شنبه , 8 مهر 1402 - 12:51 بعد از ظهر

اژدر چیست ؟

اژدر چیست ؟

اژدر یک بمب دریایی به حساب می آید که در زیر دریایی ها از آن استفاده می شود . از گذشته تا کنون در بیشتر جنگ ها مورد استفاده جنگ طلب ها بوده و هنوز هم مورد استقبال کشور های جنگ طلب و همین طور کشورهایی که منطقه ی دریایی دارند می باشد در این جا می خواهیم بیشتر در مورد اژدرها بدانیم .

اژدر در چه مواردی کاربرد دارد؟

اژدرها پرتابه هایی به شکل سیگار هستند که برای حمله به سایر زیردریایی ها یا قایق ها استفاده می شوند. کلمه اژدر از نام نوعی پرتو الکتریکی گرفته شده است که با نیش خود شما را بی حس می کند (torpediniformes). اژدرها همچنین می توانند برای حمله به یک هدف در خشکی مورد استفاده قرار گیرند.

تفاوت بین اژدر و موشک چیست؟

یک اژدر در آب یا نزدیک به سطح آب حرکت می کند. یک موشک در فضا حرکت می کند. موشک را می توان با جت، کشتی، زیردریایی زیر آب پرتاب کرد. اژدر معمولاً توسط زیردریایی ها (و کشتی ها) پرتاب می شود.

اژدر عامیانه یعنی چه؟

“اژدر”، عامیانه دهه 1920 برای یک قاتل یا “تفنگ اجیر شده”

آیا امروزه هم از اژدر استفاده می شود؟

در واقع، به استثنای موارد نادر، امروزه تنها شناورهایی که از اژدرهای سنگین ضد کشتی استفاده می کنند، زیردریایی ها هستند. اژدرهای مورد استفاده توسط هواپیماها و کشتی ها اغلب کمتر از 13 اینچ عرض دارند و کلاهک های بسته بندی شده با کمتر از 100 پوند مواد منفجره قوی را در خود جای می دهند.

چه چیزی می تواند یک اژدر را متوقف کند؟

دیگر گزینه های هاردکیل، طعمه ها با مواد منفجره هستند. هنگامی که اژدر به طعمه نزدیک می شود، منفجر می شود و اژدر را خنثی می کند. سیستم SHADE اسرائیلی رافائل می تواند نمونه ای از این نوع قابلیت کشتار سخت باشد

چگونه یک اژدر یک کشتی را می کشد؟

برخورد اژدر به بدنه کشتی باعث می شود که یک پین شلیک شود که سرجنگی را به حرکت در می آورد. امید در اینجا این است که انفجار یک کشتی را سوراخ کند و آب را به داخل سیل کند و باعث شود کشتی به یک طرف لیست شود و در نهایت واژگون شود.

آیا می توان اژدرها را متوقف کرد؟

اژدرها هزاران کشتی را در جنگ جهانی اول و دوم غرق کردند و احتمالاً در درگیری قدرت های بزرگ بعدی بیشتر غرق خواهند کرد . دو راه اساسی برای متوقف کردن اژدر ورودی وجود دارد: اقدامات متقابل و تخریب فیزیکی اژدر.

آیا اژدر می تواند یک زیردریایی را نابود کند؟

در طول جنگ سرد، هر دو ایالات متحده و روسیه اژدرهای هسته ای تولید کردند. در حالی که آنها امروز در خدمت نیستند، هنوز هم برخی از موثرترین سلاح ها برای کشتن زیردریایی دشمن هستند.

اژدرها چقدر سریع می روند؟

می توانست حدود 180 متر (200 yd) را با سرعت متوسط 6.5 گره دریایی (12.0 کیلومتر بر ساعت) طی کند. سرعت و برد مدل های بعدی با افزایش فشار هوای ذخیره شده بهبود یافت. در سال 1906 وایتهد اژدرهایی ساخت که می توانستند نزدیک به 1000 متر (1100 yd) را با سرعت متوسط 35 گره (65 کیلومتر در ساعت) بپوشانند.

آیا اژدر خوب است؟

اژدرها ترجیح داده شده ترین سلاح های کشنده زیر آب برای سکوهای دریایی مانند زیردریایی ها، شناورهای سطحی، هواپیماها و هلیکوپترها هستند.

آیا اژدرها صدا ایجاد می کنند؟

اژدرهای مورد استفاده توسط زیردریایی های زیردریایی چیزی فراتر از یک صدای انفجاری در هنگام انفجار تولید می کنند. پس از شلیک اولیه، صدای بسته شدن دریچه بیرونی شنیده می شود. سپس صدای حرکت اژدر در آب به سمت هدف شنیده می شود. طول این صدا به فاصله هدف بستگی دارد.

کدام کشور سریعترین اژدر را دارد؟

اژدر VA-111 Shkval (از روسی: шквал, squall) و فرزندان آن اژدرهای ابرحفره‌ای هستند که در اصل توسط اتحاد جماهیر شوروی ساخته شده‌اند. آنها قادر به سرعت بیش از 200 گره (370 کیلومتر در ساعت یا 230 مایل در ساعت) هستند.

بزرگترین اژدر جهان چیست؟

Poseidon یک اژدر بزرگ با موتور هسته ای است که برای حمله به اهداف ساحلی دشمن از هزاران مایل دورتر طراحی شده است. Poseidon حدود 65 فوت طول و 6.5 فوت عرض دارد که آن را به بزرگترین اژدری تبدیل می کند که تا کنون مستقر شده است. آنقدر بزرگ است که می توان گفت یک پهپاد زیر آب است.

اژدر چقدر می تواند بدود؟

اژدرها می توانند چندین مایل را در مسیر خود به سمت هدف طی کنند و به همین دلیل به یک پیشرانه نیاز دارند که بتواند 10 تا 20 دقیقه کار کند. باتری ها و موتور الکتریکی — این همان تکنیکی است که هر زیردریایی غیرهسته ای هنگام حرکت در زیر آب باید از آن استفاده کند.

یک اژدر چقدر می تواند سفر کند؟

سرعت آن 6 گره (7 مایل در ساعت) و برد آن بین 200 تا 700 یارد (180 تا 640 متر) بود.

اژدرها چه سوختی مصرف می کنند؟

اتو سوخت II
Otto Fuel II یک مایع روغنی با بوی متمایز، نارنجی متمایل به قرمز است که نیروی دریایی ایالات متحده از آن به عنوان سوخت برای اژدرها و سایر سیستم های تسلیحاتی استفاده می کند. این ترکیبی از سه ماده مصنوعی است: پروپیلن گلیکول دی‌نیترات (جزء اصلی)، 2 نیترودی‌فنیل آمین و دی‌بوتیل سبکات.

آیا می توانید سوخت اژدر بنوشید؟

در روزهای آغازین جنگ جهانی دوم، اژدرها با موتورهای بخار که با 180 الکل ضد سوخت کار می کردند، کار می کردند. نیازی به گفتن نیست که طولی نکشید که ملوانان مبتکر متوجه شدند که می توانند این سوخت اژدر را دوباره تقطیر و فیلتر کنند تا برای مصرف انسان ایمن باشد.

کشنده ترین اژدر کدام است؟

اژدر MK 48 Mod 7 CBASS تواناترین و قوی ترین سلاح ضد سطحی و ضد زیردریایی نیروی دریایی ایالات متحده است که امروزه در نیروی دریایی ایالات متحده و زیردریایی های متحدان آن استفاده می شود و به گونه ای طراحی شده است که در برابر تهدیدات موجود در آب های عمیق و کم عمق بسیار کشنده و موثر باشد. .

آیا می توانید یک اژدر را برش دهید؟

اگر از V-Cut در اژدرهای خود خوشتان می آید، توصیه می کنیم از V-Cutter با تیغه معکوس استفاده کنید، به این معنی که نوک کاتر معکوس است و به نقطه تیز نمی رسد. امروزه اکثر V-Cutter ها با تیغه های معکوس ساخته می شوند.

چرا اژدرها غرق نمی شوند؟

یک موج ضربه ای با فشار بالا در آب حرکت می کند و نیروی عظیمی را به بدنه وارد می کند و آن را خرد کرده و از آب خارج می کند که با این احتساب غرق نمی شوند .

چند اژدر می تواند یک کشتی جنگی را غرق کند؟

برای انجام این کار، ما عمیقاً در تاریخ نیروی دریایی غواصی خواهیم کرد. البته پاسخ این است که یک اژدر می تواند یک کشتی را صرف نظر از اندازه او غرق کند

آیا 1 اژدر می تواند یک ناو هواپیمابر را غرق کند؟

غیرممکن است که یک ناو هواپیمابر دفاعی مانند تایهو با برخورد یک اژدر غرق شود. علت اصلی غرق شدن تایهو فاجعه آتش سوزی بود.

آیا روسیه اژدر هسته ای دارد؟

مسکو، 16 ژانویه (رویترز) – تاس روز دوشنبه به نقل از یک منبع دفاعی ناشناس گزارش داد، روسیه اولین مجموعه ابر اژدرهای با قابلیت هسته ای Poseidon را تولید کرده است که برای استقرار در زیردریایی هسته ای بلگورود در حال توسعه هستند.

چگونه اژدرها با این سرعت حرکت می کنند؟

اگرچه طیف گسترده ای از سیستم های محرکه که توسط اژدرها استفاده می شود وجود دارد، برخی مانند اژدرهای Mark 48 و Mark 46 ایالات متحده از موتور پیستونی و پیشرانه ای با فرمول خاص استفاده می کنند. آنها سریعتر از اکثر کشتی های سطحی و زیردریایی ها هستند، اما نمی توانند سریعتر از 50 مایل در ساعت حرکت کنند.

اژدر یا موشک کدام بهتر است؟

با پیشرفت تکنولوژی، یک اژدر مدرن می تواند هدفی را در برد 40 کیلومتری و سرعتی در حدود 50 کیلو تن از بین ببرد. قدرت تخریب آن بیشتر از یک موشک است و به راحتی می تواند بین هدف و طعمه تمایز قائل شود.

چه چیزی یک زیردریایی را می کشد؟

سلاح های رایج برای حمله به زیردریایی ها شامل اژدرها و مین های دریایی است که هر دو می توانند از مجموعه ای از سکوهای هوایی، سطحی و زیر آب پرتاب شوند.

فواید دریا برای انسان را در این جا مطالعه کنید . 

مطلب پیشنهادی

کابینت ام دی اف بهتر است یا فلزی ؟

انتخاب کابینت برای فضای خانه یا محل کار یکی از تصمیمات مهم در طراحی داخلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *