شنبه , 29 اردیبهشت 1403 - 10:30 قبل از ظهر

بهترین روش های جلوگیری از پیری پوست

بهترین روش های جلوگیری از پیری پوست

بسیاری از موارد باعث پیری پوست ما می شوند. بعضی کارها که نمی توانیم در مقابل آن ها قرار بگیریم . چیزی که نمی توانیم آن را تغییر دهیم روند طبیعی پیری است. این یک نقش اساسی دارد. با گذشت زمان ، همه ما خطوط قابل مشاهده ای در صورت خود پیدا می کنیم. طبیعی است که صورت ما کمی از سیر جوانی خود را از دست بدهد. ما متوجه نازک و خشک شدن پوست می شویم. ژن های ما تا حد زیادی زمان وقوع این تغییرات را کنترل می کنند. اصطلاح پزشکی این نوع پیری “پیری ذاتی” است.

ما می توانیم نوع دیگری از پیری را که روی پوست ما تأثیر می گذارد تحت تأثیر قرار دهیم. انتخاب محیط و سبک زندگی ما می تواند باعث پیری زودرس پوست ما شود. اصطلاح پزشکی این نوع پیری “پیری بیرونی” است. با انجام برخی اقدامات پیشگیرانه ، می توانیم تأثیراتی را که این نوع پیری بر روی پوست ما ایجاد می کند ، کاهش دهیم .

11 روش برای کاهش پیری زودرس پوست

خورشید نقش اصلی را در پیری زودرس پوست ما دارد. کارهای دیگری که انجام می دهیم نیز می توانند پوست ما را سریعتر از آنچه که طبیعی است پیر کند .  متخصصان پوست برای کمک به بیماران خود در جلوگیری از پیری زودرس پوست ، نکات زیر را به بیماران خود ارائه می دهند.

1 . هر روز از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید.

هر روز از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید. صرف گذراندن یک روز در ساحل یا در حال انجام کارها ، محافظت در برابر آفتاب ضروری است. شما می توانید با جستجوی سایه ، پوشاندن لباس های محافظ در برابر آفتاب – مانند پیراهن سبک و آستین بلند ، شلوار ، کلاه لبه باز و عینک آفتابی با محافظت در برابر اشعه ماورا UV بنفش – و استفاده از ضد آفتاب طیف گسترده ، SPF 30 (یا بالاتر) ، و ضد آب است. شما باید هر روز ضد آفتاب برای تمام پوستهایی که لباس آنها را نمی پوشاند استفاده کنید. برای محافظت م moreثرتر ، به دنبال لباس هایی با برچسب فاکتور محافظت فرابنفش (UPF) باشید.

 2 . به جای اینکه برنزه شوید ، به خود برنزه کننده بزنید.

به جای اینکه برنزه شوید ، به خود برنزه کننده بزنید. هر بار که برنزه می شوید ، پوست خود را به پیری زودرس نزدیک  می کنید. اگر از آفتاب ، تخت برنزه یا سایر تجهیزات برنزه در محیط داخلی برنزه شوید  همه اشعه ماورا بنفش مضر ساطع می کنند که سرعت پیری پوست شما را تسریع می کند.

 3 . اگر سیگار می کشید ، متوقفش کنید

اگر سیگار می کشید ، متوقفش کنید. سیگار کشیدن سرعت پیری پوست را بسیار بالا می برد. باعث ایجاد چین و چروک و صورت ملایم و کسل کننده می شود.

 4 . از حالات تکراری صورت خودداری کنید

از حالات تکراری صورت خودداری کنید. وقتی حالت چهره ایجاد می کنید ، عضلات زیرین را منقبض می کنید. اگر سالها به طور مکرر عضلات یکسانی را منقبض کنید ، این خطوط دائمی می شوند. استفاده از عینک آفتابی می تواند به کاهش خطوط ناشی از چشمک زدن کمک کند.

 5 . رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید

رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید. یافته های چند مطالعه نشان می دهد که خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه ممکن است از آسیب هایی که منجر به پیری زودرس پوست می شود جلوگیری کند. یافته های مطالعات تحقیقاتی همچنین حاکی از آن است که رژیم غذایی حاوی مقدار زیادی قند یا سایر کربوهیدرات های تصفیه شده می تواند پیری را تسریع کند.

 6 . الکل کمتری بنوشید

الکل کمتری بنوشید. الکل روی پوست خشن است. پوست را کم آب می کند و به موقع به پوست آسیب می رساند. این می تواند پیرتر به نظر برسد.

 7 . بیشتر روزهای هفته ورزش کنید

بیشتر روزهای هفته ورزش کنید. یافته های چند مطالعه نشان می دهد که ورزش متوسط می تواند باعث بهبود گردش خون و تقویت سیستم ایمنی بدن شود. این به نوبه خود ممکن است ظاهر جوانی تری به پوست ببخشد.

 8 . پوست خود را به آرامی تمیز کنید

پوست خود را به آرامی تمیز کنید. تمیز کردن پوست می تواند پوست شما را تحریک کند. تحریک پوست ، پیری پوست را تسریع می کند. شستشوی آرام به از بین بردن آلودگی ، آرایش و سایر مواد بدون تحریک پوست کمک شایانی می کند.

 9 . صورت خود را دو بار در روز و پس از تعریق شدید بشویید.

صورت خود را دو بار در روز و پس از تعریق شدید بشویید. نفس به خصوص هنگام پوشیدن کلاه یا کلاه ایمنی باعث تحریک پوست می شود ، بنابراین می خواهید پس از تعریق پوست را در اسرع وقت بشویید.

 10 . هر روز از مرطوب کننده صورت استفاده کنید

هر روز از مرطوب کننده صورت استفاده کنید. مرطوب کننده آب را در پوست ما به دام می اندازد ، و ظاهر جوان تری به آن می بخشد.

 11 . استفاده از محصولات مراقبت از پوست را که نیش می زنند یا می سوزانند متوقف کنید

استفاده از محصولات مراقبت از پوست را که نیش می زنند یا می سوزانند متوقف کنید وقتی پوست شما می سوزد یا می زند ، به این معنی است که پوست تحریک می شود. تحریک پوست شما می تواند پیرتر به نظر برسد.

هرگز برای بهره مندی دیر نیست

حتی افرادی که از قبل علائم پیری زودرس پوست را دارند می توانند از ایجاد تغییر در سبک زندگی بهره مند شوند. با محافظت از پوست در برابر آفتاب ، به شما این فرصت را می دهید تا بخشی از آسیب ها را برطرف کند. افراد سیگاری که قطع می کنند اغلب متوجه سالم تر به نظر رسیدن پوستشان می شوند.

اگر علائم پیری پوست شما را آزار می دهد ، ممکن است بخواهید به یک متخصص پوست مراجعه کنید. درمان های جدید و روش های کمتر تهاجمی برای صاف کردن چین و چروک ، سفت شدن پوست و بهبود رنگ پوست باعث می شود بسیاری از افراد پوستی با ظاهر جوان تر داشته باشند.

توجه کنید :  برخی از محصولات ضد پیری که توسط متخصص پوست تجویز شده است ممکن است بسوزد یا گزش کند. هنگام استفاده از یک نسخه ضد پیری ، می تواند مشکلی هم نداشته باشد. فقط مطمئن شوید که متخصص پوست خود در جریان این موضوع باشد .

آیا می توان پیری پوست را معکوس کرد؟

آنچه مهم است – حداقل از نظر جوان به نظر رسیدن – آن چیزی نیست که قبلاً انجام می دادید بلکه کاری است که هم اکنون انجام می دهید. دبرا جلیمان ، MD ، نویسنده کتاب “قوانین پوست: اسرار تجاری از متخصص پوست برتر نیویورک” می گوید: “مطالعات نشان می دهد که می توانید آسیب را برطرف کنید.” “شما در واقع می توانید 10 تا 15 سال از سن خود مرخصی بگیرید و جوان تر به نظر برسید .

آیا می توانید چین و چروک صورت را معکوس کنید؟

چین و چروک ها ممکن است برای شما دردسر ساز شوند اما روش هایی برای به حداقل رساندن آنها وجود دارد. با درمان مناسب و کمی صبر ، می توان چین و چروک ها را برطرف کرد و ظاهر جوان پوست سالم را بازیابی کرد.

چه رنگ مو باعث می شود جوانتر به نظر برسید؟

توت فرنگی بلوند

افزودن گرما به سایه های بلوند در محدوده بلوطی ، به پوست و رنگ پوست خنک تر ، درخششی جوان و براق می بخشد. اما قرمزها به دلیل کم رنگ شدن مشهور هستند ، بنابراین برای روشن نگه داشتن رنگ خود هر شش هفته یکبار (یا همین حدود) به آرایشگر خود مراجعه کنید.

چهره شما در چه سنی بیشتر تغییر می کند؟

قبل از 50 سالگی و همچنین بعد از 60 سالگی ، چهره های زن ها به طور متوسط  تقریباً دو برابر سریعتر از چهره های مردها تغییر می کند .بین 50 تا 60 سال ، این اختلاف جنسیتی در میزان پیری حتی بیشتر آشکار است (تا سه برابر سریعتر)

مطلب پیشنهادی

 خوردن مشروبات الکلی ضرر بیشتری دارد یا کشیدن سیگار ؟

 خوردن مشروبات الکلی ضرر بیشتری دارد یا کشیدن سیگار ؟

خوردن مشروبات الکلی ضرر بیشتری دارد یا کشیدن سیگار  :در دهه‌های اخیر، مسائل مربوط به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *