پنجشنبه , 31 خرداد 1403 - 1:45 بعد از ظهر
The lives of the passengers aboard the doomed luxury liner Titanic are seen before and during its slow descent into the Atlantic.

زندگینامه رز واقعی تایتانیک

زندگینامه رز واقعی تایتانیک

در این جا می خواهیم بدانیم آیا شخصیت رز در فیلم تایتانیک یک شخصیت واقعیست و یا فقط تخیل ذهن نویسنده است . رز واقعی تایتانیک را در این مقاله بیشتر بشناسید .

سینما به عنوان یکی از قدرتمندترین وسایل انتقال داستان‌ها و احساسات انسانی، همواره توانسته است در دل مخاطبان خود اثرات عمیقی بگذارد. فیلم “تایتانیک”، کارخانه‌ای از هنر و داستان‌گویی، در سال 1997 توسط جیمز کامرون ساخته و به عنوان یکی از پرفروش‌ترین و مورد علاقه‌ترین اثرهای تاریخ سینما ثبت شد. این فیلم، داستان عاشقانه‌ای بی‌نظیر را در زمینه‌ای پر از ماجراجویی و تراژدی به تصویر کشید و بازیگران اصلی آن، یعنی “جک داوسن” (با بازی لئوناردو دی‌کاپریو) و “رز دویت بوکاتر” (با بازی کیت وینسلت)، توانستند شخصیت‌های خود را به گونه‌ای عمیق و ماندگار به تصویر بکشند.

اما یکی از مسائلی که پس از انتشار این فیلم به طور مداوم مورد بحث و تامل قرار گرفته است، واقعیت شخصیت “رز دویت بوکاتر” می‌باشد. آیا “رز” واقعاً وجود داشته یا او نمایانگر یک شخصیت تخیلی و خیالی است؟ این پرسش همچنان موضوع اختلاف نظرات و بحث‌های فراوانی بین مخاطبان و محققان سینما و تاریخ می‌باشد. در این مقاله، به بررسی و تجزیه و تحلیل این سوال پرداخته خواهد شد و تلاش خواهیم کرد تا با مشاهده‌ی شواهد و منابع موجود، به پاسخی دقیق‌تر درباره‌ی واقعیت شخصیت “رز” در فیلم تایتانیک نزدیک شویم.

آیا داستان عاشقانه تایتانیک بر گرفته شده از واقعیت است ؟

بله، داستان عاشقانه در فیلم تایتانیک برخی واقعیت‌های تاریخی را به تصویر می‌کشد، اما بخش عمده‌ای از آن از ذهن خلاقانه کارگردان و تیم سازنده‌ی فیلم سرچشمه می‌گیرد و تخیلی است.

فیلم تایتانیک، که در سال 1997 توسط جیمز کامرون ساخته شد، داستان عاشقانه‌ای میان دو شخصیت اصلی، “جک داوسن” (با بازی لئوناردو دی‌کاپریو) و “رز دویت بوکاتر” (با بازی کیت وینسلت) را دنبال می‌کند. این داستان عاشقانه در زمینه‌ای از زندگی اجتماعی و پیچیدگی‌های کلاسیک در اواخر دهه 1910 و اوایل دهه 1920 جاری می‌شود، همچنین غرق شدن کشتی تایتانیک در سال 1912 نیز به عنوان پس‌زمینه‌ای تاریخی برای داستان عاشقانه به تصویر کشیده شده است.

اگرچه بخش‌هایی از داستان ممکن است بر اساس چندین داستان واقعی درباره کشتی تایتانیک و رویدادهای مرتبط با آن الهام گرفته شده باشند، اما برخی جزئیات و رویدادها در فیلم اضافه یا تغییر یافته‌اند تا تأثیرات دراماتیک تر و هیجان‌انگیزتری ایجاد شود. بنابراین، می‌توان گفت که داستان عاشقانه در فیلم تایتانیک ترکیبی از واقعیت‌های تاریخی و خلاقیت هنری است.

شخصیت رز از روی چه شخصی ساخته شده است ؟

در تاریخ 3 مارس 1893، هنرمند و گلخانه‌ساز آمریکایی، بیاتریس وود، در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا به دنیا آمد. زندگی پررویداد و ۱۰۵ ساله‌اش بعدها به عنوان الهام‌بخشی برای شخصیت “رز” در فیلم تایتانیک ساخته سال ۱۹۹۷ جیمز کامرون، شناخته شد. او شخصیتی شجاع، بی‌تعهد و بی‌پایان عاشقانه داشت و زندگی خود را به بهترین شکل تجربه کرد، با همتی فراوان به رویاهای کودکی‌اش از تبدیل شدن به یک هنرمند پیش پا افتاد.

رز واقعی و زندگی شخصی او

بیتریس وود، هنرمند و گلخانه‌ساز آمریکایی، یکی از شخصیت‌های جذاب و نابغه در عرصه‌ی هنر و صنایع دستی بود که طی یک قرن از زندگی پررویده، توانست از طریق خلاقیت و پیشرفت در هنر خود، به یک افسانه‌ی فرهنگی تبدیل شود. او با سرزندگی و تمرکز بر هنر، همچنان که هنگام کودکی خواستار بوده بود، در راه تبدیل شدن به هنرمندی توانمند و معتبر پیش رفت.

بیتریس وود در تاریخ 3 مارس 1893 در شهر سان‌فرانسیسکو کالیفرنیا به دنیا آمد. او از سنین پایین به هنر علاقه مند شد و تلاش‌های خود را برای تحقق رویاهایش به کار گرفت. در طول دوران نوجوانی و جوانی، به تدریج تخصص و توانایی‌های هنری خود را گسترش داد و به عنوان یک گلخانه‌ساز و هنرمند کریستال شناخته شد.

شخصیت بیتریس وود را می‌توان به عنوان یک زن قوی، پرتلاش و باشخصیت توصیف کرد. او در برابر محدودیت‌ها و انتقادها پای ثابتی داشت و به نوعی معتقد بود که هیچ چیز نمی‌تواند جلوی رشد و توسعه‌اش را بگیرد. این اصل قوت و تصمیم‌گیری، به عنوان یک مشخصه مهم در شخصیت “رز” در فیلم تایتانیک نیز به تصویر کشیده شد.

بیتریس وود همچنین یک علاقه‌مند به جوانی، عشق و زندگی پرماجرا بود. این ویژگی‌ها نیز باعث شد که شخصیت “رز” در فیلم تایتانیک به یک زن عاشق، جسور و در جستجوی زندگی بهتر تبدیل شود. وجود این ویژگی‌ها در داستان فیلم، باعث ارتباط عاطفی و تراجیک‌تر شدن داستان عاشقانه شخصیت‌ها گردید.

با اینکه بیتریس وود واقعیت‌های زندگی‌اش برای ایجاد شخصیت “رز” در فیلم تایتانیک مورد استفاده قرار نگرفته، اما تأثیر زیادی بر روی ایجاد این شخصیت و ایجاد ارتباط عمیق‌تر با تماشاگران داشته است.

سرگذشت بیاتریس وود چه شد ؟

بیتریس وود، هنرمند و گلخانه‌ساز آمریکایی، با طی کردن مسیری پراز تلاش، خلاقیت و اعتزاز به هنر، توانست به مدت ۱۰۵ سال زنده بماند و در تاریخ ۱۴ ژوئیه ۱۹۹۸، در دهه ۱۰۷ سالگی درگذشت. این زندگی پرفراز و نشیب، نه تنها نمادی از پیشرفت و توانایی در هنر و خلاقیت بود، بلکه با ایجاد ارتباطات عمیق‌تر با تاریخ و هنر، به عنوان الهام‌بخشی برای شخصیت “رز” در فیلم تایتانیک نیز شناخته می‌شود.

بیتریس وود در سال ۱۸۹۳ در شهر سان‌فرانسیسکو کالیفرنیا متولد شد. از دوران کودکی به هنر و صنایع دستی علاقه‌مند شد و این انگیزه به او کمک کرد که به مرور زمان تخصص‌های هنری خود را توسعه دهد و به یک گلخانه‌ساز و هنرمند توانمند تبدیل شود. وی در دوران نوجوانی و جوانی به تجربه‌های مختلفی در عرصه هنر و هنرهای دستی پرداخت و با استفاده از خلاقیت و توانایی‌های خود، آثار متعددی را خلق کرد.

یکی از ویژگی‌های برجسته در زندگی بیتریس وود، اصرار و تصمیم‌گیری محکم او در مقابل مشکلات و محدودیت‌ها بود. او همیشه به دنبال تحقق رویاهایش در هنر بوده و با نشان دادن این اصل، به عنوان نماینده‌ای از زنان قوی، مستقل و پیشرو در دنیای هنر درخشیده است.

بیتریس وود همچنین یک دیدگاه ارتباطی نزدیک به عشق، جوانی و زندگی پرماجرا داشت. این ویژگی‌ها نیز باعث شد که کارگردان فیلم تایتانیک، جیمز کامرون، شخصیت “رز” را بر اساس برخی از جنبه‌های شخصیت بیتریس وود ایجاد کند. شخصیت “رز” نه تنها یک زن عاشق و در جستجوی زندگی بهتر است، بلکه جسورت و تلاش برای زندگی آزاد و بهتر نیز از ویژگی‌های مشترک با شخصیت واقعی بیتریس وود است.

اگرچه داستان فیلم تایتانیک بر اساس وقایع واقعی غرق شدن کشتی تایتانیک در سال ۱۹۱۲ است، اما تخیل و خلاقیت کارگردان و تیم سازنده‌ی فیلم، با بهره‌گیری از ویژگی‌ها و زندگی بیتریس وود، شخصیتی جذاب و قهری به نام “رز” را خلق کردند که تا به امروز در ذهن تماشاگران جایگاه خود را حفظ کرده است.

رز واقعی تایتانیک

علت خانه ی معروف او

هنر خود بیتو در دهه 1960 پس از اینکه مبارز آزادی کامالادوی چاتوپادیای که هیئت صنایع دستی سراسر هند را اداره می کرد، با آثار او آشنا شد به هند آمد. به دعوت او، وزارت امور خارجه آمریکا او را برای نمایش آثارش فرستاد. او در خاطراتش به یاد آورد که وارد یک نمایش در بو شد

می‌توانید تمام ظروف سفالی را که روی یک سفره آبی روشن به هم چسبیده بودند، «مثل یک فروش کاوشگر» پیدا کنید. او فقط نگران این موضوع نبود و هند را با آغوش باز در آغوش گرفت، گاهی اوقات کمی بیش از حد آزاد. او از خواهر نهرو، کریشنا هوتسینگ، پرسید که برادرش چه کار کرده است. بیجو پاتنیک مردانش را فرستاد تا او را از قطار در پوری پیاده کنند تا بتواند با او ملاقات کند. اما معاون کاست آگاه مجلس بیهار متحجر بود که به آشپزخانه او راهپیمایی کند.

ازدواج های رز واقعی تایتانیک

اما عمیق ترین رابطه هندی او یک رابطه عاشقانه بود که با کشتی تایتانیک رقابت می کرد. بیتو عاشق یک دانشمند برجسته هندی شد اما می دانست که والدین محافظه کار او هرگز این رابطه را تایید نمی کنند. اما او هنوز دو بار به هند بازگشت تا لحظاتی را با او لذت  ببرد. یک اخترشناس به او گفت که او یک زن هندی بوده است که در زندگی گذشته شوهرش را ترک کرده تا تبدیل به یک سانیاسین شود و مورد نفرین قرار گرفته است که هرگز با مردان شانس نداشته باشد.

او گفت: “من هرگز با مردانی که دوستشان داشتم ازدواج نکردم، هرگز مردانی را که با آنها ازدواج کردم، دوست نداشتم.” او هرگز نام آن دانشمند را فاش نکرد. “من با او ازدواج می کردم. و او تا پایان عمر با ناراحتی زندگی می‌کرد.» او با پوزخند گفت. “اما فکر می کنم برای او بسیار سخت بود، زیرا من نه تنها از یک فرهنگ متفاوت بلکه از یک فرهنگ وحشی متفاوت بودم. ساکنان کالیفرنیای جنوبی بسیار آزاد زندگی می کنند.

او پس از ترک هند برای آخرین بار در سال 1972، تلگرامی از عشقش داشت. هنوز هم می توانست آن را نقل کند. «ننوشته اند. نمی توانست غم را بشناسد. عشق من با تو همراه است.»

او هرگز به هند برنگشت و بقیه عمر خود را در کالیفرنیا گذراند و هند را از طریق ساری های خود زنده کرد. از او پرسیدم چند ساری دارید. حدود 20 او گفت. رام سینگ اعتراض کرد: «نزدیک به صد.

او بدون تردید پاسخ داد: “من با این تعداد مرد نخوابیدم.”

بیتریس وود، هنرمند و گلخانه‌ساز آمریکایی، زندگی عاشقانه‌ای را در طول عمر خود تجربه کرد و در طول دوران زندگی‌اش به چندین بار ازدواج کرد. این ازدواج‌ها نشان‌دهنده‌ی زندگی پرماجرا و پررنگ او در زمینه‌ی عشق و روابط بوده است. البته، لازم به ذکر است که تعداد دقیق ازدواج‌ها و تاریخ‌های آن‌ها ممکن است با توجه به منابع مختلف متفاوت باشد.

یکی از ازدواج‌های بیتریس وود با هنرمند جشنواره چوپانی، پائول غلام، در سال ۱۹۱۶ بود. این ازدواج به تجربه‌ی اولیه‌اش در زندگی عاشقانه نمایانگر است.

ازدواج دوم بیتریس وود با رئیس ویرایشگر کتاب‌های مشهور، چارلز براک مکنا، در سال ۱۹۴۱ انجام شد. این ازدواج باعث شد که بیتریس وود به نیویورک برود و به جمع هنرمندان و ادبیاتیان این شهر بپیوندد.

او در دوران سالان پایانی زندگی‌اش با جان هازلیتاین ازدواج کرد که تا ویفای زندگی خود را با او گذراند.

در مجموع، این ازدواج‌ها نمایانگر زندگی شخصی گره‌افکنده و پراز تحول بیتریس وود هستند که در کنار آثار هنری‌اش، تجربیاتی منحصر به فرد و چندگانه در زمینه‌ی عشق و روابط انسانی به او داده‌اند.

رز واقعی چگونه تایتانیک را دیده است ؟

در 104 سالگی، بئاتریس وود دیگر نمی‌توانست وارد استودیوی کاری خود شود. او نتوانست به اولین نمایش تایتانیک برود بنابراین جیمز کامرون و گلوریا استوارت این ویدیو را برای او آوردند. او از تماشای آن امتناع کرد. او گفت در زندگی برای غمگین بودن خیلی دیر شده است.

سرنوشت رز بعد از واقعه ی تایتانیک

او به من گفت: “من خانه را ترک کردم، خانه ای مجلل، با 15 دلار، تا آزاد باشم.” و من چند سالی را پشت سر گذاشتم که کلمه فقر را درک کردم. اما من آزاد بودم. و آزادی برای من ارزش زیادی دارد.»

از او پرسیدم که می‌خواهد چه چیزی را با خود به زندگی بعدی‌اش ببرد، راهی که فراعنه مصر دارایی‌های مورد علاقه‌شان را بردند.

او با لبخندی شیطانی گفت: «یک مرد جوان خشن با موهای مشکی. “و من دوست دارم در یک ساری زیبا باشم.”

من نام گربه ام را به نام او گذاشتم. او به من گفت که افتخار دارد. او یک سال بعد درگذشت. من هنوز یک نسخه امضا شده از مجله دارم که نمایه ای را که پس از ملاقات با او نوشتم منتشر کرد.

گاهی اوقات به آن نگاه می کنم و به سختی می توانم باور کنم که واقعاً یک بار او را ملاقات کرده ام. دست چروکیده اش را در کف دستم گرفتم، به خنده هایش گوش دادم و نور خورشید را روی موهای نقره ای اش تماشا کردم.

من برای ساختن سه بعدی تایتانیک به جیمز کامرون نیازی ندارم. بیتو قبلاً این کار را برای من انجام داده بود.

بر اساس مصاحبه ای که برای مجله India Currents انجام شده است.

ماجرای واقعی تایتانیک

کشتی تایتانیک یک کشتی بزرگ و لوکس از کمپانی White Star Line بود که در اوایل قرن بیستم ساخته شد. در ۱۰ آوریل ۱۹۱۲، تایتانیک از پورت ساوت‌همپتون انگلستان به سمت نیویورک آمریکا راهی شد. اما در شب ۱۴ آوریل ۱۹۱۲ با برخورد به یک کوه یخی در شمال اقیانوس اطلس، غرق شد. این فاجعه باعث مرگ حدود ۱٬۵۰۰ نفر از مسافران و خدمه شد و به عنوان یکی از بزرگترین و تراژیک‌ترین فاجعه‌های دریایی در تاریخ شناخته می‌شود.

معلومات اصلی در مورد فاجعه تایتانیک عبارتند از:

1. برخورد با یخ: در حدود نیمه‌شب ۱۴ آوریل، تایتانیک به یک کوه یخ برخورد کرد که به سمت آن حرکت می‌کرد. این برخورد باعث تخریب بخشی از ساختار زیرین کشتی شد که منجر به ورود آب به کشتی شد.

2. عدم کافی بودن تعداد قایق‌های نجات: تایتانیک قایق‌های نجات کافی برای تمام مسافران نداشت و اکثر مردم در دریا غرق شدند یا از سرمای شدید در اقیانوس کره جان خود را از دست دادند.

3. عملکرد محدود پرسنل: درختچه‌های فرماندهی نتوانستند به موقع و به درستی واکنش نشان دهند و در نتیجه تخلیه مسافران و استفاده از قایق‌های نجات به تأخیر افتاد.

این فاجعه تأثیراتی گسترده در عرصه‌های مختلف داشته است، از جمله تغییرات در قوانین دریانوردی و تاکید بر استفاده از قایق‌های نجات کافی در کشتی‌ها، و همچنین در جامعه و فرهنگ عمومی از طریق هنر، ادبیات و سینما.

شخصیت های فیلم تایتانیک

شاید رز واقعی تایتانیک موجب الهام جیمز کامرون شده باشد ولی اتفاقات درون کشتی با شخصیت ها ساخته ی ذهن خلاق جیمز کامرون بوده است و رز و جک، عاشقان نمادین تایتانیک، تخیلی هستند و توسط کامرون نوشته شده‌اند. حتی تعداد کمی از شخصیت‌های دیگر مانند روث مادر رز (فرانسیس فیشر)، نامزد او کالدون «کال» هاکلی (بیلی زین)، دوستان جک، فابریزیو (دنی نوچی) و تامی (جیسون بری) و نوکر کال، اسپایسر لاوجوی (دیوید وارنر) هستند.

شخصیت رز از هنرمند آمریکایی بئاتریس وود که یک نویسنده، نقاش و مجسمه ساز بود، الهام گرفته شده بود، در حالی که کامرون در حال خواندن زندگی نامه خود در طول توسعه تایتانیک بود. شباهت های خاصی بین رز و وود وجود دارد، مانند عشق مشترک آنها به هنر و تربیت مرفه آنها.

 

اتفاقات عجیب در داستان جیمز و واقعیت

شخصی به نام جی داوسون سوار کشتی تفریحی لوکس شد اما J به معنای جک داوسون نیست. این برای جوزف داوسون است که سوار تایتانیک به عنوان ماشین اصلاح زغال سنگ شد و در کمال تعجب حتی کامرون نیز پس از پایان نوشتن فیلمنامه از این واقعیت مطلع شد.

بنابراین، ظاهراً شبیه بودن نام خانوادگی جک به نام جوزف یک تصادف بزرگ بود که به نفع کامرون بود.

تبعیض طبقاتی تایتانیک و واقعیت ماجرا

در حالی که باور کردن آنچه که می بینیم بسیار رایج است، واقعیت تحت الشعاع ساخت داستانی قرار می گیرد تا درام بیشتری ایجاد شود و همدلی با شخصیت ها افزایش یابد. و در مورد مسافران درجه سه که طبق فیلمنامه در زیر عرشه قفل شده اند و مسافران درجه یک اجازه سوار شدن به قایق های نجات را پیدا کرده اند، همینطور است.

با این حال، طبق داستان واقعی تایتانیک، هر کلاس قایق نجات و عرشه مخصوص به خود را داشت. اقامتگاه‌های کلاس سوم و بقیه کشتی با دروازه‌هایی جدا می‌شدند تا از ورود مسافران دیگر به مهاجرانی که احتمالاً مبتلا به بیماری‌های عفونی بودند، جلوگیری شود زیرا آنها از سوریه، چین، روسیه، ارمنستان، جزایر بریتانیا، هلند و کشورهای اسکاندیناوی بودند.

همچنین، روند جدا نگه داشتن مهاجران تنها تا رسیدن کشتی به جزیره الیس بود که در آنجا معاینات سلامتی این افراد انجام می شد.

 

موسیقی در حالی که کشتی در حال غرق شدن بود

در این فیلم، در حالی که کشتی در حال غرق شدن بود، نوازندگان نسخه آمریکایی آهنگ Nearer My God Toe را پخش کردند. اگرچه نوازندگان مقداری موسیقی پخش کردند، اما هنوز تایید نشده است که آهنگ نهایی چیست.

در حالی که برخی از مردم می گویند “نزدیکتر خدای من به تو” (نسخه انگلیسی) پخش شد، برخی دیگر می گویند که سرودی به نام “پاییز” (نسخه آمریکایی) پخش شده است. با این وجود، هر دو آهنگ کلمات یکسانی دارند اما ملودی ها متفاوت هستند.

قهرمان واقعی زندگی ویلیام مرداک به یک شرور تبدیل شد

یکی از مهم ترین تغییراتی که کامرون در فیلمنامه تایتانیک ایجاد کرد، تبدیل شخصیت مرداک به شخصیت شرور بود، جایی که او در حال دریافت رشوه از کال بود. او در ادامه به دو مسافری که قصد سوار شدن به آخرین قایق های نجات را داشتند، شلیک کرد و سپس به دلیل گناه به سر خود شلیک کرد.

بر خلاف فیلم، مرداک یک قهرمان واقعی کشتی بود که ده قایق نجات را برای کمک به مسافران قبل از غرق شدن به آب انداخت.

این واقعیت که مرداک به عنوان یک شرور در فیلم نشان داده شد،

خشم خانواده افسر اول و مردم در زادگاهش اسکاتلند را برانگیخت و آنها از نویسنده/کارگردان و خانه تولید (قرن بیستم) خواستار عذرخواهی شدند.

رز و جک در فیلم تایتانیک چند ساله هستند

از صبحت در مورد رز واقعی تایتانیک که بگذریم می رسیم به شخصیت‌های رز دویت بوکاتر و جک داوسن در فیلم تایتانیک از دو طبقه اجتماعی متفاوت به تصویر کشیده شده‌اند. رز، یک زن جوان و بلندقدر از طبقه‌ی ثروتمند جامعه است که در سفر به نیویورک برای ازدواج مجبور به سوار شدن به تایتانیک می‌شود. از نظر سنی، او در حدود ۱۷ یا ۱۸ سال دارد. به عنوان نماینده‌ی طبقه‌ی بالای جامعه، رز دستاوردها و تجربیات محدودی در زندگی دنیای واقعی دارد و به سرعت با جک آشنا شده و در مسیر عشقی پرهیجان و بدرخشی قرار می‌گیرد.

جک داوسن، به مقابل رز، یک جوان فقیر و ماهر در هنر و زندگی آزاد است که در سفر به آمریکا برای به دست آوردن فرصت بهتر، به تایتانیک می‌پیوندد. او در حدود ۲۰ تا ۲۳ ساله است. شخصیت جک به عنوان یک مرد آزادانه‌تر، ماجراجو و انگیزه‌بخش به تصویر کشیده شده و به رز یاد می‌آموزد که زندگی را به صورت آزادانه‌تر و با ارزش‌های بیشتری تجربه کند. در کنار هم، رز و جک تجربه‌ی یک عشق ممنوعه و تأثیرات پایدار در زندگی یکدیگر را تجربه می‌کنند که در معرض فاجعه‌ی غرق شدن تایتانیک نیز تلاطم می‌کند.

آیا جک داوسون واقعی است؟

جک داوسون با بازی لئوناردو دی کاپریو و رز دیویت بوکاتر با بازی کیت وینسلت در نقش یک زن جوان و گلوریا استوارت در دوران پیری اسطوره هستند. آنها شخصیت های خیالی هستند. جک برای نجات رز 20 دلار کم نشد و هرگز به او یاد نداد که چگونه مانند یک مرد از کنار کشتی تف کند.

رز چه زمانی مرد؟

او با کارفرمایش سوار قایق نجات شماره 6 شد و چند ساعت بعد توسط کشتی کارپاتیا نجات یافت. او به فرانسه بازگشت و تا پایان عمر در آنجا زندگی کرد و در سال 1964 در سن 91 سالگی درگذشت.

آیا قلب اقیانوس واقعی است؟

قلب اقیانوس در فیلم تایتانیک یک جواهر واقعی نیست، اما با این وجود بسیار محبوب است. با این حال، جواهرات بر اساس یک الماس واقعی، الماس امید 45.52 قیراطی است. الماس امید یکی از با ارزش ترین الماس های جهان است. ارزش آن حدود 350 میلیون دلار برآورد شده است.

آخرین جسد از تایتانیک چه زمانی پیدا شد؟

در تاریخ امروزی در سال 1912، جسد جیمز مک گریدی، مهماندار سالن کشتی RMS تایتانیک، در هالیفاکس، NS، به خاک سپرده شد، جایی که او در قبرستان Fairview Lawn به خاک سپرده شد. جسد مک‌گریدی که در هفته‌های گذشته پیدا شد، آخرین جسدی بود که از غرق شدن غم‌انگیز که حدود دو ماه قبل رخ داد، بازیابی شد.

عکس واقعی از پیرزن و پیرمردی که در فیلم تایتانیک در اتاق خود منتظر سرنوشت خود بوده اند .

آیا بازماندگان تایتانیک هنوز زنده هستند؟

نه. آخرین بازمانده زنده در 31 مه 2009 درگذشت. الیزابت گلدیس ‘میلوینا’ دین، که به همراه والدینش به عنوان مسافر کلاس سوم کشتی سواری کرد، زمانی که تایتانیک کشتی رانی کرد، تنها 8 هفته سن داشت.

کدام قسمت های تایتانیک درست است؟

به عنوان یک فیلم، “تایتانیک” به کارگردانی جیمز کامرون، از داستان خیالی و تخیلی برای ایجاد داستان عاشقانه‌ای در زمینه غرق شدن کشتی تایتانیک در سال ۱۹۱۲ استفاده کرده است. این فیلم برخی از وقایع و شخصیت‌های واقعی را با داستان داستانی ترکیب کرده است تا یک آثار هنری سینمایی بسیار موفق و جذاب ایجاد شود. در نتیجه، بسیاری از قسمت‌ها و جزئیات در فیلم تایتانیک نسبت به واقعیت‌های تاریخی واقعی تغییر کرده‌اند.

به طور کلی، داستان فیلم تایتانیک شامل داستان عشق بین دو شخصیت خیالی به نام‌های رز دویت بوکاتر و جک داوسن در زمینه غرق شدن کشتی تایتانیک است. اغلب جزئیات و وقایع دقیق مربوط به غرق شدن تایتانیک در واقعیت تاریخی با داستان‌های فیلم متفاوت است. اگر بخواهید دقیقاً اطلاعات واقعی در مورد غرق شدن تایتانیک بدست آورید، باید به منابع تاریخی و مطالعات مرتبط با این واقعه مراجعه کنید.

اگرچه داستان جک و رز تخیلی بود – یک “جی داوسون” در کشتی وجود داشت!

“J” به معنای جوزف بود، نه جک، و او یک “ماشین زغال سنگ” در تایتانیک بود! جیمز کامرون تا زمانی که نمایش فیلم را تمام نکرد از این موضوع آگاه نبود!

این فیلم تقریباً بر اساس کشف کشتی توسط اقیانوس شناس آمریکایی دکتر رابرت بالارد ساخته شده است که بارها از تایتانیک بلفاست بازدید کرده است!

تایتانیک اکنون در سواحل نیوفاندلند کانادا قرار دارد.

نام مسافران واقعی کشتی تایتانیک

کاپیتان اسمیت، توماس اندروز، مولی براون، بروس اسمای، جان جیکوب آستور و افسر مرداک در کشتی بودند!

مشخصات افرادی که در کشتی هستند را می توان در سراسر گالری تجربه تایتانیک یافت. مهمانان بین‌المللی همچنین می‌توانند با استفاده از غلاف‌های تعاملی ببینند چند نفر از کشورشان در کشتی بودند.

فضای داخلی فیلم بسیار دقیق است و زیر نظر محققان White Star Line، شرکت مالک تایتانیک تکمیل شده است.

تایتانیک بلفاست

در تایتانیک بلفاست، مهمانان یک تور مجازی در عرشه‌های تایتانیک را تجربه می‌کنند، نمونه کابین‌های کلاس اول، دوم و سوم را مشاهده می‌کنند، ظروف چینی مورد استفاده در وایت استار لاین را بازرسی می‌کنند و در امتداد عرشه تفرجگاهی مشابه قدم می‌زنند. آنها همچنین می توانند ردپای مسافران کلاس اول و دوم تایتانیک را در کشتی SS Nomadic – کشتی مناقصه تایتانیک و آخرین کشتی باقی مانده White Star Line دنبال کنند. Nomadic بزرگترین مصنوع تایتانیک در جهان است – یک چهارم اندازه تایتانیک در هر بعد، مهمانان می‌توانند از درها، پانل‌ها، گچ‌کاری‌ها و راه پله‌های تزئینی اصلی شگفت زده شوند و همچنین ببینند که زندگی به عنوان خدمه چگونه بوده است.

واقعیت های دیگر از فیلم تایتانیک

برخی از مردم تصمیم گرفتند تا زمانی که کشتی غرق می شد، در کشتی بمانند. زوجی که در انتهای تصویر در حال نوازش در رختخواب هستند، نشان دهنده خانواده استاوس، صاحبان فروشگاه بزرگ میسی در نیویورک هستند، اما آنها روی صندلی های راحتی روی عرشه نشسته اند! همانطور که در فیلم نشان داده شده است، بنجامین گوگنهایم، یکی از ثروتمندترین مردان سوار، و پیشخدمتش، بهترین لباس شب خود را به تن کردند و گفتند: “ما بهترین لباس خود را پوشیده ایم و آماده هستیم که مانند آقایان پایین بیاییم.” شایعات حاکی از آن است که آنها آخرین بار روی صندلی های عرشه در سرسرای پله بزرگ دیده شده اند و در حال کشیدن براندی و کشیدن سیگار برگ بودند.

خواندنی هایی از جیمز کامرون را اینجا بخوانید . 

بهترین فیلم های عاشقانه را اینجا بیابید . 

مطلب پیشنهادی

ماجرای دختر کت قرمز در فیلم فهرست شیندلر چه بوده

فیلمِ “فهرستِ شیندلر” شاهکاری حماسی از استیون اسپیلبرگ، روایتگرِ داستانی واقعی در خلالِ هولناک‌ترین دورانِ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *