جمعه , 1 تیر 1403 - 11:44 قبل از ظهر

بزرگترین حیوان جهان

بزرگترین حیوان جهان

تا کنون یعنی در سال 2021 می توان گفت بزرگ ترین حیوان جهان نهنگ آبی قطب جنوب نام گذاری و کشف شده است و تمام تحقیقاتی که بر روی این موجود زیبا و دوست داشتنی شده است را در این مقاله می خواهیم برای شما بازگو کنیم .

نهنگ آبی قطب جنوب

نهنگ های آبی  علاوه بر این که خودش بزرگترین حیوان جهان است نوزادان این موجودات زیبا نیز عنوان بزرگ ترین نوزادان جهان را نیز دارند. در اینجا نحوه مقایسه سایز سایر نوزادان حیوانات وجود دارد. نهنگ های آبی تازه متولد شده 1360 کیلوگرم وزن دارند – تقریباً وزن یک ماشین کوچک است.

نهنگ آبی قطب جنوب بزرگترین حیوان  جهان و در اصل روی کره زمین است ، وزنش تا 400000 پوند (تقریبا 33 فیل) و طول آن تا 98 فوت است. قلب این نهنگ به اندازه یک ماشین کوچک است و در طول دوره تغذیه اصلی ، روزانه حدود 7936 پوند کریل مصرف می کند. این بلندترین حیوان روی زمین است ، حتی بلندتر از موتور جت است – تماس های آن به 188 دسی بل می رسد در حالی که جت به 140 دسی بل می رسد. سوت فرکانس پایین نهنگ ها برای صدها مایل شنیده می شود و احتمالاً برای جلب نهنگ های آبی دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا نهنگ آبی قطب جنوب در معض خطر است ؟

جمعیت نهنگهای آبی در قطب جنوب با شکار نهنگهای تجاری که از سال 1904 در جنوب اقیانوس اطلس آغاز شد ، به شدت کاهش یافت. علی رغم حمایت قانونی از طریق کمیسیون بین المللی صید نهنگ در دهه 1960 ، شکار غیرقانونی تا سال 1972 ادامه داشت. از حدود 125000 نفر در سال 1926 ، تعداد در سال 2018 به حدود 3000 نفر کاهش یافت ، که این گونه را در لیست “قرمز در معرض خطر” در لیست قرمز IUCN طبقه بندی می کند.

چه تعداد نهنگ ابی در کره ی زمین موجود می باشند ؟

تیمی از دانشمندان به رهبری نظرسنجی قطب جنوب انگلیس (BAS) توانستند هنگام بازگشت از سفر اخیر خود به جزیره جنوب جورجیا در جنوب قطب جنوب ، خبرهای خوبی را به اشتراک بگذارند. آنها 55 نهنگ آبی قطب جنوب را در طول سفر 2020 خود شمردند ، که آنها را “بی سابقه” توصیف کردند. آبهای جنوب جورجیا همچنان یک مکان مهم تغذیه در تابستان است. با این که نهنگ آبی بزرگ ترین حیوان جهان است اما شمارش دقیق جامعه ی آماری این موجودات دوست داشتنی  زمان بر و مشکل می باشد .

 

 

دکتر جنیفر جکسون ، یک بوم شناس نهنگ در BAS ، می گوید: “پس از سه سال بررسی ، ما از دیدن بسیاری از نهنگ ها برای دیدن مجدد غذا به جورجیا جنوبی بسیار هیجان زده هستیم. این مکان جایی است که نهنگ و آب بندی به طور گسترده انجام می شده است. واضح است که محافظت در برابر نهنگ نهنگ م workedثر واقع شده است ، نهنگ های کوهان دار اکنون با تراکم مشابه یک قرن قبل از آغاز نهنگ شکاری در گرجستان جنوبی دیده می شوند. “

WWF چیست و چه کاری انجام می دهد؟

برای سالهای زیادی ، WWF با کمیسیون اقیانوس جنوبی (CCAMLR) برای محافظت از مهمترین زیستگاههای گونه های شاخص مانند نهنگ ها ، پنگوئن ها ، مهرها ، پرندگان دریایی و طعمه های آنها – کریل کوچک قطب جنوب همکاری کرده است. در اقیانوس جنوبی ، CCAMLR متعهد شده است که شبکه ای از مناطق محافظت شده دریایی در اطراف قطب جنوب را برای محافظت از طیف وسیعی از حیوانات وحشی تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی از جمله مناطقی که نهنگ ها از کریل کوچک قطب جنوب تغذیه می کنند ، پیاده سازی کند. WWF با دانشمندان همکاری می کند تا اطلاعات مهمی را برای کمک به دولتها در محافظت از این مناطق حیاتی مورد استفاده قرار دهد.

“نهنگ های آبی قطب جنوب بزرگترین حیوانات روی زمین هستند و شگفت انگیز تماشایی در طبیعت هستند . آنها غول های واقعی قطب جنوب هستند. با این حال ، آنها به شدت در معرض خطر هستند ، و بسیار آرام از تأثیر نهنگ های دریایی قرن 20 بهبود می یابند. اکنون ، ما در تلاش هستیم تا قبل از اینکه خیلی دیر شود بزرگترین حیوان جهان را ، از مناطق مهم جستجوی نهنگ های آبی در اقیانوس جنوبی محافظت کنیم. این تحقیق تأیید می کند که هنوز امید وجود دارد. “کریس جانسون ، که پیشگام جهانی برای حفاظت از نهنگ ها و دلفین ها این را می گوید.

 

ویژگی های بیولوژیکی بزرگ ترین حیوان جهان

نهنگ آبی (Balaenoptera musculus) یک پستاندار دریایی است که متعلق به زیردستان نهنگ دریایی Mysticeti است. با رسیدن به حداکثر طول 29.9 متر (98 فوت) و وزن 173 تن (190 تن) ، بزرگترین حیوان جهان  شناخته شده تا به حال بوده است. بدن بلند و باریک نهنگ آبی می تواند سایه های مختلفی از پشت و تا حدودی روشن تر از آبی باشد.

در حال حاضر پنج زیرگونه نهنگ آبی وجود دارد که توسط کمیته طبقه بندی انجمن پستانداران دریایی شناخته شده است:

  • B. m. عضله در اقیانوس اطلس شمالی و اقیانوس آرام شمالی ،
  • B. m. اینترمدیا در اقیانوس جنوبی ، B. m
  • . brevicauda (نهنگ آبی پیگمی) در اقیانوس هند و اقیانوس آرام جنوبی ،
  • B. m. indica در شمال اقیانوس هند ، و
  • B. m. subsp بی نام در آبهای شیلی. رژیم غذایی نهنگ آبی تقریباً منحصراً از یوفاوسییدها (کریل) تشکیل شده است.

نهنگ آبی زمانی تا پایان قرن نوزدهم تقریباً در تمام اقیانوس های کره زمین وجود داشت. تقریباً تا حد نابودی توسط نهنگ شکار شد تا اینکه کمیسیون بین المللی صید نهنگ در سال 1967 شکار نهنگ های آبی را ممنوع کرد. پایگاه اطلاعاتی صید کمیسیون بین المللی تخمین می زند که 382،595 نهنگ آبی بین سالهای 1868 تا 1978 صید شده باشد. حدود 10،000 تا 25،000 نفر ، تقریباً 3 تا 11٪ از جمعیت در سال 1911 تخمین زده شده است. ، قطب جنوب (2280) ، نیوزیلند (718) ، اقیانوس هند شمالی (270) و شیلی (570-760).

ابعاد بزرگ ترین حیوان جهان چه قدر است ؟

باله پشتی کوچک این نهنگ آبی در انتهای سمت چپ کاملاً مشهود است. نهنگ آبی بزرگترین حیوان جهان شناخته شده تاکنون است. در پایگاه داده نهنگ های بین المللی کمیسیون بین المللی (IWC) ، 88 فرد با طول بیش از 30 متر گزارش شده است ، از جمله یک نفر تا 33.0 متر ، اما مشکلات مربوط به نحوه اندازه گیری نشان می دهد که اندازه گیری های بیش از 30.5 متر تا حدی مشکوک است. کمیته کشف طول های تا 102 فوت (31.1 متر) را گزارش کرد ؛ با این حال ، طولانی ترین اندازه گیری علمی (به عنوان مثال ، از نوک منبر تا شکاف دم) نهنگ آبی منفرد 98 فوت (29.9 متر) بود. نهنگ های آبی ماده بزرگتر از نرها هستند . مدل های هیدرودینامیکی نشان می دهد که یک نهنگ آبی به دلیل محدودیت های متابولیکی و انرژی نمی تواند بیش از 108 فوت (33 متر) باشد.

طول نهنگ های ماده ماده بالغ از نظر جنسی 72.1 فوت (22.1 متر) برای نهنگ های آبی شرقی اقیانوس آرام شمالی ، 79 فوت (24.1 متر) برای نهنگ های آبی مرکزی و غربی اقیانوس آرام شمالی ، 92 فوت (28.1 متر) برای نهنگ های آبی اقیانوس اطلس شمالی ، 83.4–86.3 فوت (25.4–26.6 متر) برای نهنگهای آبی قطب جنوب ، 77.1 فوت (23.5 متر) برای نهنگهای آبی شیلی و 69.9 فوت (21.3 متر) برای نهنگهای آبی پیگمی.

وزن بزرگ ترین حیوان جهان چه قدر است ؟

در نیمکره شمالی ، وزن نرها به طور متوسط ​​100 تن و ماده ها 112 تن (224000 پوند) است. نرهای آبی نهنگ آبی شرقی اقیانوس آرام شمالی به طور متوسط ​​88.5 تن (ماده 177000 پوند) و ماده ها 100 تن (200،000 پوند) دارند. مردان قطب جنوب به طور متوسط ​​112 تن (224،000 پوند) و زنان 130 تن (260،000 پوند). مردان نهنگ آبی پیگمی به طور متوسط ​​83.5 (167،000 پوند) و 99 تن (198،000 پوند) دارند. [23] بزرگترین وزن قلب که از یک نهنگ آبی رشته ای اقیانوس اطلس شمالی اندازه گیری شده است 0.1985 تن (397 پوند) بود که بزرگترین شناخته شده در هر حیوان است .

توضیحاتی در مورد بدن بزرگ ترین حیوان جهان

نهنگهای آبی دارای اجسام بلند و باریک خال خال آبی مایل به خاکستری هستند ، اگرچه در زیر آب به رنگ آبی دیده می شوند. در واقع این نهنگ ها با تمام توضیحاتی که در صفحه موجود می باشد بزرگترین حیوان جهان می باشند .

الگوی لکه دار بودن بسیار متغیر است و می توان از الگوی رنگدانه ای منحصر به فرد در پشت کمر در ناحیه باله پشتی برای شناسایی افراد شناخته شده استفاده کرد.

از ویژگی های بارز نهنگ آبی می توان به سر پهن و پهن اشاره کرد که از بالا به شکل U در می آید. 270–395 بشقاب خیزرانگی کاملاً سیاه در هر طرف فک فوقانی آنها. 60-88 پلیسه گلو قابل انعطاف ؛ دمپایی بلند و باریک؛ یک باله پشتی کوچک (تا 13 اینچ (33 سانتی متر)) که پشت آن به سمت دم قرار دارد. یک دم ضخیم و یک هجوم عظیم و باریک.

زیر رنگ پریده آنها می تواند یک پوشش دیاتوم مایل به زرد جمع کند ، که از نظر تاریخی به آنها لقب ته گوگرد می دادند. دو سوراخ نهنگ آبی (آنالوگ سوراخ های بینی انسان) یک اسپری ستونی بلند و بلند ایجاد می کند که می تواند 30-40 فوت (9-12 متر) بالاتر از سطح آب دیده شود .

مطلب پیشنهادی

چه مقدار آب برای گربه ها لازم است؟

چه مقدار آب برای گربه ها لازم است؟

چه مقدار آب برای گربه ها لازم است؟  :گربه‌ها به عنوان حیوانات خانگی محبوب، از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *