پنجشنبه , 30 فروردین 1403 - 0:34 قبل از ظهر
Almost eight months after Meredith finalized its purchase of Time Inc., the publishing giant says it reached a deal to sell Time magazine to tech billionaire Marc Benioff and his wife Lynne Benioff.

راجبه مجله تایم بیشتر بدانید 

راجبه مجله تایم بیشتر بدانید

از زمان آغاز فعالیت خود در شهر نیویورک در تاریخ 3 مارس 1923 ، مجله تایم برای اولین بار با استقرار بریتانیا هادن و هنری لوس در شهر نیویورک منتشر شد و این اولین مجله هفتگی اخبار در ایالات متحده بود. این دو نفر قبلاً به ترتیب به عنوان رئیس و مدیرمسئول روزنامه یل دیلی نیوز کار کرده بودند.

این دو نفر قبلاً به ترتیب به عنوان رئیس و مدیرمسئول روزنامه یل دیلی نیوز کار کرده بودند. آنها ابتدا مجله پیشنهادی را حقایق نامیدند. آنها می خواستند بر اختصار تأکید کنند ، به طوری که یک مرد مشغول در یک ساعت می تواند آن را بخواند. آنها نام را به Time تغییر دادند  که اکنون مجله تایم نام دارد و از شعار “Take Time – It’s Brief” استفاده کردند.  هادن را بی خیال می دانستند و دوست داشت لوس را اذیت کند. او تایم را مهم ، اما سرگرم کننده نیز می دانست ، که به دلیل پوشش سنگین آن از مشاهیر و سیاستمداران ، صنعت سرگرمی و فرهنگ پاپ ، انتقاد از آن را برای اخبار جدی بسیار سبک می دانست.

این کار برای بیان اخبار از طریق مردم آغاز شد و برای دهه ها تا اواخر دهه 1960 ، جلد این مجله یک شخص را به تصویر می کشید. اخیراً ، تایم شماره های “افراد سال” را در خود جای داده است که با گذشت سالها به محبوبیت بیشتری رسیده است. ذکر قابل توجه آنها باراک اوباما ، استیو جابز و غیره بود. اولین شماره از روزنامه تایم در 3 مارس 1923 منتشر شد ، جوزف جی کانون ، رئیس بازنشسته مجلس نمایندگان ، روی جلد آن بود. نسخه چاپی شماره شماره 1 ، شامل کلیه مقالات و تبلیغات موجود در نسخه اصلی ، به عنوان بزرگداشت پانزدهمین سالگرد مجله به همراه نسخه هایی از شماره 28 فوریه 1938 ارائه شد. قیمت جلد 15 ¢ (معادل 2.25 دلار در سال 2019) بود. با مرگ هادن در سال 1929 ، لوس به عنوان مرد مسلط در تایم و چهره اصلی تاریخ رسانه های قرن 20 تبدیل شد. به گفته تایم وارز: تاریخ صمیمی یک شرکت انتشاراتی 1974–2004 توسط رابرت السون ، “روی ادوارد لارسن  قرار بود در توسعه تایم وارز پس از لوس نقشی دوم داشته باشد”. در کتاب خود ، راهپیمایی زمان ، 1935–1951 ، ریموند فیلدینگ همچنین اشاره کرد که لارسن “در ابتدا مدیر تیراژ و سپس مدیر کل تایم بود ، بعداً ناشر Life ، برای سالها رئیس شرکت Time Inc ، و در طول تاریخ طولانی از شرکت با نفوذترین و مهمترین شخصیت بعد از لوس است .

در آن زمان آنها 100000 دلار از فارغ التحصیلان ثروتمند یل مانند هنری پی دیویسون ، شریک JP Morgan & Co. ، مرد تبلیغاتی مارتین اگان و بانکدار JP Morgan & Co به دست اورده بودند . دویت مورو ، هنری لوس و بریتانیایی هادن در سال 1922 لارسن را استخدام کردند . – گرچه لارسن فارغ التحصیل هاروارد و لوس و هادن فارغ التحصیلان ییل بودند. پس از مرگ هادن در سال 1929 ، لارسن با استفاده از پولی که از فروش سهام RKO که از پدرش که رئیس زنجیره تئاتر بنیامین فرانکلین کیت در نیوانگلند بود ، به دست آورد 550 سهم از شرکت تایم را خریداری کرد. با این حال ، پس از مرگ بریتانیا هادن ، بزرگترین سهامدار Time ، Inc هنری لوس بود ، که به طور مستبدانه بر انجمن های رسانه ای حکومت می کرد ، “به گفته تایم وارز” در سمت راست او لارسن بود ، دومین سهامدار بزرگ تایم: تاریخچه صمیمی یک شرکت انتشاراتی 1923–1941. در سال 1929 ، روی لارسن نیز به عنوان مدیر و معاون رئیس شرکت تایم انتخاب شد. J. P. Morgan کنترل خاصی را از طریق دو اداره و سهمی از سهام ، هر دو در Time و Fortune حفظ کرد. سهامداران دیگر Brown Brothers W. A. ​​Harriman & Co. و شرکت اعتماد نیویورک (استاندارد اویل) بودند. [نیاز به منبع]

سهام Time Inc. متعلق به لوس در زمان مرگ وی حدود 109 میلیون دلار ارزش داشت و به دلیل سود جهانی بیش از 2.4 میلیون دلار سود سالانه به او تعلق می گرفت ، به گفته Curtis Prendergast’s World of Time Inc: The Intimate History of یک شرکت متغیر 1957–1983. ارزش سهام خانواده لارسن در طول دهه 1960 حدود 80 میلیون دلار بود و روی لارسن هم مدیر شرکت تایم بود و هم رئیس کمیته اجرایی آن ، بعداً تا اواسط سال 1979 به عنوان نائب رئیس هیئت مدیره تایم خدمت می کرد. 10 سپتامبر 1979 ، شماره نیویورک تایمز ، “آقای لارسن تنها کارمندی بود که در تاریخ شرکت از سیاست بازنشستگی اجباری در سن 65 سالگی معاف شد.”

پس از اینکه مجله تایم در مارس 1923 انتشار شماره های هفتگی خود را آغاز کرد ، روی لارسن با استفاده از رادیو و سینماهای ایالات متحده در سراسر جهان توانست تیراژ خود را افزایش دهد. اغلب مجله تایم و منافع سیاسی و شرکتی ایالات متحده را تبلیغ می کرد. طبق مارس زمان ، از اوایل سال 1924 ، لارسن با پخش یک مسابقه 15 دقیقه ای مسابقه ای با عنوان “سوال پاپ” که تا سال 1925 زنده ماند ، “تایم” را وارد تجارت رادیویی کودک کرد. سپس ، در سال 1928 ، لارسن ” پخش هفتگی یک سری برنامه 10 دقیقه ای از خلاصه اخبار کوتاه ، برگرفته از شماره های فعلی مجله تایم که در ابتدا از 33 ایستگاه در سراسر ایالات متحده پخش می شد “.

سپس لارسن ترتیب پخش برنامه ای 30 دقیقه ای رادیویی ، The March of Time (زمان راهپیمایی زمان) را داد كه از 6 مارس 1931 از طریق CBS پخش می شود. هر هفته ، این برنامه دراماتیزه كردن اخبار هفته را برای شنوندگان خود ارائه می داد ، بنابراین مجله تایم خود به گفته تایم وارز: “توجه میلیونها نفر که قبلاً از وجود آن بی اطلاع بودند” را به ارمغان آورد: “تاریخ صمیمی یک شرکت انتشاراتی 1923-1941” ، که منجر به افزایش تیراژ مجله در طول دهه 1930 شد. بین سالهای 1931 و 1937 ، برنامه رادیویی March of Time لارسن از طریق رادیو CBS و بین 1937 و 1945 از رادیو NBC پخش می شد – به استثنای دوره 1939 تا 1941 که پخش نمی شد. مجله People بر اساس صفحه افراد Time ساخته شده است.

در سال 1987 ، جیسون مک مانوس جانشین هنری گرونوالد به عنوان سردبیر مسئول  شد و نظارت بر انتقال را قبل از جانشینی نورمن پرلستین در سال 1995 انجام داد. در 1989 ، زمانی که تایم ، شرکت و ارتباطات وارنر با هم ادغام شدند ، تایم به عنوان بخشی از تایم وارنر تبدیل شد. با برادران وارنر. در سال 2000 ، تایم بخشی از AOL Time Warner شد ، که در سال 2003 به نام Time Warner بازگشت.

در سال 2007 ، تایم از تحویل اشتراک / دکه روزنامه فروشی دوشنبه به یک برنامه زمانی که مجله جمعه ها فروش می رود منتقل شد و روز شنبه به مشترکان تحویل می شود. این مجله در واقع در سال 1923 با انتشار جمعه آغاز به کار کرد.

در اوایل سال 2007 ، اولین شماره سال به دلیل “تغییرات تحریریه” ، از جمله اخراج 49 کارمند ، تقریباً یک هفته به تأخیر افتاد.

در سال 2009 ، تایم اعلام كرد كه آنها در حال معرفی یك مجله چاپی شخصی به نام Mine هستند كه مطالبی را از طیف وسیعی از نشریات تایم وارنر بر اساس ترجیحات خواننده مخلوط می كند. مجله جدید با استقبال ضعیفی روبرو شد ، با انتقاد از اینکه تمرکز آن بیش از حد گسترده بود تا واقعاً شخصی باشد.

مدرنیته و وضعیت مجله ی تایم

این مجله برای هر مقاله منتشر شده دارای بایگانی آنلاین با متن بدون قالب است. مقالات نمایه شده و از تصاویر اسکن شده با استفاده از فناوری تشخیص نوری کاراکتر تبدیل شده اند. خطاهای جزئی در متن ، بازمانده های تبدیل به قالب دیجیتال است.

Time Inc. و Apple به توافق رسیده اند كه در آن مشتركان آمریكایی Time می توانند نسخه های iPad را به صورت رایگان بخوانند ، حداقل تا زمانی كه این دو شركت مدل اشتراك دیجیتالی مناسب را مرتب كنند.

در ژانویه 2013 ، تایم شرکت اعلام کرد که تقریباً 500 شغل را کاهش می دهد – تقریبا 6 درصد از 8000 کارمند خود در سراسر جهان. اگرچه مجله تایم فروش بالایی را حفظ کرده است ، اما با گذشت زمان صفحات تبلیغاتی آن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

همچنین در ژانویه 2013 ، تایم شرکت از مارتا نلسون به عنوان اولین مدیر مسئول زن در مجله خود نام برد.  در سپتامبر 2013 ، نانسی گیبس به عنوان اولین ویراستار زن مجله تایم نامگذاری شد .

در نوامبر 2017 ، شركت Meredith شركت خود را در Time ، Inc با پشتيباني Koch Equity Development اعلام كرد.  در مارس 2018 ، تنها شش هفته پس از بسته شدن فروش ، مردیت اعلام کرد که فروش مجله های Time و خواهران Fortune ، Money ، Sports Illustrated را بررسی خواهد کرد ، زیرا آنها با مارک های سبک زندگی این شرکت همسو نیستند.

در سال 2017 ، کاترین مایر ، سردبیر و روزنامه نگار ، که همچنین حزب برابری زنان را در انگلستان تأسیس کرد ، از طریق وکیل آن اولیواریوس به دلیل تبعیض جنسی و سنی از تایم شکایت کرد.  این شکایت در سال 2018 حل و فصل شد.

در سپتامبر 2018 ، شركت Meredith اعلام كرد كه زمان را به مارك بنيوف و همسرش لين به مبلغ 190 ميليون دلار كه در 31 اكتبر 2018 تكميل شد ، مجدداً خواهد فروخت. اگرچه بنيوف رئيس و مدير عامل شركت Salesforce.com است ، اما زمان جدا از شرکت باقی بماند و بنیوف در کارهای روزمره آن مشارکت نخواهد داشت. فروش در 31 اکتبر 2018 به پایان رسید. شرکت مادر مجله Time USA، LLC متعلق به مارک بنیوف است.

میزان تیراژ این مجله در دهه های اخیر

در نیمه دوم سال 2009 ، این مجله 34.9٪ کاهش در فروش دکه روزنامه فروشی داشته است. در نیمه اول سال 2010 ، افت مجدد حداقل یک سوم در فروش مجله تایم اتفاق افتاد. در نیمه دوم سال 2010 ، فروش دکه روزنامه فروشی Time با حدود 12 درصد کاهش به کمی بیش از 79000 نسخه در هفته رسید.

از سال 2012 ، تیراژ آن 3.3 میلیون نفر بود و این یازدهمین مجله پرتیراژ در ایالات متحده و دومین تیراژ هفتگی پس از مردم است. از ژوئیه 2017 ، تیراژ آن 3،028،013 بود.  در اکتبر 2017 ، تایم تیراژ خود را به دو میلیون کاهش داد.  خوانندگان نسخه چاپی 26 میلیون خواننده دارند که 20 میلیون نفر از آنها در ایالات متحده مستقر هستند.

سبک مجله ی تایم چیست ؟

زمان در ابتدا از یک سبک نوشتاری متمایز برخوردار بود و به طور منظم از جملات وارونه استفاده می کرد. این مورد را در سال 1936 توسط ولکات گیبس در نیویورکر تقلید کرد: “جملات عقب رو اجرا می شد تا اینکه ذهن را شوراند […] آنجا که همه چیز تمام می شود ، خدا را می شناسد!”

تا اواسط دهه 1970 ، تایم یک بخش هفتگی داشت به نام “لیست ها” ، که شامل خلاصه ای از کپسول ها و / یا بررسی

 1. فیلم های قابل توجه فعلی ،
 2. نمایش ها ،
 3. نمایش های موزیکال ،
 4. برنامه های تلویزیونی و
 5. پرفروش های ادبی مشابه “رویدادهای جاری” نیویورک بود بخش شد

زمان همچنین به دلیل امضای مرز قرمز شناخته شده است ، اولین بار در سال 1927 معرفی شد. مرز از سال 1927 تاکنون فقط شش بار تغییر کرده است:

موضوعی که اندکی پس از حملات 11 سپتامبر به ایالات متحده منتشر شد ، حاشیه ای سیاه به نشانه عزاداری بود. با این حال ، این یک نسخه ویژه “اضافی” بود که به سرعت برای اخبار فوری این رویداد منتشر شد. شماره بعدی برنامه ریزی شده منظم حاوی مرز قرمز بود.

 • شماره 28 آوریل 2008 ، روز زمین ، اختصاص داده شده به مسائل زیست محیطی ، حاوی یک مرز سبز بود.
 • شماره 19 سپتامبر 2011 ، به مناسبت دهمین سالگرد حملات 11 سپتامبر ، دارای یک مرز نقره ای فلزی بود.
  حاشیه نقره دیگری با اشاره به انتخاب باراک اوباما به عنوان شخص سال ، در شماره 31 دسامبر 2012 استفاده شد.
 • شماره 28 نوامبر / 5 دسامبر 2016 ، همچنین حاوی حاشیه نقره ای است که تأثیرگذارترین عکس های تمام دوران را پوشش می دهد.
 • شماره 15 ژوئن 2020 ، اعتراضات مربوط به مرگ جورج فلوید ، اولین بار است که مرز قرمز TIME نام افراد را شامل می شود. روی جلد ، توسط هنرمند تیتوس کاپار ، مادری آفریقایی-آمریکایی را به تصویر می کشد که فرزندش را در آغوش گرفته است.
 • شماره 21 و 28 سپتامبر 2020 ، در مورد واکنش آمریکا به بیماری همه گیر ویروس کرونا ، حاشیه سیاه است.
  ریچارد نیکسون ، رئیس جمهور سابق ، بیشترین بار در صفحه اول تایم قرار داشته است ، از شماره 25 اوت 1952 تا
 • شماره 2 مه 1994 ، 55 بار ظاهر شده است.
 • در سال 2007 ، تایم یک اصلاح اساسی در مجله ایجاد کرد. در میان سایر تغییرات ، این مجله مرز جلد قرمز را کاهش داد تا داستان های برجسته را افزایش دهد ، عناوین ستون را بزرگتر کند ، تعداد داستان های برجسته را کاهش دهد ، فضای سفید اطراف مقاله ها را افزایش دهد و قطعات نظر را با عکس نویسندگان همراه کند. این تغییرات با انتقاد و ستایش روبرو شد.
 • در اکتبر 2020 ، برای اولین بار در تاریخ 97 ساله خود ، مجله تایم جای آرم روی جلد را می گیرد. ادوارد فلسنتال ، مدیرمسئول و مدیر اجرایی تایم نوشت: “چند رویداد بیش از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آینده ایالات متحده شکل خواهد گرفت.”

لیست های خاص  و عجیب 100 تایی مجله تایم

در سال های اخیر ،  مجله تایم لیستی سالانه از 100 نفر با نفوذترین سال را جمع آوری کرده است. در اصل ، آنها لیستی از 100 نفر با نفوذ قرن بیستم را تهیه کرده بودند. این شماره ها معمولاً دارای جلوی پر از تصاویر افراد از لیست هستند و فضای قابل توجهی را در مجله به 100 مقاله در مورد هر شخص در لیست اختصاص می دهند. در برخی موارد ، بیش از 100 نفر شامل شده اند ، مانند زمانی که دو نفر لیست را با هم تشکیل داده اند و یک مکان را به اشتراک می گذارند.

این مجله همچنین در سال 2005 لیست های “100 رمان برتر در تمام زمان” و “100 فیلم برتر در تمام زمان” را جمع آوری کرده است  “100 نمایش برتر تلویزیونی در کل زمان” در سال 2007 ، و “نمادهای مد All-TIME 100” در سال 2012.

در فوریه 2016 ، تایم به اشتباه نویسنده مرد Evelyn Waugh را در لیست “100 نویسنده خواننده زن در کلاسهای کالج” قرار داد (او 97 ام در لیست بود). این خطا توجه رسانه ها و نگرانی های زیادی را در مورد سطح آموزش مقدماتی کارکنان مجله ایجاد کرده است.بعداً زمان اعتراض صادر كرد.در مصاحبه بی بی سی با جاستین وب ، پروفسور والنتین کانینگام از کالج کورپوس کریستی ، آکسفورد ، این اشتباه را “قطعه ناآگاهی عمیق از طرف مجله تایم” توصیف کرد.

مجله تایم و کودکان

Time for Kids یک مجله تقسیم شده از Time است که به ویژه برای کودکان منتشر می شود و عمدتا در کلاس ها توزیع می شود. TFK شامل برخی اخبار ملی ، “کاریکاتور هفته” و مقالات متنوعی درباره فرهنگ عامه است. شماره سالانه مربوط به محیط زیست نزدیک به پایان دوره تحصیلات ایالات متحده توزیع می شود. انتشار به ندرت از ده صفحه جلو و عقب فراتر رفته است.

مطلب پیشنهادی

معرفی مسئول روابط عمومی گنگ توان آذربایجان شرقی+سوابق

با صدور حکمی از سوی رئیس سبک گنگ توان آذربایجان شرقی، ناصر غلامی هوجقان بعنوان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *