شنبه , 13 خرداد 1402 - 9:08 قبل از ظهر
The lives of the passengers aboard the doomed luxury liner Titanic are seen before and during its slow descent into the Atlantic.

زندگینامه رز واقعی تایتانیک

زندگینامه رز واقعی تایتانیک

در این جا می خواهیم بدانیم آیا شخصیت رز در فیلم تایتانیک یک شخصیت واقعیست و یا فقط تخیل ذهن نویسنده است و بس . رز واقعی تایتانیک را در این مقاله بشناسید .
به من گفتند که او الهام بخش گل رز تایتانیک است. اما پس از ملاقات با بئاتریس وود، متوجه شدم که “عاشقانه حماسی” تایتانیک چیزی برای او ندارد. این یک شخصیت شگفت انگیز بود.
آشنایی جیمز کامرون و رز واقعی

 زمانی که جیمز کامرون در فیلم خود به دنبال پیرزنی سرکش به عنوان مدل بازمانده 100 ساله تایتانیک بود، با بئاتریس وود روبرو شد. این سرامیکیست آمریکایی، اگرچه دوست داشت خود را سفالگر خطاب کند، در حال حاضر بیش از صد سال داشت، اما همچنان در استودیوی خود در کالیفرنیای جنوبی گلدان می انداخت. کامرون از رز پیر با بازی گلوریا استوارت الگوبرداری کرد.

یکی از دوستانش گفت: “شما باید سعی کنید او را ملاقات کنید.” “او یک چیزی است. من شنیده ام که او فقط ساری می پوشد.”

اینگونه بود که متوجه یکی از شگفت انگیزترین شخصیت هایی شدم که در زندگی ام با آن روبرو شده بودم.

مدیرش به من گفت: بعد از ظهر بیا. “این زمانی است که او معمولاً از مردم پذیرایی می کند.” من هم همین کار را کردم.

مامان دادا

یادم می‌آید که او روی مبل کنار پنجره نشسته بود، بعدازظهر آرامی به داخل می‌ریخت. اتاق پر از کاسه‌های سرامیکی لعاب‌دار او بود. وود یک دامن دزی رنگی به رنگ بوگنویل و تعداد زیادی جواهرات نقره‌ای درهم و برهم پوشیده بود، نوعی که ما این روزها آن را «قومی» می‌نامیم. او نمی خواست در مورد تایتانیک صحبت کند. یا حتی در مورد سرامیک های او که به خاطر آنها یکی از گنجینه های زنده آمریکا نامیده شده بود.

او می خواست در مورد هند صحبت کند. این مادر تمام ملکه های کاری بود.

او به من گفت: “من فقط عاشق ساری هستم.” آنها تمام آن چیزی هستند که در 35 سال گذشته پوشیده ام. امروز این کار را می‌کنم، اما دیگر تعادلی ندارم.» او به تازگی 104 ساله شده بود و دو قرن را تماشا کرده بود. وقتی از او پرسیدم که در مورد اولی چه خاطره ای دارد، با عشوه پاسخ داد: “این چه سوالی است که از یک خانم بپرسم؟”

رز واقعی و زندگی شخصی او

این زن هر سال از آن 104 سال را زندگی کرده بود. او از یک خانواده خون‌آبی بسیار پروپا در بخش شرقی نیویورک فرار کرده بود، جایی که او یک توپ دبیوتانت داشت. او در پاریس و در میانه زندگی که رویای یک هنرمند و کابوس یک مادر بود به پایان رسیده بود (به مادر رز در تایتانیک فکر کنید).

وود نقاشی مونه را در باغش در گیورنی دیده بود. او در یک نمایشنامه با سارا برنهارت نقش اضافی داشت. او لباس‌های ایزادورا دانکن را رنگ آمیزی کرد و رقص‌های محلی را از طراح رقص آنا پاولوا آموخت. رابطه بین او، دیپلمات فرانسوی هانری پیر روش و هنرمند دادائیست مارسل دوشان ظاهرا اساس فیلم ژول و جیم تروفو بود. این رابطه نام مستعار مادر دادا را برای او به ارمغان آورد.

او خندید: «من مامان دادا نیستم. من در حاشیه بودم و عاشق دو نفر از این مردها بودم. همه این افراد مرده‌اند و من در اینجا تبلیغات می‌کنم.»

شخصیت درونی رز واقعی

بئاتریس وود، یا به قول همه بیتو، عاشق تبلیغات بود. در 104 سالگی، او هنوز درگیر معاشقه بود. او در حالی که با خوشحالی عکس می گرفت گفت: “مطمئن شوید که سمعک من دیده نمی شود.” او گفت که لذت بزرگ او در زندگی، شکلات، ماساژ روزانه و مردان جوان بود. از او پرسیدم چه نوع مردان جوانی. او با هیاهو گفت: “اوه در سن من، هر نوع.” رام پراوش سینگ مدیر او با مهربانی لبخند زد. نمیدونستم با هم رابطه داشتن جرات نکردم بپرسم در 75 سالگی یا بیشتر، او کاملاً پسر بچه بود. با بیتو هر چیزی ممکن بود.

رابطه عاشقانه او با هند واقعاً از دهه شصت خود شروع شد. اما قبل از آن هنگام جستجو در یک کتابفروشی با کتابی از آنی بسانت، یکی از رهبران انجمن تئوسوفی (و که بعداً اولین رئیس زن کنگره ملی هند شد) برخورد کرد. او سپس با Besant ملاقات کرد و بسیار تحت تأثیر قرار گرفت.

او با آهی گفت: «من پیرترین تئوسوفیست زنده در جهان هستم. “چندش آور.”

انجمن Theosophical او را به دو نفر دیگر هدایت کرد که واقعاً او را به هند معرفی کردند – Rukmini Devi Arundale و Jiddu Krishnamurti. کریشنامورتی از تمام جواهرات نقره ای قبیله ای که پوشیده بود شوکه شد. او به او گفت اگر جوان تر بود بینی خود را سوراخ می کرد. دکتر راداکریشنان به او گفت که او شبیه یک کولی است. جواهرات قومی هنوز مد نشده بودند. رام سینگ گفت که یک مقام هندی به او گفت: “اوه خدای من، چه پوشیده ای؟ اینها توسط کاست های پایین پوشیده می شوند.» او به او گفت: شرم آور است که زیبایی هنر خود را نمی دانی.

در آن زمان هند به سرعت در حال صنعتی شدن بود. پلاستیک و رنگ های مصنوعی را کشف کرده بود. او به روستاها رفت تا از سنت های در حال نابودی هنر عامیانه عکاسی کند. او با ناراحتی گفت: “من نمی دانم که آیا هند واقعاً از عظمت هنر عامیانه خود قدردانی می کند یا خیر.”

علت خانه ی معروف او

هنر خود بیتو در دهه 1960 پس از اینکه مبارز آزادی کامالادوی چاتوپادیای که هیئت صنایع دستی سراسر هند را اداره می کرد، با آثار او آشنا شد به هند آمد. به دعوت او، وزارت امور خارجه آمریکا او را برای نمایش آثارش فرستاد. او در خاطراتش به یاد آورد که وارد یک نمایش در بو شد

می‌توانید تمام ظروف سفالی را که روی یک سفره آبی روشن به هم چسبیده بودند، «مثل یک فروش کاوشگر» پیدا کنید. او فقط نگران این موضوع نبود و هند را با آغوش باز در آغوش گرفت، گاهی اوقات کمی بیش از حد آزاد. او از خواهر نهرو، کریشنا هوتسینگ، پرسید که برادرش چه کار کرده است. بیجو پاتنیک مردانش را فرستاد تا او را از قطار در پوری پیاده کنند تا بتواند با او ملاقات کند. اما معاون کاست آگاه مجلس بیهار متحجر بود که به آشپزخانه او راهپیمایی کند.

ازدواج های رز واقعی تایتانیک

اما عمیق ترین رابطه هندی او یک رابطه عاشقانه بود که با کشتی تایتانیک رقابت می کرد. بیتو عاشق یک دانشمند برجسته هندی شد اما می دانست که والدین محافظه کار او هرگز این مسابقه را تایید نمی کنند. اما او هنوز دو بار به هند بازگشت تا لحظاتی را با او ببرد. یک اخترشناس به او گفت که او یک زن هندی بوده است که در زندگی گذشته شوهرش را ترک کرده تا تبدیل به یک سانیاسین شود و مورد نفرین قرار گرفته است که هرگز با مردان شانس نداشته باشد.

او گفت: “من هرگز با مردانی که دوستشان داشتم ازدواج نکردم، هرگز مردانی را که با آنها ازدواج کردم، دوست نداشتم.” او هرگز نام آن دانشمند را فاش نکرد. “من با او ازدواج می کردم. و او تا پایان عمر با ناراحتی زندگی می‌کرد.» او با پوزخند گفت. “اما فکر می کنم برای او بسیار سخت بود، زیرا من نه تنها از یک فرهنگ متفاوت بلکه از یک فرهنگ وحشی متفاوت بودم. ساکنان کالیفرنیای جنوبی بسیار آزاد زندگی می کنند.

او پس از ترک هند برای آخرین بار در سال 1972، تلگرامی از عشقش داشت. هنوز هم می توانست آن را نقل کند. «ننوشته اند. نمی توانست غم را بشناسد. عشق من با تو همراه است.»

او هرگز به هند برنگشت و بقیه عمر خود را در کالیفرنیا گذراند و هند را از طریق ساری های خود زنده کرد. از او پرسیدم چند ساری دارید. حدود 20 او گفت. رام سینگ اعتراض کرد: «نزدیک به صد.

او بدون تردید پاسخ داد: “من با این تعداد مرد نخوابیدم.”

رز واقعی چگونه تایتانیک را دیده است ؟

در 104 سالگی، بئاتریس وود دیگر نمی‌توانست وارد استودیوی کاری خود شود. او نتوانست به اولین نمایش تایتانیک برود بنابراین جیمز کامرون و گلوریا استوارت این ویدیو را برای او آوردند. او از تماشای آن امتناع کرد. او گفت در زندگی برای غمگین بودن خیلی دیر شده است.

سرنوشت رز بعد از واقعه ی تایتانیک

او به من گفت: “من خانه را ترک کردم، خانه ای مجلل، با 15 دلار، تا آزاد باشم.” و من چند سالی را پشت سر گذاشتم که کلمه فقر را درک کردم. اما من آزاد بودم. و آزادی برای من ارزش زیادی دارد.»

از او پرسیدم که می‌خواهد چه چیزی را با خود به زندگی بعدی‌اش ببرد، راهی که فراعنه مصر دارایی‌های مورد علاقه‌شان را بردند.

او با لبخندی شیطانی گفت: «یک مرد جوان خشن با موهای مشکی. “و من دوست دارم در یک ساری زیبا باشم.”

من نام گربه ام را به نام او گذاشتم. او به من گفت که افتخار دارد. او یک سال بعد درگذشت. من هنوز یک نسخه امضا شده از مجله دارم که نمایه ای را که پس از ملاقات با او نوشتم منتشر کرد.

گاهی اوقات به آن نگاه می کنم و به سختی می توانم باور کنم که واقعاً یک بار او را ملاقات کرده ام. دست چروکیده اش را در کف دستم گرفتم، به خنده هایش گوش دادم و نور خورشید را روی موهای نقره ای اش تماشا کردم.

من برای ساختن سه بعدی تایتانیک به جیمز کامرون نیازی ندارم. بیتو قبلاً این کار را برای من انجام داده بود.

بر اساس مصاحبه ای که برای مجله India Currents انجام شده است.

ماجرای تایتانیک

تایتانیک – اولین سفر یک کشتی با شکوه و یک داستان عاشقانه حماسی توسط جیمز کامرون بینندگان را با تصویر عاشقانه زیبای دو عاشق در کشتی – رز دیویت بوکاتر (کیت وینسلت) و جک داوسون (لئوناردو دی کاپریو) مجذوب کرد، زمانی که کشتی لوکس ظاهراً به عنوان “غرق نشدنی” تبلیغ می شود، با یک کوه یخ برخورد کرد و جان حدود 1500 نفر را گرفت.

در حالی که فیلم تایتانیک یک فیلم پرفروش بود و مورد علاقه همه بود، چه نسل هزاره و چه GenZ، داستان واقعی کشتی تایتانیک به عقب نشست. کامرون بسیاری از وقایع واقعی را ساخت و شخصیت‌های تخیلی را به آن اضافه کرد تا فیلم را دراماتیک و هیجان‌انگیز کند.

فیلمنامه سینمایی این فیلم را به موفقیتی عظیم در صنعت سرگرمی تبدیل کرد اما حقایق تاریخی مربوط به یک رویداد مهم را تغییر داد. و برای تجلیل از تایتانیک در واقعی‌ترین شکلش، اجازه دهید به برخی از حقایق جالب در مورد کشتی نگاه کنیم – برخی حفظ شدند و برخی تغییر کردند.

شخصیت های فیلم تایتانیک

شاید رز واقعی تایتانیک موجب الهام جیمز کامرون شده باشد ولی اتفاقات درون کشتی با شخصیت ها ساخته ی ذهن خلاق جیمز کامرون بوده است و رز و جک، عاشقان نمادین تایتانیک، تخیلی هستند و توسط کامرون نوشته شده‌اند. حتی تعداد کمی از شخصیت‌های دیگر مانند روث مادر رز (فرانسیس فیشر)، نامزد او کالدون «کال» هاکلی (بیلی زین)، دوستان جک، فابریزیو (دنی نوچی) و تامی (جیسون بری) و نوکر کال، اسپایسر لاوجوی (دیوید وارنر) هستند.

شخصیت رز از هنرمند آمریکایی بئاتریس وود که یک نویسنده، نقاش و مجسمه ساز بود، الهام گرفته شده بود، در حالی که کامرون در حال خواندن زندگی نامه خود در طول توسعه تایتانیک بود. شباهت های خاصی بین رز و وود وجود دارد، مانند عشق مشترک آنها به هنر و تربیت مرفه آنها.

اتفاقات عجیب در داستان جیمز و واقعیت

شخصی به نام جی داوسون سوار کشتی تفریحی لوکس شد اما J به معنای جک داوسون نیست. این برای جوزف داوسون است که سوار تایتانیک به عنوان ماشین اصلاح زغال سنگ شد و در کمال تعجب حتی کامرون نیز پس از پایان نوشتن فیلمنامه از این واقعیت مطلع شد.

بنابراین، ظاهراً شبیه بودن نام خانوادگی جک به نام جوزف یک تصادف بزرگ بود که به نفع کامرون بود.

غیر قابل غرق نشدنی کشی تایتانیک

در صحنه‌ای برجسته، مادر رز از اسکله به سمت کشتی اشاره می‌کند و می‌گوید: «پس، این همان کشتی است که می‌گویند غرق‌ناپذیر است» تا مخاطب را متوجه این حقیقت کند که داستان یک کشتی غرق‌ناپذیر است. با این حال، برخلاف باور عمومی، شرکت کشتیرانی وایت استار لاین هرگز تایتانیک را غیرقابل غرق شدن تبلیغ نکرد.

تبعیض طبقاتی تایتانیک و واقعیت ماجرا

در حالی که باور کردن آنچه که می بینیم بسیار رایج است، واقعیت تحت الشعاع ساخت داستانی قرار می گیرد تا درام بیشتری ایجاد شود و همدلی با شخصیت ها افزایش یابد. و در مورد مسافران درجه سه که طبق فیلمنامه در زیر عرشه قفل شده اند و مسافران درجه یک اجازه سوار شدن به قایق های نجات را پیدا کرده اند، همینطور است.

با این حال، طبق داستان واقعی تایتانیک، هر کلاس قایق نجات و عرشه مخصوص به خود را داشت. اقامتگاه‌های کلاس سوم و بقیه کشتی با دروازه‌هایی جدا می‌شدند تا از ورود مسافران دیگر به مهاجرانی که احتمالاً مبتلا به بیماری‌های عفونی بودند، جلوگیری شود زیرا آنها از سوریه، چین، روسیه، ارمنستان، جزایر بریتانیا، هلند و کشورهای اسکاندیناوی بودند.

همچنین، روند جدا نگه داشتن مهاجران تنها تا رسیدن کشتی به جزیره الیس بود که در آنجا معاینات سلامتی این افراد انجام می شد.

موسیقی در حالی که کشتی در حال غرق شدن بود

در این فیلم، در حالی که کشتی در حال غرق شدن بود، نوازندگان نسخه آمریکایی آهنگ Nearer My God Toe را پخش کردند. اگرچه نوازندگان مقداری موسیقی پخش کردند، اما هنوز تایید نشده است که آهنگ نهایی چیست.

در حالی که برخی از مردم می گویند “نزدیکتر خدای من به تو” (نسخه انگلیسی) پخش شد، برخی دیگر می گویند که سرودی به نام “پاییز” (نسخه آمریکایی) پخش شده است. با این وجود، هر دو آهنگ کلمات یکسانی دارند اما ملودی ها متفاوت هستند.

قهرمان واقعی زندگی ویلیام مرداک به یک شرور تبدیل شد

یکی از مهم ترین تغییراتی که کامرون در فیلمنامه تایتانیک ایجاد کرد، تبدیل شخصیت مرداک به شخصیت شرور بود، جایی که او در حال دریافت رشوه از کال بود. او در ادامه به دو مسافری که قصد سوار شدن به آخرین قایق های نجات را داشتند، شلیک کرد و سپس به دلیل گناه به سر خود شلیک کرد.

بر خلاف فیلم، مرداک یک قهرمان واقعی کشتی بود که ده قایق نجات را برای کمک به مسافران قبل از غرق شدن به آب انداخت.

این واقعیت که مرداک به عنوان یک شرور در فیلم نشان داده شد،

خشم خانواده افسر اول و مردم در زادگاهش اسکاتلند را برانگیخت و آنها از نویسنده/کارگردان و خانه تولید (قرن بیستم) خواستار عذرخواهی شدند.

رز واقعی تایتانیک چند ساله است؟

رز در طول اولین سفر واقعی کشتی تایتانیک در سال 1912 17 ساله بود.

آیا رز تایتانیک هنوز زنده است؟

در سال 1912 او با نامزد اشرافی خود کالدون هاکلی با کشتی RMS تایتانیک به آمریکا بازگشت. با این حال، در طول سفر، او و مسافر کلاس سوم جک داوسون عاشق شدند. زمانی که کشتی با یخ برخورد کرد و غرق شد، سفر ناگهان به پایان رسید. رز از غرق شدن کشتی جان سالم به در برد، اما جک این کار را نکرد.

آیا جک داوسون واقعی است؟

جک داوسون با بازی لئوناردو دی کاپریو و رز دیویت بوکاتر با بازی کیت وینسلت در نقش یک زن جوان و گلوریا استوارت در دوران پیری اسطوره هستند. آنها شخصیت های خیالی هستند. جک برای نجات رز 20 دلار کم نشد و هرگز به او یاد نداد که چگونه مانند یک مرد از کنار کشتی تف کند.

رز چه زمانی مرد؟

او با کارفرمایش سوار قایق نجات شماره 6 شد و چند ساعت بعد توسط کشتی کارپاتیا نجات یافت. او به فرانسه بازگشت و تا پایان عمر در آنجا زندگی کرد و در سال 1964 در سن 91 سالگی درگذشت.

آیا قلب اقیانوس واقعی است؟

قلب اقیانوس در فیلم تایتانیک یک جواهر واقعی نیست، اما با این وجود بسیار محبوب است. با این حال، جواهرات بر اساس یک الماس واقعی، الماس امید 45.52 قیراطی است. الماس امید یکی از با ارزش ترین الماس های جهان است. ارزش آن حدود 350 میلیون دلار برآورد شده است.

آخرین جسد از تایتانیک چه زمانی پیدا شد؟

در تاریخ امروزی در سال 1912، جسد جیمز مک گریدی، مهماندار سالن کشتی RMS تایتانیک، در هالیفاکس، NS، به خاک سپرده شد، جایی که او در قبرستان Fairview Lawn به خاک سپرده شد. جسد مک‌گریدی که در هفته‌های گذشته پیدا شد، آخرین جسدی بود که از غرق شدن غم‌انگیز که حدود دو ماه قبل رخ داد، بازیابی شد.

عکس واقعی از پیرزن و پیرمردی که در فیلم تایتانیک در اتاق خود منتظر سرنوشت خود بوده اند .

آیا بازماندگان تایتانیک هنوز زنده هستند؟

نه. آخرین بازمانده زنده در 31 مه 2009 درگذشت. الیزابت گلدیس ‘میلوینا’ دین، که به همراه والدینش به عنوان مسافر کلاس سوم کشتی سواری کرد، زمانی که تایتانیک کشتی رانی کرد، تنها 8 هفته سن داشت.

کدام قسمت های تایتانیک درست است؟

اکثر نماهای زیر آب از تایتانیک در فیلم واقعی هستند! جیمز کامرون 12 بار به سمت غرق شده شیرجه زد تا کشتی را به طور واقعی تصرف کند. در تجربه تایتانیک، مهمانان می‌توانند فیلم‌های بی‌نظیر تایتانیک را در زیر آب ببینند و آثار باستانی باقی مانده در بستر دریا را مطالعه کنند.

ما واقعیت یا تخیلی نهایی طرفداران فیلم را گرد هم آورده ایم تا طرفداران فیلم TITANIC نیز بتوانند به متخصصان تایتانیک تبدیل شوند!

اگرچه داستان جک و رز تخیلی بود – یک “جی داوسون” در کشتی وجود داشت!

“J” به معنای جوزف بود، نه جک، و او یک “ماشین زغال سنگ” در تایتانیک بود! جیمز کامرون تا زمانی که نمایش فیلم را تمام نکرد از این موضوع آگاه نبود!

این فیلم تقریباً بر اساس کشف کشتی توسط اقیانوس شناس آمریکایی دکتر رابرت بالارد ساخته شده است که بارها از تایتانیک بلفاست بازدید کرده است!

تایتانیک اکنون در سواحل نیوفاندلند کانادا قرار دارد.

نام مسافران واقعی کشتی تایتانیک

کاپیتان اسمیت، توماس اندروز، مولی براون، بروس اسمای، جان جیکوب آستور و افسر مرداک در کشتی بودند!

مشخصات افرادی که در کشتی هستند را می توان در سراسر گالری تجربه تایتانیک یافت. مهمانان بین‌المللی همچنین می‌توانند با استفاده از غلاف‌های تعاملی ببینند چند نفر از کشورشان در کشتی بودند.

فضای داخلی فیلم بسیار دقیق است و زیر نظر محققان White Star Line، شرکت مالک تایتانیک تکمیل شده است.

تایتانیک بلفاست

در تایتانیک بلفاست، مهمانان یک تور مجازی در عرشه‌های تایتانیک را تجربه می‌کنند، نمونه کابین‌های کلاس اول، دوم و سوم را مشاهده می‌کنند، ظروف چینی مورد استفاده در وایت استار لاین را بازرسی می‌کنند و در امتداد عرشه تفرجگاهی مشابه قدم می‌زنند. آنها همچنین می توانند ردپای مسافران کلاس اول و دوم تایتانیک را در کشتی SS Nomadic – کشتی مناقصه تایتانیک و آخرین کشتی باقی مانده White Star Line دنبال کنند. Nomadic بزرگترین مصنوع تایتانیک در جهان است – یک چهارم اندازه تایتانیک در هر بعد، مهمانان می‌توانند از درها، پانل‌ها، گچ‌کاری‌ها و راه پله‌های تزئینی اصلی شگفت زده شوند و همچنین ببینند که زندگی به عنوان خدمه چگونه بوده است.

واقعیت های دیگر از فیلم تایتانیک

برخی از مردم تصمیم گرفتند تا زمانی که کشتی غرق می شد، در کشتی بمانند. زوجی که در انتهای تصویر در حال نوازش در رختخواب هستند، نشان دهنده خانواده استاوس، صاحبان فروشگاه بزرگ میسی در نیویورک هستند، اما آنها روی صندلی های راحتی روی عرشه نشسته اند! همانطور که در فیلم نشان داده شده است، بنجامین گوگنهایم، یکی از ثروتمندترین مردان سوار، و پیشخدمتش، بهترین لباس شب خود را به تن کردند و گفتند: “ما بهترین لباس خود را پوشیده ایم و آماده هستیم که مانند آقایان پایین بیاییم.” شایعات حاکی از آن است که آنها آخرین بار روی صندلی های عرشه در سرسرای پله بزرگ دیده شده اند و در حال کشیدن براندی و کشیدن سیگار برگ بودند.

خواندنی هایی از جیمز کامرون را اینجا بخوانید . 

بهترین فیلم های عاشقانه را اینجا بیابید . 

مطلب پیشنهادی

بهترین بازیگران تاریخ سینما

بهترین بازیگران تاریخ سینما

هنر بازیگری از دیرباز یکی از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین هنرهای دنیا بوده است. بازیگران، با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *