پنجشنبه , 30 فروردین 1403 - 1:26 قبل از ظهر

ماساچوست کجاست ؟ 

ماساچوست کجاست ؟

ماساچوست ایالتی در ایالات متحده آمریکا است. نام رسمی آن مشترک المنافع ماساچوست است. پایتخت و بزرگترین شهر آن بوستون است. این در ساحل شرقی ایالات متحده است. بخشی از نیوانگلند است. در کنار اقیانوس اطلس و ایالت های رود آیلند، کانکتیکات، نیویورک، ورمونت و نیوهمپشایر قرار دارد. کلمه ماساچوست از زبان بومی آمریکا می آید. به معنای “مکانی با تپه ها” است.

تاریخچه ماساچوست

ماساچوست یکی از اولین مکان هایی بود که مردم اروپا در هنگام ورود به آمریکا در آن زندگی کردند. این یکی از اولین مستعمرات آمریکا بود. زائران از پلیموث انگلستان برای آزادی مذهبی در سال 1620 به آمریکا آمدند.ماساچوست خانه برخی از معتبرترین دانشگاه های ایالات متحده مانند دانشگاه هاروارد و MIT است. ماساچوست همچنین یکی از ثروتمندترین ایالت های ایالات متحده است. شهرهای بزرگ آن بوستون، ووستر، اسپرینگفیلد و پلیموث هستند. ماساچوست همچنین خانه 6 بار برنده سوپربول نیوانگلند پاتریوتز است. ماساچوست محل بسیاری از رویدادها بود که باعث انقلاب آمریکا شد، مانند جشن چای بوستون و نبرد لکسینگتون و کنکورد. همچنین مرکز جنبش ضد برده داری بود. مین قبلا بخشی از ماساچوست بود، اما در سال 1820 از هم جدا شد

ماساچوست کجای ایالات متحده آمریکا است؟

ماساچوست، با نام رسمی مشترک المنافع ماساچوست، ایالتی در شمال شرقی ایالات متحده است. این یکی از شش ایالت نیوانگلند است. ماساچوست از شمال با ورمونت و نیوهمپشایر، از جنوب با رود آیلند و کانکتیکات و از غرب با نیویورک همسایه است.

درباره ماساچوست

 ماساچوست کجای ایالات متحده است؟  نقشه موقعیت ایالت ماساچوست آمریکا را در بالا می بینیم . ماساچوست، با نام رسمی مشترک المنافع ماساچوست، ایالتی در شمال شرقی ایالات متحده است. این یکی از شش ایالت نیوانگلند است. ماساچوست از شمال با ورمونت و نیوهمپشایر، از جنوب با رود آیلند و کانکتیکات و از غرب با نیویورک همسایه است. این ایالت از شرق به اقیانوس اطلس محدود می شود. نام مستعار ماساچوست “The Bay State” یا “روح آمریکا” است که در حال حاضر در پلاک های این ایالت استفاده می شود. نام ماساچوست از کلمه زبان ماساچوست (یک زبان آلگونکی) گرفته شده است و به معنای “در تپه بزرگ” یا “در تپه کوچک و بزرگ” است.

موزه های ماساچوست

پلیموت پلنتشن، موزه تاریخ زنده در پلیموث، ماساچوست
وب سایت رسمی Plimoth Plantation یک موزه تاریخ زنده در پلیموث، ماساچوست است. این موزه تلاش می کند تا سکونتگاه اصلی مستعمره پلیموث را که در قرن هفدهم توسط مستعمره نشینان انگلیسی که بعداً به عنوان زائران شناخته شدند تأسیس شد، تکرار کند.

قرن 16 و 18 در ماساچوست

در سال 1620 توسط زائران Mayflower مستقر شد. منطقه ماساچوست بخشی از قلمرو اصلی ایالات متحده بود. در اواسط قرن هجدهم، مستعمره خلیج ماساچوست به مرکز مقاومت در برابر بریتانیا و نیروی محرکه جنبش استقلال از بریتانیا تبدیل شد. بوستون، یکی از قدیمی ترین شهرهای کشور، به عنوان “محل تولد انقلاب آمریکا” شناخته می شود. ماساچوست در 6 فوریه 1788 به عنوان ایالت ششم به اتحادیه پذیرفته شد.

نقشه دقیق ماساچوست

نقشه دقیق ایالت ماساچوست ایالات متحده را با مرزها، موقعیت مرکز ایالت بوستون، شهرهای بزرگ و مکان های پرجمعیت، رودخانه ها و دریاچه ها، بزرگراه های بین ایالتی، بزرگراه های اصلی، راه آهن و فرودگاه های اصلی را نشان می دهد.

شما می توانید از نقشه فوق برای اهداف آموزشی و موارد مشابه استفاده کنید. اگر آن را به صورت آنلاین یا چاپی منتشر می کنید، باید به پروژه Nations Online به عنوان منبع اعتبار دهید.

جغرافیای ماساچوست

حوزه
مساحت این ایالت 27336 کیلومتر مربع (10555 مایل مربع) است که در مقایسه با بلژیک (30528 کیلومتر مربع) کوچکتر است.

ماساچوست از کوه های برکشایر (بخشی از آپالاشیان) در غرب تا دشت ساحلی اقیانوس اطلس در شرق امتداد دارد. این ساحل توسط چندین خلیج بزرگ مانند خلیج ماساچوست، خلیج Buzzards و خلیج کیپ کاد شکل گرفته است.

آیا ماساچوست جزیره دارد ؟

دو جزیره بزرگ متعلق به ماساچوست، Martha’s Vineyard، این جزیره با وسعت 260 کیلومتر مربع (100 مایل مربع) به عنوان یک مستعمره تابستانی مرفه (یک سنگر آرام و آرام از پول های قدیمی) شناخته شده است.

یکی دیگر از مستعمرات تابستانی Nantucket است. این جزیره یک مقصد توریستی محبوب و نمونه‌ای از معماری شهر بندری در اواخر قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم نیوانگلند با قیمت‌های گزاف خانه است.

بلندترین نقطه ی این ایالت کجاست ؟

میخواستیم بدانیم ماساچوست کجاست و حالا تقریبا تمام اطلاعات آن را از درون آن بیرون کشیده ایم و اما بلندترین نقطه این ایالت، کوه گریلاک در کوه های تاکونیک با 1063.4 متر (3489 فوت) است.

بزرگترین دریاچه

مخزن کوابین در مرکز ایالت بزرگترین دریاچه ماساچوست است. این منبع اصلی آب شیرین برای بوستون است. سه شاخه از رودخانه سوئیفت این مخزن را تغذیه می کند.

جمعیت

تصویر بعدی ای که می بینید در مرکز شهر بوستون و خانه ایالتی ماساچوست. این ساختمان با گنبد طلاکاری شده (به طلای 23 عیار) در بیکن هیل قرار دارد. این مرکز ایالت و مقر دولت مشترک المنافع ماساچوست است.
ماساچوست دارای 6.98 میلیون نفر جمعیت است (بررسی 2021) . شهر نخست، پایتخت ایالت، بزرگترین و پرجمعیت ترین منطقه شهری و بندر اصلی آن بوستون است (675000 نفر).

بزرگترین منطقه شهری، بوستون بزرگ است، با جمعیت تخمینی 4.7 میلیون نفر، بیش از دو سوم کل جمعیت ماساچوست.

جمعیت ماساچوست از سفیدپوستان 71 درصد، اسپانیایی یا لاتین تبار 12.4 درصد، آفریقایی آمریکایی 9 درصد و آسیایی 7.2 درصد تشکیل شده است.

 ماساچوست چند فرودگاه دارد ؟

فرودگاه اصلی این ایالت فرودگاه بین المللی ژنرال ادوارد لارنس لوگان بوستون (کد یاتا: BOS) است.

سایر فرودگاه های با بیش از 50000 مسافر در سال عبارتند از:

فرودگاه یادبود نانتاکت (کد یاتا: ACK)
فرودگاه منطقه‌ای ورچستر (کد یاتا: ORH)
فرودگاه مارتا واینیارد (کد یاتا: MVY)

شهرها و شهرک‌ها در ماساچوست

بزرگترین شهرهای ماساچوست با بیش از 100000 نفر جمعیت:
بوستون (675000)، ووستر (206000)، اسپرینگفیلد (156000)، لاول (116000) و کمبریج (118000)

سایر شهرها و شهرهای ماساچوست

آمهرست، آتول، آبورن، بارنستبل، براکتون، بروکلین، چیکوپی، ایستهمپتون، فال ریور، فالموث، فیچبورگ، فرامینگهام، فرانکلین، گلاستر، گشن، گرینفیلد، هاورهیل، هولیوک، هیانیس، لارنس، لین، مالدن، مارلبرو، نیوبیدفورد، نیوتن، نورث آدامز، نورث همپتون، پیتسفیلد، پلیموث، استان تاون، کوئینسی، سالم، اسکیوت، استاکبریج، تاونتون، ور، وارهام، وستفیلد و ووبرن.

بوستون و ویژگی های آن

بوستون، شهر، پایتخت کشور مشترک المنافع ماساچوست، و مقر شهرستان سافولک، در شمال شرقی ایالات متحده. در خلیج ماساچوست، بازوی اقیانوس اطلس قرار دارد. این شهر دارای مساحت غیرمعمول کوچکی برای یک شهر بزرگ است و بیش از یک چهارم کل آن – از جمله بخشی از رودخانه چارلز، بندر بوستون و بخشی از اقیانوس اطلس – را آب تشکیل می دهد. منطقه شهر، 46 مایل مربع (119 کیلومتر مربع). ترکیدن. (2010) 617,594; بخش مترو بوستون-کوئینسی، 1,887,792; منطقه متروی بوستون-کمبریج-کوئینسی، 4,552,402; (2020) 675,647; بخش مترو بوستون، 2,054,736; منطقه متروی بوستون-کمبریج-نیوتن، 4,941,632.

شخصیت شهر

منطقه، مردم و نهادهای درون مرزهای سیاسی آن تنها می توانند ماهیت بوستون را تعریف کنند. نام مستعار آن “Beantown” در دوران استعمار ریشه دارد، زمانی که بوستون، به عنوان یک توقف در مسیر تجاری اصلی با هند غربی، عرضه ثابت ملاس از دریای کارائیب داشت، بنابراین منجر به ایجاد یک غذای محبوب شد که معروف شد. مانند لوبیا پخته شده بوستون (لوبیا پخته شده در ملاس). بوستون به عنوان یک شهر و به عنوان یک نام، نماد بسیاری از مواردی است که در توسعه آگاهی آمریکایی انجام شده است و حضور آن بسیار فراتر از محیط های نزدیک آن است. بوستون به‌عنوان پایتخت معنوی ایالت نیوانگلند، به‌عنوان مولد انقلاب و ملت آمریکا، و به‌عنوان نخستین مرکز فرهنگ آمریکا، برای حدود سه قرن این کشور را تحت تأثیر قرار داده است. اگرچه بوستون، مانند نیوانگلند به طور کلی، از اوایل قرن بیستم نقش کمتری در زندگی ملی ایفا کرده است، اما همچنان نقطه کانونی چیزی است که ممکن است متنوع‌ترین و پویاترین ترکیب فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی، پزشکی و علمی باشد. ایالات متحده.

چشم انداز

توپوگرافی منطقه بوستون تا حد زیادی توسط یخچال های طبیعی که در آخرین عصر یخبندان زمین را پوشانده بودند شکل گرفت. شهر و بندرگاه آب های عمیق آن در حوضه ای قرار دارد که به لین در شمال و کوئینسی در جنوب امتداد دارد و توسط تپه های معمولی احاطه شده است: میدلسکس فلز (شمال) تا تپه های آبی (جنوب). در لبه‌های شمالی و جنوبی، سنگ‌های سخت‌تر و بالاتر (عمدتا گرانیت‌ها) وجود دارد، در حالی که در داخل حوضه سنگ‌های پایین‌تر – که معمولاً به عنوان سنگ پودینگ شناخته می‌شوند – بیشتر در زیر سطح در مناطقی مانند راکسبری، نیوتن، بروکلین یافت می‌شوند. ماتاپان، وست راکسبری و دورچستر. زمین که به شدت توسط انباشته شدن یخ های یخبندان روی آن فشرده شده است، از آن زمان با سرعتی بسیار تدریجی در حال برگشت (بالا شدن) بوده است.

دراملین‌های متعدد (تپه‌های زباله‌های یخبندان) تپه‌های کم ارتفاعی را در شهر و جزایری تشکیل می‌دهند که در بندر پراکنده هستند. در آغاز استقرار انگلیسی ها در قرن هفدهم، شبه جزیره شوموت به دلیل تپه سه بالای آن در گوشه شمال غربی نزدیک دهانه رودخانه چارلز، Trimountain (یا Tramount) نامیده می شد. بیکن هیل تنها بقایای آن است که اگرچه بسیار کاهش یافته است. بخش‌های دیگر تسطیح شد تا به محل دفن زباله تبدیل شود که در قرن نوزدهم به منطقه شهر اضافه شد.

منطقه شهر استعماری

شبه جزیره تپه ای شاوموت، که بوستون بر روی آن مستقر شده بود، در ابتدا تقریباً به طور کامل توسط آب احاطه شده بود. این شهر با یک گردنه باریک زمینی در امتداد خط خیابان واشنگتن کنونی به سرزمین اصلی راکسبری در جنوب متصل می شد. در غرب گردن دامنه وسیعی از دشت‌های گلی و باتلاق‌های نمکی وجود داشت که در هنگام جزر و مد توسط آب پوشانده می‌شد و مجموعاً به عنوان خلیج برگشت شناخته می‌شد. رودخانه چارلز از طریق خلیج بک به بندر بوستون می گذشت و شبه جزیره را از شمال و غرب از سرزمین اصلی جدا می کرد. در شرق، تاون کوو جلوی بندر بوستون را فرو برد و شهر را به انتهای شمالی و جنوبی تقسیم کرد. مرکز شهر استعماری در خانه ایالتی قدیمی (ساخت 1711-47) بود.

اگرچه آن مرکز اصلی و ساوث اند استعماری مدت‌هاست به دفاتر و فروشگاه‌های خرده‌فروشی واگذار شده است، اما چند ساختمان قرن هجدهم باقی مانده است: تالار Faneuil (1742-1805)، کتاب‌فروشی Old Corner (1718)، خانه جلسات قدیمی جنوب ( 1729)، و کلیسای کوچک پادشاه (1750). انتهای شمالی تنها بخشی از شهر اولیه است که از زمان سکونت در سال 1630 مسکونی باقی مانده است. بازمانده‌های استعماری مانند خانه پل ریور (حدود 1680) و کلیسای مسیح (1723) – کلیسای قدیمی شمالی که از آن فانوس‌ها مسیر راهپیمایی بریتانیا به لکسینگتون را در سال 1775 نشان می‌داد – با زندگی شلوغ یک جامعه سنتی ایتالیایی آمریکایی همزیستی دارند. .

خط ساحلی بوستون ماساچوست

خط ساحلی طولانی، تنها چند دقیقه پیاده روی از هر بخشی از شبه جزیره، فضای کافی را برای اسکله ها و کارخانه های کشتی سازی فراهم می کرد. از اولین سال‌های استقرار، خط ساحلی دائماً به بندر تجاوز می‌کرد زیرا اسکله‌ها ساخته می‌شد و یاروهای باتلاقی پر می‌شد. در غرب شهرک اصلی بوستون کامن قرار داشت، مسیری که از زمان خرید آن توسط شهر در سال 1634، فضای باز عمومی باقی مانده است.

اگر می خواهید شهرهای ایالت کالیفرنیا را بشناسید کلیک کنید . 

مطلب پیشنهادی

 ۱۰ مکان دیدنی همدان که در عید نوروز پیشنهاد میشود ببینید

 ۱۰ مکان دیدنی همدان که در عید نوروز پیشنهاد میشود ببینید

۱۰ مکان دیدنی همدان که در عید نوروز پیشنهاد میشود ببینید :فرا رسیدن عید نوروز، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *