پنجشنبه , 30 فروردین 1403 - 1:51 قبل از ظهر

بهترین برندهای جاروبرقی هوشمند

جارو برقی هوشمند چیست ؟

جارو برقی هوشمند نوعی از جاروهای برقیست که به صورت خودکار و هوشمند فضای مورد نظر را پیمایش و تمیز می نماید .
با استفاده از سنسورها، جاروبرقی‌های روباتی می‌توانند موانع را شناسایی کنند، مسافتی را که طی کرده‌اند اندازه‌گیری کنند، خطرات را شناسایی کنند و مناطق جدیدی برای تمیز کردن پیدا کنند. حسگرهایی که یک جاروبرقی رباتیک استفاده می کند و نحوه عملکرد آن به سازنده و مدل دستگاه بستگی دارد، اما آنچه رایج است استفاده از حسگرها برای حرکت در فضاها است.

سرمایه گذاری بر روی بهترین جاروبرقی ربات به این معنی است که بدون بلند کردن انگشت، کف خانه شما  تمیز خواهید داشت. این روبات‌های تمیزکننده کوچک در خانه شما می‌چرخند و خاک، گرد و غبار و زباله‌ها را از فرش، کف‌های سخت و موکت جمع‌آوری می‌کنند، در حالی که پاهایتان را بالا می‌گذارید. بدون پرداخت هزینه به نظافتچی، این تقریباً به همان اندازه که می توانید تصور کنید جذاب است .

جاروبرقی ربات مدتی است که وجود داشته است، و اگرچه برخی از مدل های قبلی کمی نامرتب بودند، اما جدیدترین و بهترین جاروبرقی ربات چیزی غیر از این هستند. آن‌ها از فناوری‌های پیشرفته مانند لیزر و دوربین برای ایجاد الگوهای تمیز کردن منطقی، نقشه‌برداری از اتاق‌ها و حرکت در اطراف خانه شما استفاده می‌کنند. آنها می توانند از سقوط از پله ها جلوگیری کنند و ادغام هوشمندانه برنامه به این معنی است که می توانید به آنها بگویید کجا از تمیز کردن خودداری کنند. یک ربات جاروبرقی نه تنها تمام کارهای سخت را برای شما انجام می دهد، بلکه اکثر آنها به شما امکان می دهند تمیز کردن را برنامه ریزی کنید، بنابراین حتی نیازی نیست در زمان شروع کار در خانه باشید. با این حال، باید محفظه گرد و غبار را خالی کنید، مگر اینکه یک ربات خود خالی شونده را انتخاب کنید، که همانطور که از نامش پیداست، سطل خاک خود را در کیسه ای در پایه شارژ خالی می کند، که فقط باید هر چند وقت یکبار آن را عوض کنید. غالبا.

بهترین برندهای جارو برقی هوشمند

ما تعدادی طرح را مورد آزمایش قرار داده‌ایم، و بررسی می‌کنیم که چگونه گرد و غبار ریز و زباله‌های بزرگ‌تر را از کف‌های سخت و فرش‌ها جمع‌آوری می‌کنند، همچنین سطح سر و صدا و عمر باتری را به شما کمک می‌کنند تا تصمیم بگیرید که بهترین جاروبرقی برای شما کدام است. .

iRobot Roomba S9+

iRobot Roomba S9+ واقعاً بهترین جاروبرقی رباتی است که می‌توانید در حال حاضر بخرید، اگرچه با چنین قیمت گزافی، از دسترس برخی خارج خواهد شد. خود تخلیه می شود و همچنین دارای پنج بازوی زاویه دار بر روی برس خود است تا واقعاً در گوشه ها و کنار دیوارها قرار گیرد.
در طول آزمایش ثابت شد که استفاده از آن ساده است و S9+ در مکیدن همه چیز از گرد و غبار ریز و خرده‌های بیسکویت گرفته تا غلات روی کف‌های سخت، ما را تحت تأثیر قرار داد، اگرچه برداشت آن روی فرش‌ها به این اندازه کامل نبود – اگرچه بی‌سیم موجود ما. خلاء همچنین برای مکیدن مقداری از گرد و غبار ریز باقیمانده تلاش کرد، که نشان می‌دهد این گرد و غبار عمیقاً در توده‌ها فرو رفته است. Roomba S9+ خود تخلیه می‌شود و زباله‌های حاصل از هر پاک‌سازی را در کیسه گرد و غبار قابل تعویض 14.9 اونس / 440 میلی‌لیتری در ایستگاه شارژ و تخلیه می‌ریزد – به این معنی که نیازی به تخلیه منظم جاروبرقی ربات نیز نخواهید داشت. هنگامی که برنامه نیاز به تعویض داشته باشد، هشداری را در برنامه دریافت خواهید کرد، اما با قیمت 14.99 دلار / 21.95 پوند / 59 دلار استرالیا برای سه کیسه، این باعث ایجاد هزینه مداوم برای جاروبرقی ربات می شود.
همچنین فیلتری برای مبتلایان به آلرژی وجود دارد که 99 درصد از آلرژن های کپک، گرده و کنه گرد و غبار را جذب می کند. این نیز هوشمند است – نقشه خانه خود را طوری ترسیم کنید که هر گوشه و کناری را بشناسد و حتی با Amazon Alexa و Google Assistant یکپارچه شود.

Eufy RoboVac 11S

برای کسانی که به دنبال یک جارو برقی هوشمند با بودجه مناسب هستند ، Eufy 11S ارزش بررسی دارد. با 219.99 دلار / 189.99 پوند / 229 دلار استرالیا، و اغلب با تخفیف، برای یافتن چیزی ارزان تر در بازار به سختی تحت فشار خواهید بود. این بدان معنا نیست که قیمت مقرون به صرفه به معنای به خطر انداختن جمع آوری گرد و غبار است. در آزمایش، جو خشک را هم از یک فرش با پرز متوسط و هم از یک طبقه سخت با سهولت جمع آوری کرد و گرد و غبار ریزتر از آرد و کلوچه نیز برای آن در کف سخت مشکلی نداشت – اگرچه در فرش ها خوب نبود. همچنین باریک است، به این معنی که برای تمیز کردن زیر مبلمان با فاصله کم مشکلی ندارد. با این حال، با وجود یک سطل گرد و غبار کوچک‌تر در مقایسه با سایر مدل‌های موجود در بازار، و بدون کنترل برنامه یا ادغام با دستیارهای صوتی، می‌توان مصالحه‌هایی را برای قیمت پایین انجام داد – اگرچه این برای کسانی که می‌خواهند یک موسیقی باشد. خلاء ربات ساده

هنگام نظافت منزل، مانند سایر مدل های گران قیمت Eufy، مسیر منطقی خانه را طی نمی کند. گاهی اوقات در خطوط مستقیم می رود و گاهی اوقات لبه های اتاق را جستجو می کند، در حالی که گاهی اوقات به صورت دایره ای حرکت می کند، به این معنی که تمیز کردن کل اتاق یا کف ممکن است کمی بیشتر طول بکشد. همیشه در حرکت در اطراف اشیاء آنقدر خوب نبود – به نظر می‌رسید چیزهای سطح پایین بیش از همه آن را فریب می‌دادند، مانند فرش‌های پر پرز، پدال‌های پیانو و کاسه‌های غذای حیوانات خانگی.

iRobot Roomba J7 Plus

هیچ چیز بدتر از این نیست که قبل از اینکه یک ربات جاروبرقی را برای تمیز کردن جارو برقی قرار دهید، بچرخید و وسایلی را که در اطراف باقی مانده اند جمع آوری کنید. اگر این کار را نکنید، این احتمال وجود دارد که آنها در غلتک برس در هم بپیچند و باعث آسیب دائمی شوند، بدون ذکر زمان لازم برای برداشتن آیتم.

با این حال، iRobot Roomba J7 Plus می تواند به این موضوع پایان دهد، زیرا از دوربین داخلی و سایر سنسورها برای شناسایی و اجتناب از موانع در مسیر خود استفاده می کند. در آزمایش، موفق شد هم در اطراف جورابی که از توده لباس‌های شسته شده فرار کرده بود و هم کابل شارژی را که در سر راهش گذاشته بودیم حرکت کند.

همانند سایر جاروبرقی‌های رومبا در این لیست، جمع‌آوری گرد و غبار در هر دو طبقه فرش و سخت عالی بود و یک مدل خود تخلیه‌کننده است، بنابراین نیازی به خالی کردن جعبه گرد و غبار ربات جاروبرقی نیست، هرچند که در حال انجام است. به شکل کیسه‌های خاکی قابل تعویض، روبوواک زباله‌ها را درون آن خالی می‌کند.

ما همچنین متوجه شدیم که برس‌های کناری تمایل دارند زباله‌های بزرگ‌تری را در اطراف اتاق پراکنده کنند، که تمیز کردن را کمی طولانی‌تر می‌کند و سطح باتری واضحی وجود ندارد. با این حال، هوشمندی آن بسیار بیشتر از این مشکلات جزئی است.

 Ecovacs Deebot X1 Omni

Ecovas Deebot X1 Omni یک جاروبرقی حرفه ای است، اما به جای اینکه فقط آب را روی کف‌های سخت شما بریزد، می‌تواند آنها را نیز تمیز کند. در آزمایشات ما، توانست قهوه و نوشابه خشک شده را به راحتی از کفپوش لمینت پاک کند.

این دوربین دارای یک دوربین داخلی است که برای کمک به «دیدن» اطراف خانه شما طراحی شده است، اگرچه در آزمایش ما همچنان با اجتناب از موانع کوچک مانند جوراب و کابل شارژ مبارزه می کرد و در عوض سعی می کرد آنها را بمکد. وقتی جاروبرقی تمیز نمی‌شود، می‌توانید آن را وادار کنید تا به عنوان یک نگهبان امنیتی برای خانه شما عمل کند و به شما امکان می‌دهد از طریق برنامه هر کسی را در خانه ببینید و با آنها صحبت کنید.

ما تحت تأثیر قدرت مکش آن نیز قرار گرفتیم، زیرا گرد و غبار و زباله های ریز را از کف های سخت و فرش ها به راحتی جمع می کرد.

همچنین خود تخلیه و تمیز می‌شود، که تجربه تمیز کردن کف را واقعاً بدون دست ایجاد می‌کند، اما به این معنی است که باید با ایستگاه بسیار حجیم باراندازی که حداقل می‌توان گفت حیرت‌انگیز است، تحمل کنید.

Dyson 360 Heurist (UK)

Dyson 360 Heurist اولین جاروبرقی رباتی است که در بحث قدرت تمیز کردن واقعاً می تواند با جارو شارژی رقابت کند. این مکش 20 درصد بیشتر از جاروبرقی ربات قبلی Dyson، Dyson 360 است، و همانطور که برس موتوری تمام عرض جاروبرقی را می‌چرخاند، حتی در لبه‌های اتاق‌ها نیز قدرت مکش کاملی خواهید داشت. این طراحی باریک‌تر از بسیاری از جاروبرقی‌های روباتی است، اما در عوض بلندتر است. بنابراین در حالی که در فشردن شکاف‌های باریک کار بسیار خوبی انجام می‌دهد، برای قرار گرفتن در زیر برخی از مبلمان تلاش می‌کند.

نمی توان انکار کرد که تنظیم آن کند است، زیرا جاروبرقی به جای LiDAR از دوربین برای نقشه برداری اتاق ها استفاده می کند، اما صبر شما نتیجه خواهد داد. پس از تکمیل، می‌توانید خانه‌تان را به مناطق تقسیم کنید و محدودیت‌هایی مانند پرهیز کامل، استفاده نکردن از میله برس چرخان (مناسب برای کف‌های سخت ظریف و فرش‌های پرز عمیق) و جلوگیری از تلاش جاروبرقی برای بالا رفتن از مبلمان را تعیین کنید.

هم با الکسا و هم با دستیار گوگل کار می کند، بنابراین می توانید از صدای خود برای شروع تمیز کردن آن استفاده کنید. با این حال، در تجربه ما، نمی تواند از موانع، مانند کابل ها و کفش ها اجتناب کند. بنابراین شما باید اینها را خودتان و با قدرت کامل انتخاب کنید، صدای آن از اکثر رقبای خود بلندتر است و در حدود 70 دسی بل است.

iRobot Roomba i7

اگر یک جاروبرقی روباتی می خواهید که برای جمع آوری موهای حیوانات خانگی و همچنین سایر گرد و غبار و زباله ها عالی باشد، به این مدل نگاه نکنید.

Roomba i7+ در جمع آوری موهای حیوانات خانگی و همچنین گرد و غبار ریز در طول آزمایش عالی بود. از بسیاری جهات برابر با برادر بزرگتر خود – Roomba S9 – در نقشه برداری خانه شما از همان هوشمندی برخوردار است و با Amazon Alexa و Google Assistant ادغام می شود. همچنین از همان کیسه گرد و غبار با ظرفیت بزرگ استفاده می کند تا اطمینان حاصل شود که فقط هر 30 روز یکبار گرد و غبار و زباله های جمع آوری شده را پاک می کنید، اگرچه بدون پایه خود خالی شونده نیز با قیمت کمی مقرون به صرفه تر در دسترس است.

با این حال، وقتی صحبت از قدرت مکش می شود، نمی تواند رقابت کند. در طول آزمایش، متوجه شدیم که برای تمیز کردن سریع روزانه مناسب‌تر است، اما تلاش کردیم تا سطح زباله‌های بزرگ‌تر و کثیفی‌های زمین را که S9 می‌توانست حذف کرد. گفته می شود، برای اکثر مردم این جاروبرقی ربات تعادل مناسبی بین قیمت و قدرت تمیز کنندگی ایجاد می کند.

کیسه های گرد و غبار قابل تعویض به این معنی است که روبوواک با هزینه مداوم عرضه می شود – قیمت این کیسه ها 14.99 دلار / 21.95 پوند / 59 دلار استرالیا برای سه نفر است. همچنین طراحی دایره‌ای آشنا و بدنه چرخان موجود در جاروبرقی‌های قبلی رومبا را حفظ می‌کند، بنابراین هیچ مشکلی برای مانور دادن در مناطق باریک ندارد.

Neato D10

اگر با آلرژی دست و پنجه نرم می کنید، Neato D10 ارزش توجه دارد. این یکی از معدود ربات‌هایی است که دارای فیلتر HEPA داخلی است که طبق تله‌های Neato، 99.97 درصد از آلرژن‌های کوچک 0.3 میکرون را جذب می‌کند.

در آزمایش، متوجه شدیم که D10 روی فرش‌ها و کف‌های سخت وانت مناسبی ارائه می‌دهد. باتری تا 300 دقیقه در کمترین میزان مکش کار می کند.

با این حال، با وجود طراحی D شکل آن، که به گفته Neato برای لبه‌ها و گوشه‌های اتاق‌ها مناسب است، متوجه شدیم که برای جمع‌آوری تمام زباله‌ها از گوشه‌ها و شکاف‌های قرنیز خانه‌مان مشکل دارد.

ما همچنین متوجه شدیم که جاروبرقی ربات تمایل دارد از مبلمان کم ارتفاع بالا برود، در حالی که سفارشی‌سازی نقشه‌ها در برنامه آنطور که ما می‌خواستیم قوی نبود. گفته می شود، هنوز هم یک جاروبرقی ربات عالی است.

همچنین این مقاله را نیز بخوانید : 8 ماشین لباسشویی برتر دنیا

Ecovas Deebot X1 Omni

Ecovas Deebot X1 Omni یک جاروبرقی حرفه ای است، اما به جای اینکه فقط آب را روی کف های سخت شما بپاشد، می تواند آنها را نیز تمیز کند. در آزمایشات ما، قهوه و کولا خشک شده را به راحتی از کفپوش لمینت پاک کرد.

این دوربین دارای یک دوربین داخلی است که برای کمک به “دیدن” اطراف خانه شما طراحی شده است، اگرچه در آزمایش ما، هنوز با اجتناب از موانع کوچک مانند جوراب و کابل شارژ مبارزه می کند و در عوض سعی می کند آنها را بمکد. وقتی جاروبرقی تمیز نمی‌شود، می‌توانید آن را وادار کنید تا به‌عنوان نگهبانی برای خانه‌تان عمل کند و به شما امکان می‌دهد همه افراد خانه را از طریق برنامه ببینید و با آنها صحبت کنید.

ما همچنین تحت تأثیر قدرت مکش آن قرار گرفتیم، زیرا به سرعت گرد و غبار و زباله های ریز را از کف و فرش های سخت جمع می کرد.

همچنین خود تخلیه و تمیز می‌شود، که تجربه تمیز کردن زمین را به‌طور واقعی به ارمغان می‌آورد، اما به این معنی است که شما باید ایستگاه بسیار حجیم را تحمل کنید، که حیرت‌انگیز است.

Ecovacs Deebot Ozmo N8+

Ecovacs Deebot Ozmo N8+ می‌تواند هم جارو کند و هم سطوح شما را درخشنده نماید و اطمینان حاصل کند که کف‌های سخت شما درخشان باقی می‌مانند. درست مانند Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVI، می‌تواند فرش را نیز تشخیص دهد، و وقتی این کار را انجام داد، تمیز کردن را متوقف می‌کند تا اطمینان حاصل شود که پوشش‌های کف شما خیس نمی‌شوند.

با این حال، بر روی این با یک ایستگاه تخلیه خودکار ساخته شده است و پس از هر تمیز کردن به طور خودکار مخزن گرد و غبار 14.2 اونس / 420 میلی لیتری را در یک کیسه یکبار مصرف خالی می کند. بنابراین فقط باید نگران خالی کردن جاروبرقی ربات یک بار در ماه یا بیشتر باشید.

ما متوجه شدیم که گرد و غبار ریز و زباله‌های بزرگ‌تر را روی کف‌های سخت با کمترین قدرت تنظیم می‌کشد، اما به بالاترین تنظیم مکش نیاز داشت تا آشکارترین آثار آرد را از فرش‌های پرز متوسط ​​حذف کند. ما ناامید شدیم که هیچ گزینه تمیز کردن نقطه ای نیز وجود ندارد.

ما متوجه شدیم که جاروبرقی ربات چند بار گیر کرده و مکرراً در کاسه های غذای حیوانات خانگی کوبیده شده است، زیرا حسگرهای موجود در مدل های گران قیمت Ecovac را ندارد. با این حال، خرید خوبی برای خانه‌های بزرگ با کف‌های سخت فراوان و به لطف کنترل برنامه و یکپارچه‌سازی صدا، خانواده‌های پرمشغله نیز است.

هنگام خرید ربات جاروبرقی چه نکاتی را باید در نظر گرفت

هنگام انتخاب بهترین ربات جاروبرقی برای خود چندین جنبه وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

علاوه بر تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می خواهید رباتی که فقط جارو برقی می کشد یا جاروبرقی می خواهید، عمر باتری را نیز در نظر بگیرید، زیرا هیچ کس نمی خواهد ربات جارو برقی که در نیمه راه تمیز کردن خانه شما تمام شود، تمام شود. به طور مشابه، به دنبال جاروبرقی‌های روباتی باشید که دارای کپسول‌های گرد و غبار بزرگ هستند یا آن‌هایی که سطل‌های گرد و غبار خود را خالی می‌کنند، به این معنی که واقعاً می‌توان بدون کمک آن را رها کرد و کف‌های شما را تمیز کرد.

برخی از جاروبرقی‌های روباتی مسیری روشمند را در طبقات شما طی می‌کنند و تضمین می‌کنند که فرآیند جاروبرقی سریع و کارآمد است. با این حال، اینها نسبت به جاروبرقی های روباتی که از مسیر تصادفی هنگام تمیز کردن کف شما استفاده می کنند، گران تر هستند.

همچنین، به دنبال یک ویژگی نقشه برداری هوشمند باشید که تضمین می کند جاروبرقی ربات چیدمان خانه شما را یاد می گیرد و می تواند اتاق ها یا مناطق خاصی را با فشار دادن یک دکمه تمیز کند، و مواردی را که به شما امکان می دهد مناطق ممنوعه ای را تنظیم کنید که ربات جاروبرقی می کند. حتی سعی کنید تمیز کنید – اگر نوجوانانی دارید که لباس های خود را در تمام کف اتاق خواب خود می گذارند، ایده آل است.

آیا جاروبرقی ربات ارزشش را دارد؟

به طور خلاصه بله. جاروبرقی ربات می تواند گرانتر از جاروبرقی ایستاده یا بی سیم باشد، اما شما برای راحتی اضافی که مجبور نیستید جاروبرقی را خودتان انجام دهید هزینه می کنید. جاروبرقی های روباتی راه حلی عالی برای افراد پرمشغله ای است که زمانی برای جاروبرقی ندارند. با این حال، آنها جایگزین خوبی برای کسانی که مشکلات حرکتی دارند ارائه می دهند زیرا تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را روشن کنید.

بسیاری از جاروبرقی‌های روباتی به خوبی با کف‌های چوبی و قسمت‌های فرش شده کنار می‌آیند، اما اگر خانه‌تان راه‌پله‌های زیادی دارد، برای تمیز کردن پله‌ها به جاروبرقی اضافی نیاز دارید. با بسیاری از جاروبرقی‌های روباتی که برای برنامه‌نویسی از طریق تلفن شما مناسب هستند، می‌توانید این دستگاه‌ها را هنگامی که خارج از منزل هستید روشن کنید و برای تمیز کردن کف‌ها به خانه می‌آیید.

آیا جاروبرقی هوشمند میتواند موهای حیوانات خانگی را جمع آوری نماید ؟

مانند سایر انواع جاروبرقی، بسیاری از بهترین جاروبرقی های روباتی در این لیست و مدل های دیگری که ما آزمایش کرده ایم در جمع آوری موهای حیوانات خانگی، گرد و غبار ریز و زباله های بزرگتر از کف ها موثر هستند.

طرح‌هایی که حالت Boost یا Turbo را ارائه می‌دهند، اگر فرش یا قالیچه‌های پرز ضخیم دارید، ایده‌آل هستند، زیرا تضمین می‌کنند که می‌توانید به طور موقت قدرت مکش را افزایش دهید و اطمینان حاصل کنید که پس از تمیز کردن هیچ خز باقی نمی‌ماند.

بهترین مدل برای انتخاب مدل هایی هستند که دارای برس های لاستیکی بدون پرز هستند، بنابراین موهای حیوان خانگی در اطراف آنها گیر نمی کند. اگرچه این بدان معنا نیست که جاروبرقی رباتی با میله‌های برس‌دار در جمع‌آوری موها موثر نیست. اگر یکی از این موارد را انتخاب کردید، به دنبال طرحی با ابزاری باشید که به از بین بردن موهای حیوان خانگی (یا انسان) که برای آسان‌تر کردن زندگی شما در هم پیچیده شده‌اند، کمک کند.

در این مقاله ما قصد داشتیم که بهترین برندهای جاروبرقی هوشمند را بررسی نماییم امیدواریم که برای شما مفید واقع شده باشد اگر شما نیز نظر یا تجربه ای دارید حتما آن را در قسمت نظرات درج نمایید .

مطلب پیشنهادی

آیا هنر هوش مصنوعی می تواند جایگزین خلاقیت هنرمندان انسانی شود؟ این چیزی است که یک مطالعه جدید نشان می دهد

با استفاده از Midjourney، DALL-E، Stable Diffusion و سایر نرم افزارهای هوش مصنوعی که در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *