سه شنبه , 1 خرداد 1403 - 2:34 بعد از ظهر
رتبه‌بندی ۱۱ شخصیت شرور اصلی سریال Fear The Walking Dead

رتبه‌بندی ۱۱ شخصیت شرور اصلی سریال Fear The Walking Dead

رتبه‌بندی ۱۱ شخصیت شرور اصلی سریال Fear The Walking Dead

سریال Fear the Walking Dead در دنیای آخرالزمان زامبی‌ها جریان دارد و این دنیا، در طول هشت فصل پخش سریال، به محل رشد شخصیت‌های شرور زیادی تبدیل شده است. بسیاری از شخصیت‌های Fear the Walking Dead شرور هستند، اما به دلیل فقدان انگیزه‌های واقع‌بینانه و کمبود ریسک‌پذیری، همه آن‌ها قابل باور نیستند. خبر خوب این است که این سریال درباره بقا است، بنابراین شخصیت‌های شرور اغلب با حرکات غیرمنتظره‌ای همراه می‌شوند.

در ازای هر شخصیت منفی ضعیف‌تر، فردی مثل تدی وجود دارد که با زیر پا گذاشتن تمام قوانین شخصیت‌های شرور، انتظارات را برهم می‌زند. ویکتور استرند نیز با چرخش ناگهانی‌اش در اواخر سریال و رویارویی با افرادی که او را برای مدت طولانی در امان نگه داشته بودند، توانست مخاطبان را شوکه کند. با این حال، برخی از شخصیت‌های شرور Fear the Walking Dead موفق‌تر از دیگران بوده‌اند.

۱۱. سام شرایک کرنیک

رتبه‌بندی ۱۱ شخصیت شرور اصلی سریال Fear The Walking Dead

شرک، آنتاگونیست فصل هشتم Fear the Walking Dead، دشمن مورگان، مدیسون، دوایت و سایر بازماندگان است. او زنی جوان و باهوش است که بار سنگینی بر دوش دارد و برای ادامه‌ی فعالیت گروه P.A.D.R.E. مجبور به گرفتن تصمیم‌های سختی می‌شود. اشتباه او زنده گذاشتن والدینی مانند مورگان، گریس، دوایت و شری در ازای اسارت فرزندانشان به بهانه‌ی هدفی بزرگ‌تر است.

با وجود داشتن نیروی نظامی قدرتمند، شرک به دلیل نداشتن بی‌رحمی، به یکی از بحث‌برانگیزترین شخصیت‌های شرور تبدیل می‌شود. نقش او در فصل آخر Fear the Walking Dead می‌توانست باعث بالا رفتن ریسک و هیجان شود، اما در نهایت تنها کار قابل‌توجه او قطع کردن انگشت ماشه‌ی جون و مجبور کردن شخصیت‌‌ها به عبور از زشت‌ترین سکونت‌گاه‌های دیده‌شده در دنیای The Walking Dead است. سرانجام شرک، به دلیل این‌که نمی‌تواند پدر مرده‌اش را خلاص کند، توسط او گاز گرفته شده و کشته می‌شود.

۱۰. بن «کرین» کرنیک

رتبه‌بندی ۱۱ شخصیت شرور اصلی سریال Fear The Walking Dead

در فصل هشتم، بن هم ظاهر می‌شود. او به دلیل اینکه بعدا مشخص می‌شود مغز متفکر اصلی گروه P.A.D.R.E. (کرین) است، می‌توانست شخصیت جالبی باشد. با این حال، به دلیل کمبود پرداخت شخصیت، تقریباً فراموش می‌شود تا اینکه در قسمت دوم به آخر فصل، مدیسون و تروی را غافلگیر می‌کند. او مانند شرک، به گذشته چسبیده است تا کار پدرش را زنده نگه دارد، حتی اگر به معنای جدا کردن فرزندان از والدینشان برای ایجاد نظم نوین جهانی باشد. همچنین انتقام مرگ خواهرش او را به جلو می‌راند.

متأسفانه برای بن، این عطش انتقام در فینال سریال Fear the Walking Dead به او ضربه می‌زند. او به جای اینکه به عدالت مدنظر خود برسد، پس از تمام شدن مهماتش، توسط واکرها (زامبی‌ها) بلعیده می‌شود. او تنها برای مدت کوتاهی در نزدیکی پایان سریال بازمی‌گردد، اما به عنوان یکی از آخرین شرورها، بن کمی بیشتر از شرک برجسته می‌شود

۹. مارتا

رتبه‌بندی ۱۱ شخصیت شرور اصلی سریال Fear The Walking Dead

مارتا یکی از اولین شرورهای فصل ۴ و بخشی از بازسازی سریال است. زندگی مارتا با از دست دادن همسرش، هنک، در ابتدای آخرالزمان برای همیشه تغییر می‌کند. او به جای اینکه اندوه خود را به همدردی با دیگران تبدیل کند، روزهایش را با کشتن بازماندگانی که سعی در کمک به مردم دارند می‌گذراند، زیرا این کار را نشانه‌ی ضعف می‌داند. در او ویژگی‌هایی از یک شخصیت شرور خوب دیده می‌شود، اگرچه سریال سعی می‌کند او را به عنوان یک شخصیت شرور معرفی کند، اما هیچ کاری که او انجام می‌دهد تأثیر ماندگاری زیادی روی داستان یا شخصیت‌های آن ندارد.

مارتا بعد از تیر خوردن توسط وِندل، لج می‌کند و از درمان امتناع می‌ورزد، که باعث عفونت گسترده می‌شود. سپس او عمداً خود را توسط یک واکر گاز می‌گیرد تا مورگان نتواند به او کمک کند. در نهایت، مورگان او را از بین می‌برد و به سفر پرپیچ و خم او در سریال پایان می‌دهد.

بیشتر بخوانید :

۸. داکوتا

وقتی داکوتا برای اولین بار در فصل ۶ Fear the Walking Dead ظاهر می‌شود، او دختری جوان است که سعی دارد از سلطنت وحشت خواهر بی‌رحمش فرار کند. با پیشرفت فصل، متوجه می‌شود که خواهرش در واقع مادر اوست و به دلیل وجود او نفرت زیادی در دل دارد. این به او پیشینه‌ای جالب‌تر نسبت به برخی دیگر از شخصیت‌های شرور سریال می‌دهد.

داکوتا با کشتن جان دوری و کامرون، تمایلات قاتلانه‌ای دارد. با وجود ابراز پشیمانی برای اعمالش، مورگان و گروه برای اعتماد به او با مشکل مواجه می‌شوند و او را به سمت متحد شدن با تدی سوق می‌دهند، کسی که به او قول می‌دهد تا هر مدتی که دنیا باقی مانده است، به او اجازه دهد خودش باشد. با وجود تلاش‌های جان دوری پدر برای نجات او، داکوتا در حالی که کلاهک‌های هسته‌ای در تگزاس منفجر می‌شوند، بیرون می‌ماند. این اتفاق یکی از تاثیرگذارترین مرگ‌های Fear the Walking Dead را برای داکوتا رقم می‌زند و او را به عنوان یک شخصیت شرور به یاد ماندنی تثبیت می‌کند.

۷. رید و کانر

در فصل ۲ Fear the Walking Dead که سریال را به دریاهای آزاد می‌برد، رید و کانر به عنوان دو برادر دزد دریایی معرفی می‌شوند. رید با وجود ظاهر اولیه‌ی ملایم، با گفتن این موضوع به مدیسون، کریس، آلیشیا و بقیه افراد قایق که آن‌ها را خواهد کشت، حضور پررنگی از خود نشان می‌دهد. کانر تمایل بیشتری دارد به بازماندگان اجازه دهد بعد از دزدیدن کشتی با زندگی‌شان بروند.

با این حال، رید با حرف‌هایش کریس را بیش از حد عصبانی می‌کند و کریس در یکی از شوکه‌کننده‌ترین لحظات سریال او را به رگبار می‌بندد. کانر پس از اینکه برادرش به شکل زامبی به او تحویل داده می‌شود، گاز گرفته می‌شود. رید و کانر به دلیل اینکه با تصویری که در ابتدا از خود نشان می‌دهند متفاوت هستند، انتظارات را زیر پا می‌گذارند. اگرچه آن‌ها در تعداد قسمت‌های کمتری نسبت به بسیاری از شخصیت‌های شرور اصلی Fear the Walking Dead حضور دارند، اما همچنان به چشم می‌آیند.

۳. ویکتور استرند

استرند در نقشی کوچک در پایان فصل ۱ Fear the Walking Dead معرفی می‌شود و ثابت می‌کند که فردی باهوش و دارای منابع است. او به نیک و خانواده‌اش کمک می‌کند تا به عمارتی مجلل و بعداً به ابیگیل، یک قایق زیبا فرار کنند، زیرا لس‌آنجلس توسط ارتش نابود می‌شود. استرند به یکی از شخصیت‌های اصلی و رازدار آلیشیا و بقیه‌ی اعضای خانواده‌ی کلارک تبدیل می‌شود.

استرند که از باختن در آخرالزمان خسته شده، برجی را در تگزاسِ ویران‌شده با بمب اتم تصاحب می‌کند و کسانی را که با نظم نوین او مخالف هستند می‌کشد. انگیزه‌های او ممکن است مبهم باشد، اما بازی درخشان کلمن دومینگو، استرند را نه تنها به یکی از بهترین شرورهای Fear the Walking Dead، بلکه به یکی از بهترین شخصیت‌های آن تبدیل می‌کند. او یکی از معدود «شرورهایی» است که به اندازه‌ی کافی محبوب شد و در تمام فصل‌های سریال حضور داشت.

 ۲. ویرجینیا «گینی»

ویرجینیا که در فصل ۵ Fear the Walking Dead معرفی می‌شود و حضورش تا فصل ۶ ادامه دارد، به یکی از ماندگارترین شرورهای سریال تبدیل می‌شود. او مادر داکوتا است و کارهای نفرت‌انگیزی در طول زندگی‌اش انجام داده است، از جمله قتل والدینش. ارتباط او با داکوتا ضعیف است و او با تمام وجود سعی دارد آن را تقویت کند، حتی اگر در این مسیر تمام تصمیمات اشتباه را می‌گیرد.

ویرجینیا با وجود قدرت و نفوذ زیادش، در برابر فشار تسلیم می‌شود و بی‌رحمانه افرادی را که با حکومت او مخالف هستند می‌کشد. این درندگی باعث می‌شود ویرجینیا برجسته شود، همانطور که مراقبت غیرمنتظره‌ای که از افراد خاصی در زندگی‌اش، به ویژه داکوتا، می‌کند، او را خاص می‌کند. دوگانگی در شخصیت ویرجینیا باعث می‌شود پیش‌بینی حرکات بعدی او دشوار باشد و به همین دلیل او برای شخصیت‌های سریال بسیار خطرناک است.

1 تئودور «تدی» مدوکس

تدی در نیمه دوم فصل 6 Fear the Walking Dead ظاهر می‌شود. سال‌ها قبل از آخرالزمان، تدی یک فرقه روز قیامت را اداره می‌کرد. او همچنین یک قاتل زنجیره ای بود که پس از کشتن 23 زن توسط جان دوری پدر شکار شد. تدی 20 سال قبل از آخرالزمان را پشت میله های زندان سپری می کند و پس از فرار از زندان، نشان داده می شود که در دستکاری مردم خوب است. این شامل داکوتا نیز می‌شود، زیرا او به او این باور را می‌دهد که پایان دادن به جهان با کلاهک‌های هسته‌ای بهترین راه برای شروع دوباره است.

به عنوان یک شرور، تدی تمام جعبه ها را چک می کند. رفتار او قبل از آخرالزمان به خودی خود او را به چهره ای وحشتناک تبدیل می کند، اما اعمال او در زمان حال نیز وحشتناک است و بینندگان را یک یا دو مشت می کند. به‌علاوه، نقشه‌های شرورانه تدی از نظر وسعت بزرگ‌تر از بسیاری از تبهکاران Fear the Walking Dead هستند و تهدیدی بزرگ برای فرانچایز گسترده‌تر The Walking Dead هستند. این به او کمک می کند تا سر و شانه بالاتر از سایر آنتاگونیست ها قرار بگیرد.

مطلب پیشنهادی

10 شخصیت سریال «مردگان متحرک» که نیاز به سریال جداگانه دارند

10 شخصیت سریال «مردگان متحرک» که نیاز به سریال جداگانه دارند

10 شخصیت سریال «مردگان متحرک» که نیاز به سریال جداگانه دارند مردگان متحرک پس از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *