پنجشنبه , 31 خرداد 1403 - 12:30 بعد از ظهر

قدیمی ترین درخت های دنیا

قدیمی ترین درخت های دنیا

تقریباً 3500 سال پیش درست در زمانی که ققنوسان باستان در حال قدم زدن بودند  یک درخت سرو کوچک ، نه بزرگتر از یک مشت ، در ماسه سنگهای فلوریدا مرکزی به وجود آمد. 3.500 سال بعد ، در سال 2012 ، همان سرو در زمین سوخت .

این درخت با شکوه با 118 پا قد به نام “سناتور” شناخته شده است و یکی از قدیمی ترین ارگانیسم های جهان بوده است .  در طول عمر طولانی خود ، از طوفان ها ، بیماری ها و بیماری های لاجوردی جان سالم به در برد و به عنوان نقطه عطفی برای سرخپوستان سمینول ، یک جاذبه توریستی برای ویکتوریا های کنجکاو و یک مرکز معنوی برای زائرانی که امیدوار به لعاب ، به معنای واقعی کلمه ، در سایه تاریخ بودند ، خدمت کرد. بازرسان بعداً یک زن 26 ساله را به اتهام آتش سوزی متهم کردند.

در اینجا برخی از قدیمی ترین و شگفت انگیزترین درختان جهان که باقی مانده اند را معرفی می کنیم :

1. Old Tjikko (سوئد)

قدیمی ترین درخت زنده شناخته شده جهان که در طی آخرین عصر یخبندان ، تقریباً 9،550 سال پیش جوانه زده است. این صنوبر 16 فوت در استان دالارنا سوئد ممکن است بیشتر شبیه یک درخت کریسمس چارلی براون باشد ، اما فریب نخورید: این سیستم ریشه ای این مرد کوچک هنگامی که جزایر بریتانیا هنوز توسط یک پل یخی به اروپا متصل شده اند ، دوباره شروع شد. طبق گفته Wired ، زمین شناس Leif Kullman که این درخت را کشف کرد ، آن را به نام سگ مرده خود نامگذاری کرد.

2. متوزلا (کالیفرنیا)

تصور می شود متوسلا ، درخت کاج بریستلون از کوه های سفید کالیفرنیا ، قدمت تقریباً 5000 سال قدمت دارد و قدیمی ترین درخت غیر کلونال جهان است. محل دقیق متسسله پیچ خورده ، پیچ خورده یک راز سرویس جنگل است ، برای محافظت از آن (که ممکن است در بالا نباشد). در سال 1964 ، یک دانشمند دانشمند که درختی کمی قدیمی تر به نام پرومتئوس به طور تصادفی سقوط کرد ، نفهمید که این درخت به اندازه خودش قدیمی است.

3. لانگرنیو (ولز شمالی)

Llangernyw ، یک درخت سرخدار و سرسبز 4000 ساله ، در سال 2002 توسط شورای درختان انگلستان به لیست 50 درخت بزرگ بریتانیایی القا شد ، که در مورد افتخارات درخت بسیار زیاد است. هنگامی که اهرام مصر هنوز به عنوان یک تحول جدید در نظر گرفته شده بود ، پس از بازگشت اهرام کلیسای شمال ولز ، لانگرنیو در کاخهای کلیسای ولز واقع شد.

4. زرتشتیان سرو (ایران)

سرو زرتشتی ، درختی در مرکز ایران ، یک اثر ملی ملی ایرانی است. سرو 4000 ساله درست در مورد زمانی که مردم باستان در آسیای مرکزی در حال اختراع چرخ هایی با پره بودند ، ریشه گرفت و در طول عمر طولانی خود ، شاهد ظهور تمدن مدرن بشری بود.

5. Fitzroya Cupressoides (شیلی)

Fitzroya Cupressoides ، نوعی قد بلند و لاغر همیشه سبز در کوههای آند ، قدیمی ترین درختان جهان است. که معمولاً به عنوان Alerce شناخته می شود ، در بسیاری از این همیشه سبزهای زنده در دو صد سال گذشته وارد سیستم شده اند ، اما دانشمندان در حال ردیابی و محافظت از یک درخت خاص هستند که تصور می شود قدمتی بیش از 3600 ساله داشته باشد.

6. درخت یکصد اسب (سیسیل)

تصور می شود درخت یک صد اسب ، این شاه بلوط عظیم در نزدیکی آتشفشان کوه اتنا در سیسیل ، بین 2000 تا 4000 سال قدمت دارد. نام غیرقابل توصیف آن از افسانه ای قدیمی است که در آن 100 شوالیه غرق شده و اجناس ریزه کاری آنها از طوفان زیر شاخه های محافظ درخت پناه می برد. تقریباً قابل باور است: این درخت بزرگ عظیم رکورد جهانی را برای تپه نگه می دارد ، با مسافت 190 پا به طول و تقریباً طول یک تخته سنگ هاکی.

ان چه گفته شد درمورد درخت های قدیمی بود که تا به امروز پیدا شده است چرا که ممکن است روزی مکانی یافت شود که هنوز مورد بررسی قرار نگرفته است . دنیای اطراف ما دنیاییست پر از زیبایی ها و پر از عجایب اگر می خواهید با عجایب دنیا بیشتر اشنا شوید همراه مجله عمومی باشید و می توانید از مطالب به روز ما استفاده کنید .

اگر می خواهید مطالب به روز ما برای شما به وات آپ و یا تلگرام شما ارسال شود می توانید در کانال ما عضو شوید .

 

مطلب پیشنهادی

فشرده سازی خاک و زمین در پروژه های عمرانی

فشرده سازی زمین در ساختمان سازی یک فرآیند ضروری است که برای بهبود خواص مکانیکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *