جمعه , 1 تیر 1403 - 11:32 قبل از ظهر

بازیگر نقش فرانک گلگر در شیملس

بازیگر نقش فرانک گالاگر، یک پدر مجرد و مغرور از یک خانواده بزرگ با فرزندان باهوش و مستقل است که شاید بدون حضور او، بهتر می‌پروریدند. او یک معتاد ناامید و مشکل‌ساز است. او غالبا در بار است و پول کمی که دارد را صرف خرید نوشیدنی های الکلی می کتد ، و وقتی به منزل می رسد از روی مستی اغلب در زمین دراز می‌کشد. فرانک به طور مداوم تلاش می‌کند تا با حیله زدن، سیستم را شکست دهد و اعتیادات خود را حمایت کند. او از انداختن فرزندان خود یا هر کس و چیز دیگری زیر اتوبوس برای رسیدن به اهداف خود خجالت نمی‌کشد.

ویلیام اچ. میسی

بازیگری شگفت‌آور که از نقش‌های فرعی به عنوان بازیگر اصلی در تئاتر و سینما تبدیل شد، ویلیام اچ. میسی همیشه در اوج بوده است زمانی که افراد ناامید و ناکامل را که سعی در نگه داشتن سر بلند در میان فروپاشی دنیایشان دارند، انسان‌وار کرده است. میسی همیشه همکار طولانی مدت نمایشنامه‌نویس و کارگردان دیوید مامت بوده است و نقش بابی را در نمایش “بافالوی آمریکایی” مامت در تئاتر شیکاگو در سال ۱۹۷۵ ایفا کرده و همچنین در طول حرفه‌اش در فیلم‌های مامت حضور داشته است. علاوه بر این، او اجراهای بی‌اندازه و به یادماندنی را در چندین فیلم از کارگردان حوزه‌گسترده دیگر، مانند پل توماس آندرسون، ارائه داده است.

اما از میان برجسته‌ترین نام‌های سینمای مستقل آمریکا، برادران کوئن بودند که موجب برجسته‌شدن نهایی ویلیام اچ. میسی با فیلم “فارگو” (۱۹۹۶) شدند، جایی که او اجرایی فراموش‌ناپذیر را به عنوان یک فروشنده خودرو ارائه داد که برنامه ناکامی قتل او به طرزی کاملاً اشتباه پیش می‌رود. از این فیلم که برای او نامزد جایزه اسکار شد، شخصیت با ظاهر ناامید و بی‌گناه وی، در فیلم‌های هالیوود با بودجه بزرگی مانند “پلیزنت‌ویل” (۱۹۹۷) و “سیبسکوئیت” (۲۰۰۳) به عنوان بازیگر نقش‌های کاراکتری استفاده شد. این اعتبارات بعدی وی نیز دربانه را باز کردند تا میسی بتواند نویسنده و بازیگر در چندین فیلم تلویزیونی نامزد امی شود، از جمله فیلم “Door to Door” (TNT، ۲۰۰۲)، همچنین در اجرایی قدرتمند به عنوان یک الکلی بی‌اراده یعنی بازیگر نقش فرانک گلگر ، اما در نهایت مهربان در درام‌کمدی “شیملس” (شوتایم، ۲۰۱۱-). تمامی این اعمال به عنوان یک منبع کیفیت و یک بازیگر و داستان‌گوی بی‌نقص شناخته شده و اعتبار ویلیام اچ. میسی را به عنوان یک فراگیر با کیفیت و یک داستان‌گوی بی‌نظیر تثبیت کردند.

بازیگر نقش فرانک گلگر چه جوایزی برنده شده است ؟

ویلیام هال میسی جونیور متولد ۱۳ مارس ۱۹۵۰ یک بازیگر آمریکایی است. حضور او در صنعت فیلم بیشتر بر پایه ایفای نقش در فیلم‌های کوچک و مستقل است، اگرچه او همچنین در فیلم‌های اصلی نیز حضور داشته است. نقش‌های برجسته او شامل Fargo (۱۹۹۶)، Boogie Nights (۱۹۹۷)، Mystery Men (۱۹۹۹)، Jurassic Park III (۲۰۰۱)، Cellular (۲۰۰۴)، Bobby (۲۰۰۶)، Wild Hogs (۲۰۰۷) و Shorts (۲۰۰۹) می‌شود. میسی دو جایزه امی و چهار جایزه گیلد صفحه نمایش را برنده شده است، در حالی که اجرای او در Fargo منجر به نامزدی او برای جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل شد. از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۱، او فرانک گالاگر، یکی از شخصیت‌های اصلی در Shameless، تلویزیون Showtime برگرفته از سریال تلویزیونی بریتانیایی را بازی کرد. میسی از سال ۱۹۹۷ با فلیسیتی هافمن ازدواج کرده است.

اوایل زندگی شخصی بازیگر فرانک گلگر

میسی در مایمی، فلوریدا متولد شد و در جورجیا و مریلند بزرگ شد. پدرش، ویلیام هال میسی سنیور (۱۹۲۲-۲۰۰۷)، مدال افتخاره هواپیمایی و مدال هوایی را برای پرواز یک بمبر فرترس B-17 در جنگ جهانی دوم دریافت کرد. او در ادامه یک شرکت ساختمانی در آتلانتا، جورجیا، مدیریت کرد و پس از آن به Dun & Bradstreet ملحق شد و سپس یک شرکت بیمه در کامبرلند، مریلند را در اختیار گرفت، زمانی که میسی نه ساله بود. مادرش، لوئیس (نه Overstreet؛ ۱۹۲۰-۲۰۰۱)، بیوه جنگی بود که با پدر میسی پس از مرگ همسر اولش در سال ۱۹۴۳ آشنا شد. میسی او را به عنوان یک “بل سوترن” توصیف کرده است.

میسی در سال ۱۹۶۸ از دبیرستان Allegany در کامبرلند، مریلند فارغ‌التحصیل شد. او به دانشگاه Bethany در ویرجینیا ، جهت تحصیل در رشته پزشکی دامپزشکی رفت. او با اعتراف خود دانشجوی بسیار بدبخت بود و به دانشگاه Goddard در ورمونت منتقل شد، جایی که تحت نظر نمایشنامه‌نویس دیوید مامت تحصیل کرد و در سال ۱۹۷۲ فارغ‌التحصیل شد. او در HB Studio در شهر نیویورک تئاتر خواند.

او از چه زمانی به صورت حرفه ای فعالیت خود را در سینما شروع کرد ؟

پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه Goddard، میسی نقش‌های اصلی در چندین نمایش توسط همکارش دیوید مامت، مانند American Buffalo و The Water Engine ایفا کرد. در حین بودن در شیکاگو در دهه ۲۰ اواخر، یک تبلیغ تلویزیونی انجام داد. او مجبور به پیوستن به اتحادیه بازیگران فیلم و تلویزیون شد تا بتواند در تبلیغ شرکت کند و در عرض یک سال کارت عضویتش در اتحادیه بازیگران صفحه نمایش را دریافت کرد، که برای میسی یک لحظه مهم در حرفه اش را نشان می‌دهد.

میسی مدتی را در لس‌آنجلس سپری کرد و پس از آن در سال ۱۹۸۰ به نیویورک مهاجرت کرد، جایی که در بیش از پنجاه نمایش اف برادوی و برادوی نقش داشت. یکی از نقش‌های او در دوران اولین بازی‌های صفحه نمایش بر روی صفحه نمایش به عنوان یک منتقد تئاتر بود که در فیلم Somewhere In Time (۱۹۸۰) به Christopher Reeve تبریک می‌گفت تحت نام W.H. Macy، تا او با بازیگر دیگری به نام بیل میسی اشتباه شده نشود. یک اجرای زودهنگام دیگر خاطره‌انگیز به عنوان یک لاک‌پشت به نام سقراط در فیلم تصویری مستقیم به ویدئو به نام The Boy Who Loved Trolls (۱۹۸۴) بود.

وی در نقش کوچکی به عنوان یک پرستار بیمارستان در قسمت چهارم فصل سوم سریال Kate & Allie به عنوان “بیمارستان عمومی” حضور داشت و در قسمت اول تولید شده Law & Order به عنوان یک وکیل دادگستری حضور داشت. در هر دو حضور، به نام W. H. Macy ثبت شد. او در بسیاری از فیلم‌هایی که مامت نوشته و/یا کارگردانی کرده است حضور داشته است، از جمله House of Games، Things Change، Homicide، Oleanna (نقشی که در اجرای نمایش با همین نام ایفا کرده بود)، Wag the Dog، State and Main و Spartan.

نقش اصلی میسی در Fargo به او کمک کرد تا شهرت و شناخته‌شدگی خود را افزایش دهد، اگرچه این امر تقریباً به او منجر به محدود شدن به یک نقش‌آفرینی ناگسترده به عنوان یک مرد نگران در بحران شانس شود. نقش‌های دیگر میسی در دهه‌های ۹۰ و ۲۰۰۰ شامل Benny & Joon، Above Suspicion، Mr. Holland’s Opus، Ghosts of Mississippi،

دیگر بازیگران سریال شیملس و دیگر فیلم هایشان را در این جا مطالعه کنید کلیک کنید . 

زندگی شخصی بازیگر فرانک گلگر

میسی و فلیسیتی هافمن در یک مراسم که هر کدام از آن‌ها یک ستاره در مسیر مشاهیر هالیوود دریافت می‌کنند، در تاریخ ۷ مارس ۲۰۱۲
میسی و بازیگر فلیسیتی هافمن به مدت ۱۵ سال بصورت متناوب با یکدیگر قرار گرفتند و در تاریخ ۶ سپتامبر ۱۹۹۷ ازدواج کردند. آن‌ها دو دختر به نام‌های صوفیا گریس (متولد ۱ دسامبر ۲۰۰۰) و جورجیا گریس (متولد ۱۴ مارس ۲۰۰۲) دارند.[استناد به نیازمندی] میسی و هافمن در یک تجمع حامی جان کری در سال ۲۰۰۴ شرکت کردند. میسی اوکولله میزند و چوب‌گردانی را علاقه مندانه انجام می‌دهد. او در جلد ویژه چرخش چوب مجله Fine Woodworking ظاهر شده و در یک مقاله در شماره آوریل ۲۰۱۵ American Woodturner (انجمن چرخ‌گرهای چوب آمریکا) نیز به چاپ رسید. او نماینده ملی انجمن کمک به فلج مغزی است.
از زمان فیلم Wild Hogs، میسی علاقه قوی به سوارکاری موتورسیکلت دارد.

آیا بازیگر فرانک گلگر در زندگی واقعی اش کارهای گلگری می کند ؟

در مارس ۲۰۱۹، گزارش شد که میسی و هافمن به کسی موافقت کرده‌اند ۱۵٬۰۰۰ دلار پرداخت کنند تا کسی آزمون ورودی دانشگاهی برای دخترشان صوفیا بدهد. هافمن به جرم توطئه و تقلب به عنوان بخشی از یک بررسی فدرال گسترده در زمینه کلاهبرداری در ورودی دانشگاهی مجازات شد. به دلایل نامشخص، هیچ اتهامی به میسی اعلام نشد.
در تاریخ ۱۳ سپتامبر ۲۰۱۹، یک داور فدرال در بوستون به هافمن ۱۴ روز حبس فدرال تعیین کرد، که او ۱۰ روز از آن را اجرا کرد. تا اکتبر ۲۰۲۰، هافمن بقیه اجزای جمله خود را انجام داد، که شامل ۲۵۰ ساعت خدمت به جامعه و یک سال نظارت نظارت شده بوده است.

جمع بندی کلی

فرانک گالاگر در سریال “Shameless” نقش اصلی را بازی می‌کند و این شخصیت به وسیله بازیگر ویلیام اچ. میسی به تصویر کشیده شده است. در سریال “Shameless”، فرانک گالاگر یک پدر مجرد است که با مشکلات اعتیاد به مواد مخدر و سبک زندگی نامناسب خود مبارزه می‌کند. او یک شخصیت پیچیده و متناقض است که همچنین با استعداد‌ها و نقاط ضعف انسانی خود را به تصویر می‌کشد.

ویلیام اچ. میسی با بازی در نقش فرانک گالاگر در “Shameless” نقش بسیار مهمی در ایجاد این شخصیت دارد. او توانسته است با عمق و واقعیت، زندگی یک فرد با مشکلات اعتیادی را به تصویر بکشد و توانسته است بازیگری قدرتمندی باشد که توانسته با مخاطب ارتباط عمیقی برقرار کند. بازی وی در این نقش، او را به عنوان یک بازیگر پرطرفدار و با توانمندی در ایفای نقش‌های چندگانه نشان داده است.

بازی ویلیام اچ. میسی در “Shameless” باعث شناخته شدن و شهرت این سریال شده و او را به یکی از بازیگران برجسته در عرصه تلویزیون تبدیل کرده است.

مطلب پیشنهادی

ماجرای دختر کت قرمز در فیلم فهرست شیندلر چه بوده

فیلمِ “فهرستِ شیندلر” شاهکاری حماسی از استیون اسپیلبرگ، روایتگرِ داستانی واقعی در خلالِ هولناک‌ترین دورانِ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *