آن عمل می کند ، و آن سوگیری در گزارش خبری خود را رد کرده است ، اگرچه کارمندان سابق اظهار داشتند که فاکس به آنها دستور داده است “اخبار را به نفع محافظه کاران کج کنند”. در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ ، ناظران اظهار داشتند كه تمایل آشكاری از طرف فاكس نیوز وجود دارد كه به عنوان “سخنگوی” دولت عمل می كند ، “تبلیغات” و “حلقه بازخورد” را برای ترامپ ارائه می دهد ، دانشمندان اظهار داشتند كه این کانال  شبیه نوعی تلویزیون دولتی است .

تاریخ شکل گیری شبکه فاکس نیوز

در ماه مه 1985 ، روپرت مورداک ، ناشر استرالیایی اعلام کرد که وی و ماروین دیویس ، صنعتگر و خیرخواه آمریکایی قصد دارند “شبکه ایستگاه های مستقل را به عنوان چهارمین نیروی بازاریابی” ایجاد کنند تا از طریق خرید شش ایستگاه تلویزیونی مستقیماً با CBS ، NBC و ABC رقابت کنند. مرداک اعلام کرد خرید 50 درصد از شرکت مادر فاکس را در تاریخ 1985 انجام داده است . یک سال بعد ، فاکس در قرن بیستم در سومین دوره مالی خود که در 31 مه 1986 به پایان رسید ، 5.6 میلیون دلار درآمد کسب کرد ، در مقابل ضرر 55.8 میلیون دلاری در دوره سوم سال قبل همین شبکه .

پس از آن ، و قبل از تأسیس FNC ، هنگامی که شرکت تابعه BSkyB شرکت نیوز کورپوریشن اولین کانال خبری 24 ساعته اروپا (Sky News) را در سال 1989 در انگلستان راه اندازی کرد ، مورداک در تجارت خبری 24 ساعته تجربه کسب کرده بود.  مرداک با موفقیت چهارمین تلاش شبکه خود در ایالات متحده ،  تجربه به دست آمده از Sky News و چرخش فاکس قرن بیستم ، در 31 ژانویه 1996 اعلام کرد که News News یک کانال خبری 24 ساعته در سیستم های کابلی و ماهواره ای در ایالات متحده به عنوان بخشی از “پلت فرم جهانی” News Corp برای برنامه های فاکس است : “اشتهای اخبار – به ویژه اخباری که به مردم توضیح می دهد چگونه آنها را تحت تأثیر قرار می دهد – بسیار گسترش می یابد”.

در فوریه 1996 ، پس از آنكه راجر آیلس استراتژیست سیاسی و مجری NBC سابق حزب جمهوری خواه آمریكا ، کانال تلویزیونی کابلی Talking America (اکنون MSNBC) را ترک کرد ، مرداک از او خواست کانال فاکس نیوز را راه اندازی کند. آیلز قبل از راه اندازی آن در 7 اکتبر 1996 ، پنج ماه روز کاری 14 ساعته و چندین هفته نمایش تمرین خواستار شد.

در اولین حضور خود 17 میلیون خانوار قادر به تماشای FNC بودند ؛ اما در بزرگترین بازارهای رسانه های ایالات متحده در شهرهای نیویورک و لس آنجلس حضور نداشت. پوشش اخبار رولینگ در طول روز شامل 20 دقیقه نمایش تک موضوعی مانند Fox on Crime یا Fox on Politics بود که با عناوین خبری احاطه شده بودند. مصاحبه ها حقایق مربوط به موضوع یا مهمان را در پایین صفحه نشان می دهند. مهمترین خبر اخبار در آن زمان گزارش اشنایدر بود که مایک اشنایدر خبر را به سرعت تحویل می داد. در طول عصر ، فاکس نظرات ویژه ای را نشان می دهد: گزارش O’Reilly (بعداً فاکتور O’Reilly) ، گزارش Crier (به میزبانی کاترین کریر) و Hannity & Colmes.

از ابداع های فاکس نیوز

از ابتدا ، FNC تأکید زیادی بر ارائه تصویری داشته است. گرافیک ها به صورت رنگارنگ و جلب توجه طراحی شده اند. این به بیننده کمک می کند تا نکات اصلی آنچه را که گفته شد درک کند ، حتی اگر آنها نمی توانند میزبان را بشنوند (با متن روی صفحه خلاصه موقعیت مصاحبه کننده یا سخنران ، و “نقاط گلوله” هنگام ارائه نظر از سوی میزبان را نشان می دهند ) . فاکس نیوز همچنین “هشدار فاکس نیوز” را ایجاد کرد که با وقوع یک خبر فوری برنامه های منظم خود را قطع می کرد.

استودیوی فاکس نیوز در سال 2009

شبکه فاکس نیوز برای تسریع در تصویب آن توسط ارائه دهندگان کابل ، برای توزیع کانال تا 11 دلار برای هر مشترک به سیستم پرداخت کرد. این در تضاد با روال عادی است ، که در آن اپراتورهای کابل برای برنامه نویسی هزینه های حمل ایستگاه را پرداخت می کنند. وقتی تایم وارنر سیستم پخش ترنر تد ترنر را خریداری کرد ، در یک مصوبه موافقت نامه ضد انحصاری فدرال از تایم وارنر خواسته شد تا علاوه بر CNN اختصاصی ، در کانال های کابلی خود کانال دوم خبری نیز داشته باشد. تایم وارنر MSNBC را به عنوان کانال خبری ثانویه انتخاب کرد نه فاکس نیوز را. فاکس نیوز ادعا کرد که این توافق نامه (برای حمل فاکس نیوز) را نقض کرده است. News Corporation با استناد به توافق خود برای نگهداری مقر اصلی خود در ایالات متحده و یک استودیوی بزرگ در شهر نیویورک ، از دولت شهردار رودلف جولیانی برای تحت فشار قرار دادن کابل Time Warner (یکی از دو شرکت ارائه دهنده کابل در شهر) برای انتقال فاکس نیوز به یک شهر متعلق کمک گرفت. کانال مقامات شهر تهدید کردند که می توانند اقدامی را تحت تأثیر قرار دهند که حق امتیاز کابل تایم وارنر را در شهر تحت تأثیر قرار می دهد.

در طی حملات 11 سپتامبر 2001 ، فاکس نیوز اولین سازمان خبری بود که برای پایین آمدن جریان اطلاعات در آن روز ، صدای تیک تیک اخبار را در پایین صفحه راه اندازی کرد. این پیام باقی مانده است و اخبار اضافی را که ممکن است خبرنگاران روی صفحه ذکر نکنند و اخبار ذکر شده هنگام پخش را به بینندگان اطلاع می دهد. و با این کار محبوبیت آن در بین بینندگان ثابت شده است.

همسویی سیاسی

فاکس نیوز به عنوان تمرین گزارشگری مغرضانه به نفع حزب جمهوری خواه ، دولت جورج دبلیو بوش و دونالد ترامپ و دلایل محافظه کارانه در حالی که حزب دمکرات را به صورت منفی به تصویر می کشد ، توصیف شده است. منتقدان این کانال را مضر برای درستی اخبار عنوان کرده اند. کارمندان فاکس نیوز گفته اند که گزارش اخبار مستقل از نظرات و برنامه های تفسیری آن عمل می کند ، و سوگیری در گزارش اخبار را انکار کرده اند ، در حالی که کارمندان سابق گفته اند که فاکس به آنها دستور داده است “اخبار را به نفع محافظه کاران کج کنند”. در زمان ریاست جمهوری ترامپ ، ناظران تمایل آشکار کانال فاکس نیوز را به عنوان “سخنگوی” دولت ، ارائه “تبلیغات” و “حلقه بازخورد” برای ترامپ ، با یک دانشمند ریاست جمهوری اعلام کرده اند: “این نزدیک ترین حالت شما به عنوان شبکه ی دولتی می باشد .

مطلب پیشنهادی

 قوی ترین شخصیت های وان پیس

 قوی ترین شخصیت های وان پیس

 قوی ترین شخصیت های وان پیس  :در دنیای گسترده‌ی انیمه و مانگا، وان پیس (One …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *