پنجشنبه , 30 فروردین 1403 - 2:25 قبل از ظهر

خواندنی هایی از خرس گریزلی

خواندنی هایی از خرس گریزلی

دانش در مورد رفتار خرس برای ایمنی انسان و خرس در زیستگاه خرس مهم است. خرس ها حیواناتی باهوش، کنجکاو و به طور کلی صلح جو هستند که به ندرت به انسان حمله می کنند – اما باید احتیاط کنید. برخورد با خرس ها اتفاق می افتد، اما اگر قبل از رفتن به خارج از کشور در کشور خرس خود را با اطلاعات حیاتی آماده کنید، می توان از آن اجتناب کرد. در این جا به صورت کامل در مورد خرس گریزلی صحبت می کنیم .

برای مقابله با خرس گریزلی

هوشیار باشید و همیشه حواستان به اطرافتان باشد.

به دنبال هر گونه نشانه ای از خرس، از جمله ردپاها، نشانه های چنگال روی درختان باشید.

مکان های کمپینگ را با دقت انتخاب کنید و یک کمپ تمیز و بدون جاذبه نگه دارید.

اگر خرس را دیدید یا مشکوک هستید که در آن نزدیکی است فوراً منطقه را ترک کنید.

اسپری فلفل خرس را همیشه آماده به عنوان یک عامل بازدارنده خرس همراه داشته باشید.

برخوردهای بدون حمله

به یاد داشته باشید که حملات خرس نادر است، و با توجه به این فرصت، خرس معمولاً زمانی که از حضور شما آگاه شود، دور می‌شود. با حفظ آرامش و واکنش مناسب، می توانید تا حد زیادی احتمال آسیب در طول یک برخورد را کاهش دهید. اگر با خرسی روبرو شدید که به نظر می رسد از حضور شما بی خبر است:

توقف کنید و با آرامش وضعیت را ارزیابی کنید.

خرس را با فریاد یا صداهای بلند غافلگیر نکنید، زیرا ممکن است باعث حمله شود.

فرار نکنید، زیرا این نشان می دهد که شما طعمه هستید. همچنین، خرس ها می توانند تا سرعت 40 مایل در ساعت بدود!

با احتیاط دور شوید و مراقب هرگونه تغییر ناگهانی در رفتار خرس باشید.

فوراً منطقه را ترک کنید و ایمنی پیدا کنید.

اگر با خرسی مواجه شدید که از شما آگاه است:

بایستید و با آرام صحبت کردن با خرس خود را به عنوان انسان معرفی کنید.

به آرامی دستان خود را در هوا تکان دهید تا بزرگتر به نظر برسید.

مستقیم به چشمان خرس نگاه نکنید. سر خود را کمی به یک طرف بچرخانید.

اجرا نکنید. به آهستگی فاصله بین خود و خرس را با عقب نشینی افزایش دهید در حالی که همچنان با خرس روبرو می شوید. (اگر به دنبال پناهندگی هستید، به یاد داشته باشید که خرس ها شناگران خوبی هستند و می توانند از درختان بالا بروند.)

در صورت امکان به سمت باد حرکت کنید تا خرس بوی شما را استشمام کند.

اگر خرس بی تفاوت یا بی علاقه به نظر می رسد، به ترک منطقه ادامه دهید و امنیت پیدا کنید.

برخورد با حمله

دو نوع اصلی حملات توسط خرس ها وجود دارد: حملات دفاعی و حملات درنده

حمله دفاعی ناشی از خرسی است که شما را تهدیدی برای خود، توله هایش یا منبع غذایی می داند. در حملات دفاعی، خرس در تلاش است تا آن تهدید را از بین ببرد. اکثر حملات خرس گریزلی حملات تدافعی هستند که شامل خروسی است که از توله هایش محافظت می کند. یک خرس اغلب برای به حداقل رساندن احتمال آسیب رساندن به خود عمل می کند. در نتیجه، اکثر حملات دفاعی بدون هیچ تماسی متوقف می شوند. معمولاً خرس‌ها برای ارزیابی وضعیت، یک یا چند بار بلوف می‌زنند.

علائم ناراحتی یا استرس خرس عبارتند از:

مکث در فعالیت؛ یک حالت سفت کننده یا سایر تغییرات در وضعیت بدن. هف کردن ناله، صداهای دیگر؛ دندان درآوردن

رفتار خرس با استرس بالا شامل:

ترشح بزاق؛ هف سریع؛ غرش؛ فک با دهان باز؛ پنجه زدن؛ صداهای روده ای؛ و اتهامات.

اگر خرس به صورت تدافعی نزدیک شود:

سعی کنید غیر تهدید کننده ظاهر شوید. سر خرس فریاد نزنید. با صدای آرام صحبت کنید. سعی کنید با عقب نشینی فاصله خود را با خرس افزایش دهید. (اگر خرس شما را در حالی که می خواهید عقب نشینی کنید دنبال می کند: بایستید، روی موضع خود بایستید و به آرامی با خرس صحبت کنید.) اگر خرس نزدیک شد، از یک عامل بازدارنده مانند اسپری فلفل خرس استفاده کنید. اگر نمی توان خرس را مهار کرد و تماس برقرار کرد، فوراً روی زمین بیفتید و مرده بازی کنید. (در اکثر حملات تدافعی، خرس زمانی حمله خود را متوقف می کند که دیگر شما را به عنوان یک تهدید تلقی نکند.)

وقتی حمله متوقف شد، ساکن بمانید و قبل از حرکت دوباره منتظر بمانید تا خرس برود.

یک حمله درنده

در حملات درنده (غیر دفاعی)، خرس شما را به عنوان طعمه بالقوه شناسایی کرده است. این نوع برخورد بسیار نادر است و بیشتر در شب و در میان خرس های سیاه دیده می شود. در حملات غارتگرانه، خرس به شدت علاقه مند می شود و تمام توجه خود را روی شما متمرکز می کند. یک خرس درنده سرش بالا است، گوش هایش بلند می شود و همچنین به طور بالقوه علائم استرس ذکر شده در بالا را نشان می دهد.

اگر خرس به شکلی درنده نزدیک شود:

با صدای محکم با خرس صحبت کنید.سعی کنید از مسیر سفر خرس دور شوید.اگر هنوز توجه خرس فقط به شما متمرکز است، دوباره بایستید و روی موضع خود بایستید.

اگر حمله خرس قریب الوقوع به نظر می رسد:

برای استفاده از اسپری فلفل خرس خود را آماده کنید. نسبت به خرس پرخاشگرانه رفتار کنید. فریاد بزنید و با تکان دادن آهسته بازوهای خود تا حد امکان بزرگ به نظر برسید. اگر خرس حمله کرد، از بازدارنده خود استفاده کنید تا یک ابر فلفل را مستقیماً روی خرس بپاشید. در صورت لزوم این مرحله را تکرار کنید. فوراً منطقه را ترک کنید و ایمنی پیدا کنید .با یادگیری رفتار و انگیزه های خرس، می توانیم پتانسیل برخوردهای جدی انسان و خرس را به میزان قابل توجهی کاهش دهیم. ما همچنین می توانیم ناآگاهی را کاهش دهیم عدم تحملی که در گذشته برای بقای خرس بسیار مضر بوده است.

اگر به خرس گریزلی خیره شوید چه اتفاقی می افتد؟

سپس فوراً تماس چشمی را قطع کنید – خیره شدن در چشمان خرس نشانه پرخاشگری است. خوب شما زمین خود را حفظ کرده اید، تسلیم غریزه پرواز خود نشده اید و تماس چشمی را قطع کرده اید. اکنون به آرامی دستان خود را به سمت قفسه سینه بلند کنید، کف دست ها را به سمت بیرون ببرید و با صدایی آرام، یکنواخت و آرام صحبت کنید، در حالی که نوک پا دور می شوید.

خرس گریزلی در حال افزایش است یا کاهش؟

گریزلیز بهبود قابل توجهی داشته است. با استفاده از مدل برآورد جمعیت به نام Chao2، جمعیت از 136 نفر در سال 1975 به حدود 728 نفر در سال 2019 افزایش یافته است. دانشمندان فکر می کنند جمعیت منطقه یلواستون احیا شده است و ممکن است به ظرفیت خود برای گریزلی های ساکن در بسیاری از مناطق اکوسیستم رسیده باشد.

آیا باید با یک خرس گریزلی مرده بازی کرد؟

خرس قهوه ای/گریزلی: اگر توسط خرس قهوه ای/گریزلی مورد حمله قرار گرفتید، بسته خود را بگذارید و PLAY DEAD. روی شکم خود دراز بکشید و دستان خود را پشت گردن به هم گره بزنید. پاهای خود را باز کنید تا خرس شما را برگرداند.

خرس گریزلی چه صداهایی تولید می کند؟

خرس های گریزلی گاهی اوقات هنگام آشفتگی یا عصبی بودن صدا می کنند. این صداهای خفن، فک کردن (که در 35:35 و :57 ثانیه شنیده می شود)، و غرغرهای آهسته هشدار می دهند که شما خیلی نزدیک هستید. اگر هنگام بیرون رفتن در پارک صدای آنها را شنیدید، با آرامش به عقب برگردید (هرگز فرار نکنید)، منطقه نزدیک را ترک کنید و فضای بیشتری به خرس بدهید.

گوریل قوی تر یا گریزلی چیست؟

اگرچه یک گوریل پشت نقره ای بسیار سریع، کاملاً قوی و دارای بازوی طولانی تری است، اما هیچ راهی وجود ندارد که یک گوریل پشت نقره ای بتواند خرس گریزلی بسیار بزرگتر و سریعتر را در یک مبارزه منصفانه شکست دهد.

بهترین مکان ها برای دیدن خرس گریزلی در ایالات متحده

یکی از ترسناک ترین و چشمگیرترین حیوانات در آمریکای شمالی خرس گریزلی است. این جانوران همه چیزخوار بزرگ زمانی که معمولا در سراسر ایالات متحده غربی و کانادا یافت می شدند، شکارچی راس در محدوده خود بودند. به دلیل شکار در اواخر دهه 1800 و اوایل دهه 1900، خرس ها از بسیاری از محدوده های قبلی خود حذف شدند. این کاهش برد، تماشای این حیوانات با شکوه را در یک زمان کمی چالش برانگیز می کند، اما غیرممکن نیست. چند مکان وجود دارد که من تقریباً می توانم تضمین کنم که در صورت بازدید یک خرس قهوه ای خواهید دید.

در این مقاله، من قصد دارم بر روی بهترین تماشای خرس گریزلی در ایالات متحده تمرکز کنم. من این مکان ها را به دلیل غلظت بالای خرس های گریزلی و/یا دسترسی آنها انتخاب کردم. من هم پوشش خواهم داد

آیا می خواهید یک خرس قهوه ای عظیم را در طبیعت ببینید؟

برای آشنایی با بهترین مکان ها برای دیدن خرس گریزلی در ایالات متحده اینجا را کلیک کنید.

بهترین مکان برای دیدن خرس های گریزلی / پارک ملی خرس / بهترین مکان برای دیدن خرس های گریزلی در آلاسکا / بهترین مکان برای دیدن خرس های گریزلی در آلاسکا / نقشه مکان های خرس گریزلی / محل زندگی خرس های گریزلی / خرس های گریزلی در ما / پارک ملی یخچال های طبیعی خرس ها / هستند خرس قهوه ای همان خرس گریزلی / خرس در آمریکا

خرس قهوه ای است یا خرس گریزلی؟

این یک سوال کوچک سرگرم کننده است که پاسخ آن کمی پیچیده است و اغلب به خوبی درک نمی شود. بیایید دریابیم که تفاوت بین خرس قهوه ای و خرس گریزلی چیست؟

اول از همه، همه خرس های گریزلی خرس قهوه ای هستند اما همه خرس های قهوه ای خرس گریزلی نیستند. خرس گریزلی (Ursus arctos horribilis) یک زیرگونه خرس قهوه ای (Ursus arctos) در آمریکای شمالی است. خرس های قهوه ای زمانی در سراسر اوراسیا، آمریکای شمالی و شمال آفریقا یافت می شدند. امروزه این محدوده به شمال آمریکای شمالی و اوراسیا محدود می شود و رشته هایی که به مناطق کوهستانی آسیا فرو می روند. در ایالات متحده، خرس ها در آلاسکا، وایومینگ، مونتانا، آیداهو و واشنگتن یافت می شوند.

در مورد تعداد زیرگونه های خرس قهوه ای (Ursus arctos) بحث های علمی وجود دارد. اما در ایالات متحده، دو زیرگونه اصلی وجود دارد. این دو زیرگونه اصلی را می توان بر اساس مکان و منابع غذایی اولیه تقسیم کرد. خرس های گریزلی خرس هایی هستند که در داخل آلاسکا و 48 خرس پایین با منابع غذایی دریایی محدود قرار دارند. خرس های قهوه ای خرس های ساحلی هستند که در خط ساحلی و جزایر آلاسکا زندگی می کنند و عمدتاً از منابع غذایی دریایی تغذیه می کنند در گروه خرس قهوه ای ساحلی، بر اساس موقعیت مکانی در آلاسکا، سه زیرگونه وجود دارد. اینها هستند:

خرس قهوه ای شبه جزیره آلاسکا (Ursus arctos gyas) – خرس هایی که در جزایر آلوتی تا غرب تا یونیماک، شبه جزیره آلاسکا تا شبه جزیره کنای زندگی می کنند.
خرس کودیاک (Ursus arctos middendorffi) – خرس هایی که در جزایر کودیاک، آفوگناک و شویاک زندگی می کنند.
خرس قهوه ای سیتکا (Ursus arctos sitkensis) – خرس هایی که در جزیره دریاسالاری، جزیره بارانوف و جزیره چیچاگوف (جزایر ABC) زندگی می کنند.
در حقیقت، همه اینها فقط B.S فنی است. اکثر مردم فقط به همه خرس ها “خرس قهوه ای” می گویند. شکارچیان و عکاسان ممکن است خرس های شبه جزیره آلاسکا و سیتکا را با هم جمع کنند و خرس های کودیاک را متمایز کنند. خرس‌های کودیاک بزرگ‌تر از دو زیرگونه خرس قهوه‌ای ساحلی دیگر هستند، بنابراین وضعیت خاصی دارند.

برای تعمیم

خرس‌های قهوه‌ای معمولاً بزرگ‌تر هستند و در ساحل جنوبی آلاسکا یافت می‌شوند و به منابع غذایی دریایی مانند ماهی آزاد و صدف دسترسی دارند. این خرس ها معمولاً نسبت به انسان ها کمتر تهاجمی هستند.
خرس گریزلی زیرگونه ای از خرس قهوه ای است که در مناطق داخلی بدون منابع غذایی دریایی یافت می شود. این خرس ها کوچکتر از خرس های ساحلی هستند و اندکی قلمروی بیشتری دارند.
خرس قهوه ای و خرس گریزلی به جای یکدیگر استفاده می شوند و اگرچه از نظر فنی کاملاً صحیح نیستند، اما از نظر فنی اشتباه نیستند. در برخی مناطق مانند Wrangel-St. پارک ملی الیاس، مرز بین خرس گریزلی و خرس قهوه ای مبهم است. این پارک 12 میلیون هکتار است که از خط ساحلی در امتداد پرنس ویلیام ساند تا داخل آلاسکا گسترش یافته است. بدون آزمایش DNA، تشخیص اینکه چه زمانی خرس ها دیگر خرس قهوه ای نیستند تقریبا غیرممکن است.

در مناطق دیگر مانند پارک ملی کاتمای و پارک ملی دنالی، کاملاً واضح است که کدام نوع خرس را می بینید. کاتمای یک پارک ساحلی در جنوب غربی آلاسکا است. هر خرس آنجا یک خرس قهوه ای است. دنالی هم همینطور. دنالی در وسط آلاسکا قرار دارد. هر خرسی آنجا یک خرس گریزلی است.

اگر مطمئن نیستید، عرق نکنید. نحوه برخورد شما با یک تعامل خرس تاثیری ندارد

یکی از ترسناک ترین و چشمگیرترین حیوانات در آمریکای شمالی خرس گریزلی است. این جانوران همه چیزخوار بزرگ زمانی که معمولا در سراسر ایالات متحده غربی و کانادا یافت می شدند، شکارچی راس در محدوده خود بودند. به دلیل شکار در اواخر دهه 1800 و اوایل دهه 1900، خرس ها از بسیاری از محدوده های قبلی خود حذف شدند. این کاهش برد، تماشای این حیوانات با شکوه را در یک زمان کمی چالش برانگیز می کند، اما غیرممکن نیست. چند مکان وجود دارد که من تقریباً می توانم تضمین کنم که در صورت بازدید یک خرس قهوه ای خواهید دید.

در این مقاله، من قصد دارم بر روی بهترین تماشای خرس گریزلی در ایالات متحده تمرکز کنم. من این مکان ها را به دلیل غلظت بالای خرس های گریزلی و/یا دسترسی آنها انتخاب کردم. من هم پوشش خواهم داد

دریاچه های آن و اما ماتیلدا

پارک ملی یخچال، مونتانا
پارک ملی Glacier به “تاج قاره” لقب گرفته است. Glacier بخشی از پارک صلح بین‌المللی Glacier-Waterton Lakes (شامل پارک ملی دریاچه‌های Waterton کانادا) است که در فهرست میراث جهانی یونسکو و بخشی از ذخیره‌گاه بیوسفر تاج قاره است.

این پارک کوهستانی زیستگاه خرس‌های بزرگ است و دیدن آن‌ها در شیب‌ها یا خط الرأس‌ها در امتداد جاده Going-to-the-Sun در نزدیکی مسیرهای پیاده‌روی متعدد یخچال طبیعی، غیرعادی نیست.

از بین تمام مکان‌هایی که خرس گریزلی در ایالات متحده آمریکا می‌توان دید، یخچال از نظر حملات خرس بدترین شهرت را دارد، به ویژه در «شب گریزلی‌ها» بدنام که در آن دو زن در حملات جداگانه خرس گریزلی کشته شدند. آن دو حمله خرس، نحوه ارزیابی مجدد مدیریت زباله توسط سرویس پارک ملی و اجرای سیاست عدم تغذیه خرس را تغییر داد. امروزه تعاملات منفی خرس در پارک نادر است.

پارک ملی گلاسیر محل زندگی حدود 300 خرس گریزلی است. این خرس ها بخشی از جمعیت اکوسیستم تقسیم قاره شمالی هستند و این جمعیت حدود 1000 خرس تخمین زده می شود.

پارک ملی و حفاظت‌شده دنالی، آلاسکا

پارک ملی و حفاظت‌شده دنالی قدیمی‌ترین پارک ملی آلاسکا و یکی از بهترین مکان‌ها برای دیدن حیات وحش است. این پارک خانه اکثر حیات وحش زمینی آلاسکا است – خرس سیاه، سیاه گوش کانادایی، کاریبو، گوسفند دال، گوزن، ولورین، گرگ، و خرس گریزلی.

دسترسی به دنالی به جاده 92 مایلی پارک دنالی محدود شده است و مسیرهای پیاده‌سازی کمی در پارک وجود دارد، بنابراین بیشتر تماشای خرس گریزلی از جاده انجام می‌شود. گریزلی ها معمولا در دره ها یا دامنه کوه ها به ویژه در اطراف گذرگاه Sable یافت می شوند.

بین 300 تا 350 خرس گریزلی در پارک ملی دنالی وجود دارد.

مکان های دیگر برای دیدن خرس گریزلی

این مکان‌ها شانس زیادی برای دیدن خرس گریزلی ندارند، اما حواس‌پرتی به آن‌ها در حین بازدید از آن‌ها بد نیست.

7 بهترین مکان برای دیدن خرس های قهوه ای

تنها مکان برای دیدن خرس قهوه ای در ایالات متحده آمریکا در ایالت آلاسکا. به جز یک استثنا، همه مکان‌های موجود در این لیست خارج از سیستم جاده‌ای آلاسکا هستند و برای رسیدن به آن نیاز به قایق یا هواپیمای شناور دارند. این می‌تواند دسترسی به برخی از این مکان‌ها را کمی دشوار کند، اما اگر بین ژوئن و آگوست از این پارک‌های ملی و مناطق حفاظت‌شده بازدید کنید، تقریباً تضمین می‌شود که خرس‌ها را ببینید.

پناهگاه بازی ایالتی رودخانه مک نیل

پناهگاه بازی McNeil River State Game Sanctuary بهترین مکان در ایالات متحده برای دیدن خرس های قهوه ای به چند دلیل است. اولین مورد این است که مک نیل خانه بالاترین بتن خرس قهوه ای در سراسر جهان است. تابستان هایی بوده است که محققان 144 خرس قابل شناسایی و 74 خرس را در آبشار رودخانه مک نیل مشاهده کرده اند. دوم موقعیت منحصر به فرد در مک نیل است.

رودخانه مک نیل و خرس های گریزلی

رودخانه مک نیل و خرس های آن از اوایل دهه 1950 محافظت و مدیریت شده اند. با گذشت زمان، خرس های مک نیل برای انسان ها “عادت” پیدا کردند. برخلاف خرس های یلوستون که در سال های اولیه پارک توسط انسان تغذیه می شدند. خرس های مک نیل آموخته اند که انسان ها بخش بی طرفی از محیط زیست خود هستند. این امکان مشاهده نزدیکترین خرس در جهان را فراهم می کند. برای بازدیدکنندگان مک نیل غیر معمول نیست که کمتر از 20 فوت از یک خرس قهوه ای فاصله داشته باشند. همه تماشای خرس در یک گروه کوچک با کارکنان اداره ماهی و بازی آلاسکا انجام می شود.

مک نیل سخت ترین مکان در این لیست برای بازدید است. تماشای خرس در مک نیل فقط با مجوز است. Sanctuary فقط از 7 ژوئن تا 25 آگوست باز است و هر سال 185 بازدید با هدایت فردی و 57 مشاهده آماده به کار در دسترس است. مجوزها برای یک بلوک مشاهده 4 روزه است. به طور متوسط ​​شانس کسب مجوز بسته به بلوکی که برای آن درخواست می کنید متفاوت است. اینها بین 2 تا 18 درصد متغیر است. تاریخ های اصلی بلوک های ماه جولای هستند. جولای اوج تماشای خرس است.

خرس های قهوه ای

خرس های قهوه ای را در پناهگاه بازی ایالتی مک نیل ریور کجا ببینیم
رودخانه مک نیل پایین
مرداب مک نیل
آبشار رودخانه مک نیل
نهر میکفیک
Sedge Flats
تخت جزر و مد

چندین خرس قهوه‌ای در پناهگاه بازی رودخانه مک‌نیل در حال ماهیگیری ماهی آزاد
پارک ملی و حفاظتگاه کاتمای
پارک ملی و حفاظت‌شده کاتمای، پارک ملی برای دیدن خرس‌های قهوه‌ای است. این احتمالا تنها پارک ملی است که من تضمین می کنم

دریاچه های آن و اما ماتیلدا

پارک ملی یخچال، مونتانا
پارک ملی Glacier به “تاج قاره” لقب گرفته است. Glacier بخشی از پارک صلح بین‌المللی Glacier-Waterton Lakes (شامل پارک ملی دریاچه‌های Waterton کانادا) است که در فهرست میراث جهانی یونسکو و بخشی از ذخیره‌گاه بیوسفر تاج قاره است.

پناهگاه بازی ایالتی رودخانه مک نیل

پناهگاه بازی McNeil River State Game Sanctuary بهترین مکان در ایالات متحده برای دیدن خرس های قهوه ای به چند دلیل است. اولین مورد این است که مک نیل خانه بالاترین بتن خرس قهوه ای در سراسر جهان است. تابستان هایی بوده است که محققان 144 خرس قابل شناسایی و 74 خرس را در آبشار رودخانه مک نیل مشاهده کرده اند. دوم موقعیت منحصر به فرد در مک نیل است.

رودخانه مک نیل و خرس های آن از اوایل دهه 1950 محافظت و مدیریت شده اند. با گذشت زمان، خرس های مک نیل برای انسان ها “عادت” پیدا کردند. برخلاف خرس های یلوستون که در سال های اولیه پارک توسط انسان تغذیه می شدند. خرس های مک نیل آموخته اند که انسان ها بخش بی طرفی از محیط زیست خود هستند. این امکان مشاهده نزدیکترین خرس در جهان را فراهم می کند. برای بازدیدکنندگان مک نیل غیر معمول نیست که کمتر از 20 فوت از یک خرس قهوه ای فاصله داشته باشند. همه تماشای خرس در یک گروه کوچک با کارکنان اداره ماهی و بازی آلاسکا انجام می شود.

مک نیل سخت ترین مکان در این لیست برای بازدید است. تماشای خرس در مک نیل فقط با مجوز است. Sanctuary فقط از 7 ژوئن تا 25 آگوست باز است و هر سال 185 بازدید با هدایت فردی و 57 مشاهده آماده به کار در دسترس است. مجوزها برای یک بلوک مشاهده 4 روزه است. به طور متوسط ​​شانس کسب مجوز بسته به بلوکی که برای آن درخواست می کنید متفاوت است. اینها بین 2 تا 18 درصد متغیر است. تاریخ های اصلی بلوک های ماه جولای هستند. جولای اوج تماشای خرس است.

خرس های قهوه ای را در پناهگاه بازی ایالتی مک نیل ریور کجا ببینیم
رودخانه مک نیل پایین
مرداب مک نیل
آبشار رودخانه مک نیل
نهر میکفیک
Sedge Flats
تخت جزر و مد

پارک ملی و حفاظتگاه کاتمای

پارک ملی و حفاظت‌شده کاتمای، پارک ملی برای دیدن خرس‌های قهوه‌ای است. این احتمالا تنها پارک ملی است که من تضمین می کنم

این پارک در جنوب غربی آلاسکا در شبه جزیره آلاسکا قرار دارد و فقط از طریق قایق یا هواپیمای شناور قابل دسترسی است. این پارک کوهستانی دارای غلظت بالایی از آتشفشان ها، مقدار زیادی خط ساحلی و رودخانه های متعدد است.

هر سال ماهی قزل آلا به تعداد زیادی برای تخم ریزی به رودخانه های Katmai باز می گردد. مناطق اصلی ماهی قزل آلا در جولای و سپتامبر است. در طول این دویدن است که خرس کاتمایی در کنار رودخانه های پارک جمع می شود. یکی از بهترین نقاط دیدنی، کمپ/رودخانه بروکس و آبشار معروف بروکس است. دیدن 5 تا 30 خرس که در آبشار برای ماهیگیری ماهی قزل آلا جمع شده اند غیر معمول نیست. خرس‌ها را می‌توان در ماه ژوئن و آگوست در اطراف کمپ بروکس دید. از دیگر نقاط دیدنی محبوب، خلیج هالو یا موراین کریک است.

کاتمای در تاریخ بیش از 100 ساله خود به عنوان یک بنای یادبود/پارک ملی، 1 حمله مرگبار خرس داشته است. تیموتی تردول و دوست دخترش در سال 2003 مورد بازجویی قرار گرفتند. تردول یک مشتاق خرس بیش از حد اعتماد به نفس بود که از رعایت هیچ یک از مقررات اولیه ایمنی خرس ناکام بود. مستند برنده جایزه “مرد گریزلی” به 13 تابستان تردول در کاتمای و مرگ او می پردازد.

کاتمای با بیش از 2200 خرس قهوه ای، خانه یکی از بالاترین غلظت خرس های قهوه ای در جهان است.

محل دیدن خرس های قهوه ای در پارک ملی و حفاظت از کاتمای
آبشار بروکس
خلیج هالو
مورین کریک
فانل کریک
بندر جغرافیایی
خلیج کافلیا

پناهگاه ملی حیات وحش کودیاک

پناهگاه ملی حیات وحش کودیاک بهترین مکان برای دیدن خرس های قهوه ای کودیاک است. پناهگاه کودیاک در جزیره کودیاک واقع شده است. این جزیره به جزیره خرس بزرگ معروف است. خرس‌های این جزیره از نظر ژنتیکی از دیگر جمعیت‌های خرس قهوه‌ای آلاسکا جدا شده‌اند. زندگی در یک جزیره کوچک به معنای غرامت بیشتر برای غذا و حقوق جفت گیری است، بنابراین این خرس ها بزرگتر از همتایان خود در سرزمین اصلی تکامل یافته اند. این خرس ها زیرگونه خرس های قهوه ای هستند. پناهگاه در سال 1941 برای محافظت از این خرس های شگفت انگیز ساخته شد. این پناهگاه 1.9 میلیون هکتار است که مملو از آبدره های مه آلود، دره های یخچالی و کوه های بلند است.

در طول تابستان و پاییز، ماهی قزل آلا اداره می‌شود، خرس‌های قهوه‌ای کودیاک در رودخانه‌ها و دریاچه‌ها جمع می‌شوند و ماهی‌های ماهی قزل‌آلای ماهی آزاد می‌کنند.

تعداد خرس های گریزلی

تخمین زده می شود که حدود 3000 خرس قهوه ای کودیاک در پناهگاه حیات وحش وجود دارد.

کجا خرس های قهوه ای را در پناهگاه ملی حیات وحش کودیاک ببینیم
دریاچه کارلوک
رودخانه شست
رودخانه اومالی
دریاچه فریزر

پارک ملی و حفاظت‌شده دریاچه کلارک

پارک ملی و حفاظت‌شده دریاچه کلارک یک پارک ملی آلاسکا در جنوب غربی است که از خط ساحلی در امتداد ورودی کوک، تندراهای آلپ، یخچال‌های طبیعی، رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و دو آتشفشان محافظت می‌کند. دریاچه کلارک بیشتر به دلیل اینکه خانه ریچارد پروئنکه است مشهور است. پروئنکه برای خود یک کابین در پارک ملی آینده ساخت. او در زمین زندگی می کرد و کار می کرد. در سال 1973، پروئنکه با کمک یکی از دوستانش، «بیابان یک مرد: اودیسه آلاسکا» را درباره تجربه خود نوشت. پروئنکه از زندگی او نیز فیلمبرداری کرد. این فیلم به یک مستند “تنها در بیابان” تبدیل شد.

مانند Katmai، دریاچه Clack فقط با قایق یا هواپیماهای کوچک قابل دسترسی است.

خرس های قهوه ای دریاچه کلارک را می توان در اطراف رودخانه های پارک در طول تابستان و پاییز ماهی قزل آلا یافت. در سایر بخش های تابستان، خرس ها در حال شکار برای زندگی دریایی در امتداد خط ساحلی یافت می شوند.

زیست شناسان پارک هنوز در حال بررسی جمعیت خرس قهوه ای در پارک هستند. آنها تعداد 219 خرس قهوه ای را در 54 مایل مربع از خط ساحلی دریاچه کلارک شمارش کرده اند.

بنای یادبود ملی جزیره دریاسالاری

بنای یادبود ملی جزیره دریاسالاری در جنوب شرقی آلاسکا و بخشی از مجمع الجزایر الکساندر واقع شده است. این جزیره محل زندگی قبیله آنگون از مردم Tlingit است. از نظر حیات وحش، مشهورترین ساکنان آن عقاب طاس، آهوی دم سیاه سیتکا و خرس قهوه ای هستند. جزایر جنگل های بارانی مملو از شوکران غربی، صنوبر سیتکا و سرخاب های غربی است.

محبوب ترین منطقه تماشای خرس در بنای یادبود ملی، منطقه تماشای خرس قهوه ای پک کریک است و فقط با قایق یا هواپیمای شناور قابل دسترسی است.

تخمین زده می شود که 1600 خرس قهوه ای در بنای یادبود ملی جزیره دریاسالاری وجود دارد. گفته می شود که این بالاترین غلظت خرس قهوه ای در سراسر جهان است.

ایمن ماندن در کشور خرس گریزلی

خرس های گریزلی به همان اندازه که ترسناک هستند جذاب هستند. دیدن یک خرس در طبیعت یک تجربه شگفت انگیز است و به راحتی می توان سر خود را در هیجان از دست داد. برای ایمنی خود و خرس، نمی توانید این کار را انجام دهید.

فضای باز یک باغ وحش نیست. اینها حیوانات وحشی آزادانه هستند. پشت حصار یا شیشه نیستند. در حالی که به نظر می رسد خرس این حیوان آرام و ناز است، اما آنها چیزی جز این هستند.

اگر می خهواهید اطلاعات جامع تری در مرود همه ی انواع خرس های موجود بدانید کلیک کنید تا در مورد انواع خرس و نکاتی از آن ها بیشتر بدانید .

مطلب پیشنهادی

 عوارض واکسن گربه چیست

 عوارض واکسن گربه چیست

عوارض واکسن گربه چیست :واکسیناسیون گربه‌ها به عنوان یکی از سیاست‌های حیاتی حفظ سلامت حیوانات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *