یکشنبه , 26 فروردین 1403 - 11:37 قبل از ظهر

تصاویر واقعی اوپنهایمر و دیگر بازیگران فیلم اوپنهایمر

کریستوفر نولان با فیلم “اپنهایمر” خود، از بازیگران معروف و مشهور به عنوان بازیگران اصلی استفاده کرده است که نقش‌های افراد تاریخی واقعی را ایفا می‌کنند.

جان پاپسیدرا، کارگردان بازیگران فیلم، اظهار داشته است: “هیچ وقت یک فیلم را با این تعداد بازیگران مشهور و شناخته شده پر نکردیم. این یک فرآیند متفاوت بود. کریس حس و استعدادی داشت که با یک توزیع بازیگران معروف، مردم را به این فیلم جذب کند. معمولاً در فیلم‌های او به این شیوه فکر نمی‌کنیم. فیلم‌های کریس معمولاً دو یا سه یا حداکثر پنج شخصیت اصلی دارند. بله، باز هم بازیگران مشهور در آنها حضور دارند چون او یک کارگردان با استعداد است و بازیگران می‌خواهند با او کار کنند. اما نیروی ستاره در فیلم‌های کریس نهار نیست. در “اپنهایمر”، بیشتر در مورد استفاده از شهرت بازیگران برای ایجاد حس بزرگتر بود. با مجله عمومی همراه باشید تا تصاویر واقعی اوپنهایمر و سایر بازیگران فیلم اوپنهایمر را ببینید .

کیلین مورفی نقش پدر بمب اتمی، جی رابرت اوپنهایمر را بازی می کند

کیلین مورفی نقش پدر بمب اتمی، جی. رابرت اوپنهایمر را ایفا می‌کند. کیلین مورفی در “اوپنهایمر” که آخرین فیلم کریستوفر نولان است، بر اساس کتاب “آمریکن پرومتئوس: پیروزی و تراژدی جی. رابرت اوپنهایمر” اثر مارتین جی. شروین و کای برد ساخته شده است. این فیلم هیجان‌انگیز زندگی اوپنهایمر، پروژه منهتن و سفر به توسعه‌ی سلاح هسته‌ای و ارث اوپنهایمر را بررسی می‌کند.

در اطلاعات تولید، آمده است که مورفی برای بازی این نقش با فیزیکدان کیپ تورن مشاوره کرده و ساعت‌ها فیلم‌ها و سخنرانی‌های فیزیکدان نظری را برای آمادگی برای نقش تماشا کرده است.

زندگینامه رابرت اوپنهایمر پدر بمب اتم را در این جا مطالعه کنید کلیک کنید. 

امیلی بلانت نقش همسر اوپنهایمر، کاترین “کیتی” اوپنهایمر را بازی می‌کند

امیلی بلانت نقش همسر اوپنهایمر، کاترین “کیتی” اوپنهایمر را بازی می‌کند. کاترین پوئنینگ، یک گیاه‌شناس بود که قبل از ازدواج با اوپنهایمر، سه بار ازدواج کرده و سپس با اوپنهایمر به لس آلاموس، نیومکزیکو، برای پروژه منهتن نقل مکان کرده بود.

“او یک حضور بزرگ در زندگی او به عنوان یک مشاور و یک ذهن علمی واقعی بوده است. او یک شخصیت بزرگ بود. نه لزوماً مطابق با ایدئال خانه‌دار آن زمان”، گفته شده است. زندگی خودش درباره کاراکترش در “اوپنهایمر”. “او یک شخصیت بزرگ بود. نه لزوماً مطابق با ایدئال خانه‌دار آن زمان.”

این زوج دو فرزند به نام‌های پیتر و تونی داشتند.

دیلان آرنولد نقش برادر کوچکتر اوپنهایمر، فرانک، را ایفا می‌کند

دیلان آرنولد نقش برادر کوچکتر اوپنهایمر، فرانک، را ایفا می‌کند. رابرت اوپنهایمر یک فیزیکدان ذرات بود که فرانک را برای انجام تحقیقات در پروژه منهتن به خدمت گرفت.

در ژوئیه 1945، او برنامه‌ریزی و در تست اولین انفجار هسته‌ای یعنی بمب ترینیتی شرکت کرد.

فرانک موزه علم تعاملی “ایکسپلوراتوریوم” را در سانفرانسیسکو در سال 1969 تأسیس کرد.

بر اساس اطلاعات تولید، آرنولد برای نقش خود با فرزند فرانک اوپنهایمر، مایکل، صحبت کرده است.

تام کانتی نقش آلبرت اینشتین، فیزیکدان مشهوری را ایفا می‌کند

تام کانتی نقش آلبرت اینشتین، فیزیکدان مشهوری را ایفا می‌کند که در پروژه منهتن شرکت نکرد اما به آن انگیزه‌ی شروع آن را داد.

اینشتین با امضاء یک نامه در سال 1939 به رئیس‌جمهور روزولت ایالات متحده، تشویق به آغاز تحقیقات در زمینه انرژی اتمی داد و این موضوع را به این دلیل انجام داد که ممکن است آلمان همچنین در حال تحقیقات در این زمینه باشد.

اینشتین بعد از جنگ جهانی دوم به Newsweek گفت که اگر می‌دانست آلمان در حال توسعه بمب اتمی نیست، هرگز آن نامه را نمی‌فرستاد.

این توصیفات بر اساس توضیحات تولید فیلم ارائه شده‌اند.

قوی ترین بمب آزمایش شده جهان را در این صفحه دنبال کنید کلیک کنید. 

متیو مودین در نقش ونیور بوش، کسی که به شروع پروژه منهتن کمک کرد

متیو مودین نقش وانوار بوش را بازی می‌کند که به اجرای پروژه منهتن کمک کرد. ونیور بوش ( وانیور ) ، رئیس دفتر تحقیقات و توسعه علمی ایالات متحده در طول جنگ جهانی دوم بود، نگرانی‌هایی درباره توسعه‌ی سایر کشورها به سمت ساخت بمب اتمی بیان کرد و تصویب ریاست‌جمهور روزولت را برای ساخت بمب دریافت کرد.

او به توسعه و جذب دانشمندان برای پروژه منهتن کمک کرد تا جلوی دنیا در کشف بمب اتمی بگیرد.

ماتیاس شوایگهوفر در نقش ورنر هایزنبرگ

ماتیاس شوایگهوفر در نقش ورنر هایزنبرگ، که برای کار در یک سلاح اتمی رقیب برای نازی‌ها در جنگ جهانی دوم فراخوانده شد.
در کنار همای تصویر ماتیاس شوایگهوفر و پرتره‌ای از فيزيكدان آلمانی ورنر كارل هایزنبرگ که در “اوپنهایمر” ایفای نقش می‌کند.

ویژه‌نامه‌ای در فیزیک در سال ۱۹۳۲ به او داده شد و به خلق مکانیک کوانتوم کمک کرد که در توسعه‌ی بمب اتمی نقش داشت.

فیلم نشان می‌دهد که اوپنهایمر و تیمش در مسابقه با هایزنبرگ برای توسعه بمب اتمی هستند. با این حال، فیلم هیچ کاری از تیم هایزنبرگ نشان نمی‌دهد.

در واقعیت، هایزنبرگ برنامه‌ی سلاح‌های اتمی آلمان را نظارت می‌کرد، اما هیچ وقت به ساخت بمب کارکرده نزدیک نشدند. برخی باور دارند که دانشمندان آلمانی به‌صورت خفیانه پروژه را مختلط کردند.

تیم اوپنهایمر به باور انداخته شده بود که آن‌ها در یک مسابقه هستند تا سریع‌تر سلاحی پتانسیل ارائه دهند.

مت دیمن در نقش ژنرال لزلی گرووز جونیور، مدیر پروژه منهتن

در کنار همای تصویر مت دیمن به عنوان ایالت متحده، ژنرال لزلی گرووز جونیور در “اوپنهایمر” در مقابل گرووز واقعی در سال ۱۹۴۸.

گرووز در سپتامبر ۱۹۴۲ مأموریت گرفت تا پروژه منهتن را رهبری کند و اوپنهایمر را برای رهبری یک آزمایشگاه در لوس آلاموس انتخاب کرد.

او فکر می‌کرد که ایجاد بمب اتمی به پایان جنگ جهانی دوم کمک خواهد کرد.

کرنل کنت د. نیکلز، مهندس پروژه منهتن، گفته است که گرووز “بسیار باهوش” بوده ولی “مغرورترین مردی” بود که او می‌شناخت.

بنی صفدی در نقش پدر بمب هیدروژن، ادوارد تلر

در کنار همای تصویر بنی صفدی به عنوان دکتر ادوارد تلر در “اوپنهایمر” و عکس تلر در پروژه گنوم انرژی اتمی در نیومکزیکو در تاریخ ۱۰ دسامبر ۱۹۶۱.

فیزیکدان نظری زیر نظر اوپنهایمر در پروژه منهتن کار می‌کرد، اما به توسعه بمب هیدروژن که اوپنهایمر به دلیل تخریبی که اعتقاد داشت از آن خودداری می‌کرد، تأیید داشت.

تلر بعداً در جلسه امنیتی ۱۹۵۴ علیه اوپنهایمر شهادت داد. او در سال ۲۰۰۳ در سن ۹۵ سالگی درگذشت.

اختراع شیشه ای با مقاومت بسیار را در این جا دنبال کنید . 

جاش هارتنت به عنوان ارنست لارنس، فیزیکدانی که دوست اوپنهایمر بود، انتخاب شد

جاش هارتنت در نقش استاد ارنست اورلاندو لارنس در “اوپنهایمر” در مقابل عکس لارنس در تاریخ ۱۰ اوت ۱۹۴۵.

علاوه بر مطالعه در مورد لارنس، هارتنت از دایی‌اش که نیز فیزیکدان است، الهام گرفته است، به گفته توضیحات تولید.

لارنس در سال ۱۹۳۹ به دلیل اختراع سایکلوترون که در پروژه منهتن مورد استفاده قرار گرفت، جایزه نوبل فیزیک را به دست آورد. کشف او از شکافته شدن اتم و هسته‌ای شدن، به تولید بمب اتمی کمک کرد. او طرفدار ساخت بمب هیدروژن بود که به شکستن سرعت کشف آن توسط شوروی کمک کرد. این مسئله با اوپنهایمر به تضاد افتاد.

کنت برانا در نقش نیلز بور، فیزیکدانی که در سال 1922 برنده جایزه نوبل فیزیک شد، بازی می کند

کنت براناگ بازیگر نیلز بور، فیزیکدانی که در سال ۱۹۲۲ جایزه نوبل فیزیک را به دست آورد.
کنت براناگ به عنوان نیلز بور در “اوپنهایمر” در مقابل نیلز بور واقعی.

فیزیکدان دانمارکی ابتدا در لندن به پروژه منهتن پیوست و سپس به عنوان مشاور با نام مستعار نیکلاس بیکر به تیم لوس‌آلاموس پیوست.

به گفته توضیحات تولید، براناگ گفته است که نولان بور را به عنوان فردی با “رابطه‌ای مانند اوبی‌وان‌کنوبی با اوپنهایمر” می‌بیند، با اشاره به رابطه مربی-شاگرد در “ستاره‌های جنگی”.

گوستاف اسکارسگارد در نقش هانس بته، فیزیکدان همراه در پروژه منهتن

تصویر گوستاف اسکارسگارد در “اوپنهایمر” در کنار عکس سیاه و سفید دکتر هانس آ. بته. اسکارسگارد نقش بته را در “اوپنهایمر” بازی می‌کند.

فیزیکدان هسته‌ای توسط اوپنهایمر برگزیده شد تا بخش نظری پروژه منهتن را رهبری کند. بته در طراحی بمب مورد استفاده در آزمایش هسته‌ای ژوئیه ۱۹۶۵ با نام کدی ترینیتی و بمبی که بر ناگازاکی پرتاب شد، مشارکت داشت.

او بعداً در توسعه بمب هیدروژن نیز مشارکت داشت، حتی اگر به علت مخالفت خود با آن بود. بته در سال ۱۹۶۷ جایزه نوبل فیزیک را به دست آورد.

دیوید کرومهولتز در نقش ایزیدور آیزاک رابی، یک فیزیکدان که از همکاری در پروژه منهتن انصراف داد

دیوید کرومهولتز به عنوان فیزیکدان ایزیدور آیزاک رابی در “اوپنهایمر” در کنار عکس سیاه و سفید آیزاک رابی. دیوید کرومهولتز در نقش ایسیدور آیزاک رابی، فیزیکدانی ظاهر می شود که از کار بر روی پروژه منهتن خودداری کرد.

رابی از همکاری با دوستش اوپنهایمر در لوس‌آلاموس به عنوان معاون مدیر انصراف داد، اما به عنوان مشاور نظرات خود را ارائه داد. او در زمان آزمایش هسته‌ای ترینیتی حاضر بود.

او در سال ۱۹۴۴ جایزه نوبل فیزیک را به دست آورد و جزو دانشمندانی بود که به ساخت بمب هیدروژن مخالفت کردند.

جاش پک در نقش فيزیکدان کنت بینبریج

جاش پک به عنوان فيزیکدان کنت بینبریج در “اوپنهایمر” در کنار عکس بینبریج بدون تاریخ.

ارنست لارنس در سال ۱۹۴۰ بینبریج را برای انجام کارهای اولیه در پروژه منهتن در دانشگاه ماساچوست مشغول به کار کرد.

در سال ۱۹۴۳، او به تیم لوس‌آلاموس پیوست تا در آزمایشگاه سلاح‌های هسته‌ای کار کند که به نام “پروژه Y” شناخته می‌شد. او نظارت بر آزمایش هسته‌ای ترینیتی سال ۱۹۴۵ را داشت. بینبریج معروف به گفتاری شده است که بعد از موفقیت آزمایش گفت: “حالا همه ما فرزندان کسی هستیم.”

جک کوآید در نقش ریچارد پی. فاینمن، استادی که یکی از جوان‌ترین افرادی بود که در پروژه منهتن کار کرد

جک کوآید به عنوان استاد ریچارد پی. فاینمن در “اوپنهایمر” در کنار پرتره‌ای سیاه و سفید از فاینمن.

فیزیکدان نظری به تیم هانس بته پیوست وقتی ۲۴ ساله بود، حتی قبل از اینکه دکترا بگیرد.

به گفته بنیاد تاریخ اتمی، وقتی بعداً به محل لوس‌آلاموس رسید، “به خاطر چالش‌هایی که با امنیت داشت، شناخته می‌شد.” در آن زمان او دیپلم کسب کرده بود.

فاینمن در آزمایش هسته‌ای ترینیتی در سال ۱۹۴۵ حضور داشت و در سال ۱۹۶۵ جایزه نوبل فیزیک را به دست آورد. سال‌ها بعد، او جزو تیمی بود که حادثه چالنجر را تحقیق کرد.

کیسی آفلک نقش بوریس پش را ایفا می‌کند، یک افسر اطلاعات نظامی آمریکایی که هر کسی را که ممکن است ارتباطی با حزب کمونیست داشته باشد، بازجویی می‌کرد.

یک تصویر کنار هم از کیسی آفلک در کنار بوریس پش که او در “اوپنهایمر” ایفا می‌کند.

زمانی که آمریکا اشتباهاً اعتقاد داشت جاسوسان سوسیتی از تحقیقات اتمی پروژه منهتن را دزدیده‌اند، پش که در آن زمان رئیس اطلاعات مخابراتی بود، به تخلفات امنیتی پرداخت. اوپنهایمر نیز جزو افرادی بود که توسط پش بازجویی شد.

به گفته “منهتن: ارتش و بمب اتمی”، پش به نتیجه رسید که احتمالاً اوپنهایمر “ممکن است هنوز هم با حزب کمونیست ارتباط داشته باشد.”

هرچند که او در نظر داشت امکان جایگزینی اوپنهایمر وجود داشته باشد، اما پش پیشنهاد داد که اوپنهایمر تا زمانی که با اسپایوناژ اکت آشنا شود، آگاه شود که دولت از “اتحادات” کمونیستی او آگاه است و هیچ نشت اطلاعاتی را تحمل نخواهد کرد.

زیرا گروز اعتقاد داشت که اوپنهایمر ضروری برای پروژه است، دو نگهبان اطلاعاتی به اوپنهایمر اختصاص داده شدند، چیزی که اوپنهایمر موظف بود آگاه شود.

گری اولدمن نقش رئیس‌جمهور هری اس. ترومن را در “اوپنهایمر” ایفا می‌کند

گری اولدمن نقش هری اس. ترومن را در “اوپنهایمر” ایفا می‌کند.

اولدمن به ایستگاه رادیویی TalkSport گفت که در فیلم “یک صحنه” دارد که در اسناد “صفحه و نیم” می‌شود.

ترومن به شهرت آمد که اوپنهایمر را “گریه‌کن” نامیده است پس از دیدار با او، چیزی که در فیلم هم رخ می‌دهد.

دیوید دستمالچیان نقش ویلیام ال. بوردن را که به مخالف اوپنهایمر تبدیل شد، ایفا می‌کند

یک تصویر از دیوید دستمالچیان در کنار عکس سیاه و سفید ویلیام ال. بوردن که او در “اوپنهایمر” را بازی می‌کند .

مدیر اجرایی کمیته مشترک انرژی اتمی کنگره اوپنهایمر را به عنوان “عامل اتحاد جماهیر شوروی” با یک معشوقه کمونیست به دستور نامه‌ای به رئیس‌جمهور FBI آن زمان، جی. ادگار هووور، متهم کرد.

این نامه که شامل ۲۱ دلیل بود که مشکوک بودن به اینکه اوپنهایمر جاسوس سوسیتی باشد، منجر به جلسه امنیتی اوپنهایمر در سال ۱۹۵۴ شد.

رابرت داونی جونیور نقش لوئیس استراوس، رئیس کمیسیون انرژی اتمی که در سقوط اوپنهایمر نقش اساسی داشت، را بازی می‌کند.

رابرت داونی جونیور به عنوان لوئیس استراوس در “اوپنهایمر” در کنار چهره‌ای از لوئیس استراوس در تاریخ ۴ نوامبر ۱۹۵۴.

بر اساس بنیاد تاریخ اتمی، استراوس باور داشت که اوپنهایمر ارتباطات کمونیستی دارد و او را به عنوان “تهدیدی برای امنیت آمریکا” توصیف کرد.

اعتقادات استراوس منجر به یک جلسه امنیتی چهار هفته‌ای در سال ۱۹۵۴ علیه اوپنهایمر شد که منجر به از دست دادن علامت “کیو” اوپنهایمر شد، که یک دسترسی امنیتی سطح بالا از سوی وزارت انرژی ایالات متحده بود.

بسیاری اعتقاد داشتند که استراوس یک انزوای شخصی و “انتقامی” نسبت به اوپنهایمر داشته است. این دو نفر پیش‌تر در مورد توسعه بمب هیدروژن به مشاوره کرده بودند که ترومن به استراوس مجوز داده بود. اوپنهایمر مخالف توسعه بود و علنی استراوس را درباره نظرش رسوا کرد.

دین دیهان نقش کنت بینبریج را بازی می‌کند، یک مخالف اوپنهایمر که به عنوان ستوان گروز در پروژه منهتن کار می‌کرد

دین دیهان در کنار عکس کنت بینبریج که او در “اوپنهایمر” بازی می‌کند.

بینبریج در سال ۱۹۴۲ به عنوان مهندس ناحیه ای استاندارد به پروژه منهتن پیوست و در نهایت به خاطر مشارکت خود مدال خدمات برجسته را دریافت کرد.

در “اوپنهایمر”، دیهان نقش دست راست گروز را ایفا می‌کند و به عنوان یک مخالف اوپنهایمر تصویر شده است.

در واقعیت، بینبریج پیشنهاد داد که دسترسی امنیتی اوپنهایمر دوباره فعال نشود و ادعا کرد که او “در هر معنایی به جز اینکه کارت حزبی نداشته باشد، کمونیست است.” پیشنهاد او نقش کلیدی در لغو دسترسی امنیتی اوپنهایمر داشت.

تونی گلدوین نقش گوردون گری را ایفا می‌کند

تونی گلدوین، چپ، در کنار عکس سال ۱۹۶۰ از گوردون گری که بازیگر او در “اوپنهایمر” است.

گری رئیس یک کمیته به نام “کمیته گری” بود که توصیه کرد از اوپنهایمر علامت امنیتی‌اش گرفته شود.

اگرچه سه عضو اوپنهایمر را “شهروند وفادار” نامیدند، گری و اکثریت هیأت مدیره پیشنهاد دادند که دسترسی امنیتی اوپنهایمر لغو شود.

جیسون کلارک نقش وکیل راجر راب را بازی می‌کند.

عکس جیسون کلارک در سال ۲۰۱۹ در کنار عکس سیاه و سفید راجر راب که او در “اوپنهایمر” بازی می‌کند.

راب توسط استراوس برای عمل به عنوان وکیل ویژه در جلسه دادرسی دسترسی امنیتی اوپنهایمر انتخاب شد.

بنیاد تاریخ اتمی می‌گوید که راب “تلخی” نسبت به اوپنهایمر داشت.

رامی ملک نقش دیوید هیل را بازی می‌کند، کسی که به نظر می‌رسد بر اساس یک فیزیکدان همکاری کننده در پروژه منهتن است

در کنار هم: رامی ملک در کنار عکس دکتر دیوید هیل، استاد فیزیک در دانشگاه وندربیلت در عکسی از سال ۱۹۴۹.

هیل در طول پروژه منهتن در آزمایشگاه Met در دانشگاه شیکاگو کار می‌کرد.

فیلم هیل را به عنوان یک شخصیت حیاتی در دعوا و جدال مرکزی فیلم نشان می‌دهد که در واقعیت نقش این انگیزه را نداشته است.

اوپنهایمر تا سال ۲۰۲۲ از تحقیق “نادرست” کمیته گری راضی به مصاحبه نشد.

فلورانس پیو نقش ژان تتلاک را بازی می‌کند، یک روان‌شناس و عضو حزب کمونیست که ارتباط قبلی با اوپنهایمر داشت

فلورانس پیو به عنوان ژان تتلاک در “اوپنهایمر”.

تتلاک و اوپنهایمر پس از ملاقات در یک مهمانی خانه در سال ۱۹۳۶ رابطه دوستی شروع کردند. روان‌شناس دو پیشنهاد از اوپنهایمر را رد کرد، تا اینکه او در نهایت با کاترین پوئنینگ ازدواج کرد.

اوپنهایمر در سال ۱۹۴۳ دوباره با تتلاک ملاقات کرد و در آپارتمان او اقامت کرد.

گزارش شده است که تتلاک در سال ۱۹۴۴ خودکشی کرد، هرچند برخی از مردم به قتل شک داشتند. راب در جلسه دسترسی امنیتی اوپنهایمر در دهه ۱۹۵۰ به افترا از رابطه‌اش با این عضو حزب کمونیست اشاره کرد.

اصلاح: ۲۱ ژوئیه ۲۰۲۳ – یک نسخه قبلی از این داستان نام نادرست سرپرست دفتر تحقیقات و توسعه علمی دفتر علوم ایالات متحده در طول جنگ جهانی دوم داشت. این ویژگی، ونووار بوش بود.

تصاویر واقعی از خانواده ی اوپنهایمر و دیگران

 

 

مطلب پیشنهادی

سریال واکینگ دد چند قسمت است

سریال واکینگ دد چند قسمت و چند فصل است

  واکینگ دد داستان گروهی از بازماندگان را دنبال می‌کند که در تلاش برای زنده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *