شنبه , 1 اردیبهشت 1403 - 2:10 قبل از ظهر

شوپن چه کسی بود ؟

چه کسی شوپن بود؟

 

آهنگساز و نوازنده مجازی لهستانی دوران عاشقانه بود که در درجه اول برای پیانو سولو نوشت. او به عنوان نوازنده برجسته دوران خود ، شهرت جهانی را حفظ کرده است ، کسی که “نبوغ شاعرانه او بر پایه یک تکنیک حرفه ای بنا شده است که در نسل خود بدون برابر بود .

شوپن در azelazowa Wola در دوشی ورشو متولد شد و در ورشو بزرگ شد ، که در سال 1815 بخشی از کنگره لهستان شد. کودک نابغه ، او تحصیلات موسیقی خود را به پایان رساند و کارهای قبلی خود را قبل از ترک لهستان در 20 سالگی ، کمتر از یک ماه قبل از وقوع قیام نوامبر 1830 ، در ورشو تألیف کرد.

در 21 سالگی در پاریس مستقر شد. پس از آن – در 18 سال گذشته زندگی او – او فقط 30 نمایش عمومی ارائه داد و فضای صمیمی تر سالن را ترجیح می داد.او با فروش آهنگهای خود و با دادن درس پیانو ، که برای آن زیاد مورد تقاضا بود ، از خودش حمایت کرد. شوپن با فرانتس لیزت دوستی برقرار کرد و مورد تحسین بسیاری دیگر قرار گرفت .

وی پس از درگیری ناموفق با ماریا وودزیسکا از سال 1836 تا 1837 ، او رابطه ای اغلب مشکل برانگیز با نویسنده فرانسوی آمانتین دوپین (که با نام قلم وی جورج ساند شناخته می شود) را حفظ کرد.یک دیدار کوتاه و ناخوشایند از Majorca با Sand در سال 1838-38 یکی از پربارترین دوره های ترکیب او بود. در سالهای پایانی زندگی وی ، مورد تحسین مالی وی ، جین استرلینگ ، قرار گرفت كه در سال 1848 وی را نیز برای بازدید از اسكاتلند ترتیب داد. در بیشتر دوران زندگی وی ، شوپن از سلامتی بدی برخوردار بود. وی در سال 1849 در سن 39 سالگی در پاریس درگذشت ، احتمالاً به دلیل پریکاردیت تشدید شده توسط سل.

تمام آهنگ های شوپن شامل پیانو است. بیشتر آنها برای پیانو انفرادی هستند ، هرچند که وی همچنین دو کنسرت پیانو ، چند قطعه مجلسی و حدود 19 آهنگ را برای اشعار لهستانی نوشت.

. نوشتن پیانو وی از نظر فنی خواستار بود و محدودیت های ساز را گسترش می داد ، اجرای خود او به دلیل تفاوت های ظریف و حساسیت آنها را نشان می داد. آثار مهم پیانوی وی همچنین شامل مازورکاها ، والزها ، شبانه ها ، پولونائیزها ، تصنیف ابزاری (که شوپن به عنوان ژانر ابزاری به وجود آورد) ، ایتودس ، بداهه ، شارلوس ، مقدماتی و سوناتا است که برخی فقط پس از مرگ منتشر می شوند. از جمله تأثیراتی که در سبک آهنگسازی وی وجود داشت ، موسیقی عامیانه لهستانی ، سنت کلاسیک J. S. Bach ، Mozart و Schubert و جو سالنهای پاریس بود که وی میهمان مکرر بود. نوآوری های او در سبک ، هارمونی ، و شکل موسیقی و ارتباط او با موسیقی با ملی گرایی ، در تمام دوران و بعد از اواخر دوره رمانتیک تأثیرگذار بود.

موسیقی شوپن ، وضعیت وی به عنوان یکی از مشهورترین افراد مشهور موسیقی ، ارتباط غیرمستقیم او با قیام سیاسی ، زندگی پرشور عشق و زندگی زودهنگام وی باعث شده است تا وی به سمبل برجسته دوران رمانتیک تبدیل شود. آثار وی همچنان محبوب است ، و وی سوژه فیلم ها و بیوگرافی های بیشماری با وفاداری متفاوت تاریخی بوده است.

پدر شوپن چه کسی بود ؟ 

Fryderyk Chopin در azelazowa Wola در 46 کیلومتری غرب ورشو متولد شد ، در آن زمان دوشی از ورشو ، یک کشور لهستانی که توسط ناپلئون تأسیس شد. سوابق تعمید مجالس تولد خود را به عنوان 22 فوریه 1810 به دست می آورد ،پدر فریدریک ، نیکلاس شوپن ، فرانسوی اهل لورن بود که در سال 1787 در سن شانزده سالگی به لهستان مهاجرت کرده بود

نیکلاس فرزندان اشرافیت لهستان را آموزش داد و در سال 1806 با تکلا جاستینا کریژانوفسکا ازدواج کرد ، یکی از بستگان فقیر اسکاربکس ، یکی از خانواده هایی که برای او کار کرده است. Fryderyk در عید پاک یکشنبه ، 23 آوریل 1810 ، در همان کلیسایی که پدر و مادرش در آن ازدواج کرده بودند ، در بروشوو تشییع شد.  پدرخوانده هجده ساله او ، که از او نام برده شد ، فریدریک اسکاربک ، شاگرد نیکلاس شوپن بود. فریدریک فرزند دوم و تنها پسر این زوج بود .

مطلب پیشنهادی

از سبک هیپ هاپ موسیقی بیشتر بدانید

هیپ هاپ یا رپ یکی از محبوب‌ترین سبک‌های موسیقی جهان است که در دهه ۱۹۷۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *