جمعه , 4 اسفند 1402 - 5:04 قبل از ظهر

معرفی موزه بریتانیا

معرفی موزه بریتانیا

موزه بریتانیا یکی از بزرگترین موزه های جهان است. مجموعه آن از بیش از 6 میلیون اثر هنری تشکیل شده است و برای اینکه راه خود را در اتاق های آن باز کنید، سفری به دور جهان و سفری در زمان است. در واقع، در یک تور معمولی در اطراف نقاط برجسته موزه بریتانیا، می توانید ببینید که چگونه پادشاهان آشوری کاخ های خود را تزئین می کردند. مشاهده مجسمه های فراعنه مصر باستان. شگفت زده شدن از دیوارهای مرمری خدایان یونانی. با حسرت به قطعات نفیس نقره رومی نگاه کنید. و اگر این برای سوزن سوزن شدن سیناپس‌های شما کافی نیست، می‌توانید با شگفتی شگفت‌انگیز به سنگ روزتا، یکی از مهم‌ترین مصنوعات موجود – و کلید کشف اسرار هیروگلیف‌های مصر باستان نگاه کنید.

دادگاه بزرگ ملکه الیزابت 11

اما، قبل از اینکه حتی کاوش خود را در مجموعه شروع کنید، یکی از شگفتی های واقعی لندن در انتظار شماست. لحظه‌ای که وارد محوطه بزرگ موزه بریتانیا می‌شوید، نگاهی بیندازید و سقف خیره‌کننده‌ای را که بر روی آن قرار دارد، تماشا کنید. این از فولاد و شیشه ساخته شده است – به طور دقیق 3312 مثلث شیشه ای، که اندازه هر یک کمی متفاوت است، زیرا ناحیه ای که روی آن کشیده شده است چیزی حدود 30 متر از مرکز است و بنابراین هر شیشه باید طراحی شود. به صورت جداگانه به تناسب! سقف در سال 2000 با هزینه 100 میلیون پوند تکمیل شد و 800 تن شیشه برای ساخت آن صرف شد. زمینی به وسعت دو جریب را پوشش می دهد و آن را به یکی از بزرگترین فضاهای عمومی سرپوشیده در اروپا تبدیل می کند.

طراحی شده توسط سر نورمن فاستر

سقف توسط معمار لرد نورمن فاستر، مسلماً یکی از مهم ترین معماران کشور در سال های اخیر طراحی شده است – قطعا یکی از پرکارترین معماران. آثار او در سراسر لندن مهر زده شده است و به احتمال زیاد، حتی اگر با نام او آشنا نباشید، بدون اینکه متوجه شوید یکی از ساختمان ها یا سازه های دیگر او را دیده باشید. به عنوان مثال، اگر از پل هزاره عبور کرده باشید (و اگر نه چرا؟) که روی رودخانه تیمز می گذرد و کلیسای جامع سنت پل را به گالری هنری تیت مدرن متصل می کند، پس از یکی از طرح های دیگر او عبور کرده اید. شاید شما ساختمان اداری بزرگ گلوله‌ای شیشه‌ای را دیده باشید که ما با محبت آن را “آبغوزه” می‌نامیم؟ خوب، دوباره این طرح نورمن فاستر بود.

نور روشن و کاملاً KEWL!

یکی از چیزهایی که هنگام ورود به کاخ بزرگ باید به آن توجه کرد این است که دما بسیار راحت است، که با توجه به مقدار شیشه ای که روی آن کشیده شده است ممکن است کمی تعجب آور باشد. در واقع، شما انتظار دارید که یک گلخانه وجود داشته باشد. اثر – گرما به دام افتاده و اتاق را داغ می کند. در واقع، در هر مثلث شیشه ای یک دیسک رنگی با طراحی خاص وجود دارد که گرمای خورشید را جذب می کند و در عین حال به نور اجازه نفوذ می دهد. بنابراین کل مکان فوق العاده سبک و روشن و خنک است.

خاستگاه موزه بریتانیا

هسته موزه بریتانیا در سال 1753 شروع شد، زمانی که مردی به نام سر هانس اسلون مجموعه آثار باستانی خود را از سراسر جهان به مبلغ 20000 پوند به پارلمان بریتانیا فروخت. اسلون یک پزشک و یک پزشک بسیار عالی پرواز بود که بسیاری از بیماران برجسته او شامل سه پادشاه، ملکه آن، جورج اول و جورج دوم و یک لرد آلبرمارل – فرماندار بریتانیایی جامائیکا بودند. اتفاقاً در یکی از بازدیدهایش از جامائیکا بود که اسلون احتمالاً شکلات داغ را اختراع کرد، زمانی که مقداری دانه های کاکائو را آسیاب کرد و شیر و شکر اضافه کرد و سپس دستور پخت خود را به این کشور آورد و آن را به داروخانه ها فروخت.

تاریخچه این موزه

سر هانس اسلون عاشق جمع آوری اشیاء بود و به لطف شغل و تحصیلش، به اندازه کافی خوش شانس بود که به سرتاسر جهان سفر کرد و از مکان هایی دیدن کرد که اکثر مردم فقط می توانستند رویای آنها را ببینند. او شروع به جمع آوری اشیا در سفرهای خود کرد – و این مجموعه ای از دست نوشته ها، چاپ ها، نقاشی ها، گیاهان، جانوران، مدال ها، سکه ها، مهرها، کامئوها و سایر کنجکاوی ها بود که او در سال 1753 به ملت واگذار کرد.

این موزه در سال 1759 به روی عموم باز شد و این مجموعه در خانه ای قرار گرفت که در محل موزه فعلی، خانه مونتاگو قرار داشت. ساختمان چهار ضلعی که مجموعه امروزی را در خود جای داده است متعلق به دهه 1840 است.

اتاق مطالعه کتابخانه سابق بریتانیا

در مرکز دادگاه بزرگ یک ساختار دایره ای و سفید درخشان قرار دارد که اکنون نمایشگاه های موقتی را در خود جای داده است. برای سال‌ها موزه بریتانیا خانه بخشی از کتابخانه بریتانیا بود. در سال 1997 کتابخانه به ساختمان کاملاً جدید خود در فاصله نیم مایلی منتقل شد. اما برای سال‌ها اتاق مطالعه آن در داخل این سازه مدور قرار داشت. در قرن نوزدهم، این یکی از معدود اتاق‌های عمومی داغ در لندن بود و در میان افراد برجسته‌ای که مرتباً برای مطالعه به اینجا می‌آمدند، لنین، چارلز دیکنز، اسکار وایلد و کارل مارکس بودند که به مدت 30 سال هر هفته از آن بازدید می‌کردند و احتمالاً می‌نوشتند. مانیفست انقلابی کمونیستی او Das Capital در داخل دیوارهای دایره ای متمایز.

قوانین خانه برای بازدید شما

قبل از شروع کاوش در گنجینه های متعدد موزه بریتانیا، چند قانون خانه وجود دارد که باید رعایت شود. اولاً استفاده از تلفن همراه در گالری ها ممنوع است. همچنین خوردن و آشامیدن ممنوع است. به طور غیرمعمول برای یک موزه عکاسی از نمایشگاه ها مجاز است، اما دست زدن به آنها یک نه نه سخت است.

جدای از آن، این یک موزه فوق العاده است و شما واقعاً از کاوش در آن لذت خواهید برد.

موزه بریتانیا را چگونه توصیف می کنید؟

موزه بریتانیا یک موزه عمومی اختصاص داده شده به تاریخ، هنر و فرهنگ بشر است که در منطقه بلومزبری لندن واقع شده است. مجموعه دائمی هشت میلیون اثر آن یکی از بزرگترین و جامع ترین آثار موجود است. داستان فرهنگ بشری را از آغاز تا به امروز مستند می کند.

چه ویژگی خاصی در مورد موزه بریتانیا دارد؟

موزه بریتانیا قدیمی ترین موزه عمومی ملی جهان است. در سال 1753 تأسیس شد و درهای خود را در سال 1759 باز کرد، 17 سال قبل از اعلامیه استقلال. برای همه «افراد مطالعه‌کننده و کنجکاو» رایگان بود و امروز هم رایگان است (اما چند چیز دیگر تغییر کرده است).

چرا موزه بریتانیا یک جاذبه گردشگری است؟

موزه بریتانیا یکی از مهم ترین و پربازدیدترین موزه های جهان است. بیش از هفت میلیون شی دارد، از جمله یکی از مهم‌ترین مجموعه‌های جهان از مصنوعات مصر باستان، که تنها پس از موزه مصر در قاهره قرار دارد.

اهمیت بازدید از موزه چیست؟

موزه ها آثار مهم فرهنگی، هنری، تاریخی یا علمی را حفظ و به نمایش می گذارند. در حالی که این نمایشگاه ها کاوش های آموزنده و بصری را ارائه می دهند، بازدید از این موسسات مزایای زیادی دارد. به بیان ساده، موزه ها به آموزش، الهام بخشیدن و ایجاد ارتباط بین جوامع کمک می کنند.

آیا موزه بریتانیا جالب است؟

موزه بریتانیا یکی از مشهورترین موزه‌های جهان است که آثار جالب زیادی را در خود جای داده است. گفته می شود مجموعه آن بیش از دو میلیون سال از تاریخ بشر را در بر می گیرد.

چرا موزه بریتانیا اینقدر بحث برانگیز است؟

موزه بریتانیا حدود 8 میلیون شی را در خود جای داده است. این واقعیت که بسیاری از این آثار – که حدود 99 درصد آنها در معرض دید عموم قرار نمی‌گیرند، اما در آرشیو خصوصی مؤسسه احتکار شده‌اند – به زور گرفته شده‌اند، منجر به درخواست‌های چندین دهه برای بازگرداندن آنها شده است.

سه هدف اصلی موزه چیست؟

سازمان‌های حرفه‌ای موزه‌های بزرگ از سراسر جهان تعاریفی را درباره چیستی موزه و هدف آن ارائه می‌کنند. مضامین مشترک در همه تعاریف، خیر عمومی و مراقبت، حفظ و تفسیر مجموعه ها است.

موزه ها چگونه به مردم الهام می بخشند؟

موزه‌ها به مردم الهام می‌بخشند و باعث ایجاد مکالمات و کنجکاوی می‌شوند. بازدید از یک موزه اغلب حس کنجکاوی را بر می انگیزد و افراد را برمی انگیزد تا پس از خروج بیشتر بیاموزند. آنها همچنین می توانند تحقیقات بیشتری را به تنهایی انجام دهند و بعد از بازدید با هم بحث کنند که باعث می شود یادگیری طولانی تر شود .

5 کارکرد موزه چیست؟

این پنج کارکرد عبارتند از: جمع‌آوری، سازمان‌دهی (یا طبقه‌بندی)، نمایش دادن، آموزش به مخاطبان، و نشان دادن حس ملت.

معروف ترین موزه های دنیا را در این جا مطالعه کنید .

مطالب مرتبط با این موضوع:مطلب پیشنهادی

اختلاف ساعت نیوجرسی با ایران چقدر است ؟

اختلاف ساعت نیوجرسی با ایران چقدر است ؟

اختلاف ساعت نیوجرسی با ایران چقدر است ؟ :اختلاف ساعت بین مناطق مختلف جهان یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *