جمعه , 25 خرداد 1403 - 9:58 قبل از ظهر
سریال آمریکایی آیدل

سریال آمریکایی آیدل – داستان و بازیگران و حاشیه ها

سریال جدید و پرطرفدار “آیدل” که در ماه آینده روی آنتن اچ‌بی‌او خواهد رفت، درباره صنعت موسیقی، شهرت و بسیاری از صحنه‌های جنسی است. این سریال توسط آبل تسفای، معروف به “ذ ویکند”، و سام لوینسون، سازنده سریال پرمحبوب “یوفوریا” اچ‌بی‌او، ساخته شده است. “آیدل” داستان یک ستاره‌ی صاعد پاپ به نام جوسلین است که توسط لیدر یک فرقه و صاحب یک شبکله عاشق می‌شود که نقش آن را خود آبل تسفای بازی می‌کند. عشق ایجاد شده بین آن‌ها واقعاً طوفانی است و برخی منتقدان آن را به عنوان یک رابطه سوءاستفاده‌گرانه و پورنوگرافیک محکوم کرده‌اند.

اگرچه “آیدل” ابتدا در روز دوشنبه در جشنواره فیلم کن در شهر کان حضوری برای منتقدان داشت، اما قبل از اینکه هیچ کس آن را ببیند، جدال‌ها و اختلافاتی درباره تولید آن ایجاد شده بود. نخستین کارگردان با حدود 80% از فیلم آن را ترک کرد و به گزارش رولینگ استون در اوایل امسال، به نقل از منابعی که از محیطی آشفته تولید گفتند. تا عصر پنجشنبه، نمرهٔ تأیید مردم در سایت رتن تومیتوز برای این سریال 27 درصد است.

سی‌ان‌ان به نمایندگان “آیدل” تماس گرفته است. به جز آنچه در کن نمایش داده شد، اچ‌بی‌او نمونه اولیه این سریال را برای بررسی به نقدگران ارائه نداده است.

با توجه به اینکه نمایش اول این سریال در تاریخ 4 ژوئن قرار دارد، در ادامه خلاصه‌ای از جدال‌های مربوط به “آیدل” آورده شده است.

بازیگران سریال آیدل

در بازیگران سریال “The Idol” علاوه بر لیلی-روز دپ و آبل تسفای، تعداد زیادی ستاره بزرگ حضور خواهند داشت. جنی کیم از گروه K-pop بلک‌پینک نقشی که ناشناخته است را بازی خواهد کرد، همچنین ریچل سنت و ستاره Shiva Baby و تروی سیوان خواننده/بازیگر نیز در نقش‌هایی ناشناخته حضور خواهند داشت. دن لوی، بازیگر سریال Schitt’s Creek نیز در یک صحنه ای که تسفای در پاسخ به تحقیقات رولینگ استون منتشر کرده است، حضور دارد.

اعلامیه‌های دیگری شامل: ملانی لیبرد (این ما هستیم)، تونده ادبیمپه (ریچل عروسی می‌کند)، استیو زیسیس (روز مرگ 2 شما)، الیزابت برکلی لورن (دختران نمایش)، نیکو هیراگا (هوش باز)، آن هیچ (شش روز هفت شب)، جولیبت گونزالس، مایا اشت (گرگ نوجوان)، تایسون ریتر (کشیش)، کیت لین شیل (خانه‌ی کارت‌ها)، لیز سیئرا (زمان خدا) و فینلی روز اسلیتر (با آتش بازی).

حاشیه های اکران سریال آیدل

در ماه مارس، مجله رولینگ استون گزارشی را درباره تولید سریال “آیدل” منتشر کرد که در آن با 13 منبع ناشناس مصاحبه کرده بودند و ادعا کرده بودند که سریال به طور “وحشتناکی و نفرت‌انگیز” از مسیر درست خارج شده بود.

در آوریل سال 2022، کارگردان آمی سیمتز از تولید سریال کناره‌گیری کرد، با این‌که بیشتر از نیمهٔ شش قسمت سریال را پیشتر به پایان رسانده بود. در آن زمان، قرار بود سریال در پایان سال 2022 روی آنتن برود. اما پس از خروج آمی سیمتز، سم لوینسون کنترل تولید را به دست گرفت و طبق گزارش رولینگ استون، تصمیم گرفت داستان را بازنویسی و دوباره فیلمبرداری کند که باعث تأخیر شد.

به گزارش رولینگ استون، لوینسون هستهٔ سریال را تغییر داد. در حالی که آمی سیمتز داستان را از زاویهٔ شخصیت لیلی-روز دپ نگریسته بود و یک داستان دربارهٔ تأثیرات تاریک شهرت و صنعت درنده موسیقی را تصور می‌کرد، لوینسون بیشتر تمرکز خود را بر یک رابطهٔ سمی متمرکز کرده بود، به گزارش مذکور.

تولیدکنندگانی که با رولینگ استون صحبت کرده بودند، ادعا کرده بودند که تولید سریال آشوب‌آمیز بوده است و پر از اسکریپت‌های نیمه‌نوشته و صحنه‌های دوباره فیلمبرداری شده است.

اچ‌بی‌او در یک بیانیه به رولینگ استون گفت که “تیم خلاقانهٔ سریال متعهد به ایجاد یک محیط کاری ایمن، همکارانه و متقابل احترام است و در سال گذشته، تیم تغییرات خلاقانه‌ای را اعمال کرده‌اند که به نظرشان برای تولید و همچنین بازیگران و کارکنان بهترین است.”

در پاسخ به گزارش رولینگ استون، آبل تسفای فیلمی از سریال را در توییتر منتشر کرد که در آن شخصیت لیلی-روز دپ از رویای بودن روی جلد رولینگ استون صرف‌نظر می‌کند زیرا مجله بسیار “بی‌اهمیت” است. او این ویدئو را با عنوان “(رولینگ استون) آیا شما را ناراحت کردیم؟” توضیح داد.

بازیگران سریال آیدل

علیرغم بررسی‌های منفی و اتهامات، ستارگان سریال “آیدل” پایدار مانده‌اند.

پس از نخستین نمایش سریال در جشنواره فیلم کن، پاسخ منتقدان به طور کلی منفی بود. اگرچه برخی از بازیگران راستین عملکرد برخی از بازیگران را تحسین کرده‌اند، اما کارگردانی لوینسون و داستان سریال به طور کلی مورد انتقاد قرار گرفته است.

نشریه هالیوود ریپورتر توجه کرده است: “لوینسون کارگردانی خود را با کارایی و سبکی به هر صحنه اعمال می‌کند. برخی از آن‌ها پیشروی دارند، برخی دیگر تناقض‌هایی دارند و بیشتر آن‌ها گیج‌کننده هستند. بالاتر از حد نادر است که یک صحنه به اتمام برسد بدون اینکه دوربین برهم‌زننده‌ای از سینه یا پشت دماغ نشان دهد. شما شروع به تعجب می‌کنید که آیا این به چیزی منجر خواهد شد و در قسمت دوم به نظر می‌رسد که احتمالاً این اتفاق نخواهد افتاد.”

نشریه Variety سریال را یک “فانتزی مردانهٔ زشت” توصیف کرده است و می‌نویسد: “نباید آزار و رنج برای تقویت جوسلین لازم باشد. تماشاگران ‘یوفوریا’ با روش خجالت‌آوری که لوینسون شخصیت دپ را مورد برخورد قرار می‌دهد، زیاد متعجب نمی‌شوند، زیرا هم او و هم سریال زیر نفوذ آبل تسفای قرار دارند.”

دیگران با بیان ساده‌تری سریال را “نفرت‌انگیز و جنسیست” نامیده‌اند.

اما افراد درگیر به لوینسون و “آیدل” پایبند مانده‌اند.

دپ در پاسخ به مقاله رولینگ استون گفت: “همیشه کمی ناراحت‌کننده و دلسرد‌کننده است که اتفاقات بدبینانه و نادرست دربارهٔ کسی که از او مراقبت می‌کنید، بیان می‌شود. این به هیچ وجه تجربهٔ من را نشان نمی‌دهد.”

تسفای نیز در جشنواره فیلم کن به دفاع از سریال پرداخت و گفت: “اولین هدف ما این بود که یک پریشان و تاریک، داستانی درونگرا را دربارهٔ صنعت موسیقی و تمامی چیزهایی که دربارهٔ آن می‌دانستم رقم بزنیم و آن را بالا ببریم.”

همچنین هنک آزاریا زمانی که در سریال حضور داشت، آن را “عکس کامل” یک محیط آشوب‌زا توصیف کرد و جین آدامز نیز لوینسون را “برجسته” دانست.

آدامز گفت: “من در این جامعه بسیار ناراحت می‌شوم. آیا می‌توانیم فقط خلق کنیم؟ آیا می‌توانیم آشفته شویم و آزادانه فکر کنیم؟”

دربارهٔ این موضوع، لوینسون در کنفرانس مطبوعاتی جشنواره فیلم کن نگرانی عمومی نشان نداد. او پس از خواندن مقاله رولینگ استون به همسرش گفت: “فکر می‌کنم در حال برگزاری بزرگترین نمایش تابستان هستیم.”

داستان سریال در مورد چیست ؟

سریال دنباله‌دار نقش لیلی-روز دپ به عنوان یک ستاره پاپ است که توسط شخصیت آبل تسفای از جمعیتی فریبکار به نام فرقه به سمت خود جذب می‌شود و شامل تمام ویژگی‌های لووینسون است: جوانان زیبا، مواد مخدر و نورپردازی موقعیتی. “لس آنجلس مکانی است که تمام هیولاهای دنیا به آنجا می‌آیند”، تسفای به دپ در یک تیزری که او را در حال مصرف مواد مخدر و داشتن رابطه جنسی نشان می‌دهد می‌گوید. “به هیچکس اعتماد نکنید”.

مقاله رولینگ استون مدعی است که سریال آمریکایی آیدل ممکن است درباره هیچ چیزی نباشد، زیرا برنامه زمانبندی تصویربرداری آشفته و بازنویسی‌های بی‌پایان کاملاً هرگونه ساختاری را از بین برده است. “تقریباً اینقدر افراطی است که مثل این است که هیچ پیامی وجود ندارد”، یکی از اعضای تیم ساخت آیدل گفت. “هیچ هدفی وجود ندارد. آنها فقط می‌خواهند ببینند چقدر واکنشی می‌توانند بگیرند.” این گزارش می‌گوید که سریال به یک “خیال تجاوز” پر از عریانی و صحنه‌های جنسی صریح تبدیل شده است. “از ساتیر به چیزی که به آن سخره می‌شد، تبدیل شد”، عضوی از تیم تولید گفت.

این اولین باری نیست که سام لوینسون زیر ذره بین قرار می‌گیرد.

لوینسون بیشتر به خاطر ساختن سریال محبوب برنده جایزه امی به نام “یوفوریا” که با بازی زندایا براساس یک سریال اسرائیلی با همین نام ساخته شده است، شناخته می‌شود.

با وجود محبوبیت این سریال، برخی از انتقادها به لوینسون برای تصویرنمایی‌های به ظاهر بی‌دلیل و گرافیکی از برهنگی و رابطه جنسی مطرح شده است، به ویژه برای یک سریال درباره نوجوانان.

اما چندین عضو بازیگر در سریال اعلام کرده‌اند که با میزان برهنگی راحت بوده‌اند و تأکید کرده‌اند که همیشه هماهنگ‌کنندگان صمیمیت در مجموعه حاضر بوده‌اند و از ایمنی و راحتی آن‌ها اطمینان حاصل می‌شود. با این حال، حداقل چهار عضو بازیگر به نام‌های سیدنی سوئنی، مینکا کلی، کلویی چری و مارتا کلی گفته‌اند که در برخی مواقع در مقابل برهنگی واکنش نشان داده‌اند و اعتقاد داشته‌اند که برهنگی لازم نیست.

سوئنی که در نقش کاسی هوارد در سریال بازی می‌کند، لوینسون را برای ایجاد احساس راحتی در او تحسین کرده است.

سوئنی در گفتگو با روزنامه The Independent در سال 2022 گفت: “در برخی لحظات کاسی باید بی‌پیراهن باشد و من به سام می‌گفتم: «فکر نمی‌کنم اینجا لازم باشد.» او می‌گفت: «خوب، این لازم نیست.» هرگز احساس نکرده‌ام که سام سعی کرده باشد مرا مجبور به بازی برهنه در یک سریال HBO کند. وقتی نمی‌خواستم این کار را انجام دهم، او مرا مجبور نکرد.”

“The Idol” در تاریخ 4 ژوئن در شبکه HBO پخش خواهد شد و به صورت استریم در Max، سابقاً HBO Max، قابل دسترسی خواهد بود.

این مقاله را نیز ببینید : بهترین فیلم های عاشقانه خارجی

مطلب پیشنهادی

اسم واقعی بازیگران خواهران و برادران محصول ترکیه

اسم واقعی بازیگران خواهران و برادران محصول ترکیه

اسم واقعی بازیگران خواهران و برادران محصول ترکیه سریال خواهران و برادران (Kardeşlerim) که از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *