سه شنبه , 1 خرداد 1403 - 2:45 بعد از ظهر

اسامی فیلم های ارباب حلقه ها به ترتیب

سرزمین ارباب حلقه ها همچنان با بهترین مجموعه فیلم های فانتزی با مقیاس حماسی و حس ماجراجویی بی نظیر، شخصیت های دوست داشتنی و روابط فراموش نشدنی بین آنها باقی مانده است. اکنون، 22 سال پس از اکران “یاران حلقه”، ارباب حلقه ها به لطف سریال تلویزیونی سرزمین میانه آمازون، “حلقه های قدرت” و یک انیمیشن سینمایی آینده به نام “ارباب حلقه ها: جنگ روهیریم” دوباره مورد توجه قرار گرفته است.

تماشای فیلم های ارباب حلقه ها به ترتیب یک کار نسبتاً ساده است، و ما این مقاله را گردآوری کرده ایم تا مطمئن شویم تازه واردان می توانند هم سه گانه ارباب حلقه ها و هم سه گانه هابیت را به درستی دنبال کنند. با در نظر گرفتن تازه واردان سریال، خلاصه داستان های کوتاه زیر فراتر از نکات کلیدی طرح و معرفی شخصیت ها، بدون اسپویل خواهد بود.

در انتهای مقاله، لیست دوم را پیدا خواهید کرد که فیلم ها را بر اساس تاریخ اکران واقعی آنها مرتب می کند، اگر ترجیح می دهید به جای آن ترتیب آنها را تماشا کنید .

مجموعاً چند فیلم ارباب حلقه ها وجود دارد؟

در مجموع شش فیلم در سرزمین میانه J.R.R. تolkien ساخته شده است: سه فیلم ارباب حلقه ها و سه فیلم هابیت. همچنین یک فیلم انیمیشن محصول 1997 به نام “هابیت” وجود دارد که از فیلم های جدید جداست. برادران وارنر به تازگی ساخت چندین فیلم جدید ارباب حلقه ها را اعلام کرده است .

فیلم های ارباب حلقه ها به ترتیب زمانی (کرونولوژیک)

هابیت: سفری غیرمنتظره (2012)

تنها سردرگمی احتمالی در جدول زمانی هابیت – ارباب حلقه ها این واقعیت است که سه گانه هابیت علی رغم انتشار یک دهه بعد، 60 سال قبل از ارباب حلقه ها اتفاق می افتد.

از نظر زمانی، داستان با هابیت: سفری غیرمنتظره (2012) آغاز می شود، که در آن مارتین فریمن نقش بیلبو بگینز جوان تری (با بازی ایان هولم در سه گانه ارباب حلقه ها) را بر عهده می گیرد. گاندالف – یکی از چندین شخصیت که داستانشان در هر دو سه گانه روایت می شود – بیلبو را برای پیوستن به تورین (ریچارد آرمیتاژ) و گروهش برای بازپس گیری پادشاهی دورف ها در زیر کوهستان ارهبور، که توسط اژدهای اسموگ تسخیر شده بود، استخدام می کند. در طول مسیر، بیلبو برای اولین بار با گولوم روبرو می شود و حلقه یگانه را به دست می آورد.

هابیت: برهوت اسموگ (2013)

تورین و گروهش به سمت کوهستان تنهایی به سفر خود ادامه می دهند و در طول مسیر با عنکبوت های غول پیکر و اورک ها مبارزه می کنند. لگولاس اورلاندو بلوم (از شخصیت های اصلی دیگر ارباب حلقه ها) در کنار تائوریل تازه وارد (با بازی اوانجلین لیلی از فیلم مرد مورچه ای) به جمع آنها می پیوندد. در حالی که گروه به ایسگارد، شهر دریاچه ای در جنوب ارهبور می رسد، بیلبو به کوهستان پایین می رود، جایی که با اسموگ (با صداپیشگی بندیکت کامبربچ) روبرو می شود. اسموگ در نهایت لانه خود را ترک کرده و به سمت ایسگارد حرکت می کند و صحنه را برای پایان سه گانه هابیت آماده می کند.

هابیت: نبرد پنج سپاه (2014)

درگیری با اسموگ حل و فصل می شود و نبرد اصلی فیلم با حضور ارتش های انسان ها، دورف ها، الف ها و دو قبیله اورک در جریان است. ما در اینجا بسیار مبهم صحبت می کنیم زیرا نبرد پنج سپاه مملو از حل و فصل (و در نتیجه اسپویل) است، اما برای یک فیلم با صحنه های اکشن سنگین آماده شوید که در نهایت در همان جایی که سه گانه ارباب حلقه ها شروع می شود، به پایان می رسد: در شایر، 60 سال بعد، زمانی که گاندالف در 111 سالگی بیلبو به او سر می زند.

ارباب حلقه ها: یاران حلقه (2001)

اولین فیلم سرزمین میانه بر اساس تاریخ اکران (و چهارمین فیلم از نظر زمانی) یاران حلقه محصول 2001 است. دیدگاه داستان از بیلبو به پسرعموی بسیار جوانترش فرودو بگینز (الیا وود) تغییر می کند. پس از مقدمه ای که وضعیت فعلی سرزمین میانه را شرح می دهد، به جشن تولد 111 سالگی بیلبو در شایر باز می گردیم.

بیلبو با ترک آخرین ماجراجویی خود، حلقه یگانه را برای فرودو به جا می گذارد. گاندالف به فرودو هشدار می دهد که باید شایر را ترک کند، زیرا سائورون (ارباب حلقه ها) و یاران بد او – به ویژه نازگول، گروهی از نه شبح سوار بر اسب – به دنبال حلقه خواهند آمد. فرودو به همراه بهترین دوستش سم وایز گمجی (شان آستین) به همراه سایر هابیت ها مری (دومینیک موناهان) و پیپین (بیلی بوید) شایر را ترک می کند.

پس از برخی سفرهای خطرناک و معرفی شخصیت ها، از جمله آراگورن (مورتنسن)، لگولاس (بلوم) و سارومان (کریستوفر لی)، نقشه ای برای نابودی حلقه در آتش های کوه نابودی موردور، جایی که حلقه های قدرت ساخته شده اند، طراحی می شود. این نقشه قرار است توسط گروهی به هم ریخته به نام یاران حلقه اجرا شود: گاندالف جادوگر; هابیت ها فرودو، سم، مری و پیپین; لگولاس الف; گیملی دورف (جان ریس دیویس); و انسان های آراگورن و بورومیر (شان بین).

سفری خطرناک آنها را به لورین، قلمرو الفی که توسط گالادریل با بازی کیت بلانشت اداره می شود، هدایت می کند. او همچنین در سراسر سه گانه هابیت ظاهر می شود و یکی از شخصیت های اصلی سریال جدید آمازون است (این نسخه جوانتر از گالادریل توسط مورفید کلارک بازی می شود). گالادریل به فرودو توصیه می کند و او تصمیم می گیرد بدون دیگران و تنها با همراهی معتمدترین دوستش سم، به سفر خود به موردور ادامه دهد.

ارباب حلقه ها: دو برج (2002)

فرودو و سم، گولوم (با صداپیشگی اندی سرکیس) را که یک هابیت است که مدت ها پیش توسط قدرت حلقه یگانه فاسد شده است، به عنوان سومین همراه ناخواسته خود برمی دارند. این سه نفر به حومه موردور می رسند، اما با دخالتی پیش بینی نشده متوقف می شوند. سایر اعضای یاران حلقه به یک ماموریت نجات دست می زنند; گاندالف شکلی جدید به خود می گیرد؛ و اولین نبرد حماسی این سه گانه در دره ی لم’s Deep رخ می دهد.

ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه (2003)

مشابه نبرد پنج سپاه، طرح کلی بازگشت پادشاه اساسا پر از اسپویل است، بنابراین ما باز هم فقط به مهم ترین نکات داستان اشاره می کنیم. گولوم، با سوءاستفاده از تأثیر حلقه، فرودو را در مقابل سم قرار می دهد و او را به مخفیگاه دشمنی مرگبار هدایت می کند. در همین حال، سایر اعضای یاران حلقه در نبرد دشت های پلنور شرکت می کنند – نبردی عظیم و نهایی علیه نیروهای تاریک سائورون.

فرودو و سم در نهایت با تغییر چهره وارد موردور می شوند و با کمک سایر اعضای یاران حلقه، نقشه اصلی را عملی می کنند. با پایان یافتن سفر، وارد عصر چهارم سرزمین میانه می شویم و شاهد پایانی شیرین و تلخ هستیم.

اسامی فیلم های ارباب حلقه ها به ترتیب اکران

چگونه فیلم های ارباب حلقه ها را بر اساس ترتیب اکران تماشا کنیم:
این ترتیبی است که فیلم های ارباب حلقه ها در سینما اکران شدند:

ارباب حلقه ها: یاران حلقه (2001)
ارباب حلقه ها: دو برج (2002)
ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه (2003)

عنوان تاریخ اکران
ارباب حلقه‌ها: یاران حلقه ۱۹ دسامبر ۲۰۰۱
ارباب حلقه‌ها: دو برج ۱۸ دسامبر ۲۰۰۲
ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه ۱۷ دسامبر ۲۰۰۳

بعد از ارباب حلقه ها و نابودی حلقه چه می شود ؟

آیا این مجموعه ادامه هم دارد ؟

بله، دنباله‌هایی برای مجموعه ارباب حلقه‌ها وجود دارد، هم به صورت کتاب و هم به صورت فیلم و سریال.

کتاب‌ها:

سیلماریلیون: این کتاب توسط جی.آر.آر. تالکین نوشته شده و پیش‌زمینه‌ای برای وقایع ارباب حلقه‌ها را روایت می‌کند.
تاریخ سرزمین میانه: این مجموعه ۱۲ جلدی توسط تالکین نوشته شده و به تاریخچه عمیق و جزئیات دنیای سرزمین میانه می‌پردازد.
فرزندان هورین: این کتاب ناتمام توسط تالکین نوشته شده و توسط کریستوفر تالکین، پسرش، کامل و منتشر شده است. داستانی حماسی در مورد نبرد انسان‌ها و الف‌ها علیه مورgoth، ارباب تاریکی قبل از Sauron را روایت می‌کند.

فیلم‌ها:

سه‌گانه هابیت: این سه‌گانه پیش‌درآمدی برای ارباب حلقه‌ها است و داستان بیلبو بگینز را در سفری برای به دست آوردن گنج اژدهای Smaug روایت می‌کند.
ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت: این سریال آمازون در دوران دوم سرزمین میانه اتفاق می‌افتد، هزاران سال قبل از وقایع ارباب حلقه‌ها. این سریال داستان جعل حلقه‌های قدرت و ظهور Sauron را روایت می‌کند.

نکاتی که باید به خاطر داشت:

پیتر جکسون، کارگردان سه‌گانه ارباب حلقه‌ها، در ساخت حلقه‌های قدرت نقشی ندارد.
برخی از طرفداران تالکین از محتوای حلقه‌های قدرت انتقاد کرده‌اند و آن را با نوشته‌های اصلی تالکین مغایر می‌دانند.
با این حال، حلقه‌های قدرت هنوز در حال پخش است و نظرات نهایی در مورد آن باید تا زمان پخش کامل سریال منتظر ماند.

مطلب پیشنهادی

10 شخصیت سریال «مردگان متحرک» که نیاز به سریال جداگانه دارند

10 شخصیت سریال «مردگان متحرک» که نیاز به سریال جداگانه دارند

10 شخصیت سریال «مردگان متحرک» که نیاز به سریال جداگانه دارند مردگان متحرک پس از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *